Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν νομίζω έβγαλα μια άκρη.Σύμφωνα με τα ΕΛΤΑ το πακέτο δεν έχει φτάσει ακόμα Ελλάδα (κάνει περίπου 15 μέρες).Με το που φτάσει ενημερώνεται το tracking.Οπότε σε όσους είναι μαζί με εμένα από τις 17/11 υπομονή μέχρι και την άλλη εβδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχετε παρατηρησει οτι δεν βγαζει πια Κλεισιμο απο Κ.Δ Αεροδρομιου.Επισης παρατηρω οτι τα πακετα που ερχονται κανουν 6-8 μερες να φανουν στο Tracking των ΕΛΤΑ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν νομίζω έβγαλα μια άκρη.Σύμφωνα με τα ΕΛΤΑ το πακέτο δεν έχει φτάσει ακόμα Ελλάδα (κάνει περίπου 15 μέρες).Με το που φτάσει ενημερώνεται το tracking.Οπότε σε όσους είναι μαζί με εμένα από τις 17/11 υπομονή μέχρι και την άλλη εβδομάδα.

Παλληκαρι σου λενε βλακειες στα Ελτα.Το πακετο ειναι Ελλαδα. Απλα μενει το ποτε οι υπαλληλοι του αεροδρομιου θα ανοιξουν το σακκο να το σκαναρουν για να φυγει.Και εγω πηρα σημερα και μου ειπαν οτι δεν εχει ερθει Ελλαδα ενω εχει ερθει απο 22/11/2015.

 

2015-11-22 19:19

 

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-11-14 13:57

 

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-11-11 13:57

 

Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρησει οτι δεν βγαζει πια Κλεισιμο απο Κ.Δ Αεροδρομιου.Επισης παρατηρω οτι τα πακετα που ερχονται κανουν 6-8 μερες να φανουν στο Tracking των ΕΛΤΑ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παλληκαρι σου λενε βλακειες στα Ελτα.Το πακετο ειναι Ελλαδα. Απλα μενει το ποτε οι υπαλληλοι του αεροδρομιου θα ανοιξουν το σακκο να το σκαναρουν για να φυγει.Και εγω πηρα σημερα και μου ειπαν οτι δεν εχει ερθει Ελλαδα ενω εχει ερθει απο 22/11/2015.

 

2015-11-22 19:19

 

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-11-14 13:57

 

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-11-11 13:57

 

Received from Customer

ααα καλά κατάλαβα..ελπίζω μέσα στην βδομάδα λοιπόν να ξεκολλήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και γω τηλεφωνο στα ελτα και μου ειπαν οτι δεν εχει φτασει ελλαδα ακομα. πραγμα απιθανο διοτι στο SP λεει οτι εχουν φτασει απο 17/11. μαλλον αυτο με την καθυστερηση στο ανοιγμα του σακκου ειναι το πιο πιθανο σεναριο. Αλλα ειναι περιοεργο το γεγονος πως στον φιλο του φορουμ εφτασε 24/11 και αμεσως ανοιχτηκε ο σακκος και παραληφθηκε απο τα ελτα.και εμας που υποτιθεται οτι εφτασε στις 17 ακομα..
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να γίνεται γιατι και εμένα έχει φτάσει Ελλάδα από 18/11 και ακόμα

δεν δείχνει τίποτα στα ελτά.

Μάλλον πήραν άδειες όλοι στο αεροδρόμιο :cry:

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και γω τηλεφωνο στα ελτα και μου ειπαν οτι δεν εχει φτασει ελλαδα ακομα. πραγμα απιθανο διοτι στο SP λεει οτι εχουν φτασει απο 17/11. μαλλον αυτο με την καθυστερηση στο ανοιγμα του σακκου ειναι το πιο πιθανο σεναριο. Αλλα ειναι περιοεργο το γεγονος πως στον φιλο του φορουμ εφτασε 24/11 και αμεσως ανοιχτηκε ο σακκος και παραληφθηκε απο τα ελτα.και εμας που υποτιθεται οτι εφτασε στις 17 ακομα..

Μαλλον ανοιγουν σακους τυχαια.Δεν εξηγειτε αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει του αλλου ήρθε 24 και άνοιξε 24 μα ποσο τυχερος πρεπει να εισαι.... H μπορει να ειχε ερθει πιο νωρίς και απλα τωρα που το ανοιξαν να περασε οτι εφτασε Edited by TrelosEisai
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να ανεβασω φωτο ειναι μεγαλη :confused::confused::confused:

2015-11-24 14:33

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-11-24 12:33

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-11-24 09:33

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-11-09 11:28

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω 3 πακέτα απο Banggood. Τα δύο είναι στο "Sent to airlines - Guangzhou Airport" ενώ το τρίτο μετά το "Sent to airlines - Shanghai Pudong" πέρασε σε "Start shipment - Shanghai"

 

Αυτά δεν τα χω καν :D έχω γύρω στις 7 ειδοποιήσεις πριν δείξει την τελευταία :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας . θα ηθελα να μου πει καποιος αν ξέρει. Αγορασα ενα Redmi Note 2 απο το everbuying με 165 dollar και θα μου το στείλουν με DHL mail. . Μηπως ξερεται ποσο θα ειναι το τελωνειο. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να ανεβασω φωτο ειναι μεγαλη :confused::confused::confused:

2015-11-24 14:33

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-11-24 12:33

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-11-24 09:33

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-11-09 11:28

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Aπ ότι βλέπω έκανε 15 μέρες να περάσει από το ITEMS IN PACKING στο RECEIVE.Οπότε μάλλον μέσα στην εβδομάδα θα έχω και γω νέα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν τα χω καν :D έχω γύρω στις 7 ειδοποιήσεις πριν δείξει την τελευταία :wacko:

Κάπου τόσες έχω κι εγώ αλλα είναι στα κινέζικα :lol:

Είναι απο τη Flyt που συνεχίζει το tracking αν και το πακέτο έχει περάσει στην China.

 

Είχα ξεχάσει να βάλω την China στο TrackChecker και δεν έβγαζα άκρη. :O

Link to comment
Share on other sites

Κάπου τόσες έχω κι εγώ αλλα είναι στα κινέζικα :lol:

Είναι απο τη Flyt που συνεχίζει το tracking αν και το πακέτο έχει περάσει στην China.

 

Είχα ξεχάσει να βάλω την China στο TrackChecker και δεν έβγαζα άκρη. :O

 

Πάντως τελευταίες ημέρες μου έχουν έρθει πιο γρήγορα πακέτα με china post παρά με sg, τυχαίο βέβαια λογικά αλλά και πάλι :D

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα.Εχω παραλάβει τελευταία αρκετά πακέτα με china post ακόμη και χωρίς tn το πολυ σε 15 ημέρες και περιμενω υπομονετικά sg και nl πακέτα.Συγκεκριμένα ένα πακετάκι με sg έχει φτάσει ελλάδα την προηγούμενη τρίτη και ακόμη να παραλάβω
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα.Εχω παραλάβει τελευταία αρκετά πακέτα με china post ακόμη και χωρίς tn το πολυ σε 15 ημέρες και περιμενω υπομονετικά sg και nl πακέτα.Συγκεκριμένα ένα πακετάκι με sg έχει φτάσει ελλάδα την προηγούμενη τρίτη και ακόμη να παραλάβω

 

Ακριβως το ιδιο και με μενα φιλε μου.. ελπιζω να παραλαβω το κινητο πριν βγει το meizu m15 note.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα.Εχω παραλάβει τελευταία αρκετά πακέτα με china post ακόμη και χωρίς tn το πολυ σε 15 ημέρες και περιμενω υπομονετικά sg και nl πακέτα.Συγκεκριμένα ένα πακετάκι με sg έχει φτάσει ελλάδα την προηγούμενη τρίτη και ακόμη να παραλάβω

 

Για μένα η SG έχει το απόλυτο ρεκόρ: Despatched to overseas και Arrival at destination post την ίδια μέρα :cool:

 

Τώρα που ξεκαθαρίζω τον ωκεανό ιδεογραμμάτων του tracking, βλέπω οτι για μία εβδομάδα τα πακέτα πηγαίνουν απο το ένα γραφείο της China Post στο άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια αποστολή δε μου έχει τύχει ακόμη αλλά παλιότερα με sg με το που εφτανε στην Ελλάδα,την ίδια ή την επόμενη μέρα έκλεινε απο το αεροδρόμιο,προωθούνταν άμεσα θεσσαλονίκη και το επόμενο πρωϊ παραλάμβανα
Link to comment
Share on other sites

Για μένα η SG έχει το απόλυτο ρεκόρ: Despatched to overseas και Arrival at destination post την ίδια μέρα :cool:

 

Τώρα που ξεκαθαρίζω τον ωκεανό ιδεογραμμάτων του tracking, βλέπω οτι για μία εβδομάδα τα πακέτα πηγαίνουν απο το ένα γραφείο της China Post στο άλλο...

 

Μωρέ το ρεκόρ κι εμένα το χει η SG με Despatched to overseas και στο ταχυδρομείο της περιοχής μου σε 5 ημέρες αλλά πλέον έχουν μεγαλύτερο φόρτο εργασίας απο την cn απ'ότι φαίνεται.

Το πιο γρήγορο και μοναδικό αυτην την περίοδο απο την SG το πήρα τον περασμένο μήνα ( συνολικός χρόνος απο το received from costumer στο ταχυδρομείο σε 8 ημέρες ), όλα τα άλλα πάνω απο 15 ενώ με CN πάνω απο 14 δεν έχω περιμένει τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο γρήγορο και μοναδικό αυτην την περίοδο απο την SG το πήρα τον περασμένο μήνα ( συνολικός χρόνος απο το received from costumer στο ταχυδρομείο σε 8 ημέρες ), όλα τα άλλα πάνω απο 15 ενώ με CN πάνω απο 14 δεν έχω περιμένει τελευταία.

Received from costumer στις 9\11, στα χέρια μου στις 18\11. Καλά ήταν :)

 

Η China βγάζει μήνυμα του τύπου "Arrived at destination" όταν φτάνει στο Ελ.Βενιζέλος ή είμαι στο έλεος των ΕΛΤΑ; :p

Link to comment
Share on other sites

Received from costumer στις 9\11, στα χέρια μου στις 18\11. Καλά ήταν :)

 

Η China βγάζει μήνυμα του τύπου "Arrived at destination" όταν φτάνει στο Ελ.Βενιζέλος ή είμαι στο έλεος των ΕΛΤΑ; :p

 

Προσωπικά μου χει βγάλει πάντα αυτό.

Nov 09, 2015

20:12 ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

18:12 ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

15:12 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

Oct 30, 2015

15:28 ITEMS IN PACKING CHINA

Link to comment
Share on other sites

Θα αγνοείται δηλαδή μέχρι να ανοιχτεί ο σάκος απο τα ΕΛΤΑ.

 

ΟΚ, ευχαριστώ.

Απλά με το που εμφανίζεται στο 17track,εμφανίζεται και στα ελτα.

Ποτέ δεν μου χει κολλήσει προσωπικά να λέει άλλο το tracking στα ξένα sites κι άλλο τα ελτα. ( με cn πάντα,γιατί με sg αμέτρητες φορές)

Link to comment
Share on other sites

Απλά με το που εμφανίζεται στο 17track,εμφανίζεται και στα ελτα.

Ποτέ δεν μου χει κολλήσει προσωπικά να λέει άλλο το tracking στα ξένα sites κι άλλο τα ελτα. ( με cn πάντα,γιατί με sg αμέτρητες φορές)

Φυσικό δεν είναι; Απο τα ΕΛΤΑ παίρνει πληροφορίες το 17 και τα άλλα sites.

Απο τη στιγμή που η China δεν δίνει πληροφορίες μετά την αναχώρηση, το tracking γίνεται μόνο απο το δικό μας ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι σημαίνει αυτό? http://prntscr.com/96jwr4

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζει κανείς τι σημαίνει αυτό? http://prntscr.com/96jwr4

(Άκυρο.Το βρήκα):wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...