Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαλάλι τους :lol:

 

Να ρωτήσω.

Το τελωνείο είναι πριν κλείσει το δέμα από κέντρο διαλογής, ή μετά; Να δω τι παίζει με μένα. Δε βρίσκω και κάνενα παλιό tracking από εδώ να τσεκάρω, με μια ματιά που έριξα.

Εάν μπεί στο τελωνείο θα το δείς, δεν χρειάζεται να το ψάξεις ... :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εάν μπεί στο τελωνείο θα το δείς, δεν χρειάζεται να το ψάξεις ... :p

 

Μωρέ ναι, απλά ρωτάω αν συνήθως μπαίνει πριν πάει στο κέντρο διαλογής ή αφού φύγει από αυτό.

 

Με "ιδανικές" συνθήκες, και εάν δε μπει τελωνείο, παραλαμβάνω αύριο αν πετύχω τον ταχυδρόμο, οπότε... :)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση δλδ να περασει απο εκτελωνισμο? δε μου χει ξανατυχει αυτο. ποιοες ειναιμοι προυποθεσεις?ποσο θα ειναι τα εξτρα για ενα κινητο των 150?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω..όταν πας να παραλάβεις από ελτα ή όταν το φέρουν σπίτι πληρώνεις φόρο 12 ευρώ όπως λέει η σελίδα τους?Ξέρει κάποιος που παρέλαβε να μου πει?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω..όταν πας να παραλάβεις από ελτα ή όταν το φέρουν σπίτι πληρώνεις φόρο 12 ευρώ όπως λέει η σελίδα τους?Ξέρει κάποιος που παρέλαβε να μου πει?

Δεν πληρωνεις τιποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 11-11-2015 13:57 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 26-11-2015 18:32 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 26-11-2015 21:32 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 26-11-2015 23:32 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Ξεκολλησε και εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρωνεις τιποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 11-11-2015 13:57 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 26-11-2015 18:32 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 26-11-2015 21:32 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 26-11-2015 23:32 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Ξεκολλησε και εμενα.

 

Σίγουρα?Άντε φίλε αύριο με το καλό παραλαμβάνουμε!!:)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα?Άντε φίλε αύριο με το καλό παραλαμβάνουμε!!:)

Σιγουρα.Πρωι πρωι ταχυδρομειο.Αντε με το καλο.

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να πας έτσι απλά?Δεν το φέρνουν σπίτι?

Ναι.Τους παιρνω τηλεφωνο πρωι πρωι γυρω στις 8 ,τους λεω να το κρατησουν και θα περασω να το παρω εγω.Αλλωστε με ξερουν πια (απο τις τοσες φορες που εχω παει) ειμαι διασημος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρ, 27 Νοε 2015 14:27 - Despatched to overseas (Country code: GR) δηλαδή;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Χέη μπίτσιζ!! Παρέλαβα!!!

 

Σήμερα στις 9πμ μου έφερε το δέμα ο ταχυδρόμος στο σπίτι...ακριβώς 2 βδομάδας χρειάστηκαν από την ημέρα αγοράς!

Link to comment
Share on other sites

Χέη μπίτσιζ!! Παρέλαβα!!!

 

Σήμερα στις 9πμ μου έφερε το δέμα ο ταχυδρόμος στο σπίτι...ακριβώς 2 βδομάδας χρειάστηκαν από την ημέρα αγοράς!

 

Από ποιο μαγαζί;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδευει για ελλαδα.

 

Καλό δρόμο να έχει

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Cache Time:2015-11-27 08:39 - Go to official website

2015-11-20 10:26

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Origin Country - Cache Time:2015-11-27 08:39 - Go to official website

2015-11-25 11:10

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-11-23 10:26

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-11-20 10:26

Received from Customer

 

Μετά τα Χριστούγεννα;;

Link to comment
Share on other sites

Χέη μπίτσιζ!! Παρέλαβα!!!

 

Σήμερα στις 9πμ μου έφερε το δέμα ο ταχυδρόμος στο σπίτι...ακριβώς 2 βδομάδας χρειάστηκαν από την ημέρα αγοράς!

 

Kαι γω σήμερα στις 9.Εγώ βέβαια ήθελα 27 μέρες αλλά χαλάλι.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το αποκλείω να βγει άκρη, όμως, επειδή βλέπω ότι σε όσους είχαν φτάσει τα πακέτα μας μεταξύ 9 και 11 του μήνα, παραλάβαμε σήμερα (μόλις παρέλαβα το 1 από τα 2 πακέτα), παίζει αυτό που μου έρχεται ως απλό και έχει ημερομηνία άφιξης στη χώρα μας 10/11 να είναι στο ΕΛΤΑ της περιοχής μου και απλά να περιμένει τη... Δευτέρα για παράδοση;

 

Αν κάνω κανένα τηλ. και πέσω σε κανέναν εξυπηρετικό άνθρωπο, υπάρχει περίπτωση να βγάλω άκρη ή να μη το ψάξω καν;

 

Θα βόλευε πολύ για ένα προτζεκτάκι που έχω, να παραλάμβανα σήμερα. Έρχεται και Σ/Κ και... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το αποκλείω να βγει άκρη, όμως, επειδή βλέπω ότι σε όσους είχαν φτάσει τα πακέτα μας μεταξύ 9 και 11 του μήνα, παραλάβαμε σήμερα (μόλις παρέλαβα το 1 από τα 2 πακέτα), παίζει αυτό που μου έρχεται ως απλό και έχει ημερομηνία άφιξης στη χώρα μας 10/11 να είναι στο ΕΛΤΑ της περιοχής μου και απλά να περιμένει τη... Δευτέρα για παράδοση;

 

Αν κάνω κανένα τηλ. και πέσω σε κανέναν εξυπηρετικό άνθρωπο, υπάρχει περίπτωση να βγάλω άκρη ή να μη το ψάξω καν;

 

Θα βόλευε πολύ για ένα προτζεκτάκι που έχω, να παραλάμβανα σήμερα. Έρχεται και Σ/Κ και... :rolleyes:

Πάρε τηλ στα ΕΛΤΑ να δεις που είναι και στην τελική πήγαινε ο ίδιος να παραλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλ στα ΕΛΤΑ να δεις που είναι και στην τελική πήγαινε ο ίδιος να παραλάβεις.

 

Δυστυχώς, το τρακινκ δούλευε μόνο όσο ήταν στο εξωτερικό. Από εκεί και πέρα, τελευταία ενημέρωση:

 

2015-11-10 00:00 Greece Arrive at Greece Airport-(Yanwen's Track End)

 

οπότε, δεν έχω και κάτι να τους δώσω να μου πουν που βρίσκεται. Για αυτό είπα, αν είναι στο τοπικό ΕΛΤΑ, και αν πετύχω κανέναν με θέληση, μήπως μου έλεγε. :worry:

 

Δεν είναι ότι σώνει και ντε θέλω να παραλάβω, απλά λόγω Σ/Κ, και επειδή είναι το τελευταίο κομμάτι που περιμένω, θαχα χρόνο να ασχοληθώ αρκετά με το προτζεκτάκι.

Link to comment
Share on other sites

ουτε σημερα το κοβω να εχουμε καποια εξελιξη εμεις με 17/11 arrival at destination post. σημερα στα ελτα μου ειπαν οτι εχει φτασει σε ενδιαμεση χωρα και οχι στην ελλαδα γιατι με το που φτασει στην ελλαδα σκαναρονται αμεσως. μουφες.ουτε οι ιδιοι ξερουν τι γινεται. Edited by lioutsiv
Link to comment
Share on other sites

Από fasttech μου έστειλαν ένα δεμα με

 

International Airmail

 

Έβγαλαν και φωτογραφία το δέμα πριν το στείλουν. Ξέρετε αν αργεί με τον συγκεκριμένο τρόπο για να φτάσει Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει κάτι σκουλαρίκια από το AliExpress εδώ και καμιά 15αρια μέρες, μου έχει δώσει tracking number αλλά τα στοιχεία που δίνει είναι παλιά... Δλδ δείτε https://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?pt=0&cm=0&cc=0&nums=RJ186775555CN

Τι να κάνω; παίζει να ανανεωθεί σωστά κάποτε;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, το τρακινκ δούλευε μόνο όσο ήταν στο εξωτερικό. Από εκεί και πέρα, τελευταία ενημέρωση:

2015-11-10 00:00 Greece Arrive at Greece Airport-(Yanwen's Track End)

οπότε, δεν έχω και κάτι να τους δώσω να μου πουν που βρίσκεται. Για αυτό είπα, αν είναι στο τοπικό ΕΛΤΑ, και αν πετύχω κανέναν με θέληση, μήπως μου έλεγε. :worry:

Δεν είναι ότι σώνει και ντε θέλω να παραλάβω, απλά λόγω Σ/Κ, και επειδή είναι το τελευταίο κομμάτι που περιμένω, θαχα χρόνο να ασχοληθώ αρκετά με το προτζεκτάκι.

Με αυτήν την εταιρεία τα δέματα διακινούνται ως απλές επιστολές. Εμένα μου έτυχε να φανεί ότι ήλθε στην Ελλάδα, και παρέλαβα μετά από 20 ημέρες.

 

Από fasttech μου έστειλαν ένα δεμα με

International Airmail

Έβγαλαν και φωτογραφία το δέμα πριν το στείλουν. Ξέρετε αν αργεί με τον συγκεκριμένο τρόπο για να φτάσει Ελλάδα?

Εφ'όσον δεν είναι με tracking number μάλλον θα κάνει από 15 ημέρες έως και μήνα ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Από fasttech μου έστειλαν ένα δεμα με

 

International Airmail

 

Έβγαλαν και φωτογραφία το δέμα πριν το στείλουν. Ξέρετε αν αργεί με τον συγκεκριμένο τρόπο για να φτάσει Ελλάδα?

 

Σε καλοπιάνουν .. 1 μηνα θα κάνει ... και τώρα που είναι και η περίοδος με τα περισσότερα δέματα .. R.I.P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...