Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάνε λίγη υπομονή.

πιθανόν τέλος της βδομάδας να σου έρθει.

 

επίσης ενημερώνεται το σύστημα και τα Σαββατοκύριακα. (το ταχυδρομείο στο αεροδρόμιο λειτουργεί κανονικά).

 

αν ειναι να μου ερθει να κανω υπομονη δεν εχω θεμα...απλα αγχωθηκα μηπως δεν ειναι δικαιολογημενη αυτη η καθυστερηση.αλλα αφου ειμαι μεσα στα πλαισια μπορω να περιμενω! :)

 

3 βδομάδες συνήθως κάνει να έρθει.

 

ναι 3 βδομαδες αλλα απο την ημερα της παραγγελιας?γιατι αυτες εχουν περασει...10/1 εκανα τη παραγγελια και τωρα κοντευει να κλεισει μηνα.!

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 βδομάδες συνήθως κάνει να έρθει.

 

ναι 3 βδομαδες αλλα απο την ημερα της παραγγελιας?γιατι αυτες εχουν περασει...10/1 εκανα τη παραγγελια και τωρα κοντευει να κλεισει μηνα.!

 

Μπορεί να έκανες την παραγγελία στις 10 αλλά οπως βλέπεις απο το συστημα, ξεκίνησε απο τις 14/1 το .. ταξίδι του ;)

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

 

Μπορεί να έκανες την παραγγελία στις 10 αλλά οπως βλέπεις απο το συστημα, ξεκίνησε απο τις 14/1 το .. ταξίδι του ;)

 

ααααα......πες ετσι!λεω και γωωω!!!ευχαριστω πολυ γιατι ειχα απελπιστει οτι το πακετακι ειχε καπου χαθει η ξεχαστει!! :D

Link to comment
Share on other sites

Εφ'όσον το έστειλαν με SwissPost δεν πρόκειται να δεις άλλη ένδειξη ... θα εμφανισθεί ξανά μόνο όταν έλθει στην Ελλάδα.

Πρόκειται γιά το πιό αργό και χάλια στις ενημερώσεις ταχυδρομείο, τουλάχιστον από όσα μου έτυχαν μέχρι τώρα

 

evansarmor, Asterisd & StratosGR, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Είχα παραγγείλει 9/1, και πλησιάζω στο όριο... θα δω κάποιον από τους οδηγούς για συμβουλές σε αυτές τις περιπτώσεις!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 05-02-2014 11:05 ΣΥΚΙΩΝ ΘΕΣ/ΚΗΣ - ΕΛΤΑ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 05-02-2014 11:05 ΣΥΚΙΩΝ ΘΕΣ/ΚΗΣ - ΕΛΤΑ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 04-02-2014 13:45 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 04-02-2014 10:01 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 04-02-2014 06:28 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ 04-02-2014 04:19 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ 04-02-2014 04:06 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 03-02-2014 09:50 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 03-02-2014 11:54 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 17-01-2014 16:24 IPS

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια . πρωτη φορα αγοραζω απο το ιντερνετ και δεν ξερω πως ακριβως λειτουργουν.

εχω παραγγειλει και εγω ενα thl w100s στις 17/01 και απο τις 21/01 βλεπω αυτες τις καταστασεις μονο απο το 17track.net

2014-01-23 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-01-21 00:00, Received from Customer

ενω στα ελτα λεει μονο κλεισιμο απο ips απο τις 21/01

μηπωσ ξερει κανεις τι παιζει ? μηπως δεν το εχουν στειλει η ανησυχω τζαμπα ?

Μην ανησυχεις ειναι πολυ νωρις ακομα μαλλον τα κινητα μας ειναι στον ιδιο σακο κ να το περιμενεις απο την αλλη βδομαδα κ οχι αυτην να φανταστεις εχω αλλη μια απο 17/1 που ουτε καν εχει γινει shipped ακομα.θα ερθει αλλα την αλλη καλως εχοντων των πραγματων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είμαστε σε chat.

Παρακαλώ να αποφεύγετε ανούσια ποστ, που το μόνο που κάνουν είναι να βαραίνουν το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω παραγγειλει εναν ασυρματο φορτιστη απο Αμερικη.Ειναι ηδευτερη φορα που μου τον στελνει ο πωλητης.Τη πρωτη φορα δε τον παρελαβα καπου χαθηκε.Το προβλημα μου ειναι οτι παλι ο πωλητης μου εδωσε tracking number που τουλαχιστον εγω αδυνατω βα βρω καποια πληροφορια..

Thanks for your time. We have sent a new package to you with the confirmation # LN479931068US today. Since it is international standard shipping, the shipping status is not available. The ETA is 3-5 weeks and should depend on the freight of different countries. Please contact us if you do not receive it in time'.

Μπορει καποιος να βρει κατι; Τι κανω σε αυτη την περιπτωση; Εννοειται οτι απο την πρωτη φορα εχω ανοιξει dispute στο pay pal που λιγει στις 20/2 και κατοπιν συννενοησεως μου το ξαναστελνει.Καποια βοηθεια;

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω παραγγειλει εναν ασυρματο φορτιστη απο Αμερικη.Ειναι ηδευτερη φορα που μου τον στελνει ο πωλητης.Τη πρωτη φορα δε τον παρελαβα καπου χαθηκε.Το προβλημα μου ειναι οτι παλι ο πωλητης μου εδωσε tracking number που τουλαχιστον εγω αδυνατω βα βρω καποια πληροφορια..

Thanks for your time. We have sent a new package to you with the confirmation # LN479931068US today. Since it is international standard shipping, the shipping status is not available. The ETA is 3-5 weeks and should depend on the freight of different countries. Please contact us if you do not receive it in time'.

Μπορει καποιος να βρει κατι; Τι κανω σε αυτη την περιπτωση; Εννοειται οτι απο την πρωτη φορα εχω ανοιξει dispute στο pay pal που λιγει στις 20/2 και κατοπιν συννενοησεως μου το ξαναστελνει.Καποια βοηθεια;

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Εάν σου το έστειλε σήμερα, δοκίμασε και εδώ σε μερικές ημέρες : https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction_input

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν σου το έστειλε σήμερα, δοκίμασε και εδώ σε μερικές ημέρες : https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction_input

 

Δυστυχως δε μου βγαζει κατι.Το εστειλε στις 29/2.καποια αλλη βοηθεια;

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δε μου βγαζει κατι.Το εστειλε στις 29/2.καποια αλλη βοηθεια;

 

Αφού έχεις περιθώριο μέχρι τις 20, κάνε υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δε μου βγαζει κατι.Το εστειλε στις 29/2.καποια αλλη βοηθεια;

 

Since it is international standard shipping, the shipping status is not available εδω σου λεει οτι αυτο ειναι απλως αριθμος επιβεβαιωσης και οχι τρακινγκ οποτε αδικα προσπαθεις να το εντοπισεις.με απλο ταχυδρομειο το εστειλε σου λεει.stantard not registered

SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να στέλνουν Tracking Number χωρίς να έχουν κάνει αποστολή προιόντος. Εννοώ απλώς να έχουν κάνει κράτηση ενός αριθμού;. Γιατι δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο απο 22 Ιαν μέχρι και τώρα να μην μπορώ να δω την εξέλιξη της αποστολής. Μία μέρα έμεινε ακόμα για το Spring Festival, να δούμε τι θα γίνει...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Εδω και 10 μερες η παραγγελια μου ειναι στο ιδιο στατους (Despatched to overseas).

Ας μου πει καποιος που το πηρε αν ειναι συνηθες γιατι ολη μερα τσεκαρω το σαιτ του singpost

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τον οδηγό στην πρώτη σελίδα ... και 20 ημέρες σε αυτήν την κατάσταση είναι φυσιολογικό, πιό πολλές δε, σε περίπτωση εορτών και αργιών.

Επίσης από εδώ και πέρα, θα δείς εάν μπήκε στην Ελλάδα από την σελίδα των ΕΛΤΑ.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια διαβασα τον οδηγο σας στην πρωτη σελιδα.. δεν ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω απο κινα .. αλλα θελω μια μικρη βοηθεια για να μην ανυσηχω..πηρα το inew v3 απο to2c στις 9/1 δεν εχαν stock ελεγαν.. τελικως μου το εστειλαν 22/1 απο τοτε το status ειναι σε sing post (dispached to overseas) και σε ελτα (item in conta ips) χωρις να εχει ανανεωθει κατι.. μπορειτε να μου πειτε αν ειναι φυσιολογικο?? και περιπου ποσο ακομα θα χρειαστει να περιμενω.. ?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να στέλνουν Tracking Number χωρίς να έχουν κάνει αποστολή προιόντος. Εννοώ απλώς να έχουν κάνει κράτηση ενός αριθμού;. Γιατι δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο απο 22 Ιαν μέχρι και τώρα να μην μπορώ να δω την εξέλιξη της αποστολής. Μία μέρα έμεινε ακόμα για το Spring Festival, να δούμε τι θα γίνει...

 

Αυτό ειναι μια πρακτική που χρησιμοποιείται απο πολλους πωλητές. Βέβαια καθώς έπεσες πάνω στις διακοπές τους ίσως για αυτό να μην φαινεται ακόμη στο συστημα.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια διαβασα τον οδηγο σας στην πρωτη σελιδα.. δεν ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω απο κινα .. αλλα θελω μια μικρη βοηθεια για να μην ανυσηχω..πηρα το inew v3 απο to2c στις 9/1 δεν εχαν stock ελεγαν.. τελικως μου το εστειλαν 22/1 απο τοτε το status ειναι σε sing post (dispached to overseas) και σε ελτα (item in conta ips) χωρις να εχει ανανεωθει κατι.. μπορειτε να μου πειτε αν ειναι φυσιολογικο?? και περιπου ποσο ακομα θα χρειαστει να περιμενω.. ?

Καλημέρα,για να καταλάβεις εμένα εγινε "dispached to overseas" 20/1 και εχθές εφτασε στο κέντρο διαλογής!οπότε λογικά (χωρίς να είναι κανόνας,γιατί όπως έχει αναφερθεί και παρά πολλές φορές από τα υπόλοιπα παιδιά δεν υπάρχει κάτι standard και οι χρόνοι αποστολής ποικίλουν σε αποστολές από κινα) αρχές τις εβδομάδας θα φτάσει και εσένα!

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή: από το frealtab.com ....... PIPO-STORE.COM BEWARE OF SCAM!!!! They do not deliver.

 

I would like to make you aware of fraudsters called pipo-store.com. I ordered a pipo tablet for 161.50 USD and this is my experience:

- 16 January order placed

- invoice stated that you can contact them by phone / you cannot no phone contact exists, you can only use their webform

- they claim that you will get a tracking number / you won´t, they will send you a useless random number without any tracking system.

- they claim that your order will be shipped withing 2or3 days / status of the order never changed from Processing to Shipped, when I asked them using the form I received a generic e-mail response that the product was shipped and that I will receive a product soon.

- sent several questions asking them for the status of my order // received always the same canned response that my order was shipped regardless of what I asked

- two weeks after I threatened to report them to Bank of America /my credit card issuer/ and asked for refund // again received the same e-mail that my order was shipped

- more than 3 weeks later I opened a dispute with Paypal /I used external checkout Paypal payment option/, Paypal put 161.50 USD on hold and this is the first time pipo-store.com fraudsters begin to act, they changed the status of my order to completed and issued a refund - but they subtracted 5 dollars form that amount I paid. I am waiting now Paypal refunds my credit card with a full amount 161.50, I will definitely not forget those 5 dollars those bastards subtracted. I hope Paypal eventually close pipo-store.com account. You see all the time they were lying that my order was shippped.

 

By the way these pipo-store.com bastards are not based in US as they would like us to see by using proxy godaddy.com, which changes WhoIs information. I contacted godaddy.com and these guys replied to me that pipo-store.com scam domain is not hosted by them, they only provide the cover, they suggested to report these pipo-store.com scam bastards to better business bureau in Arizone where they pretend to be based, which I m going to do. Hopefully godaddy will then stop covering them. Obviously these pipo-store.com fraud bastards are based in China or Singapor.

 

For admins - I can provide you all my e-mail communication with pipo-store.com scam bastards as well as with Paypal and GoDaddy.com to prove that what I´m telling is true.

 

Good luck.

David

http://www.freaktab.com/showthread.php?10390-PIPO-STORE-COM-BEWARE-OF-SCAM!!!!-They-do-not-deliver

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να το παραγγειλω τωρα απο pandawill μπορειτε να με βοηθησεται γιατι δεν εχω ξανα κανει την διαδικασια?

1)πρεπει να κανω account στο pandawill?

2)υπαρχει καποιο κουπονι?

3)πιο τροπο αποστολης διαλεγω? (Reg Airmail By China Post €0.00 - Pandawill free shipping €0.00)

4)στο paypal χρειαζεται να διαλεξω να γινει καποια μετετροπη απο την τραπεζα ή paypal? ή επειδη ειναι σε ευρω στο site δεν χρειαζεται?

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Braveone πρέπει να κάνεις register για να κάνεις αγορά.Κουπόνι δεν υπάρχει ήδη είναι στην χαμηλότερη τιμή και με τα πιο πολλά δώρα σε σχέση με άλλα παρόμοια sites.Για αποστολή επέλεξε reg airmail, θα το χεις σε 1 μήνα το πολύ.Όποιο τρόπο πληρωμής επιλέξεις η μετατροπή σε ευρώ γίνετε αυτόματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...