Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έβαλα cloudy χθες αλλά παρατηρώ χαμηλή ένταση ήχου, το χω στο μέγιστο, έχω πειράξει το viper (ότι και να πειράξω δεν αλλάζει κάτι, δεν κάνω κάτι καλά?) αλλά με λίγη φασαρία στο γραφείο έχασα 2 κλήσεις.

πριν που είχα την στοκ Lolipop ο ήχος ήταν τέζα, να ψάξω για κανένα mod αύξησης ήχου;

Μου θυμίζει aosp καταστάσεις

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έβαλα cloudy χθες αλλά παρατηρώ χαμηλή ένταση ήχου, το χω στο μέγιστο, έχω πειράξει το viper (ότι και να πειράξω δεν αλλάζει κάτι, δεν κάνω κάτι καλά?) αλλά με λίγη φασαρία στο γραφείο έχασα 2 κλήσεις.

πριν που είχα την στοκ Lolipop ο ήχος ήταν τέζα, να ψάξω για κανένα mod αύξησης ήχου;

Μου θυμίζει aosp καταστάσεις

Αν εισαι με στοκ κερνελ εμπα στους xda στα apps and themes και ολο καποιο mod θα βρεις

 

Εγω για τον ηχο περασα dorimax kernel και απο κει μπορω να αυξομειωνω την σνταση του ηχιου μου οσο θελω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια! :)

 

εχει δοκιμασει κανενας καποια έκδοση lollipop (5+) της paranoid;

 

βλεπω υπάρχει support και βρίσκονται πλεον στην 5.1.x και το σκεφτομαι σοβαρα.

 

το επισημο λινκ στο xda: http://forum.xda-developers.com/lg-g2/orig-development/aospa-5-paranoid-android-t2962766

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε cloudy 3.3 και dorimanx kernel δοκιμάστε intellidemand governor. Το δουλεύω εδώ και κάποιες ώρες και μου φαινεται εξαιρετικός!
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε cloudy 3.3 και dorimanx kernel δοκιμάστε intellidemand governor. Το δουλεύω εδώ και κάποιες ώρες και μου φαινεται εξαιρετικός!

Και το cpu 0 ; Δεν το πειράζω αυτό συνήθως λόγω υπερθέρμανσης και reboot !

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Και το cpu 0 ; Δεν το πειράζω αυτό συνήθως λόγω υπερθέρμανσης και reboot !

 

Ναι και το 0. Δεν έχω reboot δύο μέρες που το έχω.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι και το 0. Δεν έχω reboot δύο μέρες που το έχω.

 

Αν επιτρέπετε απο αλλαγες τι αλλο εχεις κανει στο dori...Εγω οσο και να τον πειραξα σε cloudyG2 3.3 τα σπαστικα μικροκολληματακια μεσα στις εφαρμογες δεν καταφερα να φυγουν...

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπετε απο αλλαγες τι αλλο εχεις κανει στο dori...Εγω οσο και να τον πειραξα σε cloudyG2 3.3 τα σπαστικα μικροκολληματακια μεσα στις εφαρμογες δεν καταφερα να φυγουν...

 

Τιποτα μόνο τη θερμοκρασία στο 74°, αύξηση στην ένταση, ήχου, χαμηλωμα min φωτεινότητας και sweep to sleep off.

Τι μικρό προβλήματα σου κάνει?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα μόνο τη θερμοκρασία στο 74°, αύξηση στην ένταση, ήχου, χαμηλωμα min φωτεινότητας και sweep to sleep off.

Τι μικρό προβλήματα σου κάνει?

 

Mε dori με δοκιμασμενες τις περισσότερες εκδόσεις ( δοκιμασα και την 3.9.2) η εμπειρια χρησης παει περίπατο, χωρις να 8ελω να γινομαι υπερβολικος...Πιο συγκεκριμενα στις εναλλαγες απο εφαρμογη σε εφαρμογη εχει πολυlag, ο launcher της lg με dori εχει επισης lag και το χειροτερο ειναι πως σε περιπτωσεις που εχει τυχει να ζοριστει παγωνει η εικονα και κανει επανεκκίνηση...Γενικα πολυ χαλια...Απλα το περιεργο ειναι, πως ειναι με τις ωρες του, δηλαδη μια μερα μπορει να δουλευει ρολοι με dori και την επομενη να λαγκαρει φουλ...Ασε που βγαζει συνεχεια καινουργιες εκδοσεις οπου ολο διορθωνει πραγματα που στη δικια μου συσκευη μονο βελτιωσεις δε βλεπω...Τι να πω μπορει να φταιει η cloudy ή να ειμαι εγω υπερβολικος....

Link to comment
Share on other sites

Mε dori με δοκιμασμενες τις περισσότερες εκδόσεις ( δοκιμασα και την 3.9.2) η εμπειρια χρησης παει περίπατο, χωρις να 8ελω να γινομαι υπερβολικος...Πιο συγκεκριμενα στις εναλλαγες απο εφαρμογη σε εφαρμογη εχει πολυlag, ο launcher της lg με dori εχει επισης lag και το χειροτερο ειναι πως σε περιπτωσεις που εχει τυχει να ζοριστει παγωνει η εικονα και κανει επανεκκίνηση...Γενικα πολυ χαλια...Απλα το περιεργο ειναι, πως ειναι με τις ωρες του, δηλαδη μια μερα μπορει να δουλευει ρολοι με dori και την επομενη να λαγκαρει φουλ...Ασε που βγαζει συνεχεια καινουργιες εκδοσεις οπου ολο διορθωνει πραγματα που στη δικια μου συσκευη μονο βελτιωσεις δε βλεπω...Τι να πω μπορει να φταιει η cloudy ή να ειμαι εγω υπερβολικος....

 

Λαγκαρισματα με άλλους govermors ή με Xtreme battery profile ναι έχω δει και reboot έχω τύχει.

Με Default ρυθμίσεις ή τον govermor που ανέφερα δεν τα έχω αυτά. Ειδικά το Darkness είπε ο dori ότι θα τον βγάλει εντελώς στο επόμενο Update.

Αν ότι και και να δοκιμάζειςσου κάνει προβλήματα μείνε στον στοκ κερνελ.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να βρω το στοκ κερνελ για cloudyg2 v3.3 ωστε να τον φλασαρω;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να βρω το στοκ κερνελ για cloudyg2 v3.3 ωστε να τον φλασαρω;

 

https://www.dropbox.com/s/r7rir3x57dg0o3t/CloudyG2_3.3_Kernel.zip?dl=0

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα τηγν slimrom υπαρχει περιπτωση να προσθεσω ραδιοφωνο;

Ναι δουλεύει το spirit, Ποια έβαλες; την επίσημη η την άλλη;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ekana firmware update σε κιτ κατ και ροοτ stumproot και δε δουλευαν τα δεδομενα στο κινητο.Τωρα εκανα unroot και με το flashtool ξαναπερασα απο την αρχη το firmware toy κιτ κατ και το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.Τι να κανω?Ειναι προβλημα λογισμικου ή hardware?
Link to comment
Share on other sites

Για να μην τα κάνω πάλι σαλάτα, ας μου πει κάποιος για να πάω από stock 4.4.2 σε cloudy g2 3.3 υπάρχει κάποιος οδηγός με τα απαραίτητα βήματα;
Link to comment
Share on other sites

Για να μην τα κάνω πάλι σαλάτα, ας μου πει κάποιος για να πάω από stock 4.4.2 σε cloudy g2 3.3 υπάρχει κάποιος οδηγός με τα απαραίτητα βήματα;

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/guide-how-to-install-cloudyg2-3-1-d802-t3137055

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Οποιος μπορει ας δει αν με cloudy 3.3 το calendar (ημερολογιο ατζεντα) κανει sync με τον λογαριασμο google γιατι μου φαινεται μονο σε μενα δεν λειτουργεί. Δειχνει τα γενεθλια κ τις γιορτες των φιλων? Ευχαριστω.

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα πήρα από ένα φίλο το κινητό. Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Τα στοιχεία του τηλεφώνου είναι

Έκδοση android. 4.4.2

Έκδοση κερνελ 3.4.0

Αρ κατασκευής. ΚΟΤ49ΙD80kwh

Έκδοση λογισμικού D80220h-EUR-XX

Έχετε να προτείνετε κάποια καλή ρομ και κερνελ να δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

έβαλα cloudy χθες αλλά παρατηρώ χαμηλή ένταση ήχου, το χω στο μέγιστο, έχω πειράξει το viper (ότι και να πειράξω δεν αλλάζει κάτι, δεν κάνω κάτι καλά?) αλλά με λίγη φασαρία στο γραφείο έχασα 2 κλήσεις.

πριν που είχα την στοκ Lolipop ο ήχος ήταν τέζα, να ψάξω για κανένα mod αύξησης ήχου;

Μου θυμίζει aosp καταστάσεις

 

Flasare ΑΥΤΟ και θα κουφαθείς........!!!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την cloudy 3.3 και μέχρι στιγμής δείχνει καλύτερη από την προηγούμενη που είχα με kitkat. Μερικές απορίες έχω.

 

1) Όταν συνδέσω το τηλέφωνο στο pc έχω τις επιλογές μόνο φόρτιση,σύνδεση MTP, σύνδεση PTP. Αν θυμάμαι καλά υπήρχε ακόμη μία επιλογή σε kitkat που πλέον δεν την βλέπω. Όχι ότι είναι κάτι το σπουδαίο αλλά κάποιους φακέλους που παλιότερα έβλεπα πλέον δεν τους βλέπω όταν συνδέω το τηλεφωνο στο pc.

 

2) Το viper4andoid τι κάνει και τι ρυθμίσεις να κάνω ? Όποιος ασχολείται ας πει καμιά πρόταση.

 

3) Τα κουμπιά αλλά playstation που έχει η lollipop μπορούμε να τα αλλάξουμε και να βάλουμε τα προηγούμενα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...