Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως δεν δουλεψε με το full root cleanup tou supersu και δεν ξερω τι να κανω για να το φτιαξω. Δεν εχω ροοτ access αλλα και παλι δεν δουλεβει. Στο ποστ στο lg g2 guide section δεν καταφερα να βρω απαντηση. Και στο google den βρισκω απλεσ λυσεις μονο να κανο full flash to stock image..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωριζει κανείς αν στην cloudystock 2.1 μπορω να περασω τον stock kernel. Νομιζω εχει καλυτερη μπαταρια. Το knock code δεν με ενδιαφερει

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανείς αν στην cloudystock 2.1 μπορω να περασω τον stock kernel. Νομιζω εχει καλυτερη μπαταρια. Το knock code δεν με ενδιαφερει

 

Φυσικά και μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανείς αν στην cloudystock 2.1 μπορω να περασω τον stock kernel. Νομιζω εχει καλυτερη μπαταρια. Το knock code δεν με ενδιαφερει

 

Δεν νομίζεις,έχει καλύτερη.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Eδω θα ηθελα μια μικρη βοηθεια,επειδη το εψαξα και δυσκολεύτηκα,με ποιο τροπο οι εφαρμογες γινονται system apps,και πως θα ξερω ποσο χωρο εχω διαθέσιμο για system apps

 

κανεις δε το εχει κανει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που φοράει cloudystock 2.1 να μου πει στις ρυθμισεις, στις πληροφορίες λογισμικού στην εκδήλωση kernel τι λέει ;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που φοράει cloudystock 2.1 να μου πει στις ρυθμισεις, στις πληροφορίες λογισμικού στην εκδήλωση kernel τι λέει ;

Εκδοση kernel:

3.4.87

Εγω παντως με cloudystock 2.1 χθες εβγαλα 7.5 ωρες οθονη!!

WiFi ανοιχτο συνεχεια, οχι συνχρονισμους, greenify, φωτισμος μεσο ορο 50% (ποτε περισσοτερο, ποτε λιγοτερο αναλογα αν ημουν μεσα ή εξω), λιγες κλησεις, πολυ ιντερνετ (dolphin), αρκετο youtube! Περιπου στις 7.5 ωρες οθονη εσβησε.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Με τον stock kernel σε cloudystock 2.1 έχασα το knock on. Καμία βοήθεια ;

 

Άκυρο. Διορθώθηκε

Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Με τον stock kernel σε cloudystock 2.1 έχασα το knock on. Καμία βοήθεια ;

 

Άκυρο. Διορθώθηκε

 

Πώς το διόρθωσες φίλε;

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

κανεις δε το εχει κανει?

 

Ο χώρος είναι κοινός για όλα.

Για να γίνουν εφαρμογές συστήματος βάλε εφαρμογή system app mover ή μετακίνησε τις στο φάκελο μόνος σου. Χρειάζεται root και reboot.

Link to comment
Share on other sites

Πώς το διόρθωσες φίλε;

 

Δες το post # 3110

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλώς σας βρήκα.

 

Μόλις παρέλαβα απο Kaizer το G2 αποτι κατάλαβα ειναι σειρά 403 κ λέει 6NL Black Black να υποθέσω πως ειναι ολλανδικό?

επίσης ειναι στην έκδοση 4.2.2 να κανω update se v20b η θα κλειδωθεί καμιά baseband κ δεν θα μπορώ να κάνω root?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλώς σας βρήκα.

 

Μόλις παρέλαβα απο Kaizer το G2 αποτι κατάλαβα ειναι σειρά 403 κ λέει 6NL Black Black να υποθέσω πως ειναι ολλανδικό?

επίσης ειναι στην έκδοση 4.2.2 να κανω update se v20b η θα κλειδωθεί καμιά baseband κ δεν θα μπορώ να κάνω root?

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα, root γίνεται κανονικά και σε ΚΚ.

 

παιδια κατι ασχετο.το κινητο εχει ραδιοφωνο?

Ναι (στις stock based roms)

 

Όσοι χρησιμοποιείτε τον dorinman kernel KK (4.5 ή και παλαιότερο) δεν θα σας φαίνεται οτι έχει κάποιο θέμα με την απόδοση στα γραφικά (σε σχέση με τον stock)?

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς cm 11 m5 ή m6? Αξίζει; έχει κάποιο πρόβλημα; βλέπω πολύ cloudyflex και cloudystock roms.
Link to comment
Share on other sites

επιστροφη σε στοκ based rom μετα απο προβληματακια με τις καστομ..εδω δεν ειναι nexus μεγαλε..

 

στη spiderio συγκεκριμενα,την εχει κανεις?

 

ποια ρομ βγαζει τα πιο συχνα updates?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα την αναβαθμιση αλλα διαβαζοντας λιγο στο forum διαπιστωσα οτι εχει και πιο καινουρια εκδοση.

Να προχωρήσω σε αναβάθμιση απο Pc Suite? αυτο που θελω εγω ειναι να κανω root εγκατασταση twrp κ να περασω το mod Xdabbeb's Camera/Video v3.1.0?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα την αναβαθμιση αλλα διαβαζοντας λιγο στο forum διαπιστωσα οτι εχει και πιο καινουρια εκδοση.

Να προχωρήσω σε αναβάθμιση απο Pc Suite? αυτο που θελω εγω ειναι να κανω root εγκατασταση twrp κ να περασω το mod Xdabbeb's Camera/Video v3.1.0?

 

βγηκε σε apk ,αρα δεν χρειαζεται να εχεις recovery

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

βγηκε σε apk ,αρα δεν χρειαζεται να εχεις recovery

 

Α! Ωραία δεν το πρόσεξα.

Εντωμεταξύ μου βγάζει να κάνω update το pc suite αλλά όταν πάει να κάνει το up date μου βγάζει error.

αξίζει να μπω στον κόπο να κάνω την αναβάθμηση? η να κάνω κατευθείαν root??

Link to comment
Share on other sites

Α! Ωραία δεν το πρόσεξα.

Εντωμεταξύ μου βγάζει να κάνω update το pc suite αλλά όταν πάει να κάνει το up date μου βγάζει error.

αξίζει να μπω στον κόπο να κάνω την αναβάθμηση? η να κάνω κατευθείαν root??

 

Ότι αναβάθμιση έρχεται για καλό είναι!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ο χώρος είναι κοινός για όλα.

Για να γίνουν εφαρμογές συστήματος βάλε εφαρμογή system app mover ή μετακίνησε τις στο φάκελο μόνος σου. Χρειάζεται root και reboot.

 

 

αρα για να καταλαβω,αν βαλω μια ρομ που εχει μικροτερο μεγεθος εχω περισσοτερο χωρο διαθεσιμο?πιο πριν μου ειπαν οχι γιατι η ρομ μπαινει σε διαφορετικη μνημη,αρα για να εκμεταλευτω το μικρο της μεγεθος πρεπει να περασω μερικες εφαρμογες σαν system apps

Link to comment
Share on other sites

βγηκε σε apk ,αρα δεν χρειαζεται να εχεις recovery

 

δηλαδή μπορούμε να το περάσουμε και χωρίς root όπως όλες τις εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μπορούμε να το περάσουμε και χωρίς root όπως όλες τις εφαρμογές;

 

Θα πρέπει να είσαι σε root για να μπορέσεις να κάνεις την εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...