Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξεπέρασα έγινε root. To link που μου έδωσες για την rom δεν παίζει το έχουν κόψει. Υπάρχει κάπου αλλού;

Εχεις δικιο τωρα το προσεξα. Αν θες θα την ανεβασω αυριο στο mega μου και θα σου δωσω λινκ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραίος αναμένω. Σύμφωνα με τις οδηγίες εδώ προσπαθώ να περάσω recovery με το autorec και βγάζει error και να δοκιμάσω με loki tool. Τι μπορώ να δοκιμάσω σχετικά; Δοκίμασα και ARec εφαρμογή για d802 πατάω επάνω στο γλειφιτζούρι για να κάνει flash την twrp και δεν κάνει τίποτα σαν να είναι παγωμένο το κουμπί. Edited by TOM-F
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το άφησα 420 και του έβαλα dori 11.6. Από μπαταρία πώς σου πάει; Γιατί εμένα (το έχω μόνο λίγες ώρες έτσι) την ρουφάει πολύ!

καλημέρα έβαλα και γω Dori 11.6 μόλις βγήκε ,και για κάποιον λόγο ενώ δεν είχα αλλάξει τίποτα ανέβαζε υπερβολική θερμοκρασία με απλή χρήση (όχι παιχνίδια).Ξαναγύρισα λοιπόν στον 11.3 και το πρόβλημα λύθηκε ,η μπαταρία πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δυο χρονια που το δουλευα με Cloudy 2.0 (!!) αποφασισα κι εγω να κανω καποια αλλαγη.

Το SRKtool_2.1_droidth δεν κανει για root μιας stock lollipop?

Μου φαινεται πιο βολικο αφου εχει επιλογη να βαλει και recovery μαζι.

Εχει τιποτα προβληματα που δεν εχω προσεξει?

 

Επισης ειχε κανεις θεματα με το LG Flash Tool σε Windows 10?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έβαλα και γω Dori 11.6 μόλις βγήκε ,και για κάποιον λόγο ενώ δεν είχα αλλάξει τίποτα ανέβαζε υπερβολική θερμοκρασία με απλή χρήση (όχι παιχνίδια).Ξαναγύρισα λοιπόν στον 11.3 και το πρόβλημα λύθηκε ,η μπαταρία πολύ καλή

 

Τελικά πήγα σε google edition. Ενώ δεν είχα κάποιο θέμα το ήθελα με λίγο καλύτερα (κατ εμέ) γραφικά. Ήθελα να ρωτήσω. Την google edition με τι kernel να την βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σε google edition. Ενώ δεν είχα κάποιο θέμα το ήθελα με λίγο καλύτερα (κατ εμέ) γραφικά. Ήθελα να ρωτήσω. Την google edition με τι kernel να την βάλω;

 

xceed 14 του χω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος οπου και σαν εμπειρια χρησης ειναι αψογο (ταχυτητα, μπαταρια) αλλα και σε antutu πιανει 58.600.

 

Αυτο που εχω προσεξει ειναι οτι οι lollipop εχουν λιγο πιο αργη αποκριση. Σαν να αργει λιγο να ξεκινησει το εφε που ειναι αρκετα εκνευριστικο αν ειναι ηδη φορτωμενο στη ram το app. Αμα βεβαια το κλεισεις τελειως το εφε βλεπεις οτι παει σφαιρα και δεν εχει θεμα η rom. Οποτε δοκιμασα κανα 2 launchers (apex, nova, picco ) που εν μερει λυναν το προβλημα, δηλαδη ειχαν αμεση αποκριση οταν ηταν φορτωμενο κανουν συχνοτερα refresh απο οτι του στοκ. Προφανως αφηνει λιγοτερη Ram ελευθερη.

 

Εσεις με ποιο launcher δουλευετε; Απλα καπως με εκνευριζει οταν ακομα και κινεζιες αποκρυνονται καλυτερα (πχ μου χε δωσει ενας φιλος ενα μπρικαρισμενο lenovo a806 να το επαναφερω... το δουλεψα λιγο και σε αποκριση ηταν απειρως καλυτερο). Ειμαι σε διλλημα να κλεισω τελειως το εφα αλλα μετα μου φαινεται καπως νευρικο :p

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μου δώσει λινκ για LG alarm clock και LG music; Θέλω να τα βάλω στην Google edition.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος αναμένω. Σύμφωνα με τις οδηγίες εδώ προσπαθώ να περάσω recovery με το autorec και βγάζει error και να δοκιμάσω με loki tool. Τι μπορώ να δοκιμάσω σχετικά; Δοκίμασα και ARec εφαρμογή για d802 πατάω επάνω στο γλειφιτζούρι για να κάνει flash την twrp και δεν κάνει τίποτα σαν να είναι παγωμένο το κουμπί.

 

Αν εννοεις την παρακατω εφαρμογη σε εμενα 2 με 3 φορες που την χρησιμοποιησα δουλεψε κανονικα απλα θελει λιγη προσπαθεια μεχρι να τα καταφερεις.

https://play.google.com/store/apps/details?id=b007.autorec2&hl=el

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μου δώσει λινκ για LG alarm clock και LG music; Θέλω να τα βάλω στην Google edition.

 

Γιατι δεν τα τραβας απο προηγουμενη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν τα τραβας απο προηγουμενη ρομ;

Γιατί δυστυχώς είμαι χωρίς υπολογιστή και κατέβασα την Google edition με τα Mbs μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει κανένας να στείλει τα Quick settings που έχουν το 2G-3G toggle σε Lollipop?

Επίσης έχω βάλει να δοκιμάσω τη H-ROM V2. 1 και δε μου δουλεύει το εφέ του καιρού στην οθόνη κλειδώματος.

Έχει βρει κανείς λύση?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Την μουσική την βρήκα. Δε μπορώ να βρω το Alarm clock ώστε να μπορώ να βάλω και mp3 για ξυπνητήρι.
Link to comment
Share on other sites

Την μουσική την βρήκα. Δε μπορώ να βρω το Alarm clock ώστε να μπορώ να βάλω και mp3 για ξυπνητήρι.

 

Το google clock alarm θελει να βαλεις τα mp3 στο φακελο Alarm για να δουλεψουν. Προσωπικα με χει βολεψει γιατι δεν εχει το περιορισμο του ενος μολις λεπτου πριν κανει αναβολη. Μπορει να παιξει σερι οση ωρα θες (πχ 5 λεπτα για ολοκληρο το κομματι mp3)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε διλλημα να κλεισω τελειως το εφα αλλα μετα μου φαινεται καπως νευρικο :p

 

Το πρωτο πραμα που κανω σε καινουργιο κινητο ειναι αυτο. Κυριολεκτω, ειναι το πρωτο πρωτο που κανω. Κλεινω και τις τρεις επιλογες. Γιατι να εχω ενα πιο αργο κινητο μονο και μονο για καποια ανουσια εφε;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το google clock alarm θελει να βαλεις τα mp3 στο φακελο Alarm για να δουλεψουν. Προσωπικα με χει βολεψει γιατι δεν εχει το περιορισμο του ενος μολις λεπτου πριν κανει αναβολη. Μπορει να παιξει σερι οση ωρα θες (πχ 5 λεπτα για ολοκληρο το κομματι mp3)

Ενώ το περνάω με το root Explorer στο φάκελο media / alarm δε μου το βγάζει στις επιλογές των ήχων στο ξυπνητήρι.

Link to comment
Share on other sites

xceed 14 του χω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος οπου και σαν εμπειρια χρησης ειναι αψογο (ταχυτητα, μπαταρια) αλλα και σε antutu πιανει 58.600.

 

Αυτο που εχω προσεξει ειναι οτι οι lollipop εχουν λιγο πιο αργη αποκριση. Σαν να αργει λιγο να ξεκινησει το εφε που ειναι αρκετα εκνευριστικο αν ειναι ηδη φορτωμενο στη ram το app. Αμα βεβαια το κλεισεις τελειως το εφε βλεπεις οτι παει σφαιρα και δεν εχει θεμα η rom. Οποτε δοκιμασα κανα 2 launchers (apex, nova, picco ) που εν μερει λυναν το προβλημα, δηλαδη ειχαν αμεση αποκριση οταν ηταν φορτωμενο κανουν συχνοτερα refresh απο οτι του στοκ. Προφανως αφηνει λιγοτερη Ram ελευθερη.

 

Εσεις με ποιο launcher δουλευετε; Απλα καπως με εκνευριζει οταν ακομα και κινεζιες αποκρυνονται καλυτερα (πχ μου χε δωσει ενας φιλος ενα μπρικαρισμενο lenovo a806 να το επαναφερω... το δουλεψα λιγο και σε αποκριση ηταν απειρως καλυτερο). Ειμαι σε διλλημα να κλεισω τελειως το εφα αλλα μετα μου φαινεται καπως νευρικο :p

Link για xceed 14 please... Πως τον περνάμε τον κερνελ; wipe κ φλας τον κερνελ; δεν έχω βάλει ποτέ κερνελ...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Link για xceed 14 please... Πως τον περνάμε τον κερνελ; wipe κ φλας τον κερνελ; δεν έχω βάλει ποτέ κερνελ...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Προαιρετικά wipe cache και dalvik cache και φλασάρεις το zip του kernel:

https://www.dropbox.com/s/lf6j78a7budteit/D802-LP-prod-bld14-wpr.zip?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Προαιρετικά wipe cache και dalvik cache και φλασάρεις το zip του kernel:

https://www.dropbox.com/s/lf6j78a7budteit/D802-LP-prod-bld14-wpr.zip?dl=0

Ευχαριστώ! Να πάρω nandroid back up πρώτα μη στραβωσει τίποτα;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Να πάρω nandroid back up πρώτα μη στραβωσει τίποτα;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Ε εντάξει τι να πάει στραβά;

Αλλά πάρε ένα nandroid για να είσαι πιο ήσυχος!! ;)

Και 'γω βασικά όταν είναι να "σκαλισω" μια rom, ακόμη και απλά πραγματάκια, πάντα παίρνω πρώτα ένα nandroid backup. Με 'χει σώσει αρκετές φορές από πολύ ξόδεμα χρόνου!

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει τι να πάει στραβά;

Αλλά πάρε ένα nandroid για να είσαι πιο ήσυχος!! ;)

Και 'γω βασικά όταν είναι να "σκαλισω" μια rom, ακόμη και απλά πραγματάκια, πάντα παίρνω πρώτα ένα nandroid backup. Με 'χει σώσει αρκετές φορές από πολύ ξόδεμα χρόνου!

Κ μετά τι ρυθμίσεις θέλει ο κερνελ; μη πειράξω τίποτα κ του βγάλω τα μάτια...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κ μετά τι ρυθμίσεις θέλει ο κερνελ; μη πειράξω τίποτα κ του βγάλω τα μάτια...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Εγώ προσωπικά δεν τους πολυπειράζω τους kernel, αν δεν υπάρχει λόγος!! Ειδικά τον Xceed!

Τον μόνο kernel που μπήκα στη διαδικασία να σκαλισω ήταν ο dorinmax. Αλλά επειδή γενικώς δε τα πάω καλά μ' αυτόν πολυ σπάνια θα βάλω dorinmax.

Αν έχει να προτείνει κάτι κάποιο άλλο παιδί, ας μας γράφει!

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το περνάω με το root Explorer στο φάκελο media / alarm δε μου το βγάζει στις επιλογές των ήχων στο ξυπνητήρι.

Εδωσες τα σωστα permissions;

 

 

 

 

Κ μετά τι ρυθμίσεις θέλει ο κερνελ; μη πειράξω τίποτα κ του βγάλω τα μάτια...

Αστον οπως ειναι οπως λεει και ο Titarasaudi. Μια χαρα πηγαινει.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν τους πολυπειράζω τους kernel, αν δεν υπάρχει λόγος!! Ειδικά τον Xceed!

Τον μόνο kernel που μπήκα στη διαδικασία να σκαλισω ήταν ο dorinmax. Αλλά επειδή γενικώς δε τα πάω καλά μ' αυτόν πολυ σπάνια θα βάλω dorinmax.

Αν έχει να προτείνει κάτι κάποιο άλλο παιδί, ας μας γράφει!

Πέρασα τον κερνελ αλλά στις πληροφορίες λογισμικού μου γράφει έκδοση κερνελ 3.0.4. Έτσι πρέπει να είναι;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τον κερνελ αλλά στις πληροφορίες λογισμικού μου γράφει έκδοση κερνελ 3.0.4. Έτσι πρέπει να είναι;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Καλος εισαι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...