Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτα το τρακινγκ το εχουν κατοχυρωσει απο τοτε. Γενικα μολις παραγγειλεις αυτοι εχουν νουμερα που σου στελνουν. ασχετα αν δεν εχει φυγει απο την αποθηκη τους ακομα η παραγγελια. Και εγω το περιμενω πως και πως. Μου απαντησαν και δε μου ειπαν ποτε που θα μπει το refund. το μονο που μου ειπαν οτι θα μου κανουν full refund αν μετα απο μια εβδομαδα δε κουνηθει το τρακινγκ.
Στέλνω τι απάντησαν σε εμένα προχθές:

Thank you for contacting Gearbest.

 

I have contacted the shipping agency to check it. And the shipping agency needs 5-7 business days to trace your package from their end.We will take further action for you when we have the result.Please kindly wait 7 days more.*

 

*

 

 

Thanks for your understanding and assistance.

 

 

Best Regards

 

Lina_Yang

 

Gearbest Customer Service

 

http://www.gearbest.com/**

 

 

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στέλνω τι απάντησαν σε εμένα προχθές:

Thank you for contacting Gearbest.

 

I have contacted the shipping agency to check it. And the shipping agency needs 5-7 business days to trace your package from their end.We will take further action for you when we have the result.Please kindly wait 7 days more.*

 

*

 

 

Thanks for your understanding and assistance.

 

 

Best Regards

 

Lina_Yang

 

Gearbest Customer Service

 

http://www.gearbest.com/**

 

 

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ωραια, ετοιμασου για το επομενο που θα σου στειλουν στη βδομαδα πανω που θα λεει τα δικα τους και για μερικο refund και πως ολα ειναι κομπλε και οτι σε ευχαριστουν για την υπομονη σου και οτι το δεμα σου ειναι Ελλαδα, αν τους πρηξεις λιγο πιο πολυ και ζητησεις να μαθεις πως ειναι Ελλαδα εφοσον το τρακινγκ δε κουνιεται, θα σου κανουν copy paste αυτο που εγραψαν και σε εμενα που ποσταρα πριν

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, ετοιμασου για το επομενο που θα σου στειλουν στη βδομαδα πανω που θα λεει τα δικα τους και για μερικο refund και πως ολα ειναι κομπλε και οτι σε ευχαριστουν για την υπομονη σου και οτι το δεμα σου ειναι Ελλαδα, αν τους πρηξεις λιγο πιο πολυ και ζητησεις να μαθεις πως ειναι Ελλαδα εφοσον το τρακινγκ δε κουνιεται, θα σου κανουν copy paste αυτο που εγραψαν και σε εμενα που ποσταρα πριν
Οκ ευχαριστώ, μπλέξαμε και δουλειά δεν κάναμε...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα σε παραγγελία από gearbest, προϊόν αξίας €24.99 σε υπερπροσφορά (Email Only Price), (σε eBay €56.80 & €57.13, σε aliexpress €59,36 & €61,97 και σε amazon $75.00 & $93.45), δέστε τις επιλογές και τις τιμές που μου έδωσαν για μεταφορά, φυσικά επέλεξα Priority Line, να δούμε όμως πότε θα έρθει, δεν το βιάζομαι βέβαια αλλά με αυτά που βλέπουμε, άστα βράστα.

 

Unregistered Air Mail(no tracking information) 15 - 28 business days FREE SHIPPING

Registered Air Mail 18 - 28 business days €2.15

Priority Line 10 - 25 business days €1.70

Expedited Shipping 3 - 8 business days €11.72

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα σε παραγγελία από gearbest, προϊόν αξίας €24.99 σε υπερπροσφορά (Email Only Price), (σε eBay €56.80 & €57.13, σε aliexpress €59,36 & €61,97 και σε amazon $75.00 & $93.45), δέστε τις επιλογές και τις τιμές που μου έδωσαν για μεταφορά, φυσικά επέλεξα Priority Line, να δούμε όμως πότε θα έρθει, δεν το βιάζομαι βέβαια αλλά με αυτά που βλέπουμε, άστα βράστα.

 

Unregistered Air Mail(no tracking information) 15 - 28 business days FREE SHIPPING

Registered Air Mail 18 - 28 business days €2.15

Priority Line 10 - 25 business days €1.70

Expedited Shipping 3 - 8 business days €11.72

 

PRIORITY LINE σαν του Banggood είναι αυτό?

Το ιδιο ασφαλες?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

PRIORITY LINE σαν του Banggood είναι αυτό?

Το ιδιο ασφαλες?

Ναι νομίζω το γνωστό Priority Line του gearbest, έχει και άλλο;;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από banggood, μέσω ευρωπαϊκής αποθήκης B2C Europe

Μας το φέρνουν τα ΕΛΤΑ η Courier στο σπίτι !

 

Δεν εχει παραλάβει κανείς πρόσφατα ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε είναι συστημενο η απλό ; Αν είναι απλό το παίρνεις η στο φέρνουν τα ΕΛΤΑ ,αν είναι συστημενο εμενα το είχαν στείλει με Dhl packet και το έφεραν τα ΕΛΤΑ κούριερ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε είναι συστημενο η απλό ; Αν είναι απλό το παίρνεις η στο φέρνουν τα ΕΛΤΑ ,αν είναι συστημενο εμενα το είχαν στείλει με Dhl packet και το έφεραν τα ΕΛΤΑ κούριερ.

 

Συστημένο ξεκίνησε απο Αγγλία με Tracking Number: 16 αριθμών και γραμμάτων !

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγορά από lightinabox είναι σίγουρο τελωνειο...δηλαδη 2 μηνες;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις αυτόν τον αριθμό εδώ και θα δείς με ποια εταιρεία το στέλνουν https://www.trackyourparcel.eu/index.php

 

Σε ευχαριστώ πολύ το στέλνουν απο Αγγλία Γερμανία Ελλάδα με DHL .

Link to comment
Share on other sites

Στο banggood εκτος από την επιλογή priority direct mail εχει και την επιλογή European direct mail με κόστος μικρότερο κατά 7 ευρώ. Ξέρουμε τι είναι αυτό και αν υπάρχει κίνδυνος για τελωνείο;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγορά από lightinabox είναι σίγουρο τελωνειο...δηλαδη 2 μηνες;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω πρωτη φορα παρειγγειλα απο τις 5/12 αυριο θα παραλαβω με τελωνειο χρεωση κανονικά,μπορεις να δεις ποσο αργησε τ δικο μου γενικά ολα πηγαιναν με αργους ρυθμους.

Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Στο banggood εκτος από την επιλογή priority direct mail εχει και την επιλογή European direct mail με κόστος μικρότερο κατά 7 ευρώ. Ξέρουμε τι είναι αυτό και αν υπάρχει κίνδυνος για τελωνείο;

 

Την ιδια απορία εχω .

Ξέρουμε τι είναι αυτό το European direct mail ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγω πρωτη φορα παρειγγειλα απο τις 5/12 αυριο θα παραλαβω με τελωνειο χρεωση κανονικά,μπορεις να δεις ποσο αργησε τ δικο μου γενικά ολα πηγαιναν με αργους ρυθμους.

 

Εγώ έκανα δυο παραγγελίες από litb περίπου στις 10/12 , η μια ένα tvbox αξίας 40 ευρώ που έστειλαν με china post, δεν πέρασε τελωνείο και παραλαμβάνω αύριο. Η άλλη ένα xiaomi bluetooth speaker αξίας 14 ευρώ το οποίο έστειλαν με ολλανδικό ταχυδρομείο και σήμερα πέρασε από τελωνείο και πήγε ΚΔΑ και υπολογίζω να παραλάβω Παρασκευή ή Δευτέρα. Και τα δύο δέματα επέλεξα registered αποστολή και ασφάλεια δασμών.. Για λόγους σύγκρισης να πω ότι έχω ήδη παραλάβει παραγγελίες από gearbest με βελγικό ταχυδρομείο που έγιναν στις 27 και 29/12

Link to comment
Share on other sites

ειναι οπως το Belgium Post του Gearbest

 

Επομένως λόγω ταχύτητας το προτιμάμε για <22 ευρω.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το καλό νέο είναι ότι σήμερα μάλλον παραλαμβάνω αλλά κάτι που είδα στο τρακινγκ με κάνει να ανησυχώ. Έχει ξαναδεί κανένας από εσάς repackaging (ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ) από τα ΕΛΤΑ;

 

24/1/2018, 02:51:07 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΠΑΤΡΑΣ (Κ.Κ.))

24/1/2018, 02:51:07 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ (--> ΠΑΤΡΑΣ (Κ.Κ.))

24/1/2018, 02:21:08 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/1/2018, 01:28:21 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

23/1/2018, 22:31:06 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ)

 

Φοβάμαι σε τι κατάσταση θα συναντήσω το περιεχόμενο για να θέλει αλλαγή συσκευασίας. Ελπίζω να μη μου δημιουργήσει και προβλήματα με το refund του τελωνείου από το litb.

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια απορία εχω .

Ξέρουμε τι είναι αυτό το European direct mail ?

 

Διάβασα πολλά αρνητικά σχόλια για το European direct mail. Όλοι ζητάνε refund από το bangood λόγω καθυστέρησης. Όπως είπε ο φίλος νομίζω το στέλνουν με gls belgium η κάτι τέτοιο. Εγώ θα έλεγα τήν παλιά μέθοδο είναι ποιο καλή σταθερή.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, ετοιμασου για το επομενο που θα σου στειλουν στη βδομαδα πανω που θα λεει τα δικα τους και για μερικο refund και πως ολα ειναι κομπλε και οτι σε ευχαριστουν για την υπομονη σου και οτι το δεμα σου ειναι Ελλαδα, αν τους πρηξεις λιγο πιο πολυ και ζητησεις να μαθεις πως ειναι Ελλαδα εφοσον το τρακινγκ δε κουνιεται, θα σου κανουν copy paste αυτο που εγραψαν και σε εμενα που ποσταρα πριν
Καλημέρα παραθέτω την απάντηση τους όπως σωστά είπες:

Thank you for your reply.

 

 

Recently, there has been a delay caused by the shipping company, which has affected the delivery time of some packages. We have now resolved this issue. The majority of packages have now been shipped out.

 

-For those packages that have been delayed more than 1 week over the stated estimated shipping time we will refund 10% of the order value to your online Wallet for every week delayed.

 

This time is calculated from the maximum estimated shipping time displayed on the website for your shipping method.

 

For this compensation please contact our customer service after you have received your package.

 

Customer satisfaction is our priority.For further assistance please contact our support center at ssupport@gearbest.com.

 

 

We again sincerely apologize for any inconvenience caused.

 

 

Best Regards

 

Lina_Yang

 

Gearbest Customer Service

 

Άρα αν κατάλαβα θα τα στείλουν τώρα για πρώτη φορά. Αν παράλληλα μας δικαιώσει το PayPal τι κάνουμε τους στέλνουμε τα λεφτά πίσω?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα αν κατάλαβα θα τα στείλουν τώρα για πρώτη φορά. Αν παράλληλα μας δικαιώσει το PayPal τι κάνουμε τους στέλνουμε τα λεφτά πίσω?

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν κατάλαβες ... το 10% δεν σου το επιστρέφουν, το βάζουν σε "πορτοφόλι" στον λογαριασμό σου στο κατάστημα για να αγοράσεις άλλο εμπόρευμα από εκεί.:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες ... το 10% δεν σου το επιστρέφουν, το βάζουν σε "πορτοφόλι" στον λογαριασμό σου στο κατάστημα για να αγοράσεις άλλο εμπόρευμα από εκεί.:)
Ναι λέω ότι καταρχήν θα το στείλουν και για κάθε εβδομάδα καθυστέρηση από πότε δεν ξέρω επιστρέφουν το 10% όπως λες. Εγώ μίλησα για refund από PayPal που ήδη τρέχει

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι λέω ότι καταρχήν θα το στείλουν και για κάθε εβδομάδα καθυστέρηση από πότε δεν ξέρω επιστρέφουν το 10% όπως λες. Εγώ μίλησα για refund από PayPal που ήδη τρέχει

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμενα προσωπικα δε μου ξεκαθαρησαν αν θα μου επιστρεψουν στο ηλεκτρονικο πορτοφολι τους εκει ή στο paypal την διαφορα (αυτο το 10%) αν και τους το ζητησα. Ειπαν πως αν ακυρωσω τη παραγγελια θα μου επιστρεψουν ολο το ποσο στο paypal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...