Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχουν περασει 2 μηνες και δεν εχω παραλαβει τιποτα απο εναν συγκεκριμενο πωλητη.

ανοιξα dispute ( aliepxress ) , o πωλητης θελει να αποσυρω το dispute και να περιμενω.

εαν πατησω escalate dispute τι γινεται?

η να περιμενω να περασουν αλλες 15 ημερες που μου εβγαλε το συστημα μολις εκανα dispute?

και κατω απο τον χρονο που τρεχει λεει :

If you do not agree to a solution by that time, the dispute will be escalated automatically and Alibaba will step in to mediate.

εκανα υπομονη 2 μηνες και τωρα πρεπει να περιμενω αλλες 15 ημερες ρε :X ?

εντωμεταξυ μου την εχει σπασει ο πωλτητης γιατι ερχησε να απανταει με copy paste....

αυτο το πραγμα,που οταν ο κινεζος αρχιζει να κανει τον κινεζο ,μα τι κινεζο, μου ρχετε να του ριξω καντηλια στα κινεζικα αλλα δεν ξερω ρε ****το :p

 

Αν κλεισεις το dispute δεν μπορείς να το ξανανοίξει οπότε ούτε που το σκέφτεσαι. Εγώ θα έκανα escalate για full refund.. Δεν θα περίμενα ούτε μέρα παραπάνω.

 

Όσο αφορά το european union express από dhl. Στην σελίδα του προϊόντος λέει ότι εγγυηται ότι δεν θα υπάρξει τελωνιο.. Οπότε αν υπάρξει ανοίγω dispute και τα παίρνω πίσω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δηλαδη το escalate ειναι καλο,γρηγορο για μενα ,σωστα?

 

Στο escalate μπαίνει μέσα διαιτητής το aliexpress και προτείνει λύση όταν δεν τα βρίσκεις με τον πωλητη.. Στην προκειμένη λογικά θα σου προτείνει full refund. Απλά να γράψεις ότι στην σελίδα του προϊόντος λέει full refund if not received in 60days οπότε αφού έχουν περάσει οι 60 μέρες δικαίουσε full refund. Αυτό το γράφει σε όλα τα προϊόντα στο aliexpress, σε κάποια λέει για 45 μέρες.. Κοίταξε το..

Link to comment
Share on other sites

Στο escalate μπαίνει μέσα διαιτητής το aliexpress και προτείνει λύση όταν δεν τα βρίσκεις με τον πωλητη.. Στην προκειμένη λογικά θα σου προτείνει full refund. Απλά να γράψεις ότι στην σελίδα του προϊόντος λέει full refund if not received in 60days οπότε αφού έχουν περάσει οι 60 μέρες δικαίουσε full refund. Αυτό το γράφει σε όλα τα προϊόντα στο aliexpress, σε κάποια λέει για 45 μέρες.. Κοίταξε το..

 

ναι οντως λεει σε 60 ημερες full refund αν δεν παραλαβεις.

μου εδωσε τωρα ενα tracking number οπου δειχνει οτι το << πακετο μου >> ειναι in transit 60 days.

κωδικος yanwen, ποιο μαιμου μπανανα δεν γινεται...

και θελει και να μου το παρουσιασει και ως international tracking number...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν κλεισεις το dispute δεν μπορείς να το ξανανοίξει οπότε ούτε που το σκέφτεσαι. Εγώ θα έκανα escalate για full refund.. Δεν θα περίμενα ούτε μέρα παραπάνω.

 

Όσο αφορά το european union express από dhl. Στην σελίδα του προϊόντος λέει ότι εγγυηται ότι δεν θα υπάρξει τελωνιο.. Οπότε αν υπάρξει ανοίγω dispute και τα παίρνω πίσω..

 

Στο aliexpress δεν γίνετε αυτό.Αν κλείσεις ενα dispute μπορεις να το ξανανοίξει μέχρι να τελειώσει ο χρόνος που σε δίνει για προστασία το aliexpress και για διαφορετικό λογο απο την πρωτη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Στο aliexpress δεν γίνετε αυτό.Αν κλείσεις ενα dispute μπορεις να το ξανανοίξει μέχρι να τελειώσει ο χρόνος που σε δίνει για προστασία το aliexpress και για διαφορετικό λογο απο την πρωτη φορα.

 

πως το ξανανοιγεις?

γιατι ειχα κανει dispute παλιοτερα και ο πωλητης μου ειχε πει να περιμενω αλλη μια εβδομαδα και αν δεν παραλαβω θα μου επεστρεφε τα χρηματα πισω .

και εγω χωρις να ξερω πατησα accept στο dispute και εκτοτε....

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω τον πρώτο αγανακτισμένο συνφορουμίτη που θα διαμαρτυρηθεί για το off-topic της συζήτησης όταν υπάρχει ωραιότατο θέμα για Αγορές από Aliexpress ;)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα για το θέμα που είχα πει προχθες.

Ο πωλητής μου άργησε να στείλει την παραγγελία μου( 17 ημέρες ) , στην 13 άνοιξα dispute και του είπα ότι επειδή είχε αργήσει θέλω αναγκαστικά φωτογραφίες του δέματος όταν το στείλει και επέμενε ότι δεν γίνεται γιατί το χει παραδώσει στον κούριερ αλλά απλά αυτός αργεί να το πάει στην SG Post , χθες το μεσημέρι προχώρησα σε claim και κατευθείαν είδα ειδοποίηση στο tracking μου αλλά χωρίς φωτογραφίες σαφώς.

Σε όλη τη συζήτηση αναφέρω ότι εαν δεν μου δώσει φωτογραφίες θέλω να ακυρώσω την παραγγελία και δεν το δεχόταν,στο claim έγραψα ότι θέλω να ακυρώσω την παραγγελία για τους παραπάνω λόγους.

Έχω μήνυμα της SG post που μου λέει ότι την ίδια μέρα και ώρα που έστειλα email ( μου απάντησαν σε 2 λεπτά ) δεν υπήρχε ακόμα στο σύστημα το tracking μου .

 

Τώρα την πάτησα και το paypal θα θεωρήσει ότι αφου φάνηκε το δέμα μου δεν έχω δικαίωμα για refund ή μπορώ να ζητήσω απ'το paypal να μου δεσμευσεί το refund εως ότου στείλω το δέμα πίσω όταν έρθει? :/

Σε τέτοιο site (fastcardtech) , με τέτοια καθυστέρηση και χωρίς φωτογραφίες του δέματος θεωρώ πως είναι άκρως ρίσκο για το τι θα παραλάβω...

 

(συγγνώμη για το κατεβατό )

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω τον πρώτο αγανακτισμένο συνφορουμίτη που θα διαμαρτυρηθεί για το off-topic της συζήτησης όταν υπάρχει ωραιότατο θέμα για Αγορές από Aliexpress ;)

 

μηνυμα εληφθη ;)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι οντως λεει σε 60 ημερες full refund αν δεν παραλαβεις.

μου εδωσε τωρα ενα tracking number οπου δειχνει οτι το << πακετο μου >> ειναι in transit 60 days.

κωδικος yanwen, ποιο μαιμου μπανανα δεν γινεται...

και θελει και να μου το παρουσιασει και ως international tracking number...

 

Μήπως ο κωδικός ξεκινούσε και απο 11;

Αν ναι, λογικά το έστειλε με "China Post Ordinary Small Packet Plus".

Έχει tracking αλλά μόνο έως ότου γίνει shipped για ελλάδα.

Μπορείς να chekaρεις το yanwen στο aftership.

 

Αργεί αρκετά αλλά όχι και 60 μέρες.

Για ρώτα μία στο ταχυδρομείο σου.

Εμένα αγορά από ebay είχε κάνει κάπου 35 μέρες, ενώ απο ali περίπου 45, και θεωρητικά είχαν γίνει shipped την ίδια μέρα.

 

Για το refund μην φοβάσαι. Πρότεινέ του οτι θα τον πληρώσεις, μόλις παραλάβεις τις επόμενες μέρες.

 

 

@adversus

 

Τώρα που πήγες σε claim αυτοί πρέπει να αποδείξουν οτι όντως έχουν στείλει την παραγγελία σου.

Αν βλέπεις κίνηση στο tracking, μάλλον η paypal θα αφήσει ανοιχτή την υπόθεση μέχρι να παραλάβεις.

Aφου δεν δέχονται να ακυρώσεις λίγο δύσκολο για refund.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα μια αγορά από Κίνα...και επειδή άργησαν να το στείλουν, θεώρησαν σκόπιμο να αλλάξουν (για να με εξυπηρετήσουν) τον τρόπο από Singapore Post (που είχα διαλέξει) σε DHL ΧΩΡΙΣ να με ρωτήσουν ή να πάρουν την άδεια μου...η αγορά είναι αξίας 28$ περίπου με μεταφορικά...

 

Τους έστειλα μήνυμα να ακυρώσουν την DHL και να το στείλουν με Singapore Post, αλλά δεν τους πρόλαβα και το πακέτο έφυγε...

 

Γνωρίζω για τις υπέρογκες χρεώσεις της DHL στον εκτελωνισμό κλπ...να τον κάνω μόνος δεν γίνεται γιατί βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και ούτε έχω διάθεση να πληρώσω 2-3 φορές την αξία της αγοράς...

 

Τι κάνω από δώ και πέρα???Περιμένω να με ενημερώσει η DHL για τα #$%#$! και να αρνηθώ παραλαβή???

Το δέμα αυτοί το στέλνουν πίσω???Πρέπει να το ζητήσει ο πωλητής???Μπορώ μετά να κάνω dispute στο paypal (αφού το "λάθος" είναι δικό τους με την DHL), και αν ναι πότε???Όταν αρνηθώ την παραλαβή???

 

Yπάρχει περίπτωση να γλυτώσουμε τον εκτελωνισμό λόγω αξίας???Αν και από ότι έψαξα δύσκολα...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο κωδικός ξεκινούσε και απο 11;

Αν ναι, λογικά το έστειλε με "China Post Ordinary Small Packet Plus".

Έχει tracking αλλά μόνο έως ότου γίνει shipped για ελλάδα.

Μπορείς να chekaρεις το yanwen στο aftership.

 

Αργεί αρκετά αλλά όχι και 60 μέρες.

Για ρώτα μία στο ταχυδρομείο σου.

Εμένα αγορά από ebay είχε κάνει κάπου 35 μέρες, ενώ απο ali περίπου 45, και θεωρητικά είχαν γίνει shipped την ίδια μέρα.

 

Για το refund μην φοβάσαι. Πρότεινέ του οτι θα τον πληρώσεις, μόλις παραλάβεις τις επόμενες μέρες.

 

 

@adversus

 

Τώρα που πήγες σε claim αυτοί πρέπει να αποδείξουν οτι όντως έχουν στείλει την παραγγελία σου.

Αν βλέπεις κίνηση στο tracking, μάλλον η paypal θα αφήσει ανοιχτή την υπόθεση μέχρι να παραλάβεις.

Aφου δεν δέχονται να ακυρώσεις λίγο δύσκολο για refund.

 

Αφου περάσαν οι 60 μέρες είτε έρθει το πακέτο είτε όχι δικαιούσε full refund οπότε προχώρα κανονικά με αυτη την δικαιολογία και μην κλείσεις το dispute. Τώρα όσο αφορά το yanwen το οποίο είναι on topic.. Από εμπειρίας είναι το πιο αργό που υπάρχει.. Αν το πάρεις σε κάτω απο 60 μέρες είσαι τυχερός.. Ίσως κάνει περισσότερο και από το SAL.. Το πιο γρήγορο για μένα αυτή την στιγμή είναι το Sing post.. τα υπόλοιπα θέλουν τουλάχιστο ένα μήνα, ενώ το Sing post περιπού δύο βδομάδες.

 

Τώρα όσο αφορά το European Union Express από DHL, από ότι είδα στα σχόλια άλλων αγοραστών όντως δεν πλήρωσαν customs και vat. Δεν υπάρχει κανένα κακό feedback με αυτή την αιτιολογία. Αλλά το ερώτημα τώρα είναι το εξής.. το DHL είναι πιο γρήγορο από Sing post? Επιπρόσθετα με Sing post παίζει να μην παν τελωνείο.. όποτε ίσως τζάμπα πληρώσω για DHL.. με Sing post μου βγαίνει 130 ευρώ ενώ με DHL (European Union Express) 150 ευρώ (εγγυημένα χωρίς τελωνείο).. Αν με το Sing Post πάει τελωνείο θα μου κάτσει 160(και κάτι παραπάνω).. Όποτε τι προτείνετε ρισκάρω με Sing post μπας και γλιτώσω κάτι .. αλλά ίσως πληρώσω και περισσότερα στο τέλος.. ή πάω με το DHL που είναι τελική τιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν έκανα μια αγορά από Κίνα...και επειδή άργησαν να το στείλουν, θεώρησαν σκόπιμο να αλλάξουν (για να με εξυπηρετήσουν) τον τρόπο από Singapore Post (που είχα διαλέξει) σε DHL ΧΩΡΙΣ να με ρωτήσουν ή να πάρουν την άδεια μου...η αγορά είναι αξίας 28$ περίπου με μεταφορικά...

 

Τους έστειλα μήνυμα να ακυρώσουν την DHL και να το στείλουν με Singapore Post, αλλά δεν τους πρόλαβα και το πακέτο έφυγε...

 

Γνωρίζω για τις υπέρογκες χρεώσεις της DHL στον εκτελωνισμό κλπ...να τον κάνω μόνος δεν γίνεται γιατί βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και ούτε έχω διάθεση να πληρώσω 2-3 φορές την αξία της αγοράς...

 

Τι κάνω από δώ και πέρα???Περιμένω να με ενημερώσει η DHL για τα #$%#$! και να αρνηθώ παραλαβή???

Το δέμα αυτοί το στέλνουν πίσω???Πρέπει να το ζητήσει ο πωλητής???Μπορώ μετά να κάνω dispute στο paypal (αφού το "λάθος" είναι δικό τους με την DHL), και αν ναι πότε???Όταν αρνηθώ την παραλαβή???

 

Yπάρχει περίπτωση να γλυτώσουμε τον εκτελωνισμό λόγω αξίας???Αν και από ότι έψαξα δύσκολα...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

Ναι παίζει να λόγω αξίας να μην πληρώσεις τελωνείο. Στο περίπου γιατί δεν θυμάμαι ακριβώς τις αξίες.. αν η αξία είναι κάτω από 17 ευρώ δεν πληρώνεις.. αν είναι δώρο αξίας μικρότερης από 45 ευρώ δεν πληρώνεις. Αυτό με το δώρο όμως πώς δείχνεις ότι είναι δώρο αξίας λιγότερης από 45 ευρώ χωρίς να δείξεις τιμολόγιο δεν το έχω καταλάβει.. Εγω στην θέση σου θα άνοιγα dispute για τα έξοδα εκτελωνισμού που θα με χρεώσει η DHL..

Link to comment
Share on other sites

@adversus

 

Τώρα που πήγες σε claim αυτοί πρέπει να αποδείξουν οτι όντως έχουν στείλει την παραγγελία σου.

Αν βλέπεις κίνηση στο tracking, μάλλον η paypal θα αφήσει ανοιχτή την υπόθεση μέχρι να παραλάβεις.

Aφου δεν δέχονται να ακυρώσεις λίγο δύσκολο για refund.

 

Και να το αφήσουν ανοιχτό υπέρ μου είναι για να βγάλω βίντεο το πακέτο μιας και ο φόβος μου είναι στο τι θα έρθει,χαλάλι η υπομονή

Υπάρχει κάποιο email που στέλνεις τις αποδείξεις σου πέρα απο το tracking που θα δώσει ο πωλητής ( τα emails της SG post και την καθυστέρηση γενικά που έκαναν ) ή θα με ενημερώσει το paypal που τα στέλνω?

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια και τις απαντήσεις σου :)

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε και το δικό μου !!!

20/10 άφιξη σε Ελλάδα , despatch nr 4256 SG .

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 17-10-2015 14:52 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 29-10-2015 02:26 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 29-10-2015 05:46 Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 29-10-2015 07:08 Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε και το δικό μου !!!

20/10 άφιξη σε Ελλάδα , despatch nr 4256 SG .

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 17-10-2015 14:52 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 29-10-2015 02:26 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 29-10-2015 05:46 Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 29-10-2015 07:08 Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

αντε να δουμε ΠΦ παραλαμβανω κι εγω. 20/10 Despatch No 4255 οποτε λογικα θα κινηθεί σημερα.Το καλο ειναι οτι εχω ζητησει και ερχονταιι στο ταχυδρομειο στην Καλαμακίου,που ειναι όλη μέρα,και τα Σάββατα

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε και το δικό μου !!!

20/10 άφιξη σε Ελλάδα , despatch nr 4256 SG .

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 17-10-2015 14:52 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 29-10-2015 02:26 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 29-10-2015 05:46 Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 29-10-2015 07:08 Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

Εμένα nr4256 ακόμα δεν έγινε scan. Περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

λες να το έχουμε μέχρι Παρασκευή μαμω την αργία μου αύριο!

Αργία ξε-αργία, χθες στις 11 το βράδυ (!!) το τοπικό Κ.Δ. παρέλαβε το πακέτο μου :)

 

Εφτασε και το δικό μου !!!

20/10 άφιξη σε Ελλάδα , despatch nr 4256 SG .

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 17-10-2015 14:52 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 29-10-2015 02:26 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 29-10-2015 05:46 Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 29-10-2015 07:08 Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

Απο Κ.Δ. Αττικής στα χέρια του ταχυδρόμου σε λιγότερο απο 5 ώρες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το καλό να παραλάβουμε όλοι !

Το δικό μου ελπίζω να το παραλάβω σήμερα, με συνολικό χρόνο από την ημέρα παραγγελίας 21 μέρες:

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 14-10-2015 11:21 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 27-10-2015 17:22 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 29-10-2015 06:24 Μ.Δ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 29-10-2015 08:23 Μ.Δ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο κωδικός ξεκινούσε και απο 11;

Αν ναι, λογικά το έστειλε με "China Post Ordinary Small Packet Plus".

Έχει tracking αλλά μόνο έως ότου γίνει shipped για ελλάδα.

Μπορείς να chekaρεις το yanwen στο aftership.

 

Αργεί αρκετά αλλά όχι και 60 μέρες.

Για ρώτα μία στο ταχυδρομείο σου.

Εμένα αγορά από ebay είχε κάνει κάπου 35 μέρες, ενώ απο ali περίπου 45, και θεωρητικά είχαν γίνει shipped την ίδια μέρα.

 

Για το refund μην φοβάσαι. Πρότεινέ του οτι θα τον πληρώσεις, μόλις παραλάβεις τις επόμενες μέρες.

 

 

ο κωδικος ξκιναει YAN

ο ταχυδρομος μου τα φερνει ολα στο σπιτι καθοτι γνωστος χρονια τωρα.

εδω εχω παρει αποστολες που εφυγαν απο 22 σεπτεμβρη.

του το εχω προτεινει ηδη,αλλα συνεχιζει να κανει τον κινεζο με copy paste απαντησεις.

αν δεν απαντησει και σημερα παω για escalate .

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το καλό να παραλάβουμε όλοι !

Το δικό μου ελπίζω να το παραλάβω σήμερα, με συνολικό χρόνο από την ημέρα παραγγελίας 21 μέρες:

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 14-10-2015 11:21 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 27-10-2015 17:22 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 29-10-2015 06:24 Μ.Δ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 29-10-2015 08:23 Μ.Δ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

14/10 παραλήφθηκε το πακέτο.

29/10 σήμερα.

Πως είναι 21 μέρες; Πότε πρωτοεμφανίστηκε στο SG; (Information Received δηλαδή)

15 μέρες βλέπω εγώ.

Εκτός αν μετράς από την ώρα που έκανες order...:lol:

 

ο κωδικος ξκιναει YAN

ο ταχυδρομος μου τα φερνει ολα στο σπιτι καθοτι γνωστος χρονια τωρα.

εδω εχω παρει αποστολες που εφυγαν απο 22 σεπτεμβρη.

του το εχω προτεινει ηδη,αλλα συνεχιζει να κανει τον κινεζο με copy paste απαντησεις.

αν δεν απαντησει και σημερα παω για escalate .

 

Κάτσε ρε συ γιατί μας μπέρδεψες. Γιατί αναφέρεις τον Σεπτέμβρη;

Έχουν περάσει 60 μέρες σωστά;

Τότε προχώρα για full refund.

Και κρατάς και το αντικείμενο αν και όποτε έρθει, είχες όλη την καλή θέληση αλλά αφου δεν καταλαβαίνει...:)

 

 

@adversus

 

Κάνε copy paste την απάντηση απο το email του sg. Μπορείς να ανεβάσεις τις εικόνες σε κάποιο image hosting και να βάλεις τα λινκ.

Δεν θυμάμαι τώρα στο claim, για κοίτα μήπως έχει πουθενά κάνα κουμπί "upload supporting documents" ή παρόμοιο.

Απλώς ανέφερε οτι έχεις έγγραφα και ότι μπορείς να τα παραθέσεις αν σου ζητηθούν.

Edited by grinder
Link to comment
Share on other sites

Πως είναι 21 μέρες; Πότε πρωτοεμφανίστηκε στο SG; (Information Received δηλαδή)

15 μέρες βλέπω εγώ.

Εκτός αν μετράς από την ώρα που έκανες order...:lol:

 

 

Δεν κατάλαβα που βρήκες το αστείο...Το γράφω ξεκάθαρα στο post μου:

Παιδιά με το καλό να παραλάβουμε όλοι !

Το δικό μου ελπίζω να το παραλάβω σήμερα, με συνολικό χρόνο από την ημέρα παραγγελίας 21 μέρες:

 

Αλλά μάλλον θα ήταν καλύτερα να αναφέρω ότι οι 10 μέρες ήταν "αναμονή" στο αεροδρόμιο μέχρι να ανοίξουν τον σάκο.....Εδώ γελάμε.....:lol:

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...