Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν την περάσω έκανα full wipe στα πάντα, (photo - video - song) Τα έχω σε mini usb στα κλειδιά. Οπότε καθάρισα τα πάντα, την έριξα, έκανα και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και έκατσε...!!!!:D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Titarasaudi μεγειες! Δεν πιστεύω να έκανες disable τον καιρό...

Ευχαριστώ φίλε minotavre, οχι δεν έκανα!

Αν εννοείς για το Xposed, όχι δεν χρειάστηκε!!

Link to comment
Share on other sites

Eχω ανεβασει την ενταση των ηχειων και των ακουστικων, οσο ηθελα, "πειραζοντας" το αρχειο "mixer_paths.xml" του συστηματος, οπως κανω σε καθε rom που βαζω!

 

Μπορείς να μας πεις τι πείραξες ακριβώς; :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά Μήπως κατάφερε κανένας να περάσει το widget του smart notice στην cloudy και να δουλευει;Από Βιετνάμ μεριά πάντως που πέρασα δεν λειτουργούν οι υποδείξεις στο κάτω Μέρος
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά έχει 20 ταπετσαρίες οι 10 είναι κανονικές και οι υπόλοιπες είναι λευκές.

Και σε μενα το ιδιο...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά έχει 20 ταπετσαρίες οι 10 είναι κανονικές και οι υπόλοιπες είναι λευκές.

 

Και σε μένα το ίδιο ήταν.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

θέλω και εγώ να βάλω την cloudyG2 3,1 αλλά επειδή δεν ξανά έχω βάλει custom rom στο g2 , στο galaxy s2 που είχα-είχα βάλει πάρα πολλές, θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις πριν προχωρήσω στην διαδικασία

 

έχω την lollipop sstock με root και twrp η διαδικασία είναι αυτή???

κατεβάζω το αρχείο cloudyG2 3,1 και το περνάω στο κιν

κάνω επανεκίνηση και μπαίνω σε recovery

κάνω Wipe (System, data, dalvik, cache)

Flashαρω τη rom

reboot και είμαι έτοιμος????

 

τα αρχεία όπως φωτογραφίες ήχοι και video δεν διαγράφονται???

αν πάρω backup με το titanium θα μου κρατήσει το backup στο κιν ή θα πρέπει να τα αποθηκεύσω στο pc πρώτα???

Link to comment
Share on other sites

θέλω και εγώ να βάλω την cloudyG2 3,1 αλλά επειδή δεν ξανά έχω βάλει custom rom στο g2 , στο galaxy s2 που είχα-είχα βάλει πάρα πολλές, θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις πριν προχωρήσω στην διαδικασία

 

έχω την lollipop sstock με root και twrp η διαδικασία είναι αυτή???

κατεβάζω το αρχείο cloudyG2 3,1 και το περνάω στο κιν

κάνω επανεκίνηση και μπαίνω σε recovery

κάνω Wipe (System, data, dalvik, cache)

Flashαρω τη rom

reboot και είμαι έτοιμος????

 

τα αρχεία όπως φωτογραφίες ήχοι και video δεν διαγράφονται???

αν πάρω backup με το titanium θα μου κρατήσει το backup στο κιν ή θα πρέπει να τα αποθηκεύσω στο pc πρώτα???

 

Εγώ έκανα εγκατάσταση την εφαρμογή quick boot και μπήκα από εκεί στο recovery. Έκανα backup τη stock rom, μετά wipe αλλά όχι την internal memory (οπότε δεν σβήστηκαν φώτο και μουσική ή τα αρχεία του titanium) και μετά φλασαρα τη νέα ρομ.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Και εγω πλεον με 3.1 υστερα απο την 3.0 που ειχα... Ολα καλα μεχρι στιγμης εκτος απο μια επανεκκίνηση που εκανε κατα το στησιμο... Οι ταπετσαριες και εμενα ειναι 10 κανονικες 10 λευκες... Ισως εχει να κανει με την επιλογη του μοντελου...Απο ήχο μπορω να πω οτι ειναι μια χαρα...λιγο πιο χαμηλοι οι ηχοι των ειδοποιησεων... Σε κλησεις και αφύπνιση ειμαι στα ιδια...Ο στοκ browser με χαλαει λιγο που δεν εχει τις επιλογες για σελιδοδείκτες και αρχικη οθόνη στο κατω μερος αλλα τις εχει ενσωματώσει στις πανω τελιτσες... Επισης και η μικρη γραμματοσειρα στην status bar...( δεν μπορω να ξεχωρισω το H+ απο το 4G...) Στην καμερα επιλεξτε στην αναλυση τα 13m και οχι τα 10m που εχει και θα σας βγαζει ολες τις επιλογες στην οθονη... Δεν νομιζω να χρειαστείτε ππροσθετη εφαρμογη οταν την δοκιμάσετε...Εγω ειδα διαφορα σε σχεση με την 3.0..... Η μπαταρια φορτισε κανονικα αλλα για στατιστικα ειναι νωρις ακομα....
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια με ντορι εχω παρα πολλα rebbots..τι να πω πρωτη φορα τοσα....ενω με αλλες ρομ τιποτα ουτε ενα.....εχω αλλαξει παρα πολλα profiles αλλα τιποτα.....με βλεπω να ξανα φλασαρω την ρομ απο την αρχη...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις τι πείραξες ακριβώς; :)

Πάντως για αύξηση έντασης των notifications σας δίνω το zip (φλασάρεται απο την recovery) που έβγαλε ο Cloudy .Το δοκίμασα και δουλεύει http://www.mediafire.com/download/yxy9uxssv2bem92/5x.zip

απο τον parsa7 δοκίμασα το plug&pop δουλεύει ,τα άλλα που έχει δεν ξέρω

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-variant-lg-g2-stock5-0-2-5-0-1-t3066507

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες έβαλα Xposed :D

 

Θα ήθελα κάποιο module για να πειράξω την status bar...

 

Aυτό δεν μου δουλεύει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια με ντορι εχω παρα πολλα rebbots..τι να πω πρωτη φορα τοσα....ενω με αλλες ρομ τιποτα ουτε ενα.....εχω αλλαξει παρα πολλα profiles αλλα τιποτα.....με βλεπω να ξανα φλασαρω την ρομ απο την αρχη...

 

Παρατηρησα ( επειδη μου εκανε και εμενα πριν λιγο αλλη μια επανεκκίνηση) οτι οταν η ελευθερη μνημη πεφτει κατω απο 500 τοτε κανει επανεκκινηση.... Συνδυαζω και το οτι οι εφαρμογες χρηστη ξεπερασαν σε mb της εφαρμογες συστηματος ( σε λειτουργια...). Δηλαδη.... Ωσ εφαρμογες συστηματος μου γραφει 500 και κατι mb σε λειτουργια... Εφαρμογες χρηστη σε λειτουργια κατω απο 500 και ελευθερη ραμ γυρω στα 800...Εκει δουλευω στο στνολο της μέρας οταν ασχολούμαι με το κινητο... Οταν ανοιξα και αλλες εφαρμογες και αυξηθηκαν τα mb στις εφαρμογες χρηστη και η ελευθερη επεσε στα 480 mb τοτε εκανε επανεκκίνηση....Φυσικα ζεσταθηκε και το τηλεφωνο....Χωρις να σκαμπαζω και πολλα νομιζω οτι καπου εκει ειναι το θεμα....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες έβαλα Xposed :D

 

Θα ήθελα κάποιο module για να πειράξω την status bar...

 

Aυτό δεν μου δουλεύει...:mad:

Θέλεις αυτό http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53618487&postcount=3

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

στην cloudyG2 3,1 υπαρχει τροπος να αφαιρεσουμε απο τον καταλογο των τηλεφωνων το συμβολο του μηνυματος;
Link to comment
Share on other sites

 

@minotavros ευχαριστώ:)

 

Έχει 2 ζιπάκια κάτω κάτω...

 

Ποιό κατεβάζω?:confused:

Link to comment
Share on other sites

@minotavros ευχαριστώ:)

 

Έχει 2 ζιπάκια κάτω κάτω...

 

Ποιό κατεβάζω?:confused:

Το ενα είναι η 1.4 και το άλλο η 1.4.1.

Εγώ έβαλα την 1.4.1 και δουλεύει μια χαρά! Πείραξα και Navbar και statusbar και διάφορα άλλα χωρίς πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνας τρόπος να δυναμώσει η ένταση στον ακουστικό του τηλεφώνου; με την cloudy 3.1 ίσα που ακούω τι λέει ο συνομιλητής

 

cloudy g2 3.1 - stock kernel

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε μπορω να βαλω το xposed παιδια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το xposed

 

Eννοείται root , custom recovery και τα κάνει όλα μόνο του...

 

Πριν λίγο το έβαλα...;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνας τρόπος να δυναμώσει η ένταση στον ακουστικό του τηλεφώνου; με την cloudy 3.1 ίσα που ακούω τι λέει ο συνομιλητής

 

cloudy g2 3.1 - stock kernel

 

Βάλε με TWRP ΑΥΤΟ και όλοι οι ήχοι θα δυναμώσουν πολύ....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το xposed

 

Eννοείται root , custom recovery και τα κάνει όλα μόνο του...

 

Πριν λίγο το έβαλα...;)

Δουλευει το call recorder η πρεπει να βαλουμε την full εκδοση;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει το call recorder η πρεπει να βαλουμε την full εκδοση;

 

Μια χαρά δουλεύει το Αυτόματη εγγραφής κλήσεων. σιγά μην δόσεις 6.00€

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...