Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γύρισα σε xceed 14 κ πάλι το gps δεν κλειδώνει με τίποτα... Καμία ιδέα;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Φιλε φταιει ο καιρος. Ποσο μαλλον σε συνδιασμο με την πολυ μετρια λειτουργικοτητα GPS του G2.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα, Νομιζω αρχιζει η οθονη μου και κιτρινιζει ξανα..δευτερη φορα που συμβαινει ****το και με στεναχωρει πολυ...

Ειμαι με cloudyg2 3.3 και θα πρεπει να γυρισω παλι σε στοκ κατασταση για να χρησιμοποιησω την εγγυηση ...

Την διαδικασια την βρηκα..αυτο που δεν θυμαμαι ειναι τι πρεπει να προσεξω στο kdz που θα κατεβασω γιατι εχω το 32αρι..

 

Επισης ποιο ειναι αυτο που βαζουμε το ιμει και σου λεει απο ποια χωρα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, Νομιζω αρχιζει η οθονη μου και κιτρινιζει ξανα..δευτερη φορα που συμβαινει ****το και με στεναχωρει πολυ...

Ειμαι με cloudyg2 3.3 και θα πρεπει να γυρισω παλι σε στοκ κατασταση για να χρησιμοποιησω την εγγυηση ...

Την διαδικασια την βρηκα..αυτο που δεν θυμαμαι ειναι τι πρεπει να προσεξω στο kdz που θα κατεβασω γιατι εχω το 32αρι..

 

Επισης ποιο ειναι αυτο που βαζουμε το ιμει και σου λεει απο ποια χωρα ειναι?

Βάλε το ΙΜΕΙ σου εδώ:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Ή κατέβασε αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo

Και δες ποια rom σου υποδεικνύουν και τη χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε φταιει ο καιρος. Ποσο μαλλον σε συνδιασμο με την πολυ μετρια λειτουργικοτητα GPS του G2.

Να με τέτοιο χάλια καιρό κ κλειδώνε αμέσως... Να του κάνω μια επαναφορά εργοστασιακων; να περάσω πάλι τη ρομ; όταν έβαλα την Google edition 1.5 με τον δικό της κερνελ Αργουσε λίγο αλλά κλειδώνε. Με τον xceed κλειδώνε αμέσως. Απ όταν έβαλα τον dori 11.7 τίποτα. Τώρα ξανά με xceed 14 πάλι τίποτα. Τι κάνω;;;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Να με τέτοιο χάλια καιρό κ κλειδώνε αμέσως... Να του κάνω μια επαναφορά εργοστασιακων; να περάσω πάλι τη ρομ; όταν έβαλα την Google edition 1.5 με τον δικό της κερνελ Αργουσε λίγο αλλά κλειδώνε. Με τον xceed κλειδώνε αμέσως. Απ όταν έβαλα τον dori 11.7 τίποτα. Τώρα ξανά με xceed 14 πάλι τίποτα. Τι κάνω;;;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

Στο ειπα πιο πριν στο ξαναλεω και τωρα. Δεν μπορει να φταιει ο κερνελ. Και το οτι σου κλειδωνε αμεσως ηταν τυχαιο οπως σου χα πει και παλαιοτερα. Το gps του g2 δεν αλλαζει απο στοκ ρομ σε στοκ ρομ και φανταζομαι ουτε στις AOSP θα εχει ιδιαιτερη διαφορα αφου το προβλημα του ειναι στο hardware.

 

Ακομη επειδη καταλαβαινω οτι δεν εχεις back up, συμβουλη μου ειναι πριν κανεις το οτιδηποτε παντα να παιρνεις back up μεσα απο το twrp. Αν ειχες παρει θα κανες restore και θα σου φευγε η αμφιβολια. Χωρια οτι ολο και κατι μπορει να παει στραβα (πχ να μπεις σε bootloop).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

το gps δεν επηρεάζεται απο τον καιρό.

 

Στο σημα και ορθοτητα θεσης οχι. Στη ταχυτητα ομως κλειδωματος με δορυφορους ναι. Και αυτο ειναι το προβλημα του φιλου. Οχι οτι του δειχνει λαθος θεση αλλα οτι αργει να κλειδωσει.

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχω back up... Χαζομάρα μου. Θα ξανάπερασω τη ρομ κ θα επανέλθω με νέα...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

έχω αλλάξει ήδη μια φορά οθόνη. Τώρα στην δεύτερη ξεκινάει σιγά σιγά πάλι η κιτρινίλα. Το θέμα μου είναι ότι πλέον δε μπορώ με ένα απλα πέρασμα της στοκ ρομ να το στείλω αντιπροσωπεία, γιατί έχω κάνει την πατέντα με τα χαρτάκια στις επαφές εσωτερικά ώστε να πιάνει πιο γρήγορα το gps (τα οποία έχουν κολλήσει μέσα) και έχω σπάσει και ένα μικρό κλιπάκι που κουμπώνει το πίσω καπάκι. Υπάρχει κάτι να μπορώ να τους πω ότι έτσι και αλλιώς η οθόνη δεν πειράχτηκε αλλά το κινητό έχει ανοιχτεί, άρα βάλε την οθόνη στην εγγύηση; Δεν έχω πολλές ελπίδες. Αλλιώς ξέρετε καμιά αφεντική οθόνη από ebay; Να την βάλω μόνος μου;
Link to comment
Share on other sites

έχω αλλάξει ήδη μια φορά οθόνη. Τώρα στην δεύτερη ξεκινάει σιγά σιγά πάλι η κιτρινίλα. Το θέμα μου είναι ότι πλέον δε μπορώ με ένα απλα πέρασμα της στοκ ρομ να το στείλω αντιπροσωπεία, γιατί έχω κάνει την πατέντα με τα χαρτάκια στις επαφές εσωτερικά ώστε να πιάνει πιο γρήγορα το gps (τα οποία έχουν κολλήσει μέσα) και έχω σπάσει και ένα μικρό κλιπάκι που κουμπώνει το πίσω καπάκι. Υπάρχει κάτι να μπορώ να τους πω ότι έτσι και αλλιώς η οθόνη δεν πειράχτηκε αλλά το κινητό έχει ανοιχτεί, άρα βάλε την οθόνη στην εγγύηση; Δεν έχω πολλές ελπίδες. Αλλιώς ξέρετε καμιά αφεντική οθόνη από ebay; Να την βάλω μόνος μου;

 

Αν δεν πιανουν τα χερια σου μπορεις να το πας και σε μαγαζακι.

Link to comment
Share on other sites

έχω αλλάξει ήδη μια φορά οθόνη. Τώρα στην δεύτερη ξεκινάει σιγά σιγά πάλι η κιτρινίλα. Το θέμα μου είναι ότι πλέον δε μπορώ με ένα απλα πέρασμα της στοκ ρομ να το στείλω αντιπροσωπεία, γιατί έχω κάνει την πατέντα με τα χαρτάκια στις επαφές εσωτερικά ώστε να πιάνει πιο γρήγορα το gps (τα οποία έχουν κολλήσει μέσα) και έχω σπάσει και ένα μικρό κλιπάκι που κουμπώνει το πίσω καπάκι. Υπάρχει κάτι να μπορώ να τους πω ότι έτσι και αλλιώς η οθόνη δεν πειράχτηκε αλλά το κινητό έχει ανοιχτεί, άρα βάλε την οθόνη στην εγγύηση; Δεν έχω πολλές ελπίδες. Αλλιώς ξέρετε καμιά αφεντική οθόνη από ebay; Να την βάλω μόνος μου;

 

Γιατι δε βγαζεις τα χαρτακια;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε βγαζεις τα χαρτακια;

Είναι κολλημένα στις ενώσεις δυστυχώς και όπως είπα έχω σπασμένο κλιπάκι. Μπορώ να αλλάξω μόνος την οθόνη. Απλά ρωτάω, αυτές οι οθόνες που κάνουν 28 30 ευρώ στο ebay είναι αυθεντικές ή μουφα;

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Antretng,πρώτ' απ΄ όλα να σου πω ότι ποτέ δεν ''πειράζω'' τους Κερνελ όταν τους δοκιμάζω πάντα default τους αφήνω .Με τον Dori είμαι λίγο επιφυλακτικός ,ιδιαίτερα παλιότερα που κάθε 2 μέρες έβγαζε καινούργια έκδοση,βαριόμουν και ένοιωθα και λίγο πειραματόζωο κάθε φορά κάτι χάλαγε και περιμέναμε τον επόμενο.Ετσι λοιπόν με τον xceed είχα και γω βολευτεί και με τον 16 και 14 και ειδικά για πολύ καιρό 12α.Στις kitkat έβαζα τον Bruce .Παρακολουθούσα φυσικά πάντα τον Dorimanx που έκανε πολύ καλή προσπάθεια .Πριν λίγο καιρό φλάσαρα την H-ROM v2.1 που έχει επιλογή να διαλέξεις kernel Stock/Dorimanx/Xceed.Επέλεξα Dori για αλλαγή ( την 11.3 έκδοση έχει ) και ήμουν μιά χαρά .Μόλις άλλαξα έκδοση 11.4 ,11.5 (τόχω ποστάρει δεν θυμάμαι ακριβώς ) άρχισε να ανεβάζει θερμοκρασία και μόνο με απλό σερφάρισμα (όχι παιχνίδια ) έκαιγε το κινητό και είχα και 1-2 restart ,στο κινητό δεν είχα πειράξει τίποτα.Τώρα λοιπόν που ξαν' άλλαξα ρομ (σε δουλειά να βρισκόμαστε ,έβαλα την Google Edition) με τον stock κέρνελ ,μόλις είδα πριν 3 μέρες την 11.7 λέω δεν μπορεί ,θα την δοκιμάσω .Λοιπόν εξαιρετική αυτονομία ,εξαιρετικός ήχος (ο Dori φημίζεται για καλό ήχο) θερμοκρασίες και ταχύτητα άριστα.Γι αυτό λοιπόν είπα στον φίλο να τον δοκιμάσει μήπως και ''κάτσει" καλύτερα απο τον xceed.

Δεν έχω βάλει τον xceed στην GE και δεν έχω άποψη .Πάντως ,αν μου επιτρέπεις, με την μικρή μου εμπειρία συστήνω να πειραματιζόμαστε γιατί συνεχώς τα πράγματα (ρομ, κέρνελ...) εξελίσονται και βελτιώνονται αλλά πάντα με ασφάλεια (backup)Tώρα το τι θα κάτσει στον καθένα είναι σχετικό .Διάβαζα στο HTC-mania αλλάζανε οι Ισπανοί τον Dori στην H-ROM v2.1 και ήταν μια χαρά ,εγω το έβαζα στο ψυγείο .Καλή βδομάδα

Link to comment
Share on other sites

μπορω να παρω nadroid back up σε αλλη μνημη εκτος του κινητου πχ σε usb stick?κ αν ναι πως?
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

με twrp γίνεται κανονικά αυτό που θες

 

πως θα το κανω?προσπαθησα μια φορα αλλα δεν εβγαλα ακρη...αν κουμπωσω το usb βγαζει επιλογη?

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

πως θα το κανω?προσπαθησα μια φορα αλλα δεν εβγαλα ακρη...αν κουμπωσω το usb βγαζει επιλογη?

 

ναι

backup and restore

backup to /storage/usb

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ναι

backup and restore

backup to /storage/usb

 

περασα ξανα τη ρομ κ τωρα δε μπορω να επαναφερω τα δεδομενα των εφαρμογων με το titanium.οποτε κανω επαναφορα δεν ανοιγει μετα η εφαρμογη.google edition 1.5 stock kernel.απενεργοποιησα στο super su την επιλογη που λεει mount namespace separation.τι μπορει να φταιει?

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Antretng,πρώτ' απ΄ όλα να σου πω ότι ποτέ δεν ''πειράζω'' τους Κερνελ όταν τους δοκιμάζω πάντα default τους αφήνω .Με τον Dori είμαι λίγο επιφυλακτικός ,ιδιαίτερα παλιότερα που κάθε 2 μέρες έβγαζε καινούργια έκδοση,βαριόμουν και ένοιωθα και λίγο πειραματόζωο κάθε φορά κάτι χάλαγε και περιμέναμε τον επόμενο.Ετσι λοιπόν με τον xceed είχα και γω βολευτεί και με τον 16 και 14 και ειδικά για πολύ καιρό 12α.Στις kitkat έβαζα τον Bruce .Παρακολουθούσα φυσικά πάντα τον Dorimanx που έκανε πολύ καλή προσπάθεια .Πριν λίγο καιρό φλάσαρα την H-ROM v2.1 που έχει επιλογή να διαλέξεις kernel Stock/Dorimanx/Xceed.Επέλεξα Dori για αλλαγή ( την 11.3 έκδοση έχει ) και ήμουν μιά χαρά .Μόλις άλλαξα έκδοση 11.4 ,11.5 (τόχω ποστάρει δεν θυμάμαι ακριβώς ) άρχισε να ανεβάζει θερμοκρασία και μόνο με απλό σερφάρισμα (όχι παιχνίδια ) έκαιγε το κινητό και είχα και 1-2 restart ,στο κινητό δεν είχα πειράξει τίποτα.Τώρα λοιπόν που ξαν' άλλαξα ρομ (σε δουλειά να βρισκόμαστε ,έβαλα την Google Edition) με τον stock κέρνελ ,μόλις είδα πριν 3 μέρες την 11.7 λέω δεν μπορεί ,θα την δοκιμάσω .Λοιπόν εξαιρετική αυτονομία ,εξαιρετικός ήχος (ο Dori φημίζεται για καλό ήχο) θερμοκρασίες και ταχύτητα άριστα.Γι αυτό λοιπόν είπα στον φίλο να τον δοκιμάσει μήπως και ''κάτσει" καλύτερα απο τον xceed.

Δεν έχω βάλει τον xceed στην GE και δεν έχω άποψη .Πάντως ,αν μου επιτρέπεις, με την μικρή μου εμπειρία συστήνω να πειραματιζόμαστε γιατί συνεχώς τα πράγματα (ρομ, κέρνελ...) εξελίσονται και βελτιώνονται αλλά πάντα με ασφάλεια (backup)Tώρα το τι θα κάτσει στον καθένα είναι σχετικό .Διάβαζα στο HTC-mania αλλάζανε οι Ισπανοί τον Dori στην H-ROM v2.1 και ήταν μια χαρά ,εγω το έβαζα στο ψυγείο .Καλή βδομάδα

 

Καλη βδομαδα και σε ευχαριστω. Εννοειται παντα back up που περαν του μπελα να γυρνας σε αυτο που ειχες πριν σε σωζει κιολας (με χει σωσει ηδη μια φορα που χα μπει bootloop). Ισως να μην ειχα βαλει τον 11.7 γιατι αυτος που χα βαλει μου φανηκε αρκετα χειροτερος απο αποψη θερμοκρασιων. Ισως να του ξαναδωσω μια ευκαιρια.

 

Δεν ειμαι σιγουρος αν βελτιωνονται συνεχεια γιατι βλεπω στον xceed μετα το 14 πολλα παιδια να μιλανε για ασταθεια. Βεβαια δεν τον δοκιμασα, εμεινα στα λογια των παιδιων και οποτε επαιξα μονο με dori και xceed 14.

 

Με τρωει το χερι μου να βαλω cm13 marshmallow οπου περαν του efficiency ενα παιδι στο xda ειχε προσαρμοσει τα camera libs ωστε να ανεβαινει σε iso και χρονος εκθεσης (οποτε και αντισταθμιζει καπως την κατωτερη καμερα). Σε aosp τι χανουμε περαν stock libs καμερας; Quickwindow ? Remote? Εχει αλλες ελλειψεις; Πισω led δουλευει στις ειδοποιησεις; cm13 ή καποια αλλη για αρχη; Εχω να δοκιμασω aosp απο εποχες samsung s advanced

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μεγάλες χαζομάρες σήμερα αλλά εντάξει μόνο με τον Chrome έχω θέμα. Πως θα τον εγκαταστήσω τώρα; έκανα βλακεία στην αρχή κ πήγα να κάνω επαναφορά τα δεδομένα χωρίς να έχω επιλέξει τις άγνωστες πήγες κ τώρα μου βγάζει σφάλμα κατά την εγκατάσταση. Υπάρχει άλλος τρόπος;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα μεγάλες χαζομάρες σήμερα αλλά εντάξει μόνο με τον Chrome έχω θέμα. Πως θα τον εγκαταστήσω τώρα; έκανα βλακεία στην αρχή κ πήγα να κάνω επαναφορά τα δεδομένα χωρίς να έχω επιλέξει τις άγνωστες πήγες κ τώρα μου βγάζει σφάλμα κατά την εγκατάσταση. Υπάρχει άλλος τρόπος;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Κατέβασα κ apk αλλά δεν γίνεται εγκατάσταση...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

έχω αλλάξει ήδη μια φορά οθόνη. Τώρα στην δεύτερη ξεκινάει σιγά σιγά πάλι η κιτρινίλα. Το θέμα μου είναι ότι πλέον δε μπορώ με ένα απλα πέρασμα της στοκ ρομ να το στείλω αντιπροσωπεία, γιατί έχω κάνει την πατέντα με τα χαρτάκια στις επαφές εσωτερικά ώστε να πιάνει πιο γρήγορα το gps (τα οποία έχουν κολλήσει μέσα) και έχω σπάσει και ένα μικρό κλιπάκι που κουμπώνει το πίσω καπάκι. Υπάρχει κάτι να μπορώ να τους πω ότι έτσι και αλλιώς η οθόνη δεν πειράχτηκε αλλά το κινητό έχει ανοιχτεί, άρα βάλε την οθόνη στην εγγύηση; Δεν έχω πολλές ελπίδες. Αλλιώς ξέρετε καμιά αφεντική οθόνη από ebay; Να την βάλω μόνος μου;

 

https://www.aliexpress.com/item/New-Black-replacement-for-LG-Optimus-G2-D802-D805-LCD-Display-with-Touch-Screen-Digitizer-Tools/32359841398.html?spm=2114.13010608.0.0.UJkbBf Φιλε μου εγω εχω βαλει αυτη και ειναι μια χαρα τους 3 μηνες που την εχω βεβαια χανει λιγο σε φωτεινοτητα απο την γνησια (σε 100% ομως) κατα τα αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος λειτουργει απροβληματιστα...

Υ.Γ Εμενα μου ειχε σπασει η οθονη και δεν αξιζε να δωσω 120 ευρω για γνησια...

Link to comment
Share on other sites

Με τρωει το χερι μου να βαλω cm13 marshmallow οπου περαν του efficiency ενα παιδι στο xda ειχε προσαρμοσει τα camera libs ωστε να ανεβαινει σε iso και χρονος εκθεσης (οποτε και αντισταθμιζει καπως την κατωτερη καμερα). Σε aosp τι χανουμε περαν stock libs καμερας; Quickwindow ? Remote? Εχει αλλες ελλειψεις; Πισω led δουλευει στις ειδοποιησεις; cm13 ή καποια αλλη για αρχη; Εχω να δοκιμασω aosp απο εποχες samsung s advanced

 

ειλικρινά δεν έχω την εμπειρία των aosp για να προτείνω .Αλλά γιατί marshmallow και όχι Nougat , ίσως επειδή είναι οι πρώτες εκδόσεις? Aπό προχθές βγήκε και η RR και η tesla

ρίξε μιά ματιά και ψάξτο ,https://www.androidfilehost.com/?w=search&s=d802&type=files

εγώ τόχω ξαναπεί ,τα παιδιά που ασχολούνται με aosp να γράψουν κανα σχόλιο ,θα βοηθήσει

στους Βραζιλιάνους είδα για μια κάμερα htc που κάνει για aosp και τραβάει λένε βίντεο 4Κ ,τι να πω δεν ξέρω ,πάντως αν λυσουν το θέμα της κάμερας οι aosp είναι καταπληκτικές ,μόνο η παραμετροποίηση που σου δίνουν φτάνει.

τι λέγαμε ? καινούργιος Dori 11.8 http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/lp-5-0-2-kernel-3-4-107-dorimanx-1-0-lg-t3102512

 

News Update!

Kernel 11.8

28/11/16

 

*Fixed broken FS SYNC for F2FS driver.

*Merged fix for BFQ I/O driver.

*Added F2FS to ASYNC_FSYNC code.

*Merged fixes to DSYNC/O_SYNC AIO.

*Merged massive update to android binder driver from google kernel source.

This driver is main driving power for all applications and memory allocations.

ROM and APPS getting speed boost when running, see GIT for tech dev info.

 

Now it's should be stable for all F2FS users. thanks to beta tester @Diechel

 

I am very pleased to see how fast ROM works now under pressure.

 

Enjoy.

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά δεν έχω την εμπειρία των aosp για να προτείνω .Αλλά γιατί marshmallow και όχι Nougat , ίσως επειδή είναι οι πρώτες εκδόσεις? Aπό προχθές βγήκε και η RR και η tesla

ρίξε μιά ματιά και ψάξτο ,https://www.androidfilehost.com/?w=search&s=d802&type=files

εγώ τόχω ξαναπεί ,τα παιδιά που ασχολούνται με aosp να γράψουν κανα σχόλιο ,θα βοηθήσει

στους Βραζιλιάνους είδα για μια κάμερα htc που κάνει για aosp και τραβάει λένε βίντεο 4Κ ,τι να πω δεν ξέρω ,πάντως αν λυσουν το θέμα της κάμερας οι aosp είναι καταπληκτικές ,μόνο η παραμετροποίηση που σου δίνουν φτάνει.

τι λέγαμε ? καινούργιος Dori 11.8 http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/lp-5-0-2-kernel-3-4-107-dorimanx-1-0-lg-t3102512

 

News Update!

Kernel 11.8

28/11/16

 

*Fixed broken FS SYNC for F2FS driver.

*Merged fix for BFQ I/O driver.

*Added F2FS to ASYNC_FSYNC code.

*Merged fixes to DSYNC/O_SYNC AIO.

*Merged massive update to android binder driver from google kernel source.

This driver is main driving power for all applications and memory allocations.

ROM and APPS getting speed boost when running, see GIT for tech dev info.

 

Now it's should be stable for all F2FS users. thanks to beta tester @Diechel

 

I am very pleased to see how fast ROM works now under pressure.

 

Enjoy.

 

Αφενος ναι γιατι ειναι δουλεμενη και stable... αφετερου εχει ενα παλικαρι τροποποιησει τα camera libs και βγαζουν μεχρι 1sec exposure και iso μεχρι 6400 (αρχικα ηταν μονο για aosp lollipop αλλα φαινεται οτι τα τροποποιησε και για mm http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/mod-camera-libs-5-0-1-t3220239/post64456994#post64456994 ). Οποτε αντισταθμιζει καπως τη κατωτερη καμερα.

 

Μαλλον θα κανω ενα back up και θα την δοκιμασω. Πιο πολυ τη θηκη quick window που εχω λυπαμαι.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά δεν έχω την εμπειρία των aosp για να προτείνω .Αλλά γιατί marshmallow και όχι Nougat , ίσως επειδή είναι οι πρώτες εκδόσεις? Aπό προχθές βγήκε και η RR και η tesla

ρίξε μιά ματιά και ψάξτο ,https://www.androidfilehost.com/?w=search&s=d802&type=files

εγώ τόχω ξαναπεί ,τα παιδιά που ασχολούνται με aosp να γράψουν κανα σχόλιο ,θα βοηθήσει

στους Βραζιλιάνους είδα για μια κάμερα htc που κάνει για aosp και τραβάει λένε βίντεο 4Κ ,τι να πω δεν ξέρω ,πάντως αν λυσουν το θέμα της κάμερας οι aosp είναι καταπληκτικές ,μόνο η παραμετροποίηση που σου δίνουν φτάνει.

τι λέγαμε ? καινούργιος Dori 11.8 http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/lp-5-0-2-kernel-3-4-107-dorimanx-1-0-lg-t3102512

 

News Update!

Kernel 11.8

28/11/16

 

*Fixed broken FS SYNC for F2FS driver.

*Merged fix for BFQ I/O driver.

*Added F2FS to ASYNC_FSYNC code.

*Merged fixes to DSYNC/O_SYNC AIO.

*Merged massive update to android binder driver from google kernel source.

This driver is main driving power for all applications and memory allocations.

ROM and APPS getting speed boost when running, see GIT for tech dev info.

 

Now it's should be stable for all F2FS users. thanks to beta tester @Diechel

 

I am very pleased to see how fast ROM works now under pressure.

 

Enjoy.

Για να βοηθηθούν, θα πρέπει να γράφουν στα αγγλικά για να βγάζουν άκρη οι δοκιμαστές σε ένα μέρος.Όχι να λένε διαβάστε αλλού πως να την κάνετε install.Επίσης γιατί δεν δοκιμάζεται aosp ; να βοηθήσουμε να λυθούν τα οποία θέματα γρηγορότερα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθηθούν, θα πρέπει να γράφουν στα αγγλικά για να βγάζουν άκρη οι δοκιμαστές σε ένα μέρος.Όχι να λένε διαβάστε αλλού πως να την κάνετε install.Επίσης γιατί δεν δοκιμάζεται aosp ; να βοηθήσουμε να λυθούν τα οποία θέματα γρηγορότερα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

 

Εγω πιο πολυ ρωταγα αν τυχον εχουν αλλες ελλειψεις/bugs περαν απο αυτες που ανεφερα και αν ειχατε καποια να προτεινετε για καποιον πιο απειρο για αρχη. Κατα τα αλλα ναι, απο το να το πολυζαλιζουμε ευκολοτερο ειναι η δοκιμη και βλεπεις στη πορεια. Back ups υπαρχουν... (ετσι για να αποκτησει και λιγο πολιτικο χρωμα η ενοτητα :p )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...