Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Της Μαλαισίας τελειώνει σε ΜΥ

 

ίσως και αυτού του είδους , αλλά και αυτά σαν το δικό μου που έχει 5 γράμματα και 8 αριθμούς

 

Στο site του everbuying πάντως μου δίνουν αυτό το λινκ για να κάνω tracking http://www.xfl-express.com/ . Θα επανέλθω από βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αντικειμενα σε συσκευασια σιγκαπουρη.

για να δουμε ποτε πραλαμβανω...

απο vickmall η αγορα με sing post

Link to comment
Share on other sites

αντικειμενα σε συσκευασια σιγκαπουρη.

για να δουμε ποτε πραλαμβανω...

απο vickmall η αγορα με sing post

 

Ποτε λεει αντικειμενα σε συσκευασια σιγκαπουρη?

(ημερομηνία)

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κι εγώ παιδιά τον πόνο μου....αγοράζω απο ebay και μου δίνει το παλικάρι tacking number μετα απο 2-3 μέρες λέω όλα ωραία,περνάνε μερικές μέρες βλέπω οτι φεύγει απο Κίνα το δέμα στις 30/10 και φτάνει Ελλάδα στις 24/11.....Πάιρνω μια χαρά και περιμένω,την άλλη μέρα πάει το δέμα ηλιούπολη και τρώω το πρώτο σκάλωμα λέω θα φύγει και θα πάει στο ελτά της περιοχής μου έλα μου όμως που γράφει προς παράδοση στον εντοπισμό και με λούζει κρύος ιδρώτας...Στέλνω mail στα ελτά λέω περιμένω ένα δέμα απο Κίνα και βλέπω πως έχει πάει σε λάθος περιοχή μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος??μου έρχεται απάντηση οτι το δέμα δεν είναι στο όνομα μου και είναι για άλλον παραλήπτη....την φάγαμε λέω κανονικότατα!!!Ο άλλος στο ebay δεν απαντάει στα μηνύματα και λέω ρε ****το τι έχει παιχτεί τώρα...να περιμένω μήπως έχει έρθει και το δικό μου ή έχει παιχτεί τίποτε άλλο,όμως τέτοια σύμπτωση με το δέμα να έρχεται κι αυτό ελλάδα και αθήνα....?!
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κι εγώ παιδιά τον πόνο μου....αγοράζω απο ebay και μου δίνει το παλικάρι tacking number μετα απο 2-3 μέρες λέω όλα ωραία,περνάνε μερικές μέρες βλέπω οτι φεύγει απο Κίνα το δέμα στις 30/10 και φτάνει Ελλάδα στις 24/11.....Πάιρνω μια χαρά και περιμένω,την άλλη μέρα πάει το δέμα ηλιούπολη και τρώω το πρώτο σκάλωμα λέω θα φύγει και θα πάει στο ελτά της περιοχής μου έλα μου όμως που γράφει προς παράδοση στον εντοπισμό και με λούζει κρύος ιδρώτας...Στέλνω mail στα ελτά λέω περιμένω ένα δέμα απο Κίνα και βλέπω πως έχει πάει σε λάθος περιοχή μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος??μου έρχεται απάντηση οτι το δέμα δεν είναι στο όνομα μου και είναι για άλλον παραλήπτη....την φάγαμε λέω κανονικότατα!!!Ο άλλος στο ebay δεν απαντάει στα μηνύματα και λέω ρε ****το τι έχει παιχτεί τώρα...να περιμένω μήπως έχει έρθει και το δικό μου ή έχει παιχτεί τίποτε άλλο,όμως τέτοια σύμπτωση με το δέμα να έρχεται κι αυτό ελλάδα και αθήνα....?!

Dispute κατ'ευθείαν στο ΕΒΑΥ και αμέσως ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά προσφιλής τακτική μικροαπατεωνίσκων να δίνουν το ίδιο tranu σε δύο αγοραστές.

Όπως είπε και ο φίλος, Dispute χωρίς δεύτερη σκέψη!

Link to comment
Share on other sites

Το κέντρο διαλογής δουλεύει μόνο καθημερινές; γιατί έχει πάει ένα δέμα ως εκεί την παρασκευή αλλά δεν προχώρησε.
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η διαφορά αναμέσα σε china post air mail και china post air parcel ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ίσως και αυτού του είδους , αλλά και αυτά σαν το δικό μου που έχει 5 γράμματα και 8 αριθμούς

 

Δεν έχει ίσως. Είναι παγκόσμια στάνταρ που έχουν συμφωνηθεί μεταξύ των κρατικών ταχυδρομείων ή πρώην κρατικών. Το μόνο που έχω δει να τα παραβιάζει είναι το royal mail αλλά αφορά μόνο για πακέτα που διακινούνται στο δίκτυο της end to end.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλαω να το εχω αυτη τη βδομαδα :)

 

2015-11-27 16:47

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-11-23 11:07

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-11-20 11:07

Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλαω να το εχω αυτη τη βδομαδα :)

 

2015-11-27 16:47

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-11-23 11:07

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-11-20 11:07

Received from Customer

 

Ουτε καν !! Υπολόγισε 10+ χαλαρά!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δουλευουν και τις Κυριακες ??

 

2015-11-30 08:10

 

VRACHATIOU - ELTA, ITEM TO BE DELIVERED

2015-11-30 07:12

 

VRACHATIOU - ELTA, ITEM ARR VRACHATIOU - ELTA

2015-11-30 00:00

 

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-11-29 22:00

 

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-11-29 19:00

 

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

Link to comment
Share on other sites

Μπα ουτε καν σου λεω θα το εχω αυτη τη βδομαδα :)

 

πολυ χλωμο φιλε! εμενα απο τις 17/11 εχει φτασει κ ακομα τιποτα!ουτε σημερα προβλεπω να χω εξελιξη!

Link to comment
Share on other sites

πολυ χλωμο φιλε! εμενα απο τις 17/11 εχει φτασει κ ακομα τιποτα!ουτε σημερα προβλεπω να χω εξελιξη!

Μαλλον εισαι απο τους ατυχους της υποθεσης εσυ. :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού θα το έχεις το πακέτο σου, ποιος ο λόγος να ρωτάς με άσκοπα μηνύματα; Δε σας καταλαβαίνω κάποιους...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά εξ'αιτίας σαββατοκύριακου λογικά πήρε παραπάνω απο 7 ημέρες :)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 20-11-2015 10:34 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 27-11-2015 14:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 27-11-2015 17:01 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 27-11-2015 19:01 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 30-11-2015 06:05 Μ.Δ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 30-11-2015 07:01 Μ.Δ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 30-11-2015 10:18 Μ.Δ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 30-11-2015 11:04 Μ.Δ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εισαι απο τους ατυχους της υποθεσης εσυ. :)

 

δεν ειμαι μονο εγω. κατι θα παιχτηκε με εναν αριθμο δεματων στα μεσα νοεμβριου. δεν εξηγειται αλλιως...

παιδια παρελαβε κανεις δεμα που ειχε ημερομηνια arrival 17/11?

Edited by lioutsiv
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια

 

Βάσει του 17track:

2015-11-17 15:10,Arrival at Destination Post (Country: GR), -Arrival at Destination (Country: GR)

2015-11-11 12:11,Despatched to overseas (Country code: GR), -Despatched to Overseas Postal Admin (From SG/SIN to GR/ATH)

 

Στα ΕΛΤΑ δείχνει ακόμα:

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 11-11-2015

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια

 

Βάσει του 17track:

2015-11-17 15:10,Arrival at Destination Post (Country: GR), -Arrival at Destination (Country: GR)

2015-11-11 12:11,Despatched to overseas (Country code: GR), -Despatched to Overseas Postal Admin (From SG/SIN to GR/ATH)

 

Στα ΕΛΤΑ δείχνει ακόμα:

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 11-11-2015

 

ακριβως ιδιες ωρες με μενα. πολυ φοβαμαι οτι σκαλωσε στο τελωνειο και θα μας ερθει πιο ακριβα απ οτι να το παιρναμε απ τα public...

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ιδιες ωρες με μενα. πολυ φοβαμαι οτι σκαλωσε στο τελωνειο και θα μας ερθει πιο ακριβα απ οτι να το παιρναμε απ τα public...
Αν ήταν έτσι, θα φαινόταν στο tracking.
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν έτσι, θα φαινόταν στο tracking.

 

αληθεια? ουφ.παλι καλα!

σε μερικους οντως ηρθε παρα πολυ γρηγορα. η αυτοι ειναι τυχεροι η εμεις γκαντεμηδες! η και τα 2!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...