Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι σε δίλημμα.....

Cloudy Pro 2 ή Cloudy Flex ?????

Όποιος έχει δοκιμάσει και τις 2 περιμένω να βοηθήσει ή όποιος έχει δοκιμάσει κάποια από τις 2 να πει τα υπέρ και κατά...

 

Αν θες μαυρο Flex, Αν οχι pro για μενα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι σε δίλημμα.....

Cloudy Pro 2 ή Cloudy Flex ?????

Όποιος έχει δοκιμάσει και τις 2 περιμένω να βοηθήσει ή όποιος έχει δοκιμάσει κάποια από τις 2 να πει τα υπέρ και κατά...

 

Την προ δεν την έχω δοκιμάσει αλλά από την flex προτιμώ την cloudystock. Νομίζω κάθεται καλύτερα στο τηλέφωνο.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

η pro νομιζω εχει την καλυτερη μπαταρια απο οσο γραφουν κιολας & εδω & XDA

 

Από θέμα smooth και ταχύτητας?????

Από κάμερα?????

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να βρει την τοποθεσία μου μέσω wi-fi η 3G .και δεν υπάρχει επιλογή στο μενού ρυθμισεις-γενικές-τοποθεσία για να τα ενεργοποιήσω.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/841/19ul.png

 

Φίλε το κουμπί πάνω δεξιά το πάτησες;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα smooth και ταχύτητας?????

Από κάμερα?????

 

Ναι η pro ειναι κομπλε σε αυτα, υπαρχει και MOD απο XDABBEB ειδικα για την pro απο το pro 2

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε δίλημμα.....

Cloudy Pro 2 ή Cloudy Flex ?????

Όποιος έχει δοκιμάσει και τις 2 περιμένω να βοηθήσει ή όποιος έχει δοκιμάσει κάποια από τις 2 να πει τα υπέρ και κατά...

 

Flex με κλειστά τα ματια...!!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνεις ο καθένας έχει τα γούστα του και λογικό είναι. Μην περιμένεις να συμφωνήσουν όλοι σε μια ρομ. Πρέπει να δοκιμάσεις και να βρεις την καλύτερη για σένα.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι η pro ειναι κομπλε σε αυτα, υπαρχει και MOD απο XDABBEB ειδικα για την pro απο το pro 2

 

το θέμα με το αργό focus στα σκοτεινά υπάρχει ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνεις ο καθένας έχει τα γούστα του και λογικό είναι. Μην περιμένεις να συμφωνήσουν όλοι σε μια ρομ. Πρέπει να δοκιμάσεις και να βρεις την καλύτερη για σένα.

 

Ακριβώς αυτό. Εγω ας πούμε κατέληξα σε προ γιατί βγαζω 8 ωρες οθόνη και είναι γρήγορη και ολα τα καλα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αλλαζω συχνα ρομς και βαζω-βγαζω συνεχεια προγραμματα, θελω να κανω ενα γενικο καθαρισμο στο κινητο να φυγουν ολα τα 'σκουπιδια' που τυχον το καθυστερουν και ειναι περιττα για το συστημα.

Αν κανψ ΟΛΑ τα wipes, σβηνονται τα παντα? Η μενουν καποια φακελακια του συστηματος? Θελω μετα τα wipes να περασω απο το μηδεν μια custom rom μεσω OTG :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αλλαζω συχνα ρομς και βαζω-βγαζω συνεχεια προγραμματα, θελω να κανω ενα γενικο καθαρισμο στο κινητο να φυγουν ολα τα 'σκουπιδια' που τυχον το καθυστερουν και ειναι περιττα για το συστημα.

Αν κανψ ΟΛΑ τα wipes, σβηνονται τα παντα? Η μενουν καποια φακελακια του συστηματος? Θελω μετα τα wipes να περασω απο το μηδεν μια custom rom μεσω OTG :)

 

αν θες να σβησεις και την "καρτα" τοτε πρωτα φλασαρε τη ρομ που θελεις και μετα σβησε και την καρτα.

 

ωστοσο με ενα απλο wipe data/system ,εισαι κομπλε

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αλλαζω συχνα ρομς και βαζω-βγαζω συνεχεια προγραμματα, θελω να κανω ενα γενικο καθαρισμο στο κινητο να φυγουν ολα τα 'σκουπιδια' που τυχον το καθυστερουν και ειναι περιττα για το συστημα.

Αν κανψ ΟΛΑ τα wipes, σβηνονται τα παντα? Η μενουν καποια φακελακια του συστηματος? Θελω μετα τα wipes να περασω απο το μηδεν μια custom rom μεσω OTG :)

 

Θα βάλεις το Philz recovery και θα κάνεις full wipe + μέσα από το storage θα κάνεις το data media για να σβήσουν όλα... Μετά βάζεις όποια ρομ θέλεις μέσα από το otg και είσαι κομπλέ..

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις το Philz recovery και θα κάνεις full wipe + μέσα από το storage θα κάνεις το data media για να σβήσουν όλα... Μετά βάζεις όποια ρομ θέλεις μέσα από το otg και είσαι κομπλέ..

οποτε αν θες να σβησεις την sdcard φευγουν οτι δεδομενα εχεις δεν σβηνει τη recovery,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις το Philz recovery και θα κάνεις full wipe + μέσα από το storage θα κάνεις το data media για να σβήσουν όλα... Μετά βάζεις όποια ρομ θέλεις μέσα από το otg και είσαι κομπλέ..

 

Το philz recovery εχω ναι :)

Οποτε θα σβηστουν τα παντα ετσι? Ωρα να ξεβρωμισουμε λιγο :p

Link to comment
Share on other sites

οποτε αν θες να σβησεις την sdcard φευγουν οτι δεδομενα εχεις δεν σβηνει τη recovery,σωστα?

 

Ναι, καθαρίζεις όλη τη μνήμη του κινητού χωρίς φυσικά να χάσεις το recovery κ.λ.π.. Απλά πρέπει μετά να περάσεις άλλη ρομ όταν κάνεις το data media..

 

 

 

 

Το philz recovery εχω ναι :)

Οποτε θα σβηστουν τα παντα ετσι? Ωρα να ξεβρωμισουμε λιγο :p

 

Ναι φίλε, το κάνω μια φορά το μήνα αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καθαρίζεις όλη τη μνήμη του κινητού χωρίς φυσικά να χάσεις το recovery κ.λ.π.. Απλά πρέπει μετά να περάσεις άλλη ρομ όταν κάνεις το data media..

 

 

 

 

 

 

Ναι φίλε, το κάνω μια φορά το μήνα αυτό..

 

Κακως που δεν το χω κανει τοσο καιρο...εχει μαζευτει πολυυυθ σκουπιδι.

Ουτε το sd maid ουτε το clean master και τα συναφη, δεν αφαιρουν ολα τα σκουπιδια.

Αυριο θα παρω otg και βουρ για full wipe ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατάφερε κανείς να κάνει το Xdabbeb's Camera v3.0.0 να δουλέψει σε cloudystock ?

 

Μην δοκιμάσει να την περάσει κάποιος την version 3 σε cloudystock η cloudyflex γιατί δεν δουλεύει .

Μόλις μας ενημέρωσε ο xdabbeb στο xda ότι υπάρχει πρόβλημα.

Επίσης μας αποκάλυψε ότι ο cloudy ετοιμάζει νέα version της rom

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Το philz recovery εχω ναι :)

Οποτε θα σβηστουν τα παντα ετσι? Ωρα να ξεβρωμισουμε λιγο :p

 

για να μη ξοδευεσαι,φλασαρε πρωτα τη ρομ που θες

και μετα σβηστα ολα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

για να μη ξοδευεσαι,φλασαρε πρωτα τη ρομ που θες

και μετα σβηστα ολα

 

Αν φλασάρει πρώτα τη ρομ και τα σβήσει με τον τρόπο που λέω παραπάνω το τηλέφωνο δεν θα ανοίξει..

Αν θέλει να φλασάρει πρώτα την ρομ μπορεί να το κάνει απλά μετά θα πρέπει να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από της ρυθμίσεις για να τα σβήσει όλα...

Αλλά αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ενώ έχεις custom rom ίσως σου δημιουργήσει πρόβλημα.. Υπάρχουν ρομ όπως του Pardus που το πληκτρολόγιο και άλλες σημαντικές εφαρμογές της βάζει στο data και όχι στο system, επομένως αν κάνεις επαναφορά θα σβηστεί το μαμά πληκτρολόγιο, το text link και διάφορα άλλα..

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασάρει πρώτα τη ρομ και τα σβήσει με τον τρόπο που λέω παραπάνω το τηλέφωνο δεν θα ανοίξει..

Αν θέλει να φλασάρει πρώτα την ρομ μπορεί να το κάνει απλά μετά θα πρέπει να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από της ρυθμίσεις για να τα σβήσει όλα...

Αλλά αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ενώ έχεις custom rom ίσως σου δημιουργήσει πρόβλημα.. Υπάρχουν ρομ όπως του Pardus που το πληκτρολόγιο και άλλες σημαντικές εφαρμογές της βάζει στο data και όχι στο system, επομένως αν κάνεις επαναφορά θα σβηστεί το μαμά πληκτρολόγιο, το text link και διάφορα άλλα..

 

περιεργο μου φαινεται

 

το εχω κανει τουλαχιστον 4-5 φορες σε τηλεφωνο ενα βημα πριν το πουλησω.wipe data,install rom,wipe sd card

 

ετοιμος

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...