Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου φαινεται ΠΟΛΥ ΤΟΥΜΠΑΝΗ τωρα η mahdi με LG Camera + QuickRemote! Δυσκολα θα γυρισω σε Stock Based rom... & απο μπαταρια τα παει επισης καλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έριξα μια ματια στο xda και λεω να περασω την cloudystock2. Ειναι σταθερη χωρις bugs? Απο οτι ειδα εχει ρυθμιση να κριβεται η nav bar! Πιον οδηγο να ακολουθησω για να την περασω? Πιο recovery να περασω ? Τωρα εχω twrp 2.6.3.4 . Ξερετε στα ποσα dpi ειναι αυτη η ρομ? μπορειτε να μου πειτε με πιον οδηγο αλλαζω και τα dpi οταν την περασω?

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντήσεις στις ερωτησεις μου!

 

Αν ακούς ραδιόφωνο μην την περάσεις. Όταν ακούς ραδιόφωνο και απαντήσεις σε εισερχόμενη κλήση, το ραδιόφωνο συνεχίζει να παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Την Mahdi που έχει στο πρώτο post στο XDA πέρασες? Έχει βγάλει και μία beta πιο καινούργια

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=52086513

 

δε νομιζω να ειναι beta πλεον..αυτην εβαλα 13/4

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται ΠΟΛΥ ΤΟΥΜΠΑΝΗ τωρα η mahdi με LG Camera + QuickRemote! Δυσκολα θα γυρισω σε Stock Based rom... & απο μπαταρια τα παει επισης καλα!

 

Δλδ; γινε λιγο πιο σαφης,σε σχεση με στοκ ρομς ποιες θα ελεγες οτι ειναι οι κυριες διαφορες;

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται ΠΟΛΥ ΤΟΥΜΠΑΝΗ τωρα η mahdi με LG Camera + QuickRemote! Δυσκολα θα γυρισω σε Stock Based rom... & απο μπαταρια τα παει επισης καλα!

 

πρωτη φορα σε aosp?εγω τις εχω δοκιμασει ολες,στο 4ρι και στο 5ρι,αλλα με αυτην εντυπωσιαστηκα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Αν ακούς ραδιόφωνο μην την περάσεις. Όταν ακούς ραδιόφωνο και απαντήσεις σε εισερχόμενη κλήση, το ραδιόφωνο συνεχίζει να παίζει.

 

Σπάνια ακουω ραδιόφωνο, οποτε δεν με πολυενδιαφερει. Εκτος απο αυτο υπάρχει τιποτα αλλο κακο? μπαταρια καιει νορμαλ? Απο recovery και οδηγο τι να κοιταξω?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματακι που το ειχα και στην στοκ και στην σχεδον στοκ που εβαλα.οταν ειμαι σε κληση,ενω στην αρχη δουλευει ο proximility,μετα απο λιγη ωρα δεν επανερχεται το τηλεφωνο και θελει το double tap.το κανει κ σε κανεναν αλλο?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

βασικά καλό θα ήταν να μας το επιβεβαιώσει κάποιος.. ετσι απο περιέργεια πια..

 

λοιπόν έβαλα τα app settings.. τρομερό το immersive mode, μια χαρα.. ευχαριστω.

 

απο περιέργεια.. το κινητό το είχα σε art mode(τρομερά γρήγορο) και όταν έκανε το reboot για να μπεί το χposed ξαναγύρισε σε dalvik mode..

1)το εκανε το xposed επίτηδες?

2)είναι κάποιο safety feature μην τυχων δε δουλευει το art mode ωστε να γυρνάει σε κανονικό?

 

edit: βρήκα αυτο:

 

 

το οποίο είναι απο 23rd November 2013.. δε ξέρω αν ισχύει ακόμα..

Δεν είμαι βέβαιος ότι σου είχε γυρίσει ποτέ σε ART, νομίζω η αλλαγή ισχύει μετά από επιτυχημένη επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βάζεις το τηλέφωνο στο αυτί και απαντάς δεν δουλεύει στην Mahdi;;;

 

Η madhi αν το παρατηρήσατε εχει ισως το περισσοτερο customization από οποιαδήποτε άλλη ρομ..γι αυτό που ρωτας αν θυμάμαι καλα οχι δε το χει. Ένα άλλο ωραιο που χρησιμοποιησα πολύ μετα τη σμίκρυνση των soft buttons με 2 κλικ και το pocket mode, ήταν τις επιλογές που μπορεις να βάλεις αν συρεις το δάχτυλο από το home προς τα πάνω. Μπορείς να βάλεις σαν μεσαία επιλογή, να σβήνει το τηλέφωνο και έτσι με μια κίνησή από κάτω προς τα πάνω αντικαθιστάς το double tap to sleep. Για να ξυπνάς τη συσκευή δουλεύει κανονικά το double tap.

Γενικά δεν μου είχε λείψει τίποτα άπο μια στοκ based rom, παραμονο ο ήχος που ήταν λίγο πιο χαμηλός..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι βέβαιος ότι σου είχε γυρίσει ποτέ σε ART, νομίζω η αλλαγή ισχύει μετά από επιτυχημένη επανεκκίνηση.

 

εννοείτε πως ειχα κάνει επανεκκίνηση οταν το γύρισα σε ART.. :)

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

εννοείτε πως ειχα κάνει επανεκκίνηση οταν το γύρισα σε ART.. :)

 

Χαχα συγγνώμη, νόμιζα ότι πρώτα είχες xposed και μετά έβγαλες ART.

Link to comment
Share on other sites

Aosp.......

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Η madhi αν το παρατηρήσατε εχει ισως το περισσοτερο customization από οποιαδήποτε άλλη ρομ..γι αυτό που ρωτας αν θυμάμαι καλα οχι δε το χει. Ένα άλλο ωραιο που χρησιμοποιησα πολύ μετα τη σμίκρυνση των soft buttons με 2 κλικ και το pocket mode, ήταν τις επιλογές που μπορεις να βάλεις αν συρεις το δάχτυλο από το home προς τα πάνω. Μπορείς να βάλεις σαν μεσαία επιλογή, να σβήνει το τηλέφωνο και έτσι με μια κίνησή από κάτω προς τα πάνω αντικαθιστάς το double tap to sleep. Για να ξυπνάς τη συσκευή δουλεύει κανονικά το double tap.

Γενικά δεν μου είχε λείψει τίποτα άπο μια στοκ based rom, παραμονο ο ήχος που ήταν λίγο πιο χαμηλός..

 

Πολύ ενδιαφέρον φίλε αυτό με το home προς τα πάνω, που το βρίσκω;

 

Από μπαταρία πάντως τα πάει τέλεια.. Είμαι με 3 μισή ώρες οθόνη 73 μπαταρία και 10 ώρες αναμονής... Τέλεια... Στις stock based είχα 50 μπαταρία

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έκανα, το έκανα... Πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

Πες εντυπώσεις κι από τη κάμερα..στο ειχα πει η ποιότητα είναι σαν στοκ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πες εντυπώσεις κι από τη κάμερα..στο ειχα πει η ποιότητα είναι σαν στοκ

 

Σε λίγο θα βγω έξω θα τραβήξω τίποτα από τον βροχερό και καιρό και θα ανεβάσω στο διπλανό thread...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε περάσει τη Mahdi μπορείτε να επιβεβαιώσετε αν παίζει το ραδιόφωνο με spirit?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε περάσει τη Mahdi μπορείτε να επιβεβαιώσετε αν παίζει το ραδιόφωνο με spirit?

 

+1, έχει και το μοντ για το 4κ μήπως;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

+1, έχει και το μοντ για το 4κ μήπως;

 

4K οχι.. δεν υποστηριζει νομιζω... με JB Baseband δουλευει σκεψου.... Αν μου διαφευγει φυσικα κατι ας με διορθωσουν αλλα δυσκολο το εχω ψαξει

Link to comment
Share on other sites

Καλά ακόμη να μην έχουν καταφέρει να βγάλουν έναν dual boot kernel να έχουμε μια aosp για χρήση και την στοκ για 4k σε λίγα λεπτά να αλλάζεις, απορώ
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Την Mahdi που έχει στο πρώτο post στο XDA πέρασες? Έχει βγάλει και μία beta πιο καινούργια

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=52086513

 

εχεις δικιο.αλλα ετσι οπως τα γραφει δε μπορεσα να καταλαβω που τις εχει.αν ειμαι των beta γενικως,δουλευει τοσο καλα αυτη που θα την αφησω

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που βάζεις το τηλέφωνο στο αυτί και απαντάς δεν δουλεύει στην Mahdi;;;

 

αν πηγαινε σε μενα,δεν εννοω αυτο..

 

λεω οτι σα να σταματαει ο proximity μετα απο καποια ωρα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κατεβάσω g2 xposed η tweakbox Η χρειάζονται και τα 2 ;

 

Επίσης στο greenify υπάρχουν εφαρμογές συστήματος που δεν πρέπει να επιλέξω ;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,πηρα τελικα το g2 και εκανα root ,ομως ερχομενος απο ios μπερδεύτηκα ,διαβασα τις περισσοτερες σελιδες του φορουμ και μπερδευτικα περισσοτερο.καθε βοηθεια καλοδεχουμενη λοιπον.

ψαχνω ρομ που να μοιαζει με του νεξους,θελω ταχυτητα αλλα και να ελευθερωθει λιγο η χωρητικοτητα,δε θελω να λειπει κατι ομως,να εχει και το ραδιο του αλλα και τις υπερυθρες Απο οτι ειδα η ρομ του cyanogenmod ειναι σχεδον ιδια με της google με μικρες διαφορες.

1)τη κατεβαζω απο εδω ?https://download.cyanogenmod.org/?device=d802.

Σε αυτο το βιντεο

ειδα να χρησιμοποιεί εναν rom manager και να κανει boot σε twrp,

2)πως γινεται αυτο?

3)αν φτασω εκει απλα βρισκοντας στην εσωτερικη μνημη του lg g2 το ζιπ με τη ρομ του cyanogenmod κανω αλλαγη λειτουργικου?

4)Πως θα κανω back up to λειτουργικο μου αφου δεν περνει sd καρτα το κινητο?

 

υ/γ 1.σας ευχαριστω προκαταβολικα,

υ/γ 2.αν υπαρχει καποια καλυτερη και πιο ελαφρια ρομ που να φερνει σε στοκ ανδροιδ ,παρακαλω δωστε μου λινκ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...