Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού δεν έχεις TWRP και δεν ανοίγει το τηλέφωνο αυτο που προτείνω εγω είναι να φλασαρεις με flashtool

 

Μπορει και να του το περασε ομως. Υπαρχει καποιο ρισκο να δοκιμαζε πρωτα αυτο που λεω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει και να του το περασε ομως. Υπαρχει καποιο ρισκο να δοκιμαζε πρωτα αυτο που λεω;

Oχι δεν υπάρχει, το πολύ πολύ να γίνει factory reset. Αλλά αν κατάλαβα καλά ο φίλος λέει ότι δεν μπαινει σε recovery και επίσης οτι δεν ανοιγει καθολου το τηλέφωνο.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν υπάρχει, το πολύ πολύ να γίνει factory reset. Αλλά αν κατάλαβα καλά ο φίλος λέει ότι δεν μπαινει σε recovery και επίσης οτι δεν ανοιγει καθολου το τηλέφωνο.

 

Αυτο το χα παθει και γω μια μερα που πειραζα κατι binaries της καμερας. Εδειχνε μονο το σημα της lg. Εκανα αυτο που ειπα, μου βγαλε επιλογη για factory reset και αμεσως μετα μπηκα στο twrp (οπου περασα βεβαια ενα back up που ειχα κανει). Βεβαια εφοσον δεν ειχε twrp τοτε δεν θα χει και back up (αληθεια masterone πως την περασες την google edition; Με φλασαρισμα; )

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αν σε βγαζει εκει που έχει τις επιλογές ''ΥΕS'' και ''ΝΟ'' τοτε πατάς ΥΕS και πάλι YES και βλεπεις τι γίνεται.

Ειπαμε στη χειροτερη γίνεται factory reset για να ανοιξει τουλαχιστον το τηλέφωνο

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αν σε βγαζει εκει που έχει τις επιλογές ''ΥΕS'' και ''ΝΟ'' τοτε πατάς ΥΕS και πάλι YES και βλεπεις τι γίνεται.

Ειπαμε στη χειροτερη γίνεται factory reset για να ανοιξει τουλαχιστον το τηλέφωνο

 

Το έκανα αυτό και με βάζει σε fastboot mode

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο το χα παθει και γω μια μερα που πειραζα κατι binaries της καμερας. Εδειχνε μονο το σημα της lg. Εκανα αυτο που ειπα, μου βγαλε επιλογη για factory reset και αμεσως μετα μπηκα στο twrp (οπου περασα βεβαια ενα back up που ειχα κανει). Βεβαια εφοσον δεν ειχε twrp τοτε δεν θα χει και back up (αληθεια masterone πως την περασες την google edition; Με φλασαρισμα; )

 

Είχα γυρίσει σε stock 4.4.2 και μετά με autorec

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα το GPS κ έπαθα πλάκα! Κλείδωσε ακαριαια! Πάντα είχα θέμα με το GPS... Google edition 1.5 xceed 14...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα το GPS κ έπαθα πλάκα! Κλείδωσε ακαριαια! Πάντα είχα θέμα με το GPS... Google edition 1.5 xceed 14...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

Τυχαιο θα ητανε καθοτι δεν νομιζω να χει διαφορα απο stock lolipop.

Link to comment
Share on other sites

Τυχαιο θα ητανε καθοτι δεν νομιζω να χει διαφορα απο stock lolipop.

Δε ξέρω πάντως το δοκίμασα ξανά κ ξανά κ κλειδώνει πολύ πιο γρήγορα... Κ και άλλο... Ενεργοποίησα στις ρυθμίσεις το προσβασημοτητα - μεγέθυνση αφής κ δεν κλειδώνει με διπλό χτύπημα. Ξεκλειδωνει κανονικά. Έχω nova prime... Το χει παρατηρησει κάνεις άλλος;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πάντως το δοκίμασα ξανά κ ξανά κ κλειδώνει πολύ πιο γρήγορα... Κ και άλλο... Ενεργοποίησα στις ρυθμίσεις το προσβασημοτητα - μεγέθυνση αφής κ δεν κλειδώνει με διπλό χτύπημα. Ξεκλειδωνει κανονικά. Έχω nova prime... Το χει παρατηρησει κάνεις άλλος;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Δε θελω να γινω απαισιοδοξος αλλα πιστευω οτι και σε σενα μετα απο λιγο το GPS θα γυρισει στον παλιο του χαβα. Μου εχει συμβει κι εμενα καποιες φορες μετα την αλλαγη ROM.

 

Δεν δουλευει το double tap to sleep με αλλον launcher εκτος αν κατεβασεις καποια εφαρμογη Screen off και τη συνδεσεις με τη χειρονομια του διπλου χτυπηματος του launcher σου, αν εχει.

 

edit: Εχει ο Nova.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πάντως το δοκίμασα ξανά κ ξανά κ κλειδώνει πολύ πιο γρήγορα... Κ και άλλο... Ενεργοποίησα στις ρυθμίσεις το προσβασημοτητα - μεγέθυνση αφής κ δεν κλειδώνει με διπλό χτύπημα. Ξεκλειδωνει κανονικά. Έχω nova prime... Το χει παρατηρησει κάνεις άλλος;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

Δεν βλεπω ιδιαιτερο λογο να φυγεις απο το stock launcher παντως. Ειναι αρκετα βολικος και ελαφρυς αν εξαιρεσουμε το εκνευριστικα αργο εφε (τελικα το κλεισα και ησυχασα). Χωρια οτι θα χασεις και το double window.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω ιδιαιτερο λογο να φυγεις απο το stock launcher παντως. Ειναι αρκετα βολικος και ελαφρυς αν εξαιρεσουμε το εκνευριστικα αργο εφε (τελικα το κλεισα και ησυχασα). Χωρια οτι θα χασεις και το double window.

Το διπλό παράθυρο δουλευει κανονικά! Δε μου αρέσει ο στοκ καθόλου... Γούστα!

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Το διπλό παράθυρο δουλευει κανονικά! Δε μου αρέσει ο στοκ καθόλου... Γούστα!

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

Καλο αυτο. Νομιζα ηταν μερος του launcher.

 

Προσωπικα δεν ειδα ιδιαιτερες διαφορες εκτος εαν θες να αλλαξεις τυχον μεγεθη στα εικονιδα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχεις TWRP και δεν ανοίγει το τηλέφωνο αυτο που προτείνω εγω είναι να φλασαρεις με flashtool

 

Ρε συ με βαζει σε fastboot mode οταν προσπαθω να μπω σε recovery και οταν προσπαθω να περασω την rom μεσω lg flash tool το οποιο εχω ξανακανει το βαζω εγω σε download mode αλλα μολις παει στο 2% μου βγαζει error και οτι αποσυνδεθηκε η συσκευη ξαναπαταω retry και παλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει έκανα αυτό και ξεκολησε από το 2% http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/fix-lg-flash-tool-stuck-2-t3031112

 

Μια άλλη λύση που έχει αναφερθεί είναι να φλασαρεις jelly bean για να ξεκολλήσει και μετά φλασαρεις κανονικα ότι θέλεις...Αυτό όμως δεν το έχω όμως δοκιμάσει προσωπικά

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει έκανα αυτό και ξεκολησε από το 2% http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/fix-lg-flash-tool-stuck-2-t3031112

 

Μια άλλη λύση που έχει αναφερθεί είναι να φλασαρεις jelly bean για να ξεκολλήσει και μετά φλασαρεις κανονικα ότι θέλεις...Αυτό όμως δεν το έχω όμως δοκιμάσει προσωπικά

 

Προσπαθω να κανω αυτο που μου λες αλλα εφοσον δεν μπορω να μπω σε recovery αλλα σε fastboot πως να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα το ξεμπρικαρα περνωντας jelly bean ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!

 

Απλα για να το ξερουμε... Δηλαδη ενω σου κολλαγε με τη Rom που προσπαθουσες με Jelly Bean προχωρησε κανονικα; Ποια Rom προσπαθουσες;

Link to comment
Share on other sites

Απλα για να το ξερουμε... Δηλαδη ενω σου κολλαγε με τη Rom που προσπαθουσες με Jelly Bean προχωρησε κανονικα; Ποια Rom προσπαθουσες;

 

Προσπαθουσα την 4.4.2 kit kat

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα σας ενοχλησω παλι προσπαθω να περασω την google edition ξανα απο την αρχη(πραγμα που εχω ξανακανει) και ενω περναω κανονικα την rom οταν παω να κανω εγκατασταση το lgdialers.zip για να εχω τις επαφες παντα με πεταει οταν παταω reboot system σε κολημα που μου βγαζει μονο το σημα της lg kai meta sima lg security error. Ευτυχως μπορω να μπω recovery και εχω παρει back up της rom αλλα δεν μπορω να καταλαβω γτ το κανει αυτο πανω 10 φορες το εχω δοκιμασει μεχρι που ξαναπερασα απο την αρχη την 4.4.2 κιτκατ και παλι τα ιδια... Αν μπορει καποιος να με βοηθησει ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Του εδωσες τα σωστα permissions;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Του εδωσες τα σωστα permissions;

 

Τελικα καταφερα την περασα μαζι με xceed 14 δεν ξερω αλλα για ενα περιεργο λογο θελει να κανω μετα το install αντι για reboot system κατευθειαν πρωτα μια φορα reboot recovery και μετα reboot system

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...