Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρουμε πόσο καιρό μενει ενα δεμα στα ελτα αμα δεν το παραλάβεις? Μιλαμε για εργάσιμες ημέρες

 

20 μέρες είναι η επίσημη απάντηση

 

Χρόνος Παραμονής Ταχυδρομικών Αντικειμένων στα Ταχυδρομικά Καταστήματα

 

Τα αντικείμενα παραμένουν στο αρμόδιο Ταχυδρομικό Κατάστημα για παραλαβή για χρονικό διάστημα 20 ημερών, από την ημερομηνία ειδοποίησης. Μετά το πέρας των 20 ημερών, επιστρέφονται στο αρμόδιο Γ.Ε.Τ.Α. εκτελωνισμού των ΕΛΤΑ, και κηρύσσονται αζήτητα ή επιστρέφονται στον αποστολέα υπό προϋποθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το ότι σου κοινοποίησαν το tracking δε σημαίνει απαραίτητα ότι το έστειλαν αμέσως.

Υπομονή, είναι θέμα ημερών να φανεί.

Αν πάει όπως στην δική μου περίπτωση (που δεν το εύχομαι), γιατί και από το tracking number φαίνεται πως είναι ίδια μεταφορά, δυστυχώς δεν είναι θέμα ημερών θα πιάσει 15 Γενάρη να εμφανιστεί κίνηση.

 

Εμένα από τις 7 Νοέμβρη που πήρα tracking number, εμφανίστηκε ξαφνικά στην Ελλάδα στις 14 Δεκέμβρη, δίχως να εμφανιστεί ότι πέρασε και από Ολλανδία.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει 5,6 παραγγελιες απο banggood, ακομα τιποτα. Οριστε ενα Screenshot απο το tracking info της 1ης παρραγελιας.. Εχει φτασει Ελλαδα;

 

dJ2WD3m.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει 5,6 παραγγελιες απο banggood, ακομα τιποτα. Οριστε ενα Screenshot απο το tracking info της 1ης παρραγελιας.. Εχει φτασει Ελλαδα;

 

dJ2WD3m.jpg

 

Δεν ξερω αν το καταλαβες, αλλα γενικα στα ελτα γινεται ο χαμος, και γενικα τωρα που ειναι γιορτες σε ολα τα ταχυδρομεια του κοσμου. Κανε υπομονη, αν εισαι τυχερος μετα τις γιορτες θα το παρεις.

Δες επισης σε αλλες σελιδες εντοπισμου οπως 17track, postnl, ελτα, για να εχεις μια πιο καθαρη εικονα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το καταλαβες, αλλα γενικα στα ελτα γινεται ο χαμος, και γενικα τωρα που ειναι γιορτες σε ολα τα ταχυδρομεια του κοσμου. Κανε υπομονη, αν εισαι τυχερος μετα τις γιορτες θα το παρεις.

Δες επισης σε αλλες σελιδες εντοπισμου οπως 17track, postnl, ελτα, για να εχεις μια πιο καθαρη εικονα

Καλά τα "καταραμμένα" ΕΛΤΑ, οι φοβεροί Ολλανδοί οι οποίοι τα στέλνουν οδικώς, δεν ξέρουν εάν τα παρέδωσαν στην Ελλάδα ;;; :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πιο έμπειρος μπορεί να μου πει το τελευταίο σκαναρισμα τι είναι ? Priority banggood. Δεν φαίνεται πουθενά αλλού και μόνο στο trackitonline.ru . Δείχνει ότι είτε έπαιξε ξανά scan στην Ολλανδία πριν μπεί στο αεροπλανο-φορτηγο-τρενο είτε όταν πάτησε Ελλάδα σκαναραν την φορτωτική. Η μήπως όχι?33e6e839db945380d9f21653b2cdf5e1.jpg
Link to comment
Share on other sites

μήπως 12/12 ήταν η μέρα που το πρωτοτσέκαρες εσύ στο trackitonline? η ώρα θα διαφέρει, τα λεπτά όχι. προσπάθησε να θυμηθείς.

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί... Αλλά στα άλλα δύο που περιμένω δεν το βγάζει...Έχει ξαναγίνει η ερώτηση αρκετά παλιότερα απ' άλλο παιδί έτσι λίγο που το εψαξα αλλά δεν υπήρξε απάντηση. Εκτός των άλλων στην Ολλανδία είχε χιονιά εκεί γύρω στις 11/12 ακυρώθηκαν πολλές πτήσεις ίσως να το ξανασκαναραν ενδιάμεσα πριν φύγει πραγματικά....
Link to comment
Share on other sites

Για να μην λέμε μόνο τους δικούς μας, δέμα μου από gearbest που έρχονταν με το βέλγικο, βλέπω στο τρακινκ ότι φεύγει από Βέλγιο και μετά από μια βδομάδα αντί να εμφανιστεί στην Ελλάδα, το έστειλαν Ινδία και η πρώτη κίνηση που φαίνεται στο τράκινκ των ΕΛΤΑ είναι ότι το δέμα ξεκίνησε προχθές από Ινδία. Είχαμε μια ελπίδα να γλυτώσουμε το τελωνείο, πάει κι αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Το gearbest απεκτησε και πνευμα..

Santa Claus has also informed us that he too is overwhelmed this time of year and might be delivering some presents a little late.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το gearbest απεκτησε και πνευμα..

Santa Claus has also informed us that he too is overwhelmed this time of year and might be delivering some presents a little late.

 

xaxaxaxa δεν πιανονται :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν παρατηρήσετε για δέματα μέσω PostNL με trakcing number RU*********NL, όταν εμφανίζονται οι καταστάσεις από την χώρα προέλευσης <<The item is at the PostNL sorting center>> και <<The item is processed at the PostNL sorting center>> οι οποίες έχουν την ίδια ημερομηνία και ώρα, ταυτόχρονα εμφανίζεται και η κατάσταση <<NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD>> στην χώρα προορισμού (Ελλάδα) με ένα μόνο λεπτό διαφορά και μάλιστα νωρίτερα.

 

Οι επόμενες δύο καταστάσεις από την χώρα προέλευσης <<The item is on transport to the country of destination>> και <<The item has arrived in the country of destination>> είναι μία ημέρα μετά και επίσης με μία ημέρα διαφορά μεταξύ τους. Η επόμενη κατάσταση <<ITEM UNLOADED>> στην χώρα προορισμού (Ελλάδα) είναι ίδια με την δεύτερη παραπάνω.

 

Από τα παραπάνω φαίνεται ότι η άφιξη τους στην Ελλάδα γίνεται δύο ημέρες μετά από την εμφάνιση τους στο Κέντρο Διαλογής Ολλανδίας.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν παρατηρήσετε για δέματα μέσω PostNL με trakcing number RU*********NL, όταν εμφανίζονται οι καταστάσεις από την χώρα προέλευσης <<The item is at the PostNL sorting center>> και <<The item is processed at the PostNL sorting center>> οι οποίες έχουν την ίδια ημερομηνία και ώρα, ταυτόχρονα εμφανίζεται και η κατάσταση <<NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD>> στην χώρα προορισμού (Ελλάδα) με ένα μόνο λεπτό διαφορά και μάλιστα νωρίτερα.

 

Οι επόμενες δύο καταστάσεις από την χώρα προέλευσης <<The item is on transport to the country of destination>> και <<The item has arrived in the country of destination>> είναι μία ημέρα μετά και επίσης με μία ημέρα διαφορά μεταξύ τους. Η επόμενη κατάσταση <<ITEM UNLOADED>> στην χώρα προορισμού (Ελλάδα) είναι ίδια με την δεύτερη παραπάνω.

 

Από τα παραπάνω φαίνεται ότι η άφιξη τους στην Ελλάδα γίνεται δύο ημέρες μετά από την εμφάνιση τους στο Κέντρο Διαλογής Ολλανδίας.

Οι Ολλανδοί λένε ότι για Ελλάδα κάνουν 5 με 7 ημέρες, άρα αποκλείεται να έλθουν σε δύο ...

Επίσης, έχω 4 τα οποία έχουν από 19 έως 14 ημέρες με την ένδειξη "The item has arrived in the country of destination" να μην εμφανίζεται πουθενά ... οπότε μάλλον έχασαν τον μπούσουλα οι Ολλανδοί ..

Ήδη ειδοποίησα το BANGGOOD ότι εάν δεν βρούν που είναι τα δέματα, θα ακυρώσω όλες τις παραγγελείες. :X

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Οι Ολλανδοί λένε ότι για Ελλάδα κάνουν 5 με 7 ημέρες, άρα αποκλείεται να έλθουν σε δύο ...

Επίσης, έχω 4 τα οποία έχουν από 19 έως 14 ημέρες με την ένδειξη "The item has arrived in the country of destination" να μην εμφανίζεται πουθενά ... οπότε μάλλον έχασαν τον μπούσουλα οι Ολλανδοί ..

Ήδη ειδοποίησα το BANGGOOD ότι εάν δεν βρούν που είναι τα δέματα, θα ακυρώσω όλες τις παραγγελείες. :X

 

5-7 ημέρες, μήπως εννοούν από την πρώτη κατάσταση <<The item is pre-advised>>; ε τότε ναι τόσο είναι, εγώ λέω 2 ημέρες από τις καταστάσεις <<The item is at the PostNL sorting center>> και <<The item is processed at the PostNL sorting center>>.

 

Το ότι έχουν την ένδειξη "The item has arrived in the country of destination" και δεν εμφανίζονται στα ΕΛΤΑ, δεν σημαίνει ότι δεν έχουν φτάσει Ελλάδα, είναι σε κάποια αποθήκη στο αεροδρόμιο και περιμένουν μέχρι να περάσουν από έλεγχο, το πότε όμως είναι άγνωστο.

 

Οι ολλανδοί στην περίπτωσή σου νομίζω πως είναι εντάξει και τώρα περιμένουν την κίνηση από τα ΕΛΤΑ για να περάσουν και αυτοί στην επόμενη ένδειξη "The item has been processed in the country of destination".

 

Στη δική μου περίπτωση τα έκαναν θάλασσα, βέβαια με άλλο κανάλι μεταφοράς RS*********NL, ενώ είχε εμφανιστεί το δέμα ξαφνικά εδώ στο αεροδρόμιο αυτοί έδειχναν ακόμη "The item is pre-advised".

Χώρα Προορισμού - Χρόνος Αναζήτησης: 958 ms

2017-12-16 02:13 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-12-15 19:24 ITEM IN CONTA

2017-12-15 17:24 ITEM ARR

2017-12-15 15:56 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), RETAINED BY CUSTOMS FOR UNSPECIFIED REASON

2017-12-14 12:27 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM HANDED OVER TO CUSTOMS AUTHORITY FOR FINAL DELIVERY

2017-12-14 08:39 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Αναζήτησης: 3376 ms

2017-12-14 12:26 The item is being processed by customs

2017-12-14 10:39 The item has been processed in the country of destination

2017-11-07 07:56 The item is pre-advised

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Πιο πίσω όμως λένε συμφορουμιτες πως ξέρουν οι Ολλανδοί ποτέ φτάνει Ελλάδα, και ανάλογα αλλάζουν το στάτους. Δεν περιμένουν να σκαναριστει ο σάκος. Η μήπως αυτό ισχύει μόνο στην sgpost. Είμαστε πολλοί με αυτό το status εδώ κ μέρες πολλές κ βρίσκω λογική την ανησυχία ....

Νομίζω πως εδώ είναι το θέμα και όχι των Ολλανδών.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Επειδη σκεφτομαι πρωτη φορα να παραγγειλω κινητο απο εξω. Απο eglobalcentral και lightinthebox τι χρονους παραδωσης να περιμενω αντιστοιχα στο περιπου; Επισης, παιζει να πληρωσω και τελωνειο σε καποιο απο τα 2; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι ν' αγοράσω ένα Elephone S8 από Gearbest ή κάπου αλλού από εξωτερικό, σε μια γρήγορη αναζήτηση, είδα πως ΦΠΑ/δασμοί/εκτελωνισμός και λοιπά έξοδα είναι κοντά στα 100€ με την αξία του κινητού στα 220€ max.

 

Διαβάζω περί priority mail, μ' αυτόν τον τρόπο αποφεύγουμε τα παραπάνω? Επίσης, διαβάζω σ' άλλους οδηγούς/σχόλια επιλογή Ευρωπαϊκής αποθήκης, αλλά παντού βρίσκω ΗΚ2. Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο αποφυγής? Γιατί αν το κινητό μου πάει 350€ δεν αξίζει και δε διαθέτω και τόσα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι ν' αγοράσω ένα Elephone S8 από Gearbest ή κάπου αλλού από εξωτερικό, σε μια γρήγορη αναζήτηση, είδα πως ΦΠΑ/δασμοί/εκτελωνισμός και λοιπά έξοδα είναι κοντά στα 100€ με την αξία του κινητού στα 220€ max.

 

Διαβάζω περί priority mail, μ' αυτόν τον τρόπο αποφεύγουμε τα παραπάνω? Επίσης, διαβάζω σ' άλλους οδηγούς/σχόλια επιλογή Ευρωπαϊκής αποθήκης, αλλά παντού βρίσκω ΗΚ2. Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο αποφυγής? Γιατί αν το κινητό μου πάει 350€ δεν αξίζει και δε διαθέτω και τόσα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

με priority direct mail από banggood

με priority line EU express από gearbest

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Επειδη σκεφτομαι πρωτη φορα να παραγγειλω κινητο απο εξω. Απο eglobalcentral και lightinthebox τι χρονους παραδωσης να περιμενω αντιστοιχα στο περιπου; Επισης, παιζει να πληρωσω και τελωνειο σε καποιο απο τα 2; Ευχαριστω!

 

Φίλε μου για το eglobalcentral δεν γνωρίζω κάτι, για το lightinthebox που αναμένω κατά πάσα πιθανότητα να παραλάβω μεσοβδόμαδα θα σου πω όσο μπορώ εν τάχει την εμπειρία μου, για περισσότερες λεπτομέρειες γύρνα κάποιες σελίδες πιο πίσω και διάβασε τα post μου από 1 ή 2 Δεκεμβρίου αν θυμάμαι καλά, όταν έληξε η καταληκτική ημερομηνία που έλεγαν ότι θα παραλάβω.

 

2-11-2017 Αγορά κινητού και πληρωμή με PayPal, έχτρα πληρωμή για ασφάλεια τελωνείου και μεταφοράς, δωρεάν μεταφορά με PostNL.

 

9-11-2017 Ελαβα mail με tracking number.

 

14-12-2017 Εμφάνιση στα tracking ότι το δέμα είναι εδώ στο αεροδρόμιο, χωρίς καν να φαίνεται ότι πέρασε από Ολλανδία, πέρασε τελωνείο και μάλλον την γλύτωσα (έτσι θέλω να πιστεύω με αυτά που βλέπω, φαίνονται παρακάτω) την χρονοβόρα διαδικασία επιστροφής από το lightinthebox των πρόσθετων εξόδων παραλαβής.

 

Ενας άλλος φίλος πριν που είχε expres μεταφορά επί πληρωμή φυσικά παρέλαβε νωρίτερα, πλήρωσε τελωνείο και αναμένει επιστροφή.

Μην πιστέψεις τους χρόνους παραλαβής που αναφέρουν στη σελίδα τους, στην παραγγελία, στο mail παραλαβής tracking number και οπουδήποτε αλλού, δεν ισχύουν είναι πολύ μεγαλύτεροι τουλάχιστον σε εμένα που είχα δωρεάν μεταφορά.

 

Από 17track

RS*********NL

Καθ 'οδόν

Ολλανδία(PostNL International Mail)

Ελλάδα(ELTA)

Τελευταίο γεγονός -- 2017-12-16 02:13 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

 

Χώρα Προορισμού - Χρόνος Cache : 2017-12-17 14:20

2017-12-16 02:13 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-12-15 19:24 ITEM IN CONTA

2017-12-15 17:24 ITEM ARR

2017-12-15 15:56 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), RETAINED BY CUSTOMS FOR UNSPECIFIED REASON

2017-12-14 12:27 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM HANDED OVER TO CUSTOMS AUTHORITY FOR FINAL DELIVERY

2017-12-14 08:39 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2017-12-17 14:20

2017-12-14 12:26 The item is being processed by customs

2017-12-14 10:39 The item has been processed in the country of destination

2017-11-07 07:56 The item is pre-advised

 

Και από ΕΛΤΑ

Κωδικός Αντικειμένου: RS*********NL

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

16/12/2017, 02:13:48 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

15/12/2017, 19:24:23 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ)

15/12/2017, 17:24:23 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

15/12/2017, 00:15:56 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

14/12/2017, 00:12:27 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

14/12/2017, 08:39:20 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Για να μην λέμε μόνο τους δικούς μας, δέμα μου από gearbest που έρχονταν με το βέλγικο, βλέπω στο τρακινκ ότι φεύγει από Βέλγιο και μετά από μια βδομάδα αντί να εμφανιστεί στην Ελλάδα, το έστειλαν Ινδία και η πρώτη κίνηση που φαίνεται στο τράκινκ των ΕΛΤΑ είναι ότι το δέμα ξεκίνησε προχθές από Ινδία. Είχαμε μια ελπίδα να γλυτώσουμε το τελωνείο, πάει κι αυτή.

 

Μας κατέστρεψες :p ... Και τους είπα να στείλουν με Belgium Post μια πρόσφατη παραγγελία, μήπως και την γλύτωνα, αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Μας κατέστρεψες :p ... Και τους είπα να στείλουν με Belgium Post μια πρόσφατη παραγγελία, μήπως και την γλύτωνα, αλλά...

 

Μην αγχώνεσαι από τώρα, άλλη παράδοση που είχα με το βέλγικο την παρέλαβα κανονικά την προηγούμενη βδομάδα, χωρίς τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα με 15 μέρες που έρχεται... άρα έχω ψωμί ακόμα... όπως και να έχει κάνε ένα feedback και για τις δύο παραγγελίες σου μήπως βρούμε καμία άκρη!

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μη μου λες τέτοια! Εμένα έχει πέντε που έρχεται οπότε καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι από τώρα, άλλη παράδοση που είχα με το βέλγικο την παρέλαβα κανονικά την προηγούμενη βδομάδα, χωρίς τελωνείο.

 

χαχαχα οκ. έτσι κι αλλιώς, την περιμένω κατά Μάρτη 2018, έτσι όπως πάνε τα πράγματα :P

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ πελάτη,

*

Σας ευχαριστούμε για την πρόσφατη σας παραγγελία με το Gearbest.

*

Η εποχή των διακοπών έρχεται και σας ευχόμαστε να λάβετε τα στοιχεία σας εγκαίρως.

*

Ωστόσο, σημειώστε ότι αυτή είναι η περίοδος αιχμής για τις ναυτιλιακές εταιρείες και τα τοπικά ταχυδρομεία που ενδέχεται να αντιμετωπίσουν καθυστέρηση στις παραδόσεις. Υπήρξαν επίσης δυσμενείς καιρικές συνθήκες που επηρεάζουν τις ώρες πτήσεων και τη μεταφορά των δεμάτων σε ορισμένους προορισμούς. Σας υπενθυμίζουμε θερμά να περιμένετε κάποιες καθυστερήσεις κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.

*

Ο Άγιος Νικόλας μας ενημέρωσε επίσης ότι και αυτός είναι συγκλονισμένος αυτή τη φορά του χρόνου και ίσως να παρουσιάσει κάποια δώρα λίγο αργά.

*

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση και την υποστήριξή σας. Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας απευθείας μέσω του Κέντρου υποστήριξης, εάν έχετε ερωτήσεις.

*

Καλά Χριστούγεννα και Happy Holidays.

 

μολις μου ηρθε αυτο το email απο gearbest συγνωμη για την μεταφραση ειναι μηχανικη google

 

ειπα να το ποσταρο λιγο να γελασουμε γιατι επεσε πολυ πικρα, καλες γιορτες σε ολους με υγεια

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...