Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δικό μου μόλις τώρα ξεκόλλησε, ήταν arrive από 4-4 στο 17trak net χωρίς να φαίνεται στα elta

 

Μια χαρά είσαι... εμάς έχει φτάσει Ελλάδα από τέλη Μαρτίου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δύο παραγγελίες από Κίνα στις 24/03. Η μία με nl και παραδόθηκε σήμερα, ενώ η δεύτερη με SG και είναι κλασσικά κολλημένη στο αεροδρόμιο από 02/04.

 

Υπομονή παιδιά μάλλον όσα είναι για είσοδο στην Ελλάδα από χώρα εκτός Ευρώπης έχουν κολλήσει.

 

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μια παραγγελία από geekbuing γυρω στα 150 ευρώ τι να επιλέξω ως μέθοδο αποστολής;επειδή εχω καει από τα τζάμπα δεν εχω θεμα να δωσω μεταφορικά 20 ευρώ αλλά λέει οτι μπορεί να περάσουν τελωνείο...ισχύει?αν ναι να βαλω την απλή αποστολή
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι... εμάς έχει φτάσει Ελλάδα από τέλη Μαρτίου...

 

αν σου πω ότι η παραγγελία έγινε 29-3 θα στενοχωρηθείς πολύ ??? :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι παιζει αλλά τωρα τελευταια ειναι πολυ σβελτα τα ελτα. Στις 17/3 εκανα 5 παραγγελιες απο Aliexpress για μικροπραγματα χωρις tracking και σημερα πηρα τις 4.
Link to comment
Share on other sites

αν σου πω ότι η παραγγελία έγινε 29-3 θα στενοχωρηθείς πολύ ??? :)

 

Αν ήμουν χωρίς συσκευή όχι απλά θα στενοχωριόμουν, θα τρελαινόμουν! :-):-D

Έχω όμως το πιστό μου Jiayu κι έτσι κάνω υπομονή... Προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μια παραγγελία από geekbuing γυρω στα 150 ευρώ τι να επιλέξω ως μέθοδο αποστολής;επειδή εχω καει από τα τζάμπα δεν εχω θεμα να δωσω μεταφορικά 20 ευρώ αλλά λέει οτι μπορεί να περάσουν τελωνείο...ισχύει?αν ναι να βαλω την απλή αποστολή

ΑΠΛΗ αποστολή πάντα ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάση του τελευταίου status θα έπρεπε να ανησυχώ; Ποιός πρέπει να αποδείξει την αξία του πακέτου; Εγώ ή το κατάστημα που το έστειλε; Υπόψιν οτι βρίσκομαι Τσεχία και αφορά αγορά απο Κίνα και αποστολή με Singapore post.

 

7.4.2016 Communication with the addressee about the consignment being deposited in interim warehouse - asked to prove the value of the goods.

7.4.2016 The consignment was deposited at post office of exchange. 22000 Praha 120

7.4.2016 Consignment posting number (reference code) assigned in the country of origin:

6.4.2016 The consignment is being prepared for customs clearance. 22000 Praha 120

5.4.2016 The consignment was accepted by post office of exchange. 22000 Praha 120

31.3.2016 The consignment was sent to the Czech Republic.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάση του τελευταίου status θα έπρεπε να ανησυχώ; Ποιός πρέπει να αποδείξει την αξία του πακέτου; Εγώ ή το κατάστημα που το έστειλε; Υπόψιν οτι βρίσκομαι Τσεχία και αφορά αγορά απο Κίνα και αποστολή με Singapore post.

 

7.4.2016 Communication with the addressee about the consignment being deposited in interim warehouse - asked to prove the value of the goods.

7.4.2016 The consignment was deposited at post office of exchange. 22000 Praha 120

7.4.2016 Consignment posting number (reference code) assigned in the country of origin:

6.4.2016 The consignment is being prepared for customs clearance. 22000 Praha 120

5.4.2016 The consignment was accepted by post office of exchange. 22000 Praha 120

31.3.2016 The consignment was sent to the Czech Republic.

Μάλλον θα ζητήσουν απόδειξη από το PAYPAL .

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα ζητήσουν απόδειξη από το PAYPAL .

 

Κατάλαβα, οπότε την πατήσαμε σε αυτή την περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Πηρε κανεις δεμα απο αυτη την:shoot: sweden post :rocket:τελευταια ?και ποσο εκανε να ρθει ?

Περιμενω απο 18/3 .

Ε και τί αγχώνεσαι στις 20 μέρες μόνο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξερει κανεις ποιας μεταφορικης ειναι αυτο το τρακινκ Παιδια???

RB000752699LA

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξερει κανεις ποιας μεταφορικης ειναι αυτο το τρακινκ Παιδια???

RB000752699LA

 

:rolleyes: - φιλε μου μαλλον αυτης ειναι:

 

Entreprise des Postes Lao

http://trackitonline.ru/away.php?to=http://www.laopdr.gov.la/

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - φιλε μου μαλλον αυτης ειναι:

 

Entreprise des Postes Lao

http://trackitonline.ru/away.php?to=http://www.laopdr.gov.la/

 

Ευχαριστω φιλε!!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την καθυστέρηση στο αεροδρόμιο της Αθήνας έχω να προσφέρω τη δική μου εμπειρία.

Το δέμα έδειχνε arrived στο site της sg post, ενώ στα ΕΛΤΑ έδειχνε ότι δεν είχε παραληφθει επί μια εβδομάδα.

Αφού πέρασε η εβδομάδα με το στατους στην ίδια κατάσταση, σε μια μέρα μέσα άλλαξε και έφτασε στην πόλη προορισμού του.

Το θέμα είναι ότι το δεμα φτασε σκίσμενο με μαχαιρακι στο πλάι,λογικα πέρασε έλεγχο. Φαινόταν δλδ το κουτί από το πλάι.

Εαν έχετε ίδια εμπειρία μοιραστείτε το, ίσως κάτι αλλάζει σχετικά με τις αποστολές που να δικαιολογεί και την καθυστέρηση στο αεροδρόμιο

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το δεμα φτασε σκίσμενο με μαχαιρακι στο πλάι,λογικα πέρασε έλεγχο. Φαινόταν δλδ το κουτί από το πλάι.

Εαν έχετε ίδια εμπειρία μοιραστείτε το, ίσως κάτι αλλάζει σχετικά με τις αποστολές που να δικαιολογεί και την καθυστέρηση στο αεροδρόμιο

 

:cool: - ομοιως, κολλημενο με ταινια το σκισιμο, επισης αλλη μια φορα δεματακι απο τουρκια ειχα χαρτι επανω με σφραγιδα-ημερομηνια-υπογραφη πως περασε απο ελεγχο Ελληνικου Τελωνειου

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιος λέει ψέματα...τα ΕΛΤΑ λένε ακόμα δεν ήρθε..η sing post λέει ήρθε..ποιος?

Τα ΕΛΤΑ δεν λένε ψέμματα, εχθές γνώρισα υψηλόβαθμο υπάλληλο, ο οποίος μου είπε ότι το ΚΔ Αεροδρομίου δεν είναι των ΕΛΤΑ. Όταν φεύγουν από εκεί τότε ενημερώνονται, και γιά αυτό μετά την "εμφάνιση" των δεμάτων στα ΕΛΤΑ βλέπουμε ότι η παράδωση είναι πολύ γρήγορη ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αρα στο κεντρο διαλογής σαπίζουν τα κινητά μας.λες να μην ανοίγουν τους σάκους απο sing post μονο? Γιατί απο αλλά ταχυδρομεία παραλαμβάνουν απο οτι διαβάζουν παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Αρα στο κεντρο διαλογής σαπίζουν τα κινητά μας.λες να μην ανοίγουν τους σάκους απο sing post μονο? Γιατί απο αλλά ταχυδρομεία παραλαμβάνουν απο οτι διαβάζουν παραπάνω

Μήπως δεν είναι αξιόπιστο το tracking info από τη singapore post ότι έφτασε το δέμα Ελλάδα και απλώς είναι μια εκτίμηση? Εγώ αυτό έχω καταλάβει τόσο καιρό.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή. Τα δικά μου ακόμα κολλημένα στην κίνα είναι. Και το tablet και το tempered. Τουλάχιστον για το 2ο ξέρω ότι θα φύγει από Πεκίνο κάποια στιγμή. Το άλλο δεν λέει πολλές πληροφορίες. Η θήκη από ebay χωρίς tracking μάλλον θα φτάσει πρώτη από όλα.
Link to comment
Share on other sites

νωρις ειναι ,μπορει να μεινει και αλλες μερες εκει.

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...