Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε θα εμφανιστεί ο κωδικός δεν ανοίκει σε ταχυδρομείο που είναι μέλος της UPU

Οπότε τι; απλά περιμένω να μου έρθει το δέμα σπίτι;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οπότε τι; απλά περιμένω να μου έρθει το δέμα σπίτι;

 

Δες εδώ. http://trackitonline.ru/?service=track

Link to comment
Share on other sites

Το έχω τσεκάρει, τα ίδια βγάζει.Το θεμα είναι αν μπορώ να έχω ένδειξη εντός Ελλάδος που από ότι κατάλαβα δεν μπορώ......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το έχω τσεκάρει, τα ίδια βγάζει.Το θεμα είναι αν μπορώ να έχω ένδειξη εντός Ελλάδος που από ότι κατάλαβα δεν μπορώ......

Δεν μπορείς, θα διακινηθεί ως απλή επιστολή και δεν θα σου αφήσουν ειδοποίηση γιατί δεν είναι "επι αποδείξει", θα το φέρει ο ταχυδρόμος ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω τσεκάρει, τα ίδια βγάζει.Το θεμα είναι αν μπορώ να έχω ένδειξη εντός Ελλάδος που από ότι κατάλαβα δεν μπορώ......

Δοκίμασες να πάρεις τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω λίγο. Εχω παραγγείλει ένα κινητό από minideal και εδώ και 5 μέρες μου γράφει " arrival at destination post " αυτό τι ακριβώς σημαίνει???

 

Εισαι και συ απο αυτους που γραφει 17/11 arrival at destination post;;αυτη την απορια εχουμε και μεις...για να δουμε μηπως απο αυριο η μεσα στη βδομαδα αλλαξει κατι...εγω για singpost ηξερα οτι γραφει despatced to overseas για την αναχωρηση και η επομενη ενηνερωση ηταν arrived at overseas οπου και στα ελτα εμφανιζοταν το μηνυμα αψιξη στη χωρα προορισμου...τωρα τι ειναι αυτο το arrival to destination post... Δεν γνωριζω...μπορει οντως να χει μπει ελλαδα και να μην εχει ενημερωθει το site του ελτα.

Edited by pitspan
Link to comment
Share on other sites

Μέσα μου κλαίω...απο τις 5 που έχω κάνει τη παραγγελεία και είμαι σε αυτό το στάδιο ακόμα, να ελπίζω γι αυτή τη βδομάδα λέτε ή μπα;

 

http://i.imgur.com/awakjHg.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ένας φίλος παράγγειλε από vickmall δύο redmi note 2 για αυτον κ τον αδελφο του και ένα screen guard για μένα. Του έδωσαν ένα tracking number με singapore post και περιμέναμε. Την προηγούμενη παρέλαβε ένα πακέτο,το ανοίγει και είχε μόνο το ένα κινητό μαζί με το screen guard. Τους έστειλε μνμ και του είπαν ότι έστειλαν 2 ξεχωριστα δέματα. Τι μπορεί να συμβαίνει;;; Και πως μπορούμε να κινηθουμε;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ένας φίλος παράγγειλε από vickmall δύο redmi note 2 για αυτον κ τον αδελφο του και ένα screen guard για μένα. Του έδωσαν ένα tracking number με singapore post και περιμέναμε. Την προηγούμενη παρέλαβε ένα πακέτο,το ανοίγει και είχε μόνο το ένα κινητό μαζί με το screen guard. Τους έστειλε μνμ και του είπαν ότι έστειλαν 2 ξεχωριστα δέματα. Τι μπορεί να συμβαίνει;;; Και πως μπορούμε να κινηθουμε;;;

Καλημέρα. Αρχικά μην αγχώνεσαι. Ζητά τους το tracking number για το δεύτερο δέμα. Ίσως τα σπάσανε σε 2 δέματα για να μην είναι μεγάλο και κινήσει υποψίες. Μιλά μαζί τους και πιστεύω θα βρεθεί η άκρη.

ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τολι και ευχαριστώ για την απάντηση σου . Αυτό του ειπα να ρωτήσει αν και θεωρώ ότι έπρεπε να του είχαν δώσει από την αρχη 2 tracking number. Όταν μου είπε ότι του έδωσαν 1 πίστευα ότι θα τα έχουν βάλει όλα σε ένα πακέτο. Θα περιμένω την απάντηση τους και θα δούμε. Αν καιν πιστεύω ότι θα βγει ακρη γιατί έχω κάνει και άλλες αγορές με vickmall καιεχω μείνει ευχαριστημένος
Link to comment
Share on other sites

Origin Country - Cache Time:2015-11-23 08:29 - Go to official website

2015-11-22 19:19

 

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-11-14 13:57

 

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-11-11 13:57

 

Received from Customer

Πρεπει να ηρθε και το δικο σου.Να δουμε τωρα ποτε θα παραλαβουμε.

Link to comment
Share on other sites

Με το vickmall δεν έχουν ακουστεί παράπονα. Ήταν βέβαια λάθος τους, εάν τελικά σπάσανε την παραγγελία, που σας έδωσαν μόνο ένα tranu. Ζητήστε και το δεύτερο και θα βρείτε άκρη.
Link to comment
Share on other sites

wow..μετά απο 8 μέρες σε Despatched to overseas ήρθε το

2015-11-22 19:19

Arrival at Destination Post (Country: GR)

σήμερα...αυτό σημαίνει οτι είναι στα ελτά ή οτι τώρα θα περιμένω άλλη μια βδομάδα για να ξυπνήσουν στα ελτά;

Link to comment
Share on other sites

wow..μετά απο 8 μέρες σε Despatched to overseas ήρθε το

2015-11-22 19:19

Arrival at Destination Post (Country: GR)

σήμερα...αυτό σημαίνει οτι είναι στα ελτά ή οτι τώρα θα περιμένω άλλη μια βδομάδα για να ξυπνήσουν στα ελτά;

 

Θα περιμένεις.Δεν το έχουν παραλάβει ακόμα τα ΕΛΤΑ,είναι προς εκτελωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω παραγγείλει τηλέφωνο από banggood από τις 13 του μήνα. Μου έδωσε tracking number την επόμενη ( με flytexpress cn). Όταν το τσεκάρω μου βγάζει:

 

Latest Update: Nov 18, 2015 17:43 Processed Through Sort Facility FLYTEXPRESS-CN

 

Nov 16, 2015 14:00 Acceptance FLYTEXPRESS-CN

 

Nov 14, 2015 05:10 Shipping information recieved Customer

 

Το Processed Through Sort Facility ξέρει κανένας τι σημαίνει; Έφυγε από Κίνα ή είναι ακόμη εκεί στη flytexpress;

Link to comment
Share on other sites

wow..μετά απο 8 μέρες σε Despatched to overseas ήρθε το

2015-11-22 19:19

Arrival at Destination Post (Country: GR)

σήμερα...αυτό σημαίνει οτι είναι στα ελτά ή οτι τώρα θα περιμένω άλλη μια βδομάδα για να ξυπνήσουν στα ελτά;

 

Δουλεύουν 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, 7 ημέρες την εβδομάδα επί 365 ημέρες .... Το προσωπικό είναι το 1/3 από το προβλεπόμενο, αλλά εμείς κάνουμε σαν δεκάχρονα που περιμένουν το δώρο τους ...:p

Να παρακαλάτε να μην "ξυπνήσουν" ή να μην επανδρωθούν κανονικά και με τα προβλεπόμενα μηχανήματα, γιατί θα πέσει πολύ "κλάμμα" :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά. Έχω παραγγείλει τηλέφωνο από banggood από τις 13 του μήνα. Μου έδωσε tracking number την επόμενη ( με flytexpress cn). Όταν το τσεκάρω μου βγάζει:

 

Latest Update: Nov 18, 2015 17:43 Processed Through Sort Facility FLYTEXPRESS-CN

 

Nov 16, 2015 14:00 Acceptance FLYTEXPRESS-CN

 

Nov 14, 2015 05:10 Shipping information recieved Customer

 

Το Processed Through Sort Facility ξέρει κανένας τι σημαίνει; Έφυγε από Κίνα ή είναι ακόμη εκεί στη flytexpress;

Σημαίνει ότι στις 18 ταξινομήθηκε από την μεταφορική ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι στις 18 ταξινομήθηκε από την μεταφορική ...

 

Οπότε είναι Κίνα ακόμη και θα λάβω άλλη ενημέρωση όταν το στείλουν;

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγγείλει κανείς με Priority Direct Mail της NL post, να μου πει πόσες μέρες του έκανε να αλλάξει μετά το pre-advised? γιατί σύνολο έλεγαν 7-10 εργάσιμες ημέρες αλλά σήμερα είμαι στην 6η εργάσιμη και ακόμα στο pre-advised παραμένω.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι Κίνα ακόμη και θα λάβω άλλη ενημέρωση όταν το στείλουν;

O αριθμός που σου έδωσαν είναι SG Post (xxxSG), China Post (xxxCN) ή Malaysia Post (xxxMY, αν είσαι τυχερός).

 

Η China Post παίρνει το πακέτο 1-2 μερες μετά το "Processed Through Sort Facility". Οι άλλες δύο, 3-5 μέρες μετά.

Απο εκεί και πέρα, το παρακολουθείς κανονικά στο 17track.net

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Περμένω δέμα που εδώ και μια βδομάδα είναι κολλημένο στο Arrival at destination post (απο 17/11). Σαν πολύ δεν έχει κάτσει εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Περμένω δέμα που εδώ και μια βδομάδα είναι κολλημένο στο Arrival at destination post (απο 17/11). Σαν πολύ δεν έχει κάτσει εκεί?

κι εμενα απο 18/11

Link to comment
Share on other sites

Η αποστολή από Κίνα ειναι και πολύ θεμα τυχης.Δύο παραγγελίες 25/10 από το ίδιο κατάστημα με China post,εμφανίστηκαν στο tracking των ΕΛΤΑ την ίδια μερα. Την πρώτη την παρέλαβα τη Δευτέρα 9/11 η άλλη παραμένει κολλημένη .
Μήπως να αρχίσω να ανησυχώ?Η παραγγελία ακόμα κολλημένη στο σάιτ των ΕΛΤΑ "ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ" από 28/10
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να αρχίσω να ανησυχώ?Η παραγγελία ακόμα κολλημένη στο σάιτ των ΕΛΤΑ "ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ" από 28/10

 

Το ταχυδρομείο της χώρας αποστολής τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...