Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά γιά πείτε μου πως διάολο αγοράζετε γιατί θα καραφλιάσω ... πριν από λίγο δοκίμασα να αγοράσω από ΕΒΑΥ κάτι αξίας 12 ευρώ και το paypal μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν δέχεται η κάρτα ... (Μαστερ της ΑΛΦΑ).

Και μην μου πείτε γιά CC γιατί από ότι βλέπω αγοράζουν πολλοί ...:cry:

Ευχαριστώ.

Δες στο thread του PayPal για συμβουλές. Θέλει κόπο αλλά έχει τρόπο ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια που μπορω να δω που βρισκεται αυτο εδω 44733725664 με china post λεει οτι έρχεται αλλα δεν βγαζω ακρη..
Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να δω που βρισκεται αυτο εδω 44733725664 με china post λεει οτι έρχεται αλλα δεν βγαζω ακρη..
Στις 23 Σεπτεμβρίου πέρασε απο το τελωνείο εξερχομένων στην Κίνα.

 

http://track.aftership.com/china-post/44733725664

http://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=44733725664

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Οτι εχει φυγει για Ελλαδα.

Ε αυτο το κομματι ειναι που κανει πιο πολυ.

 

Ε πιο πολυ... Σχετικο!

Συμφωνα με τα τελευταια δεδομενα 2-3 το πολυ 24ωρα!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ε πιο πολυ... Σχετικο!

Συμφωνα με τα τελευταια δεδομενα 2-3 το πολυ 24ωρα!

Εμένα έρχεται απο της 8 αυγούστου με china post :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πηρα ΤΝ με Singaporepost στις 24 και δυστυχως ειμαι ακομα στη κατασταση information received.πολυ περιεργο γιατι συνηθως μετα απο 2-3 μερες γινεται dispatched.σας εχει τυχει?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

χρειαζομαι την γνωμη σας. Εχω παραγγειλει ενα tablet απο banggood. Εν τελει στα χερια μου εφτασε μια κολλητικη ταινια (!!!). Τελικα κανονισα με το banggood να μου το ξαναστειλουν. Η δευτερη "παραγγελια" εγινε στις 16/9. Οσο βρισκομουν σε βαση pre-advised και in transit,το δεμα ειχε κανονικα destination country GREECE. Ολα καλα δηλαδη. Mετα ομως που εφτασε Ολλανδια, η χωρα προορισμου αλλαξε σε UNITED KINGDOM. Μετα προχωρησε σε transport to destination country και μετα σε arrived to destination country. Επικοινωνησα με banggood και μου λενε να περιμενω μια βδομαδα και οτι λογικα θα φτασει κανονικα στα χερια. Σημειωτεον οτι κανενα tracking site δεν εχει πληροφοριες εδω και μια βδομαδα ουτε ελληνικο ουτε βρετανικο και το ολλανδικο λεει οτι εφτασε στην χωρα προορισμου η οποια εντελει δεν ξερω ποια ειναι. Ευχαριστω για την βοηθεια! :)

 

TN : RS324279659NL

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δουλευει σε εσας το

http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px

Όχι δεν δουλεύει , μόλις πας να κάνεις τrαck σου πετάει ένα λάθος που υπάρχει στον κώδικα.

Edited by visualizer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο app υποστηρίζει όλες τις ελληνικές υπηρεσίες αποστολής? (acs, γενική, κ.α)

Έχω το trackchecker αλλά από Ελληνικές έχει μόνο τα ΕΛΤΑ...

Πχ έχω ένα κωδικό για γενική ταχυδρομική αλλά στο trackerchecker δεν δουλεύει

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα απο το gearbest (EU Warehouse) στις 26/9 και το μονο που βγάζει στο 17track ειναι

2015-09-28 09:40

Küldemény előkészítése a feladó által / Item data received.

 

Μόνο ενας εχει ξαναπάρει απο ουγγρική στο τοπικ και αυτος ελεγε πως το πήρε απο Κινα..

μήπως με δουλεύουν με την ευρωπαική αποθήκη;

 

Το γράφω εδώ και αν ειναι χρησιμο καποιος moderator μπορει να το βαλει στην αρχικη.

Μου σταλθηκε δεμα απο Κινα(gearbest) με Ταχυδρομειο Ουγγαριας,εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι οσων αφορα το τρακινγ,και

αφου το δεμα εφτασε Ελλαδα σημερα σας ανεβαζω τα στατους που ειχε το τρακινγκ μου!!!:)

 

1.Küldemény előkészítése a feladó által / Item data received.

2.Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Küldemény postai átvétele / Item accepted

3.Célországba elküldve / Item sent abroad

4.Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

 

1:το δεμα εχει παραληφθει απο το καταστημα και φευγει για Ουγγαρια

2:το δεμα εχει φτασει Ουγγαρια

3:το δεμα σταλθηκε στην χωρα προορισμου

4:το δεμα εχει φτασει στην χωρα Προορισμου

 

μετα το ακολουθεις στο τρακινγκ του ελτα.Το δεμα εμφανιστηκε στις 25/6 στο σαιτ του ταχυδρομειου Ουγγαριας και σημερα πατησε Ελλαδα

Χρονος 12 μερες μεχρι να φτασει Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα μου εμφανισε αυτο. KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS.

Ενω εγω ειμαι Θεσσαλονικη. Τα δεματα για Θεσσαλονικη δεν πανε απο το αεροδρομιο της Θεσσαλονικης? Ολα Αθηνα πανε? NL POST. Ετσι ενημερωτικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα μου εμφανισε αυτο. KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS.

Ενω εγω ειμαι Θεσσαλονικη. Τα δεματα για Θεσσαλονικη δεν πανε απο το αεροδρομιο της Θεσσαλονικης? Ολα Αθηνα πανε? NL POST. Ετσι ενημερωτικα.

 

Ναι ολα τα δεματα περνανε απο την Αθηνα πρωτα και μετα παει στα ελτα της περιοχης σου και εγω παρηγγειλα απο κινα με nlpost και σημερα εγραφε ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα μου εμφανισε αυτο. KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS.

Ενω εγω ειμαι Θεσσαλονικη. Τα δεματα για Θεσσαλονικη δεν πανε απο το αεροδρομιο της Θεσσαλονικης? Ολα Αθηνα πανε? NL POST. Ετσι ενημερωτικα.

 

νωμιζω ολα πανε αθηνα και μετα απο εκει προς καθε προορισμο ..με καθε επιφυλαξη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα τα δεματα περνανε απο την Αθηνα πρωτα και μετα παει στα ελτα της περιοχης σου και εγω παρηγγειλα απο κινα με nlpost και σημερα εγραφε ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Ετσι κι εμενα. Σημερα μου το εμφανισε. Οποτε απο δευτερα φανταζομαι θα το εχουμε στα χερια μας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα δεν άλλαξε τίποτα..κολλημένο από χθες

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Μ.Δ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ	01-10-2015	06:54	Κ.Μ.Δ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ

 

μάλλον τα ξύνουν τα παλικάρια μας.. οπότε πάμε για Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο app υποστηρίζει όλες τις ελληνικές υπηρεσίες αποστολής? (acs, γενική, κ.α)

Έχω το trackchecker αλλά από Ελληνικές έχει μόνο τα ΕΛΤΑ...

Πχ έχω ένα κωδικό για γενική ταχυδρομική αλλά στο trackerchecker δεν δουλεύει

Deliveries package tracker

http://deliveries.orrs.de/

 

Edit έχει και τη γενική ταχυδρομική.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει αριθμό αποστολής με ταχυδρομείο Μαλαισίας απο τις 16 Σεπτεμβρίου.

 

Status: Transit

Destination: Greece

2015-10-02 18:47 ΜΑΛΑΙΣΙΑ, ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Origin: Malaysia

2015-10-02 18:47 In Transit, Your item has been posted over the counter

2015-09-21 16:10 In Transit, Dispatch Pre-Alert

2015-09-21 14:36 In Transit, Dispatch Pre-Alert

 

Το "posted over the counter" πως το εννοούν; Οτι παρέλαβαν το πακέτο ή οτι έστειλαν το πακέτο που είχαν παραλάβει;

Link to comment
Share on other sites

Το "posted over the counter" πως το εννοούν; Οτι παρέλαβαν το πακέτο ή οτι έστειλαν το πακέτο που είχαν παραλάβει;

Για να απαντήσω στην δική μου ερώτηση. χθες πήραν το πακέτο στα χέρια τους απο το κατάστημα και είναι ακόμα σε processing\packing στην Μαλαισία.

 

Δυο εβδομάδες για να φτάσει στην ταχυδρομική υπηρεσία...

Και δεν είναι καν κινητό για να πω οτι υπήρχε πρόβλημα στοκ. Κάτι καλώδια του ευρώ είναι που τα παρήγγειλα για να δοκιμάσω το PayPal...

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους παραγγείλατε & παραλάβατε στην Αθήνα, πόσες μέρες έκανε από τη στιγμή που μπήκε τελωνείο μέχρι που σας παραδόθηκε;

 

Ευχαριστώ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν ένα πακέτο με PostNL. Το 17track.net μέχρι σήμερα δεν έχει βγάλει καμία κίνηση, Χθες και σήμερα μάλιστα παρατήρησα το μήνυμα "Service\Web error". Ούτε το TrackChcker Mobile στο κινητό έβγαλε κάτι.

Μπήκα στο PostNL.be και είδα οτι εκεί έχει 4 κινήσεις για το πακέτο μου, με την τελευταία πριν 2 μέρες να λέει οτι έφτασε στην Ολλανδία.

 

Όσοι περιμένετε πακέτο με PostNL μην παρακολουθείτε μόνο το 17track.

Edited by WitchKing
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι... παραγγελια απο gearbest eu warehouse... H κατασταση ειναι εδω και καποιες μερες η παρακατω. Λετε να ανησυχησω? Κανεις αλλος εμπειρια απο gearbest eu και αποστολη μεσω ουγγαριας??? ευχαριστω....

 

http://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RR282930164HU

 

2015-09-30 22:40

Küldemény előkészítése a feladó által / Item data received.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Εχω δυο πακετα που ειναι

 

02.10.2015 11:30 PostNL Import (Item arrived at country of destination) GREECE

 

03.10.2015 10:07 Singpost Arrival at Destination Post GREECE

θα παραλαβω σε καμια εβδομαδα σημφωνα με την εμπειρια σας?

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

θα παραλαβω σε καμια εβδομαδα σημφωνα με την εμπειρια σας?

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Είναι πολλές οι πιθανότητες να παραλάβεις μέχρι την Παρασκευή.

Το tracking των ΕΛΤΑ τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...