Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος;;;;

 

Πρεπει να εισαι root να εχεις βαλει recovery philtz κατα πρoτιμηση.Επισης να εισαι στην 4.4.2 .Πατας μεσω recovery factory reset install a new rom και μετα install την ρομ που θες.Στα ειπα χοντρα χοντρα .οτι απορια εχεις ξαναρωτα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραια, αν μου πεις και πως βαζω το philtz θα μου ηταν πολυ ευκολο μετα.

 

εχω δοκιμασει να βαλω recovery αλλα δεν μου δεχεται τιποτε.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εισαι root να εχεις βαλει recovery philtz κατα πρoτιμηση.Επισης να εισαι στην 4.4.2 .Πατας μεσω recovery factory reset install a new rom και μετα install την ρομ που θες.Στα ειπα χοντρα χοντρα .οτι απορια εχεις ξαναρωτα

 

Από 4.2.2 με σωστό firmband γίνεται?

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Για καλή μου τύχη δεν χρειάστηκε να περιμένω πολύ για την ΟΤΑ έκανα την αναβάθμιση->Root->AutoRec->xdabbe's 3,1..

αλλα να πω την αλήθεια εχω την εντυπώσει οτι βγάζει χειρότερα Φώτο..

Έχει παρατηρήσει κανείς κατι αντιστοιχώ?

Καπου ειχε πάρει το μάτι μου μια moda που έκανε hide τα soft keys έχει κανεις καμιά ιδέα για το που θα το βρω?

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχε πάρει το μάτι μου μια moda που έκανε hide τα soft keys έχει κανεις καμιά ιδέα για το που θα το βρω?

 

Στην πρώτη σελίδα, εκεί που λέει απόκρυψη navbar

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για καλή μου τύχη δεν χρειάστηκε να περιμένω πολύ για την ΟΤΑ έκανα την αναβάθμιση->Root->AutoRec->xdabbe's 3,1..

αλλα να πω την αλήθεια εχω την εντυπώσει οτι βγάζει χειρότερα Φώτο..

Έχει παρατηρήσει κανείς κατι αντιστοιχώ?

Καπου ειχε πάρει το μάτι μου μια moda που έκανε hide τα soft keys έχει κανεις καμιά ιδέα για το που θα το βρω?

Αν εχεις το κινητο σου ρουταρισμενο βαλε το xposed framework. Μετα μεσα απ' αυτο κατεβαζεις ενα mod που λεγεται App settings μεσω του οποιου σε οποια εφαρμογη θελεις εσυ μπορεις να κανεις να κρυβονται τα πληκτρα και με ενα shipe να ξαναεμφανιζονται!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το κινητο σου ρουταρισμενο βαλε το xposed framework. Μετα μεσα απ' αυτο κατεβαζεις ενα mod που λεγεται App settings μεσω του οποιου σε οποια εφαρμογη θελεις εσυ μπορεις να κανεις να κρυβονται τα πληκτρα και με ενα shipe να ξαναεμφανιζονται!

 

ok σε ευχαριστώ

Edited by dourios
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εισαι root να εχεις βαλει recovery philtz κατα πρoτιμηση.Επισης να εισαι στην 4.4.2 .Πατας μεσω recovery factory reset install a new rom και μετα install την ρομ που θες.Στα ειπα χοντρα χοντρα .οτι απορια εχεις ξαναρωτα

 

Δεν είναι ανάγκη να είναι 4.4.2. Απλα να φλασαρει το baseband της 4.4.2

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένα link για το app settings;Έχω φάει τον κόσμο!

 

μέσα από την εφαρμογή του xposed θα πας στο downloads και θα το βρείς :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Για καλή μου τύχη δεν χρειάστηκε να περιμένω πολύ για την ΟΤΑ έκανα την αναβάθμιση->Root->AutoRec->xdabbe's 3,1..

αλλα να πω την αλήθεια εχω την εντυπώσει οτι βγάζει χειρότερα Φώτο..

Έχει παρατηρήσει κανείς κατι αντιστοιχώ?

 

Εγώ δεν παρατήρησα κάποια διαφορά σε ποιότητα φωτογραφιών χωρίς όμως να το έχω δώσει και ιδιαίτερη σημασία. Ακόμη και αν έχει κάποια μικρή διαφορά είναι για μένα ασήμαντη. Η αύξηση όμως στην ταχύτητα λήψη βραδινών φώτο με το mod είναι ιδιαίτερα αισθητή και έχει σαν αποτέλεσμα πολύ καλύτερες φωτογραφίας ειδικά όταν φωτογραφίζονται άτομα. Πάντως αυτές τις μέρες ίσως και σήμερα θα έχω και ένα καινούργιο g2 (έψησα ένα φίλο να πάρει και θα του το στήσω) και θα τραβήξω φώτο και με το μοντ και με την ορίτζιναλ κάμερα και θα τις βάλω στο τόπικ για να γίνονται εύκολα συγκρίσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως γνωρίζει κανένας πως μπορούμε να κάνουμε το led να ανάβει κόκκινο όταν η μπαταρία είναι 15% και κάτω? Δεν καταλαβαίνω με ποια λογική έχουν κάνει να ανάβει το led κόκκινο όταν φορτίζει λες και δεν ξέρουμε ότι είναι στο φορτιστή και δεν το έχουν κάνει να ανάβει όταν τελειώνει η μπαταρία για να σε υπενθυμίζει να το φορτίζεις. Και κρατάει και πολύ η άτιμη και εύκολα ξεχνιέσαι

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ψαχνω μια καλη AOSP ρομ , τουλαχιστον τα βασικα να παιζουν σωστα και να εχω καλη μπαταρια, δεν με νοιαζει να πηγαινει του σκοτωμου. ΕΠισης διαβαζω αρνητικα σχολια για την CM , ειναι οντως buggy?

 

ΕΠιπλεον, θυμαμαι απο την 442 δεν μπορουσαμε να φλασαρουμε απευθειας CWM/Teamwin, τωρα γινται αυτο ή πρεπει να παω πισω στην 4.2.2. για να γινει?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα!Προσπαθώ να περάσω stock Rom με το flashtool με τον τρόπο της πρώτης σελίδας,κάνω τα παντα,ανοίγουν όλα κανονικά φτάνει εκεί που ζητάει γλώσσα,ξεκινάει το flash για λίγο,φτάνει 15% και μετά μου λέει ότι το τηλ δεν είναι συνδεδεμένο,ενώ εγώ το έχω κανονικά σε download mode.Γιατί να το κάνει αυτό;Όταν είχα stock kk είχα κάνει την βλακεία και πέρασα μια recovery με εφαρμογή ενώ δεν είχε βγει ακόμα για kk ακούγοντας κάποιον εσφαλμενα,με αποτέλεσμα το τηλ να κολλήσει,και να το ξεκολλήσω φλασαροντας την cloudy stock μέσω otg.το τηλ ξεκόλλησε και τώρα φοράω flex 2.1 με dory 4.3.1.Το μόνο κουλό που μου κάνει από τότε είναι ότι όταν κάνω backup στον φάκελο του clockworkmode Δεν φαίνεται πουθενά ενώ τον χορό τον έχει δεσμεύσει κανονικά και το restore γίνεται και αυτό κανονικά όταν θελω.Λέτε να φταίει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη δεν έχω καταλάβει την διαφορά ανάμεσα στην Stock και Pro

 

και go ψάχνω τις διαφορες μεταξύ cloudystock/ προ/ και flex, αλλα στα description τους στο xda όλα είναι τα ίδια. μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει πια είναι η καλύτερο επιλογή αυτή τι στιγμή και τις ουσιαστικές τους διαφορες αν είναι εύκολο. έψαξα αρκετά στο google αλλα δεν βρήκα tpt σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

και go ψάχνω τις διαφορες μεταξύ cloudystock/ προ/ και flex, αλλα στα description τους στο xda όλα είναι τα ίδια. μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει πια είναι η καλύτερο επιλογή αυτή τι στιγμή και τις ουσιαστικές τους διαφορες αν είναι εύκολο. έψαξα αρκετά στο google αλλα δεν βρήκα tpt σχετικό.

 

Καλημερα.

επειδη εχω περασει και απο τις 3 ρομ μπορω να δωσω λιγες πληροφοριες....

 

απο οτι εχω καταλαβει η cloudystock ειναι ουσιαστικα η μαμα ρομ με τροποποιησεις που εχει κανει ο cloudyfa ωστε να πηγαινει σφαιρα.(και mod για καμερα κλπ).

η cloudyflex port απο LG FLEX.

η cloudypro port απο LG G PRO.

 

η cloudyflex,cloudypro ειναι ουσιαστικα PORT απο το LG FLEX και LG G PRO αντιστοιχα και εχουνκαποια επιπλεον χαρ/κα.

 

π.χ ΑΝ πατησεις συνεχομενα το back button(soft key) σου δινει την δυνατοτητα να παιξεις με Multiwindow(βλεπε failsung)

επισης εχει διαφορετικο "skin" να το πω (μαυρο κλπ).(το mod για την καμερα(4κ βιντεο κλπ) ειναι και στις 3 αν θυμαμαι ).

Y.Γ1: νομιζω πως αυτο το feature του G FLEX εχει γινει port και στην cloudypro.

 

Y.Γ: το σημαντικοτερο ειναι πως εχει βγαλει ποοοοοολυ σαβουρα της lg που σημαινει περισσοτερη ραμ για δικες σου εφαρμογες,λιγοτερη χρηση cpu και γενικα πιο αερατο σε σχεση με την στοκ που της εχουν βαλει 800 αχρειαστα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω έβαλα χθες mahdi w2.5 δεν είχα βάλει ποτέ τέτοια ρομ και έχω μείνει που λέει. Μου αρέσει πολύ. Ενα γιγα ραμ ελεύθερη και μπαταρία συο θεο
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, ειχα διαβασει για τα γενικα χαρακτηριστικα απο που εχουν γινει port αλλα πουθενα δεν εγραφε τις επιμερους διαφορες τους για να επιλεξω. Εσεις ποια προτινετε? Σκεφτομαι για pro i flex i kai για pardus αλλα σχεδον ολοι εδω μιλατε παντα για τις cloudy.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω έβαλα χθες mahdi w2.5 δεν είχα βάλει ποτέ τέτοια ρομ και έχω μείνει που λέει. Μου αρέσει πολύ. Ενα γιγα ραμ ελεύθερη και μπαταρία συο θεο

 

Πωσ ειναι η καμερα? Εχει τπτ mods klp?

Link to comment
Share on other sites

Αν περασω την cloudystock 2.1 με AutoRec θα εχω προβλημα??Ειμαι με stock Kk 4.4.2 και stock kernell 3.4.0. Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, ειχα διαβασει για τα γενικα χαρακτηριστικα απο που εχουν γινει port αλλα πουθενα δεν εγραφε τις επιμερους διαφορες τους για να επιλεξω. Εσεις ποια προτινετε? Σκεφτομαι για pro i flex i kai για pardus αλλα σχεδον ολοι εδω μιλατε παντα για τις cloudy.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πωσ ειναι η καμερα? Εχει τπτ mods klp?

 

Δεν έχει. Η κλασική στοκ κάμερα της Google είναι. Λίγο πιο αργή απο τη στοκ του g2. Εγω αλλο θεμα εχω. Δεν δουλεύει η αυτόματη περιστροφή και διαβασα οτι πρεπει να φλασαρω ενα μοντεμ. Αν ξέρετε πείτε

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...