Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια κοιταξτε και εσεις παραγγελια 7-11-16 εγινε ανανεωση

με την nl

 

2017-01-04 08:04

 

Το στοιχείο έχει φτάσει στη χώρα προορισμού

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν δεις στο on transport to the country of destination, είναι ίδια ώρα, ίδιο λεπτό, ίδια μέρα και είμαστε και οι 2 από το ίδιο μαγαζί, άρα σίγουρα στον ίδιο σάκο. Απλά εσύ το παρέλαβες και εμένα δεν έχει αλλάξει καν το στάτους. Είναι ανησυχητικό, δεν ξέρω τι έχουν κάνει, μπορεί να έχει χαθεί. Αν δεν αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα θεωρήσω ότι χάθηκε και θα ζητήσω refund

 

μπορεί να σου πουν οτι ειναι πολυ νωρις για refund μιας και δεν εχουν κλεισει οι 2 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω δέμα από Ολλανδία. Κολλημένο από τις 21-11

2016-11-21 08:57 The item is on transport to the country of destination

2016-11-19 20:53 The item is at the PostNL sorting center

2016-11-14 01:40 The item is pre-advised

 

Για το συγκεκριμένο έχω κάνει refund, αλλά καλά θα είναι να φτάσει. Έχει μέσα ατμιστικές αντιστάσεις τις οποίες δεν συμφέρει ιδιαίτερα να τις αγοράσω από Ελλάδα από την στιγμή που στην Κίνα είναι μισή τιμή. Ξέρει κανένας τι παίζει με τα mods; Είδα ότι από 01/01/2017 γίνεται απαγόρευση για όσα έρχονται από έξω αλλά μου ακούγεται κάπως ράδιο αρβύλα.

 

Επίσης στην αναμονή για πακέτο από Banggood το οποίο περιέχει 2 Mi5. Ο Θεός βοηθός, να ξεμπερδέψω με το Swiss Post σύντομα και να μην περάσει τελωνείο. Κολλημένο από τις 24-12.

2016-12-24 16:58 Asendia Hong Kong, The consignment has left the origin border point

2016-12-24 16:58 Asendia Hong Kong, Arrival at origin border point

2016-12-24 16:58 Asendia Hong Kong, Mailed

 

Fingers Crossed!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορεί,υπομονή.είχα δέματα που ήρθαν αυτές της μέρες . συνολικά 63 μέρες.. Απο την ημερομηνία αποστολής εως την ημέρα παραλαβής και 43 μέρες ήταν αποστολή στον εξωτερικό

 

Γιατί από Ευρώπη γρήγορα έρχονται;; αποστολή 17/12 tv box απο Ευρωπαϊκή gearbest και ίδια μέρα απο Κίνα πληκτρολόγιο το πληκτρολογιο εφτασε προχθές..το tv box ακόμη δεν πάτησε Ελλάδα.. Αγορά ρομποτική σκούπα απο ευρωπαικη αποθήκη gearbest +30 ευρω αποστολη με DHL express ( χωριά ότι θελανε αλλά 30 για να το φέρουν 70 km απο Θεσσαλονίκη ) απο της 30/12 είναι σε κατάσταση ότι παρέλαβαν οδηγίες για την παραγγελία.υποτίθεται κάνει 3 εργάσιμες.. Και αλλο πληκτρολόγιο αγορά απο banggood Κίνα απο της 16/12 έφτασε...απλά είναι που θα πέσεις

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια απο τα ίδια για την ευρωπαϊκή αποθήκη του GearBest. 23/13 αποστολή (σύμφωνα με αυτούς) και δεν υπάρχει ακόμη tracking info !!!!

Με Hungarian Post !!!! Να σκεφτείς ότι φοβόμουν την Κίνα γιατί πίστευα ότι με τέτοιο πανικό θα έκανε κάνα δίμηνο να έρθει, αλλά από ότι βλέπω την πάτησα !!!!

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

έχω δέμα από zapals χωρίς tracking number , αυτά καθυστερούν πιο πολύ ή δεν έρχονται και καθόλου? Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

έχω δέμα από zapals χωρίς tracking number , αυτά καθυστερούν πιο πολύ ή δεν έρχονται και καθόλου?

 

καθυστερούν πολύ αλλά έρχονται

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια δυστυχως δεν εχει αλλάξει κατι στο status και δεν εχω παρει επιστροφη χρηματων απο το gearbest εχω ανοιξει στο paypal και μου λένε περίμενε και περίμενε να πάω τα το βρω στο ταχυδρομείο ..θελω να το αγοράσω άλλου απο ευρωπαϊκή αποθήκη σε ιδια τιμη που ειχα αγοράσει απο κινα τοτε ..αρκετά περίμενω

 

2016-11-07 05:52 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

2016-11-08 09:54 The item is on transport to the country of destination

2016-11-07 05:52 The item is at the PostNL sorting center

2016-11-01 10:06 The item is pre-advised

:!:
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κίνηση

02-01-2017 12:24 The item has arrived in the country of destination GREECE

05-11-2016 08:51 The item is on transport to the country of destination

04-11-2016 07:00 The item is at the PostNL sorting center

31-10-2016 01:41 The item is pre-advised

 

Είχα πιστέψει ότι κλέψανε το σάκο από την postnl αλλά μάλλον όχι.

2μηνες και στην αναμονή!!!.

Πάντως βάζω το τρακινγκ ναμπερ στο elta.gr και μού λέει ότι το αντικείμενο είναι

 

Κατάσταση: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Ημερομηνία/Time: 04-11-2016 07:00

Περιοχή: ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

Ενώ το 17τρακ μου λέει ότι

02-01-2017 12:24 The item has arrived in the country of destination GREECE

Τι να πω... Μας έκαψε αυτή η postnl...και ο Κινέζος παρακαλάει να μην του κάνω dispute. Αλλά τώρα που είδα κίνηση θα περιμένω. Που θα πάει θα έρθει...

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Επιτέλους https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170104/a775a3cd0f5737b67e35e1d234b3fef2.jpg

 

Στάλθηκε από το Y6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Αποτι φαίνεται ξεκολλάνε σιγά σιγά, αρα μη κάνετε dispute ακόμα. Και εγώ είχα από της 4/12 κάτι τώρα ανανεώθηκε με το ίδιο status (is on transport) αλλά πιστεύω είναι καλό σημάδι...
See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κίνηση

02-01-2017 12:24 The item has arrived in the country of destination GREECE

05-11-2016 08:51 The item is on transport to the country of destination

04-11-2016 07:00 The item is at the PostNL sorting center

31-10-2016 01:41 The item is pre-advised

 

Είχα πιστέψει ότι κλέψανε το σάκο από την postnl αλλά μάλλον όχι.

2μηνες και στην αναμονή!!!.

Πάντως βάζω το τρακινγκ ναμπερ στο elta.gr και μού λέει ότι το αντικείμενο είναι

 

Κατάσταση: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Ημερομηνία/Time: 04-11-2016 07:00

Περιοχή: ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

Ενώ το 17τρακ μου λέει ότι

02-01-2017 12:24 The item has arrived in the country of destination GREECE

Τι να πω... Μας έκαψε αυτή η postnl...και ο Κινέζος παρακαλάει να μην του κάνω dispute. Αλλά τώρα που είδα κίνηση θα περιμένω. Που θα πάει θα έρθει...

 

γεια σου φιλε μου βρηκαμε μπελα,εσυ εισαι πιο παλιος,θα πιστεψω οτι εφτασε οταν το γραψει στα ελτα περασαν 57 μερες και ζαλιστηκα να κανω αναζητηση 10-20 φορες την ημερα.

Link to comment
Share on other sites

Αποτι φαίνεται ξεκολλάνε σιγά σιγά, αρα μη κάνετε dispute ακόμα. Και εγώ είχα από της 4/12 κάτι τώρα ανανεώθηκε με το ίδιο status (is on transport) αλλά πιστεύω είναι καλό σημάδι...
Για ποιον Δεκεμβρη μιλάς??

 

Παιδιά περιμένουν δέματα από Οκτώβρη με κολημένο tracking στις πρώτες 10 μέρες του Νοέμβρη!

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς το τηλέφωνο που παίρνω στα ελτα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο Ολλανδός μου λέει ότι το δέμα έχει φτάσει Ελλάδα εδώ και μέρες, από τα Ελτα μου λένε ότι το δέμα δεν έχει ξεκινήσει καν από Ολλανδία, και το gearbest απλά να περιμένω. Δεν ξέρω ποιον να πιστέψω

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς το τηλέφωνο που παίρνω στα ελτα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο Ολλανδός μου λέει ότι το δέμα έχει φτάσει Ελλάδα εδώ και μέρες, από τα Ελτα μου λένε ότι το δέμα δεν έχει ξεκινήσει καν από Ολλανδία, και το gearbest απλά να περιμένω. Δεν ξέρω ποιον να πιστέψω

 

μαλλον οι Ολλανδοι και η GB εχουν δικιο...

Στα ελτα επικρατει μπαχαλο μαλλον:(

Δικο δεμα μετα απο 68 μερες η nlpost το ειδε οτι εφτασε ελλαδα. τα ελτα κοιμουντε ακομα..

Link to comment
Share on other sites

μαλλον οι Ολλανδοι και η GB εχουν δικιο...

Στα ελτα επικρατει μπαχαλο μαλλον:(

Δικο δεμα μετα απο 68 μερες η nlpost το ειδε οτι εφτασε ελλαδα. τα ελτα κοιμουντε ακομα..

 

Ούτε και αυτοί ξέρουν. Τσεκάρουν με το tracking number και σου λένε ότι βλέπεις κι εσύ. Απλά περιμένεις και ελπίζεις ότι δεν έκαναν καμιά μαλκια

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον Δεκεμβρη μιλάς??

 

Παιδιά περιμένουν δέματα από Οκτώβρη με κολημένο tracking στις πρώτες 10 μέρες του Νοέμβρη!

Το ξέρω αυτό, απλά βλέπω ότι και αλλά στάτους ανανεώνονται που ταιριάζουν στις ημερομηνίες που αναφέρεις

 

Είναι στην κρίση του καθενός τι θα κάνει με τα refunds αλλά, όπως λένε "φάγαμε τον γάιδαρο, στην ουρά θα κολλήσουμε;" :p

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το κουλό ειναι οτι τα απλά δέματα (όχι συστημένα) έρχονται πιο γρήγορα.

Την ίδια μέρα παράγγειλα ένα Redmι Pro από gearbest με NLPost και Tr.Number και σε ξεχωριστή παραγγελία μια θήκη σιλικόνης και δυο καλώδια usb type-c με απλό ταχυδρομείο χωρίς Tr.Number (παλι NLPost) . Το δεύτερο δεματάκι το παρέλαβα χθες ενώ το πρωτο ειναι ακόμη The item is on transport to the country of destination.

Το ίδιο και με ένα σετ ηλεκτρονικού τσιγάρου. Το συστημένο NLPost ακόμη έρχεται ενώ εδώ και μια εβδομαδα έχω παραλάβει τις μπαταρίες του με απλο ταχυδρομείο.

 

 

:angry:

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κάποιος απο Gearbest με NL Post και αγορά αρχές Δεκέμβρη?

 

Απ' ότι έχω διαπιστώσει, το σύνηθες είναι μετά απο 18-20 μέρες να αλλάζει απο το "The item is on transport to the country of destination".

| JailBreak Means System Customization |
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κάποιος απο Gearbest με NL Post και αγορά αρχές Δεκέμβρη?

 

Απ' ότι έχω διαπιστώσει, το σύνηθες είναι μετά απο 18-20 μέρες να αλλάζει απο το "The item is on transport to the country of destination".

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170104/bb45a075c1f9476e55e480183812fdbb.jpg αγορα 2/12 αποστολη 16/12 ηταν σε presale ,αλλα ειδα χτες ενα ποστ πιο πισω ενας με 2 ωρες διαφορα οτι παρελαβε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω απο 12/12 και απο 29/11

2016-12-12 09:58 The item is on transport to the country of destination - 2016-11-29 10:34 The item is on transport to the country of destination

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ακομα τελωνειο τα δεματα απο 22/12 τι θα γινει ρε παιδια τι παιζει ?

Τι να παιξει... Ελλαδισταν... Αδειες, αργιες κλπ.... Ηταν να μην γινει η στραβη με τελωνειο...

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω απο 12/12 και απο 29/11

2016-12-12 09:58 The item is on transport to the country of destination - 2016-11-29 10:34 The item is on transport to the country of destination

 

Εισαι ο 5ος μεχρι στιγμης με 2016-12-12 09:58 The item is on transport to the country of destination

Μονο ενας απο μας κινηθηκε ,οι υπολοιποι δεν αλλαξε τιποτα στο status.

Περιμενουμε μεχρι την αλλη βδομαδα μπας και κουνηθουν

Link to comment
Share on other sites

Εκανα δύο παραγγελίες στο Gearbest. Το ταμπλετ το πήρα από ευρωπαϊκή αποθήκη στις 18-12 και εμφανίστηκε σήμερα ελλαδα από Ουγγαρία.Η θήκη το ποντίκι και το tempered glass από Κίνα και ήρθαν νωρίτερα με το ολλανδικό ταχυδρομείο...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170104/bb45a075c1f9476e55e480183812fdbb.jpg αγορα 2/12 αποστολη 16/12 ηταν σε presale ,αλλα ειδα χτες ενα ποστ πιο πισω ενας με 2 ωρες διαφορα οτι παρελαβε

 

Ναι γενικά όπως φαίνεται είναι ο,τι κάτσει και διαφορετικά για τον καθένα.

 

Χαρά στο κουράγιο εκείνων που περιμένουν απο Οκτώβριο(!) - αρχές Νοέμβρη..

| JailBreak Means System Customization |
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...