Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο την στιγμη που σου εδωσαν tracking number,επρεπε να σου το εμφανιζει,και εγω στις 19/10 εκανα την παραγγελεια και στις 21/10 μου δωσανε tracking number.

για δοκιμασε εδω http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

απο την στιγμη που σου εδωσαν tracking number,επρεπε να σου το εμφανιζει,και εγω στις 19/10 εκανα την παραγγελεια και στις 21/10 μου δωσανε tracking number.

για δοκιμασε εδω http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px

Δεν μου βγάζει κάτι και σε αυτό.Τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

φιλε κατι πρεπει να παιζει με το δικο σου....

λογικα απο την στιγμη που σου δωσανε to tracking number επρεπε να σου το εμφανιζει..

εγω δεν παρηγγειλα απο κει ,παρηγγειλα απο μινι ντηλ,ας περιμενουμε ομως

να σου πει καποιος που εχει παραγγειλη απο κει και γνωριζει

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει κάτι και σε αυτό.Τι μπορεί να συμβαίνει;

Το ότι σου έδωσαν tracking number οι Κινέζοι δεν σημαίνει ότι το πήρε το ταχυδρομείο.

Έχουν εταιρείες που παραδίδουν τα δέματα και αυτές τα πηγαίνουν στα ταχυδρομεία. Οι εταιρείες αυτές έχουν tracking number από τα ταχυδρομεία που συνεργάζονται, με αποτέλεσμα να έχεις εσύ αριθμό και η SP πχ να μην το έχει παραλάβει.

Έτυχε σε εμένα με κάποιον στο ALI, μου έδωσε αριθμό, και επειδή μετά από 8 ημέρες που δεν ανιχνευόταν άνοιξα dispute γιά να ακυρώσω την παραγγελλεία, ο τύπος μου είπε ότι το "πρακτορείο" δεν παρέδωσε τα δέματα από "λάθος" ....

Τελικώς το πήρα με μεγάλη καθυστέρηση.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

φιλε κατι πρεπει να παιζει με το δικο σου....

λογικα απο την στιγμη που σου δωσανε to tracking number επρεπε να σου το εμφανιζει..

εγω δεν παρηγγειλα απο κει ,παρηγγειλα απο μινι ντηλ,ας περιμενουμε ομως

να σου πει καποιος που εχει παραγγειλη απο κει και γνωριζει

Σε ευχαριστώ.Αν κάποιος γνωρίζει ας πει την γνώμη του.

 

Το ότι σου έδωσαν tracking number οι Κινέζοι δεν σημαίνει ότι το πήρε το ταχυδρομείο.

Έχουν εταιρείες που παραδίδουν τα δέματα και αυτές τα πηγαίνουν στα ταχυδρομεία. Οι εταιρείες αυτές έχουν tracking number από τα ταχυδρομεία που συνεργάζονται, με αποτέλεσμα να έχεις εσύ αριθμό και η SP πχ να μην το έχει παραλάβει.

Έτυχε σε εμένα με κάποιον στο ALI, μου έδωσε αριθμό, και επειδή μετά από 8 ημέρες που δεν ανιχνευόταν άνοιξα dispute γιά να ακυρώσω την παραγγελλεία, ο τύπος μου είπε ότι το "πρακτορείο" δεν παρέδωσε τα δέματα από "λάθος" ....

Τελικώς το πήρα με μεγάλη καθυστέρηση.

Στην προκειμένη περίπτωση τι μου προτείνεις; Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

ποτε παρηγγειλες εσυ??

εγω παρηγγειλα το σαββατο 19/10 και στις 21/10 μου δωσανε το tracking number.

αλλα απ οσο ειδα ειναι κολλημενο εδω:Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) :(

 

οντως και εμενα σημερα εγινε dispatched:)

Link to comment
Share on other sites

οντως και εμενα σημερα εγινε dispatched:)

 

ποτε σου δωσανε tracking number???στις 19/10??εμενα στις 21/10 αρα σε κανα 2 μερες ισως φυγει και το δικο μου...:)

Link to comment
Share on other sites

ποτε σου δωσανε tracking number???στις 19/10??εμενα στις 21/10 αρα σε κανα 2 μερες ισως φυγει και το δικο μου...:)

 

17/10 πληρωσα 18/10 μου εστειλαν tracking επεσα και σε σαββατοκυριακο εγω..εσυ το γλυτωσες.

Link to comment
Share on other sites

Στην προκειμένη περίπτωση τι μου προτείνεις;

Να περιμένεις λίγο, γιατί το σύστημα dispute και επιστροφής χρημάτων στο ΑΛΙ είναι γιά γερά νεύρα.... :mad:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Να επικοινωνήσω με τον πωλητή,θα βοηθήσει κάπου;

Δεν πιστεύω. όλο ψέμματα είναι ... :mad:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

οντως και εμενα σημερα εγινε dispatched:)

έμενα ειναι 5 μέρες ετσι στο Despatched to overseas (Country code: GR) οποτε δεν το θεωρώ μεγάλη πρόοδο !!!

Link to comment
Share on other sites

έμενα ειναι 5 μέρες ετσι στο Despatched to overseas (Country code: GR) οποτε δεν το θεωρώ μεγάλη πρόοδο !!!

Δεν έρχεται από διπλανή χώρα φίλε μου, το "Despatched to overseas" μπορεί να είναι από λίγες ημέρες μέχρι και εβδομάδες ...

Πάντως το ότι σου λέει ότι έφυγε γιά Ελλάδα πριν από 5 ημέρες καλό είναι. :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί έλεγε dispached to gr και μέχρι το μεσημέρι έδειξε Κλείσιμο από ips στα ΕΛΤΑ .. Τι να περιμένω από δω και πέρα? Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Δεν έρχεται από διπλανή χώρα φίλε μου, το "Despatched to overseas" μπορεί να είναι από λίγες ημέρες μέχρι και εβδομάδες ...

Πάντως το ότι σου λέει ότι έφυγε γιά Ελλάδα πριν από 5 ημέρες καλό είναι. :)

 

ook έχεις δίκαιο άλλα το ολο θεμα μου εχει τωρα 15 μερες!! για αυτο δεν το θεωρό μεγάλη πρόοδο !!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ρημάζετε το θέμα όταν γίνεται chat με το πότε έφυγε του καθενός το πακέτο...αφού υπάρχουν οι ορισμοί των καταστάσεων αποστολής κι αν η ερώτηση δεν εξυπηρετεί να διασαφηνίσει κάτι ή δεν αναφέρεται σε κάποια ιδιαίτερη συνθήκη, καθίστε και περιμένετε
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί έλεγε dispached to gr και μέχρι το μεσημέρι έδειξε Κλείσιμο από ips στα ΕΛΤΑ .. Τι να περιμένω από δω και πέρα?

 

και εμενα το ιδιο! "25-10-2013 10:56, Item in conta IPS, IPS"

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πριν μπείτε να ποστάρετε, διαβάστε τον οδηγό στο πρώτο ποστ, γιατί ο καθένας λέει το μακρύ κ το κοντό του
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση θελω να κανω,εχω παραγγειλει και εγω απο μινι ντηλ απο τις 21/10 ηταν στην σιγκαπουρι και σημερα γραφει dispatced to overseas.

θελω να ρωτησω,στο tracking system των ελτα μου γραφει οτι δεν υπαρχει τετοιο τρακινγκ ναμπερ,δεν θα επρεπε να γραφει ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ/ Receive Item From Customer η τωρα που θα σταλει να γραφει ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS/ Item in conta IPS.

 

η αυτα τα γραφει αφου το πακετο ερθει στην ελλαδα???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Οσοι παράγγειλαν αυτό το μηνα απο minideal για κοιταξτε τωρα,γιατι σημερα εμενα μου βγαζει "DESPATCHED TO OVERSEAS......." λετε να παμε καλα; :) :) :)

Εγώ το παρηγγειλα στις 8/10 και ακομα σιγκαπουρη λεει οτι ειναι. Εσυ ποτε το παρηγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρηγγειλα στις 8/10 και ακομα σιγκαπουρη λεει οτι ειναι. Εσυ ποτε το παρηγγειλες?

 

Καλησπερα! Το παρηγγειλα την προηγουμενη Πεμπτη στης 17/10 και τωρα μου βγαζει στο 17track "25-10-2013 10:56, Item in conta IPS, IPS"

Link to comment
Share on other sites

Ότι αρπάξει το χέρι από τον σάκο φεύγει χωρίς καμιά σειρά φαίνεται. Εγώ από 7/10 παραγγελία και μόλις χθες πέταξε..
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση θελω να κανω,εχω παραγγειλει και εγω απο μινι ντηλ απο τις 21/10 ηταν στην σιγκαπουρι και σημερα γραφει dispatced to overseas.

θελω να ρωτησω,στο tracking system των ελτα μου γραφει οτι δεν υπαρχει τετοιο τρακινγκ ναμπερ,δεν θα επρεπε να γραφει ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ/ Receive Item From Customer η τωρα που θα σταλει να γραφει ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS/ Item in conta IPS.

 

η αυτα τα γραφει αφου το πακετο ερθει στην ελλαδα???

 

οταν φανει στα ελτα θα το δεις φιλε σε 8-10 μερες αφου εφυγε εισαι οκ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...