Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά πάλι δε κατάφερα να βάλω την stock ελληνική 4.4.2 ( τώρα φοράει γερμανικη t mobile 4.4.2 )ότι και να έκανα αρνείται να βγεί το παραθυράκι το σωστό και βγαίνει η σαχλαμάρα το lg mobile support tool λέγοντας μου ότι φοράω τη τελευταία έκδοση. Τα έχω κάνει όλα σωστά. Να κάνω φορματ και να πάω σε windows 7 δεν πρόκειται για το τηλέφωνο να μπω σε τέτοιο κόπο, επίσης άλλο pc ή φίλος δεν βρίσκεται κοντά οπότε.

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίσης γιατί σε download mode μου αναγράφεται " Rooted " ? ενώ δεν εκανα κατι

 

Μετά την αναβάθμιση σε kitkat έτσι είναι σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει. Νομίζω φταίει ο κερνελ που έχει βάλει. Δεν είναι ο στοκ είναι άλλος με ενσωματωμένο το knock code. Επίσης λογικά θα ξαναβγεί ρομ με το knock code μια και ήρθε αναβάθμιση επίσημα από lg

 

Εαν βάλω τον στοκ κερνελ που έχει κ η 2.1. Θα έχω πρόβλημα λέτε??

Δεν με ενδιαφέρει το knock code.. Μονο το διπλό κλικ για να ανοιγοκλεινει η οθόνη.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Cloudy Pro II και παρατηρώ πως όταν παίρνω τηλέφωνο ή με καλούν αργεί να ανοίξει ο dailer.....πρίν με την CloudyFlex δεν το είχα παρατηρήσει αυτό.

Συμβαίνει και σε άλλους?

Λύση υπάρχει να ανοίγει ο dialer κανονικά????

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει. Νομίζω φταίει ο κερνελ που έχει βάλει. Δεν είναι ο στοκ είναι άλλος με ενσωματωμένο το knock code. Επίσης λογικά θα ξαναβγεί ρομ με το knock code μια και ήρθε αναβάθμιση επίσημα από lg

 

 

 

 

 

 

 

Κι ότι ήμουν έτοιμος να τη περάσω..θα περιμένω την επομενη έκδοση..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια στην 2.2 με clean install δεν εχω δει διαφορα στην μπαταρια απο την 2.1.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει. Νομίζω φταίει ο κερνελ που έχει βάλει. Δεν είναι ο στοκ είναι άλλος με ενσωματωμένο το knock code. Επίσης λογικά θα ξαναβγεί ρομ με το knock code μια και ήρθε αναβάθμιση επίσημα από lg

προς το παρον δεν βλεπω κατι τετοιο ειμαι στο 84% μπαταρια με 9:30 ωρες αναμονη και 2:05 οθονη,θα δειξει

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την Cloudy Pro II και παρατηρώ πως όταν παίρνω τηλέφωνο ή με καλούν αργεί να ανοίξει ο dailer.....πρίν με την CloudyFlex δεν το είχα παρατηρήσει αυτό.

Συμβαίνει και σε άλλους?

Λύση υπάρχει να ανοίγει ο dialer κανονικά????

αν ενοεις οτι κανει 2-3 sec να σου δειξει την οθονη κλησης για να απαντησεις απ τη στιγμη που αρχιζει να χτυπαει,ειναι bug της kit kat και ηταν και στη cloudyflex απο τη 2.0 και μετα

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει. Νομίζω φταίει ο κερνελ που έχει βάλει. Δεν είναι ο στοκ είναι άλλος με ενσωματωμένο το knock code. Επίσης λογικά θα ξαναβγεί ρομ με το knock code μια και ήρθε αναβάθμιση επίσημα από lg

 

και στην cloudystock 2.1 έχω παρατητηρήσει μεγαλύτερη κατανάκωση. Όλες οι τελευταλιες cloudy έχουν το ίδιο kernel?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Εαν βάλω τον στοκ κερνελ που έχει κ η 2.1. Θα έχω πρόβλημα λέτε??

Δεν με ενδιαφέρει το knock code.. Μονο το διπλό κλικ για να ανοιγοκλεινει η οθόνη.!

 

Ίσως χάσεις το knock off. Καλύτερα πέρνα την προηγούμενη ρομ.

 

 

 

 

 

Έχω την Cloudy Pro II και παρατηρώ πως όταν παίρνω τηλέφωνο ή με καλούν αργεί να ανοίξει ο dailer.....πρίν με την CloudyFlex δεν το είχα παρατηρήσει αυτό.

Συμβαίνει και σε άλλους?

Λύση υπάρχει να ανοίγει ο dialer κανονικά????

 

Δεν ξέρω αν το κάνει σε κάποιον αλλο dialer. Όντως ειναι σπαστικο. Αφου έχουν αρχίσει και αναρωτιουνται οι άλλοι γιατί Αργώ να το σηκώσω μιας και σηκώνω γρήγορα το τηλέφωνο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το κάνει σε κάποιον αλλο dialer. Όντως ειναι σπαστικο. Αφου έχουν αρχίσει και αναρωτιουνται οι άλλοι γιατί Αργώ να το σηκώσω μιας και σηκώνω γρήγορα το τηλέφωνο

 

Ξαναγύρισα στην CloudyFlex 2.2 και λύθηκε το πρόβλημά μου:)

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω είναι αρκετα ομορφο το ui του g3 στο g2: Να πως ειναι στο κινητο μου: Τρεχω cloudyflex 2.2

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-05-02-17-55-06_zpsalsdazar.png

Ακομα μπορεις να το χρωματισεις με το g2 tweakbox.

Εδω εχει το θεμα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2737009

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα την cloudy pro 2.1 για αλλαγή ,είχα την stock 2 . Το κινητο μου ειναι πιο γρήγορο απο ποτέ.

Απο μπαταρια δεν ξερω ακόμα τι λέει .

Αυτό που διαπίστωσα ότι απουσιάζει είναι η λειτουργία της απόκρυψης των πλήκτρων αφής στις εφαρμογές που θέλω !

Κρίμα και το δούλευα.....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω είναι αρκετα ομορφο το ui του g3 στο g2: Να πως ειναι στο κινητο μου: Τρεχω cloudyflex 2.2

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-05-02-17-55-06_zpsalsdazar.png

Ακομα μπορεις να το χρωματισεις με το g2 tweakbox.

Εδω εχει το θεμα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2737009

Εχει αλλαγες και στο UI του LG Launcher ή κανει μονο την αλλαγη εικονιδιων στο πανελ ειδοποιησεων;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που διαπίστωσα ότι απουσιάζει είναι η λειτουργία της απόκρυψης των πλήκτρων αφής στις εφαρμογές που θέλω !

Κρίμα και το δούλευα.....

Μπορείς να το κανείς και εκει. Εχει γραφτεί εδω πολλες φορές, ψαξτο. Xposed framework+app settings->full screen =immersive

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει αλλαγες και στο UI του LG Launcher ή κανει μονο την αλλαγη εικονιδιων στο πανελ ειδοποιησεων;

Μονο εκει. Προσωπικα εκει μονο με ενδιαφέρει. Εχω nova, κατεβαζω οποιο flat icon set θελω. Οταν βγει το g3 αν μου αρεσουν τα εικονιδια, θεμα χρονου να τα ανεβασουν σαν θεμα του nova.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κανείς και εκει. Εχει γραφτεί εδω πολλες φορές, ψαξτο. Xposed framework+app settings->full screen =immersive

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μονο εκει.

 

Ευχαριστώ .

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

SOS. Είχα την cloudyflex 2.0 περασμένη και θέλησα να επιστρέψω στην στοκ. Κατέβασα το αρχείο ακολούθησα τον οδηγό για να περάσω την στοκ και όταν τελείωσε η διαδικασία μου βγάζει στο τηλέφωνο το μύνημα com.android.systemui έχει σταματήσει, com.android.phone έχει σταματήσει και δεν με αφήνει να κάνω τίποτε άλλο. Σε recovery δεν με βάζει. Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Ποιο icon pack έχεις;;

QUOTE=sosimple2;5371138]Νομιζω είναι αρκετα ομορφο το ui του g3 στο g2: Να πως ειναι στο κινητο μου: Τρεχω cloudyflex 2.2

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-05-02-17-55-06_zpsalsdazar.png

Ακομα μπορεις να το χρωματισεις με το g2 tweakbox.

Εδω εχει το θεμα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2737009

Link to comment
Share on other sites

Ποιο icon pack έχεις;;

QUOTE=sosimple2;5371138]Νομιζω είναι αρκετα ομορφο το ui του g3 στο g2: Να πως ειναι στο κινητο μου: Τρεχω cloudyflex 2.2

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-05-02-17-55-06_zpsalsdazar.png

Ακομα μπορεις να το χρωματισεις με το g2 tweakbox.

Εδω εχει το θεμα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2737009

 

Φιλαρα μου πως το βάζω αυτότο ui κ γω στο G2 μου?? Λίγο να μου πεις εν συντομεια την διαδικασια

Έχω την cloudyflex 2.2..!!

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το χω βάλει απο το πρωί. Πολύ ωραιο

 

Πες τε λίγο την διαδικασία βρε... Δεν βγάζω άκρη με τα english..!!

Πολύ @@@@το είναι....!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πες τε λίγο την διαδικασία βρε... Δεν βγάζω άκρη με τα english..!!

Πολύ @@@@το είναι....!!!

Στο link που δινω εχει download. Πατωντας το εχει αρχεία να κατεβάσεις αναλογα τη rom που εχεις. Το εχει φτιαξει για ολες τις rom του cloudyfa. Για αλλες δεν είναι βέβαιο αν δουλεύει.

Επισης πρέπει να κρατησεις το αρχικό αρχείο για να το ξαναβαλεις αν θες να το ξανακανεις οπως ηταν. Για τις ρομ του cloudyfa εχει έτοιμα και τα αρχικά αρχεια για να τα ξαναβαλεις.

Απλα βαζεις το αρχείο απο recovery οπως ολα..

Link to comment
Share on other sites

Στο link που δινω εχει download. Πατωντας το εχει αρχεία να κατεβάσεις αναλογα τη rom που εχεις. Το εχει φτιαξει για ολες τις rom του cloudyfa. Για αλλες δεν είναι βέβαιο αν δουλεύει.

Επισης πρέπει να κρατησεις το αρχικό αρχείο για να το ξαναβαλεις αν θες να το ξανακανεις οπως ηταν. Για τις ρομ του cloudyfa εχει έτοιμα και τα αρχικά αρχεια για να τα ξαναβαλεις.

Απλα βαζεις το αρχείο απο recovery οπως ολα..

Fantasticoooooo... Πολύ ομορφο..το έβαλα.. Αυτά είναι αν εχεις flex...Τσακ μπαμ όλα... Χααχααα

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ειναι με stock και root και τους βγαζει σφαλμα η τελευταια ενημερωση εγω εκανα κατι και μου εγκατασταθηκε.

Απενεργοποιησα απο το xposed ολα τα modules (εβγαλα το τικ) ,

γυρισα το dpi στο default (480)

και απο το SuperUser

στερησα το root access σε ολες τις εφαρμογες εκτος του ADB SHELL.

Μετα απο καθε βημα εκανα και restart.

Πηγα το κεντρο ενημερωσεων, εκανα ελεγχο, κατεβηκαν τα 44MB εγκατασταθηκαν και μετα απλα ενεργοποιησα παλι οτι ειχα κλεισει.

Ολα δουλευουν τελεια προς το παρον,το knock code ειναι ΑΨΟΓΟ, και οντως εχει πιο πολυ ram ελευθερη και ακομα δεν εχω παγωσει τιποτα.

 

 

Ετσι για το ****το σας ανεβαζω και εγω το notification panel μου.

 

http://s18.postimg.org/b3vuklcet/Screenshot_2014_05_02_22_09_51.jpg' alt='Screenshot_2014_05_02_22_09_51.jpg'>

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ακομα μπορεις να το χρωματισεις με το g2 tweakbox.

]

Μπορείς να μου πεις με ποια ακριβως εντολή απο την εφαρμογη μπορώ να αλλάξω τα χρώματα??http://s7.postimg.org/toino1xyf/Screenshot_2014_05_02_22_33_28_1.jpg

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...