Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι λογικο να εχει περασει μια βδομαδα και να μην εμφανιζεται καν το tracking number στο 17track.net?

 

Εχω αυτο RN129271002MY. Εχει κανεις εμπειρια απο μαλαισιανο ταχυδρομειο να μου πει τι παιζει;

Είναι...προφανώς οι μαλαισιανοί δεν έχουν κάνει update.Ψάχτο μετά τις 10 εργάσιμες αν δεν βγει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειναι λογικο να εχει περασει μια βδομαδα και να μην εμφανιζεται καν το tracking number στο 17track.net?

 

Εχω αυτο RN129271002MY. Εχει κανεις εμπειρια απο μαλαισιανο ταχυδρομειο να μου πει τι παιζει;

 

Παραγγελία με αποστολή 10/12 μέσω post malaysia , την παρέλαβα τελικά 25/1.

Στα διάφορα sites αναζήτησης μέχρι κ την τελευταία ημέρας παραλαβής , έγραφε οτι το πακέτο στάλθηκε Ελλάδα. Τίποτε άλλο.

Καλό κουράγιο κ εύχομαι να μην έχεις τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ρε παιδια, ενα παλικαρι απο Αθήνα δεν πεταγεται μεχρι το αεροδρομιο να δωσει ενα χερακι βοηθειας μπας και ανοιξουν φετος τα δεματα? Εχει πεντε μερες που εφτασαν, σε καποιους εχει ηδη παραδοθει στο σπιτι τους εδω και μερες (εκτος αττικης) και στους υπολοιπους απο μας, μαλλον περιμενουν και το επομενο αεροπλανο... Δεν ξερω, τι να πω...

Το μονο που εχω να πω ειναι οσοι τα πηραν, καλοδεχουμενα, στους υπολοιπους μας, καλο Σαββατοκυριακο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα βελγικά ταχυδρομεία ξέρουμε κάτι;;;;

Αξιοπιστία;;;

Αγορά από everbuying

 

Μια αγορά που έκανα με βέλγικο από Everbuying ήρθε σε 10 μέρες. Αφού μπει Ελλάδα να ξέρεις ότι δεν είναι trackable. Μπορεί να είμαι μεμονωμένη περίπτωση βέβαια για τόσο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ρε παιδια, ενα παλικαρι απο Αθήνα δεν πεταγεται μεχρι το αεροδρομιο να δωσει ενα χερακι βοηθειας μπας και ανοιξουν φετος τα δεματα? Εχει πεντε μερες που εφτασαν, σε καποιους εχει ηδη παραδοθει στο σπιτι τους εδω και μερες (εκτος αττικης) και στους υπολοιπους απο μας, μαλλον περιμενουν και το επομενο αεροπλανο... Δεν ξερω, τι να πω...

Το μονο που εχω να πω ειναι οσοι τα πηραν, καλοδεχουμενα, στους υπολοιπους μας, καλο Σαββατοκυριακο.

 

Ειμαστε και καποιοι εκτος Αθηνας που ακομα περιμενουμε!! Ανανεωση καμια στην κατασταση, την στιγμη που αλλοι με μετεγενεστερες παραγγελιες τα εχουν ηδη παρει! Συμφωνω παντως, καποιος ηρωας αν μπορει να πεταχτει αεροδρομιο!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην ερχόντουσαν έτσι,από την μιά μέρα στην άλλη.Όσες παραγγελίες έχω κάνει έρχονται σε 3 μέρες ελλάδα και κάνουν διακοπές 10 μέρες πριν το πάρουν τα ελτα.Στην συγκεκριμένη φάση παιδιά καλό σκ,καλό μήνα (μιας και θα έρθουν τον επόμενο) τα λέμε από βδομάδα
Link to comment
Share on other sites

Αποστολή από gearbest (ας μην ήταν προσφορά...) 60 μέρες και συνεχίζουμε.. Ανοίγω ticket, απαντάνε γρήγορα, αλλα περιγράφουν πώς πετιέται ο χαρταετός. Παρόλο που λένε για 40 εργασιμες μερες, μου λένε να περιμένω. Εγω θα περιμένω μέχρι αυτή την εβδομάδα και μετά ανοιγω dispute.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή από gearbest (ας μην ήταν προσφορά...) 60 μέρες και συνεχίζουμε.. Ανοίγω ticket, απαντάνε γρήγορα, αλλα περιγράφουν πώς πετιέται ο χαρταετός. Παρόλο που λένε για 40 εργασιμες μερες, μου λένε να περιμένω. Εγω θα περιμένω μέχρι αυτή την εβδομάδα και μετά ανοιγω dispute.

 

Α θα περιμένεις κιόλας?Κανένα έλεος φίλε μου..άνοιξε dispute χθες!!

Link to comment
Share on other sites

Α θα περιμένεις κιόλας?Κανένα έλεος φίλε μου..άνοιξε dispute χθες!!

 

τα ιδια ειχω και εγω με το everbuying και τους ανοιξα dispute δεν θελουν λυπηση. 3 φορες τους εστηλα και τις 3 με ιδιο κειμενο απαντησαν αν εδωσα σωστη διευθυνση και να παριμενω 2 μηνες ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Παραγγελία από banggood 18/01 επειδή δεν είχε στοκ μου το έστειλε 28/01. Το θέμα είναι ότι μου το έστειλε με '' flytexpress_cn" χωρίς να αναφέρει αριθμό αποστολής. Έχω καμία 30αρια παραγγελίες από banggood και πρώτη φορά το βλέπω.

Έχει κανένας εμπειρία από flytexpress_cn?

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Α θα περιμένεις κιόλας?Κανένα έλεος φίλε μου..άνοιξε dispute χθες!!

 

Μόλις πληροφορήθηκα ότι μικροπαραγγελία από 5-1-16 πάλι από το επάρατο, έφτασε. Μαζί και χαρτακι για κάτι άλλο, για να δούμε, δυστυχώς πρέπει να περιμένω μέχρι Δευτέρα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Παραγγελία από banggood 18/01 επειδή δεν είχε στοκ μου το έστειλε 28/01. Το θέμα είναι ότι μου το έστειλε με '' flytexpress_cn" χωρίς να αναφέρει αριθμό αποστολής. Έχω καμία 30αρια παραγγελίες από banggood και πρώτη φορά το βλέπω.

Έχει κανένας εμπειρία από flytexpress_cn?

Περιμένω παραγγελία με flytexpress από banggood και γω από 9/1 που έγινε η αποστολή,untracked.Στο λογαριασμό σου σου βγάζει departured μόνο σωστά?Απ όσο ξέρω δεν υπάρχουν ενημερώσεις για τα untracked,η επόμενη ενημέρωση θα είναι όταν φτάσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις πληροφορήθηκα ότι μικροπαραγγελία από 5-1-16 πάλι από το επάρατο, έφτασε. Μαζί και χαρτακι για κάτι άλλο, για να δούμε, δυστυχώς πρέπει να περιμένω μέχρι Δευτέρα.

Φίλε μου εύχομαι να μην έχεις προβλήματα και μακριά τους!!

Link to comment
Share on other sites

Απ τη στιγμή που στάλθηκε και δεν σου έχουν δώσει tracking number είναι untracked.Δεν ζήτησες tracking number?Σε περίπτωση που ζήτησες και δεν σου έστειλαν επικοινώνησε μαζί τους.
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν ανεβαίνει το συνημμένο

Μου λέει : flytexpress_cn acceptance, January 29 2016

Customer shipping information received, January 29 2016

Τους έκανα ερώτηση αλλά απάντηση λογικά από Δευτέρα...

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν ανεβαίνει το συνημμένο

Μου λέει : flytexpress_cn acceptance, January 29 2016

Customer shipping information received, January 29 2016

Τους έκανα ερώτηση αλλά απάντηση λογικά από Δευτέρα...

Γιατί δεν μπήκες στο live chat?

 

https://server.iad.liveperson.net/hc/41447236/?cmd=file&file=visitorWantsToChat&site=41447236&SV!skill=operator&LEAppKey=f907f2d9acd64b7f8c00b83bed3c2822&referrer=https%3A//www.banggood.com/index.php%3Fcom%3Daccount%26t%3DordersList&bId=12

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν ποστ. Δεν είναι εδώ το θέμα μας τα ΕΛΤΑ. Ούτε φυσικά, και σημαντικότερο, μπορούμε και επιτρέπεται να εκφραζόμαστε υποτιμητικά και με ειρωνείες όταν αναφερόμαστε σε συγκεκριμένους κλάδους εργαζομένων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση μιας και ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω απο κινα.εκανα παραγγελια απο το vickmall και χθες μου ηρθε το tracking number.μπαινω στο 17track και μου λεει οτι δεν υπάρχει τέτοιο πακετο.ξερεις κανεις τι παιζει??
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση μιας και ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω απο κινα.εκανα παραγγελια απο το vickmall και χθες μου ηρθε το tracking number.μπαινω στο 17track και μου λεει οτι δεν υπάρχει τέτοιο πακετο.ξερεις κανεις τι παιζει??

 

Διάβασε την πρώτη σελίδα μιας και είναι η πρώτη σου φορά.

 

''Αφού η μεταφορική εταιρία πάει τα πακέτα σε Σιγκαπούρη-Χονγκ Κονγκ, τα ταχυδρομεί στα τοπικά ταχυδρομεία

Η παραπάνω διαδικασία κρατά συνήθως 3-7 μέρες. Εκτός αν δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο κάποιο προϊόν, οπότε το μαγαζί ψάχνει για στοκ όπου μπορεί.

Κατά τη διάρκεια αυτής της διαδικασίας, ενδέχεται το tracking number που μας έχει δοθεί να ΜΗΝ εμφανίζεται online στο site του ταχυδρομείου, παρά μόνο στο tracking των agents (αναφέρονται και πιο κάτω π.χ. 4px, quantium κ.α.) ''

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση μιας και ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω απο κινα.εκανα παραγγελια απο το vickmall και χθες μου ηρθε το tracking number.μπαινω στο 17track και μου λεει οτι δεν υπάρχει τέτοιο πακετο.ξερεις κανεις τι παιζει??

Περίμενε 2-3 μέρες να καταχωρηθεί στο σύστημα

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν ανεβαίνει το συνημμένο

Μου λέει : flytexpress_cn acceptance, January 29 2016

Customer shipping information received, January 29 2016

Τους έκανα ερώτηση αλλά απάντηση λογικά από Δευτέρα...

Ακυρο... βρέθηκε άκρη

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω ολο το φορουμ. Παιδια συνηθως μετα απο ποσες περιπου μερες ειχατε απο" information receive" σε "dispatch to overseas" με sg post? Εχει κολησει σε αυτο το ριμαδι information receive καμποσες μερες τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο... βρέθηκε άκρη

Ποιό ήταν τελικά το πρόβλημα φίλε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπεριζω ολο το φορουμ. Παιδια συνηθως μετα απο ποσες περιπου μερες ειχατε απο" information receive" σε "dispatch to overseas" με sg post? Εχει κολησει σε αυτο το ριμαδι information receive καμποσες μερες τωρα.

Εξαρτάται..συνήθως 5-7 μέρες με βάση τη δική μου εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

Θελω την βοηθεια σας ,απ οποιον γνωριζει για ενα δεμα που περιμενω εδω και 1 μιση μηνα περιπου.

Η αγορα εγινε απο everbuying 29/11/2015 .

Η αποστολη εγινε 11/12/2015 .

Συμφωνα με αυτο το νουμερο 114498601779349 και αυτο το site,το δεμα εφτασε Ελλαδα απο 29/12/2015 . Απο τοτε δεν παρελαβα ακομη.

Πηρα τηλεφωνο στα ελτα της πολης μου και μου ειπαν οτι μ αυτον τον αριθμο δεν μπορουν να ξερουν αν εφτασε το δεμα και γενικα δεν ξερουν τιποτα. Μπορω να παρω τηλεφωνο καπου ,ωστε να μαθω για το δεμα ? Στα κεντρικα στην Αθηνα ? Αν δεν ερθει και την Αλλη βδομαδα ,nα ανοιξω dispute στο paypal ή να περιμενω ? 180 μερες απο την ημερα αγορας δεν ειναι στο paypal ? Την βοηθεια σας !

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στα ιδια ειμαι φιλε ακρβως ιδιες ημερομηνιες απο το everbuying και ζητησα refund απο το paypal. Απο οτι ειδα απο το σιτε που εδωσες και δεν το ηξερα και το δικο σου και το δικο μου μπηκε τελωνειο η περασε απο αυτο και χαθηκε. 20€ smartwatch ειναι. Εσυ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...