Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό κάνω αλλά αντί να μου εμφανίσει το παράθυρο που επιλέγω τη χώρα και τη γλώσσα (βήμα 4), μου ανοίγει το LG MOBILE SUPPORT TOOL. Τι μπορεί να φταίει;

 

Κατέβασες τα αρχεία του LGMOBILEAX . Τα αντικατάστησες στον παλιό φάκελο ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό κάνω αλλά αντί να μου εμφανίσει το παράθυρο που επιλέγω τη χώρα και τη γλώσσα (βήμα 4), μου ανοίγει το LG MOBILE SUPPORT TOOL. Τι μπορεί να φταίει;

 

http://www.droidviews.com/how-to-restore-lg-g2-to-stock-firmware/ δες εδω αναλυτικα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανεις την flex 2.2..?? Εγώ που την έβαλα το πρωι νομιζω είναι ελαφρώς βελτιωμένη σε ταχύτητα -μπαταρία...επίσης με την 2.1 μου είχε κανει restart το κινητό χωρίς λογο....μέχρι στιγμής με την 2.2 τπτ..πολύ σταθερή ..και παρα πολύ καθαρές φωτο..πραγματικα...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τα αρχεία του LGMOBILEAX και τα αντικατάστησες στον παλιό φάκελο όπως ακριβώς λεν οι οδηγίες. Σta XP είναι στο φάκελο application data; Γιατί δε βρήκα φάκελο program data. Επίσεις παίζει ρόλο αν χρησιμοποίησα το UpTestEX από το φάκελο LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix ή κάποια άλλη έκδοση και το ποία ρομ θα φλασάρω;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανεις την flex 2.2..?? Εγώ που την έβαλα το πρωι νομιζω είναι ελαφρώς βελτιωμένη σε ταχύτητα -μπαταρία...επίσης με την 2.1 μου είχε κανει restart το κινητό χωρίς λογο....μέχρι στιγμής με την 2.2 τπτ..πολύ σταθερή ..και παρα πολύ καθαρές φωτο..πραγματικα...!!

 

Η flex εχει την καλυτερη καμερα,αλλα μου τη σπαει η μαυριλα κ δεν την βαζω ξανα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχεικανείς που να έχει δοκιμάσει cloudy stock pro και flex και να μπορεί να κανει ένα μίνι συγκριτικό με τα υπέρ και τα κατά της καθε μιας;

Απο το πρωί φοράω την cloudystock 2.1. Μια χαρα φαίνεται χωρίς κατι το ιδιαίτερο. Η καμερα ειναι απο το g pro του xdabbed και το knock code δουλεύει μια χαρά

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχεικανείς που να έχει δοκιμάσει cloudy stock pro και flex και να μπορεί να κανει ένα μίνι συγκριτικό με τα υπέρ και τα κατά της καθε μιας;

Απο το πρωί φοράω την cloudystock 2.1. Μια χαρα φαίνεται χωρίς κατι το ιδιαίτερο. Η καμερα ειναι απο το g pro του xdabbed και το knock code δουλεύει μια χαρά

 

Η μεγαλυτερη διαφορα τους ειναι στο χρωμα των μενου,μηνυματων και dialer που στην Flex ειναι μαυριλα.

Για καθε μερα χρηση δεν θα παρατηρησεις καποια αλλη τρανταχτη διαφορα.Μετα διαφερουν σε λεπτομερειες αλλα τα κυριοτερα που χρειαζεσαι τα εχουν κι οι 3 ρομς.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλυτερη διαφορα τους ειναι στο χρωμα των μενου,μηνυματων και dialer που στην Flex ειναι μαυριλα.

Για καθε μερα χρηση δεν θα παρατηρησεις καποια αλλη τρανταχτη διαφορα.Μετα διαφερουν σε λεπτομερειες αλλα τα κυριοτερα που χρειαζεσαι τα εχουν κι οι 3 ρομς.

 

Ταχυτατος! :) Μπαταρία και καμερα;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ταχυτατος! :) Μπαταρία και καμερα;

 

Πανω κατω τα ιδια ειναι σε μπαταρια κι οι τελευταιες ρομς του Cloudyfa φορανε το ιδιο μοντ για καμερα οποτε κι εκει μην περιμενεις τρελες διαφορες.

Κατα καιρους εχω φορεσει και τις 3.Με καμια δεν εβγαλα π.χ. 1 ωρα παραπανω οθονη σε σχεση με τις αλλες.4-5 ωρες οθονη σε 2 μερες χρηση εχω περιπου.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Από μένα mahdi. Είναι η πιο stable για το G2. Όλες οι υπόλοιπες έχουν θέματα ειδικά όσες είναι βασισμένες σε cyanogenmod. Κοίτα στο Xda στο νήμα της για οδηγίες. Χώρο θα έχεις παραπάνω αλλά θα είναι στο system.οποτε αν θα θες να τον εκμεταλλευτεις θα πρέπει να μετατρέπεις τις εφαρμογές σου σε system apps.

 

Eδω θα ηθελα μια μικρη βοηθεια,επειδη το εψαξα και δυσκολεύτηκα,με ποιο τροπο οι εφαρμογες γινονται system apps,και πως θα ξερω ποσο χωρο εχω διαθέσιμο για system apps

Link to comment
Share on other sites

Η flex εχει την καλυτερη καμερα,αλλα μου τη σπαει η μαυριλα κ δεν την βαζω ξανα

 

Πως γίνετε να έχει καλύτερη κάμερα αφού φοράνε όλες το ίδιο mod ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη φώτο φαίνεται η οθόνη που εμφανίζει το σφάλμα και μετά μαυρίζει. Στη δεύτερη φαίνεται η οθόνη του download mode και μόνο τότε αναγνωρίζει το κιν το PC. Επίσης η εγκτάσταση του TWRP recovery δεν ολοκληρώθηκε.

 

Όταν πάω να φλασάρω κάποια ρομ αντιμετοπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον Wolfox

 

Μήπως να το πάρω απόφαση ότι πάει το κιν ή υπάρχει λύση;

 

Και μένα το ίδιο 4.4.2 T-Mobile. Δεν έχω κάνει κάτι και λέει ROOTED ( ποτέ δεν έκανα ροοτ ). Κολλάω και γω στο LG update ανοίγει το πρόγραμμα λέγοντας ότι έχω την τελευταία έκδοση. Πολλά χαζά προβλήματα έχω με την 4.4.2 της T-Mobile γι αυτό θέλω να περάσω 4.4.2 ελληνική. Λαγκαρει το ζουμ ιν με τα δυο δάχτυλα πατάω το κεντρικό πλήκτρο και αντί να ανοίξει τις πρόσφατες εφαρμογές κόλλα και πάει στην αρχική. Λαγκαρει στο άκυρο κλπ. Κάποιος να μας βοηθήσει έστω μέσω Skype να τελειώνουμε γιατί μου έχει σπάσει τα νευρα με τα κολλήματα.

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνετε να έχει καλύτερη κάμερα αφού φοράνε όλες το ίδιο mod ?

 

Οι τελευταιες φορανε το ιδιο μοντ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο 4.4.2 T-Mobile. Δεν έχω κάνει κάτι και λέει ROOTED ( ποτέ δεν έκανα ροοτ ). Κολλάω και γω στο LG update ανοίγει το πρόγραμμα λέγοντας ότι έχω την τελευταία έκδοση. Πολλά χαζά προβλήματα έχω με την 4.4.2 της T-Mobile γι αυτό θέλω να περάσω 4.4.2 ελληνική. Λαγκαρει το ζουμ ιν με τα δυο δάχτυλα πατάω το κεντρικό πλήκτρο και αντί να ανοίξει τις πρόσφατες εφαρμογές κόλλα και πάει στην αρχική. Λαγκαρει στο άκυρο κλπ. Κάποιος να μας βοηθήσει έστω μέσω Skype να τελειώνουμε γιατί μου έχει σπάσει τα νευρα με τα κολλήματα.

 

Αντικατέστησες τα αρχεία που είπα πιο πριν στο φίλο

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταιες φορανε το ιδιο μοντ.

Βαζεις το ιδιο mod, και στις προηουμενες και έχεις ακριβως την ιδια κάμερα. Πχ εγω είμαι ακομα στην cloudyflex 2.0 Εχω βαλει το τελευταίο mod. Ακριβως την ιδια καμερα εχουμε..

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις το ιδιο mod, και στις προηουμενες και έχεις ακριβως την ιδια κάμερα. Πχ εγω είμαι ακομα στην cloudyflex 2.0 Εχω βαλει το τελευταίο mod. Ακριβως την ιδια καμερα εχουμε..

 

Ναι βρε.Εγω απλα το τονισα για να καταλαβει τι θα κατεβασει.

Εννοειτε οτι το μοντ υπαρχει και μπορει να μπει σε οποιαδηποτε ρομ με root(ακομα και στοκ).

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αντικατέστησες τα αρχεία που είπα πιο πριν στο φίλο

 

Τελικά το δοκίμασα σε win 7 και δούλεψε. Αλλά αντί να βάλω Diag στο PhoneMode έβαλα cn_emergency. Υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Αντικατέστησες τα αρχεία που είπα πιο πριν στο φίλο

 

Ναι όλα ακριβώς όπως ο οδηγός. :(

 

Επίσης γιατί σε download mode μου αναγράφεται " Rooted " ? ενώ δεν εκανα κατι

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το δοκίμασα σε win 7 και δούλεψε. Αλλά αντί να βάλω Diag στο PhoneMode έβαλα cn_emergency. Υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα;

 

Όχι καλά έκανες, αυτό έπρεπε να είχες βάλει, το αναφέρει στον οδηγό που υπάρχει μεσα στον φάκελο που κατεβασες

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι όλα ακριβώς όπως ο οδηγός. :(

 

Επίσης γιατί σε download mode μου αναγράφεται " Rooted " ? ενώ δεν εκανα κατι

 

Δοκίμασες και με τους δύο τρόπους ;

Για το δεύτερο δεν ξέρω. Το είχες πάρει καινούριο ; είσαι σίγουρος ότι δεν το είχες ρουταρει στο παρελθόν ;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Eδω θα ηθελα μια μικρη βοηθεια,επειδη το εψαξα και δυσκολεύτηκα,με ποιο τροπο οι εφαρμογες γινονται system apps,και πως θα ξερω ποσο χωρο εχω διαθέσιμο για system apps

 

Ο ευκολότερος τρόπος είναι με το titanium backup. Όταν το ανοίξεις θα σου βγάλει κάτω κάτω τον διαθέσιμο χώρο σε κάθε διαμέρισμα. Στο system λογικά θα δεις αν θυμάμαι καλά 300/2300 mb. Αν πατήσεις μετά πάνω σε μια εφαρμογή θα σου βγάλει όλες τις διαθέσιμες επιλογές. Με ένα swipe θα σου βγάλει και επιλογή να κάνεις μια εφαρμογή system App. Είναι κάτι που δεν θα σου το πρότεινα πάντως.

 

Για όσα παιδιά δυσκολεύονται με το οδηγό μου για flashαρισμα στοκ ρομ ακολουθήστε ΑΚΡΙΒΏΣ ότι λέω. Αν δεν πιάσει κάντε τα reboot, αλλάξτε θύρα usb βρείτε άλλη έκδοση Windows γενικά δοκιμάστε το.δεν είναι πυρηνική φυσική 5 απλά πραγματάκια είναι. Ακολουθήστε τα κατά γράμμα και δείτε και τα βίντεο βοηθάν πολύ.

 

Επίσης το rooted δεν σημαίνει τίποτα απολύτως. Το βγάζει ακόμα και όταν περνάει official και το LG tool.δεν σημαίνει ότι είναι rooted το κινητό και δεν χάνετε εγγύηση οπότε μην αγχώνεστε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι καλά έκανες, αυτό έπρεπε να είχες βάλει, το αναφέρει στον οδηγό που υπάρχει μεσα στον φάκελο που κατεβασες

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκίμασες και με τους δύο τρόπους ;

Για το δεύτερο δεν ξέρω. Το είχες πάρει καινούριο ; είσαι σίγουρος ότι δεν το είχες ρουταρει στο παρελθόν ;

 

Καινούριο, ποτέ δεν έκανα root

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την cloudyflex 2.2 πανω απο την 2.0 χωρις factory reset. Μια χαρα παει για την ωρα τουλάχιστον. Εντυπωσιακο το knok code.. Ξεκλείδωνεις την οθονη με διαφορα χτυπήματα που εχεις ορισει πριν, χωρις double knok πρωτα.. Από εντελώς σβηστή οθονη..

Αρκεί να μη καιει πολυ μπαταρία, και να δουλεύει παντα σωστά..

Link to comment
Share on other sites

34350 στο antutu με cloudystock 2.1! Γενικά δεν πιστεύω στα benchmarks. Απλα θεωρω σημαντικό οχι το τελικό σκορ αλλα το οτι αυξηθηκε απο πριν.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Στο xda παντως λενε οτι η cloudyflex η καινούργια τρωει πολύ μπαταρια ισχυει κατι τέτοιο ?

 

Ναι ισχύει. Νομίζω φταίει ο κερνελ που έχει βάλει. Δεν είναι ο στοκ είναι άλλος με ενσωματωμένο το knock code. Επίσης λογικά θα ξαναβγεί ρομ με το knock code μια και ήρθε αναβάθμιση επίσημα από lg

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...