Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σου φιλε μου,το θεμα ειναι οτι μιλας με το καταστημα και σου λεει ειναι φυσιολογικο δηλαδη σε μενα περασαν 52 μερες απο την αγορα χωρις καμια ανανεωση 2016-11-17 09:29 The item is on transport to the country of destination και λεει περιμενε ακομα 2 εβδομαδες,τελικα η nl post χαθηκε και πιστευω δεν θα βρεθουν τα δεματα αν ελεγε οτι εφτασαν ελλαδα εκει κατι θα γινοταν.

Εχω ενα δεμα με ακριβος τα ιδια στοιχεια με εσενα.

 

Χθες εστειλα ενα τυπικο μηνυμα στο καταστημα και μου απαντησαν

 

We shipped on date 10-11-2016. Therefore your delivery deadline will expire on Date 10-01-2017.

 

Once we receive all details above, we will offer you the right resolution for your case on this date. Please note this timeframe is only decided by the carrier to consider the item lost. Some other providers would even use a 60 day deadline after shipment. As a proof of goodwill, we commit to help our customer the best we can, by resolving delivery issues as early as possible.

Αν δεν εμφανιστει το δεμα σε μια βδομαδα περιπου θα τους στειλω παλι μηνυμα για να τους ενημερωσω οτι θα προχωρησω σε dispute.

 

 

Επισης εχω ενα δεμα με cn κολλημενο απο 9-11. Eχω στειλει και εκει μηνυμα στο καταστημα και θα κανω dispute στις 3-1-2017

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χώρα Προορισμού - Χρόνος αναζήτησης: 927 ms

2016-11-07 05:52 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος αναζήτησης: 2469 ms

2016-11-08 09:54 The item is on transport to the country of destination

2016-11-07 05:52 The item is at the PostNL sorting center

2016-11-01 10:06 The item is pre-advise

 

 

ακόμα τίποτα ...από μένα .περιμένω 1 του μηνά να πάρω τα χρήματα μου πίσω απο το gearbest ..θέλουν και 60 μέρες απο την αποστολή για το λάβουν ως χαμένο ..κανένας άλλος απο αρχές Νοεμβρίου έχει παραλαβει?

 

γεια σου φιλε μου και εγω το ιδιο περασαν 52 μερες τιποτα,και αλλοι περισσοτερες μερες τι ειναι αυτο το συστημα,δεν βλεπω να τα παρουμε περασαν πολλες μερες.

Link to comment
Share on other sites

15 παραγγελίες από το Gearbest, άλλες με tracking άλλες χωρίς και αρκετές αξίας 50€+, καμία δεν χάθηκε, όλες μέσω NL και όλες παράδοση σε max 20 μέρες.

Δεν βλέπω το λόγο για αυτό το σχόλιο

+τους υπόλοιπους που σοκαριστηκαν για το gearbet

 

Προσωπικά με πολυπολλαπλασιες των αναφερόμενων παραγγελιών σε κάθε από τα 6-7 διαφορετικα Κινέζο μαγαζα, αφήστε με να έχω την άποψή μου για το μαγαζι και να μην ξεχνώ το φέρει ο τους στους Έλληνες καταναλωτές στους πρώτους μήνες μετά τα capital controls και τα δέματα που πληρώνονται και δεν στάλθηκαν ποτέ ή την άρνηση τους τότε για εγγυήσεις κλπ

Ελπίζω να μην χρειαστεί να τους χρειαστείτε after sales

 

 

Ευχαριστώ

Edited by agatho

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου και εγω το ιδιο περασαν 52 μερες τιποτα,και αλλοι περισσοτερες μερες τι ειναι αυτο το συστημα,δεν βλεπω να τα παρουμε περασαν πολλες μερες.

Μην σε απασχολει, την αλλη εβδομαδα κανε dispute στο paypal. Το ιδιο θα κανω και εγω σε παραγγελια κολλημενη απο 17-11.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εμενα απο 4 δεκεμβριου shipped και κολλημενο απο 19 δεκεμβριου στο γνωστο σε ολους The item is on transport to the country of destination με ολλανδικο ταχυδρομειο.....αν μεχρι τελος της αλλης βδομαδας δεν κουνησει θα κινησω διαδικασια για dispute μεσω paypal.....Επισης απο 23 νοεμβριου με ελβετικο ταχυδρομειο κολλημενο Asendia Hong Kong, The consignment has left the origin border point εχω στειλει 3 μηνυματα στο dx και ολο λενε οτι θα το ψαξουν αλλα δεν εχω απαντηση,,οποτε και εγω εκανα dispute και πρωχωρησα σε escalate στο paypal,,και μου εγραψε το paypal οτι αν δεν εποικεινωνισει το dx μαζι τους σε ερωτηση τους μεχρι τις 7 ιανουαριου να τους ρωτησω για τα παρακατω βηματα..
Link to comment
Share on other sites

Μην σε απασχολει, την αλλη εβδομαδα κανε dispute στο paypal. Το ιδιο θα κανω και εγω σε παραγγελια κολλημενη απο 17-11.

 

ειναι απο το αλι,αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι ο πωλητης λεει περιμενε 2 εβδομαδες ακομα,αυτος υποστηριζει οτι ειναι ελλαδα τα δεματα,ακυρη απαντηση και αυτοι δεν ξερουνε τι λενε,και δεν πιστευω να αναλυσαν το θεμα καθολου.

Link to comment
Share on other sites

αυτοματα θα μπουν στην καρτα , απλα δεχεσαι την προταση τους

 

Εντάξει ευχαριστώ πολύ.Παει το όνειρο του letv 620 pro ,χ25 με αυτά που βλέπω εδώ θα παω για άλλο τώρα ίσως κάνα xiaomi . Έχω μπερδευτει με αυτά που ακούω για ρομ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ παρέλαβα δυο δέματα 40 ημέρες αργότερα, και τα 2 με POST NL χωρίς τελωνείο και τα 2.

 

Επίσης σήμερα μπήκαν Ελλάδα δυο πακέτα με SG Post που περίμενα (και αυτά καμια 30αριά μέρες έκαναν) και έφτασαν την ίδια μέρα στο κλείσιμο απο Κ.Δ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, οπότε ούτε αυτά τελωνείο. Τα δύο που παρέλαβα ήταν σημειωμένα ως "other" με δηλωμένη αξία ένα 20αρικο. Τα άλλα δύο είναι ένας φακός Canon και ένα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους περιμένουν δέμα από την PostNL.

PostNL error: Thousands of Sinterklaas gifts possibly delayed

 

"A computer error at PostNL on Monday resulted in thousands of packages being delayed in delivery."

 

"On average PostNL delivers some 500 thousand packages per day."

Edited by Aurumnus
Link to comment
Share on other sites

+τους υπόλοιπους που σοκαριστηκαν για το gearbet

 

Προσωπικά με πολυπολλαπλασιες των αναφερόμενων παραγγελιών σε κάθε από τα 6-7 διαφορετικα Κινέζο μαγαζα, αφήστε με να έχω την άποψή μου για το μαγαζι και να μην ξεχνώ το φέρει ο τους στους Έλληνες καταναλωτές στους πρώτους μήνες μετά τα capital controls και τα δέματα που πληρώνονται και δεν στάλθηκαν ποτέ ή την άρνηση τους τότε για εγγυήσεις κλπ

Ελπίζω να μην χρειαστεί να τους χρειαστείτε after sales

 

 

Ευχαριστώ

Χωρις να θελω να επεμβαινω τελικα η να υπερασπίζομαι ένα κινεζικο σαιτ αλλα, παρελαβα προχθες ένα smartwatch με android 4.4 ενσωματωμενο λειτουργικο, TenFifteen QW09, η καρτα σιμ δε λειτουργει δεν την βλεπει καν, δοκιμασα άλλες δυο σιμ το ιδιο, εχει πρόβλημα στο να δει τη σιμ "αλλα" όλα τα αλλα λειτουργουν κανονικα αψογα, wifi, Bluetooth, playstore, δουλευει πλήρως εκτος από το να δει τη σιμ. Μολις το ειδα το πρόβλημα τη πρωτη μερα παραλαβης ρωταω το gearbest τι να κανω, μου λεει δοκιμαστε και άλλη καρτα σιμ, απαντω την επομενη μερα δοκιμασα δεν λειτουργει στο να τη δει τη σιμ, και η επομενη κινηση αμεσα του gearbest ηταν να μου προτεινει refund και το κυριοτερο? μου λεει κρατήστε το ρολοι, δεν χρειαζεται να το στειλετε. τωρα τι γνωμη να εχω που θα μπορουσαν καλιστα να πουν στειλτε το, και όμως από μονοι τους μου ειπαν κρατήστε το? η αληθεια να λεγεται, αυτό είναι αψογη συμπεριφορά. EDIT: (και κατι που ξεχασα να γραψω, είναι ότι το refund στο paypal εγινε μεσα σε μια ωρα φανηκαν τα χρηματα, με το που απαντησα ότι δεχομαι το refund, μεσα σε μια ωρα τα επιστρεψανε) Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

:worry: - παρηγγειλα εξαρτημα απο μαγαζι με βαση την Κινα απο το ebay και στο tracking number βλεπω αυτο BUBBE**********YQ που ειναι απο Βελγιο,το θεμα ειναι πως απο τις 28 του μηνος στην αναζητηση μου βγαζει

2016-12-28 07:20

Item is at the shippers warehouse

τι δουλεια εχει η Bpost International με το κινεζικο μαγαζι ? το λεω γιατι αλλο ενα που εχω παραγγειλει το εχει λεει Αυστριακο ταχυδρομειο (!) αυτο οταν ερθει γιατι το βλεπω κολλημενο εκει θα ειναι με ΕλΤα συστημενο ? εχει ξανατυχει σε κανεναν ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβε κανείς από post nl σήμερα ή άλλαξε το status ? Αν ναι, πότε είχε παραγγείλει?Για να ξέρουμε που είμαστε

 

Καλησπέρα ....παραγγελία απο 11/11....έφυγε 14/11....κόλλησε απο τις 21/11 σε ,order is on transoort ....και ξεκόλλησε 14 /12 οτι εφτασε Ελλαδα και 29/12 εφτασε στο office exchange !!!

Έκτοτε τίποτα παλι...!!

Έσπασαν τα νεύρα μου.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές. Τα 45€ είναι το 15% της τιμής του κινητού στην Ελλάδα. Μαζί με τα 170€ έχω 215€ αντί για 300€ που κάνει εδώ.

Δυστυχώς η έκδοση του κινητού που ήθελα δεν υπήρχε σε ευρωπαϊκή αποθήκη όταν παρήγγειλα... :(

Αλλιώς έχεις απόλυτο δίκιο.

 

Να μην κάνω τον έξυπνο αλλά πολλά είδη τα βρίσκεις στην ίδια σχεδόν τιμή στην Ελλάδα χωρίς την αναμονή. Εγώ αυτό έκανα μετά το ρεζιλίκι με την NL.

https://www.bestprice.gr/item/2154895266/xiaomi-redmi-note-4-64gb.html

 

 

Καλησπερα και παλι...και για να βαζουμε τα πραγματα στη σειρα τους....και παντα οπως εγραψα καλοπροαίρετα

Πρωτα πρωτα τα 45,6ε του φιλου που πληρωσε στο τελωνειο για να παρει ενα κινητο αξιας 170ε ειναι το 27% της αξιας του....

Δηλαδη παραπανω απο το 1/4 της τιμης του....Δεν ξερω ποιο ηταν αυτο που πηρε για να δω αν τον συνεφερε να το παρει απο εδω

οπως εγραψε ο φιλος απο πανω αλλα για την ευρωπαικη αποθηκη πραγματι μπορει να μην το βρηκε να το παρει χωρις την αγωνια των τελωνειων που εχουν οι περισσοτεροι απο οτι διαβαζω εδω..."καλη δυναμη στους υπολοιπους,ευτυχως σταθηκα τυχερος,καλη τυχη σε ολους" και κατι τετοια....Και ρωταει τωρα ενας ανθρωπος οπως εχω γραψει σε παλιοτερο ποστ που αγοραζει απο ebay + OΛΑ τα αλλα γνωστα μαγαζια πανω απο 10 χρονια ...Γιατι βρε παιδια να εχετε αυτη την αγωνια χρονιαρες μερες για εσας και τους γνωστους σας που θελετε να δωρησετε??

Σας ιντριγκαρει τοσο πολυ οσο κι εμενα αλλοστε να αγοραζετε μονο και μονο φθηνοτερα και να λετε τι κινηταρα πηρα μονο με 80ε:shifty::shifty:????

Ειλικρινα παντως με τα γεγονοτα των τελευταιων εβδομαδων εγω ειπα...εψαξα και βρηκα το κινητο που μου αρεσει....το βρηκα ευτυχως απο EU αποθηκη καταστηματων και η διαφορα σαφως με συμφερει και το πηρα...ΟΚ?

Γιατι να μην το παρω απο εδω στα διαφορα ηλεκτγονικα μαγαζια αφου ΟΝΤΩΣ η διαφορα πλεον δεν ειναι αυτη που ηταν

Για την περιπτωση μου ενα homtom ht20 απο κινα εχει 90-100.....απο ΕU το βρηκα 110 και εδω εχει 155 με οσα το συνοδευουν εδω;);)

Αγοραζα ΚΑΙ ΘΑ ξαναγορασω απο κινα αλλα στην προκειμενη περιπτωση ψαξτε το και ξαναψαξτε το...Καλή συνεχεια σε ολους μας

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να επεμβαινω τελικα η να υπερασπίζομαι ένα κινεζικο σαιτ αλλα, παρελαβα προχθες ένα smartwatch με android 4.4 ενσωματωμενο λειτουργικο, TenFifteen QW09, η καρτα σιμ δε λειτουργει δεν την βλεπει καν, δοκιμασα άλλες δυο σιμ το ιδιο, εχει πρόβλημα στο να δει τη σιμ "αλλα" όλα τα αλλα λειτουργουν κανονικα αψογα, wifi, Bluetooth, playstore, δουλευει πλήρως εκτος από το να δει τη σιμ. Μολις το ειδα το πρόβλημα τη πρωτη μερα παραλαβης ρωταω το gearbest τι να κανω, μου λεει δοκιμαστε και άλλη καρτα σιμ, απαντω την επομενη μερα δοκιμασα δεν λειτουργει στο να τη δει τη σιμ, και η επομενη κινηση αμεσα του gearbest ηταν να μου προτεινει refund και το κυριοτερο? μου λεει κρατήστε το ρολοι, δεν χρειαζεται να το στειλετε. τωρα τι γνωμη να εχω που θα μπορουσαν καλιστα να πουν στειλτε το, και όμως από μονοι τους μου ειπαν κρατήστε το? η αληθεια να λεγεται, αυτό είναι αψογη συμπεριφορά. EDIT: (και κατι που ξεχασα να γραψω, είναι ότι το refund στο paypal εγινε μεσα σε μια ωρα φανηκαν τα χρηματα, με το που απαντησα ότι δεχομαι το refund, μεσα σε μια ωρα τα επιστρεψανε)

 

 

Αρχηγε μου το QW09 αν το εστελνες πισω ειναι πολυ πιθανο να στοιχιζαν τα μεταφορικα παραπανω απο το ιδιο το ρολοι... Σχεδον ολα τα καταστηματα για αγορες κατω των 60-70 ευρω σου λεει κρατα το ελατωματικο γτ πρεπει να σου πληρωσουν την επιστροφη σε DOA. (εκτος απο τον αλι)

Αν αυτο σε εκπλησει δεν εχεις ψηθει ακομη :)

Επισης δεν γινεται να μην σε ρωτησαν αν θες να στα επιστρεψουν σε gearbet wallet... και στην επομενη αγορα να μην εχεις καλυψη paypal?

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγε μου το QW09 αν το εστελνες πισω ειναι πολυ πιθανο να στοιχιζαν τα μεταφορικα παραπανω απο το ιδιο το ρολοι... Σχεδον ολα τα καταστηματα για αγορες κατω των 60-70 ευρω σου λεει κρατα το ελατωματικο γτ πρεπει να σου πληρωσουν την επιστροφη σε DOA. (εκτος απο τον αλι)

Αν αυτο σε εκπλησει δεν εχεις ψηθει ακομη :)

Επισης δεν γινεται να μην σε ρωτησαν αν θες να στα επιστρεψουν σε gearbet wallet... και στην επομενη αγορα να μην εχεις καλυψη paypal?

Καλα φιλε μου τωρα τι λες αν εχω ψηθει η όχι? εχω κανει πανω από 40 αγορες από gearbest, μα ποτε μα ποτε δεν ειχα πρόβλημα όλα τα στειλανε και μη registered τα περισσοτερα, ναι μου προτειναν 3 λυσεις και αυτή που λες να τα βαλουν στο wallet μου, η να μου το ξαναστειλουν, η να μου επιστρεψουν τα χρηματα στο paypal, μου ειπαν ολες τις πιθανες λυσεις απλα, ποιο είναι το κακο κι καχυποψια για σενα? και εγω αν ειχα κατάστημα θα εδινα ολες τις πιθανες λυσεις και να διαλεξει ο πελατης ποια από αυτές θελει. μπορουσαν αν ηθελαν να μη μου προτεινουν επιστροφή στο paypal και να δουν τι θα απαντησω εγω? μπορουσαν αλλα προτειναν ολες τις εφικτες λυσεις. επισεις μπορουσαν να καθυστερησουν να μου δωσουν λυσεις μηπως και βαρεθω και μετανοιωσω και το κρατησω, δεν το εκαναν όμως, αμεση και ξεκαθαρη η απαντηση τους. λιγη απλη λογικη δε βλαπτει, και το κυριοτερο όχι τοση καχυποψια παντα όταν οι λυσεις είναι αμεσες και ξεκάθαρες.
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε γίνεται χαμός τέτοια μέρες.από αρχές Νοεμβρίου περιμένω παραγγελία ενα smartwatch εδώ και 33 μέρες είναι σε κατάσταση αποστολή στο εξωτερικό.. Θα περιμένω μέχρι τέλος Ιανουαρίου..αν δεν μπορείτε να περιμένετε εδώ μια χαρά πουλάνε τα πράγματα

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλα φιλε μου τωρα τι λες αν εχω ψηθει η όχι? εχω κανει πανω από 40 αγορες από gearbest, μα ποτε μα ποτε δεν ειχα πρόβλημα όλα τα στειλανε και μη registered τα περισσοτερα, ναι μου προτειναν 3 λυσεις και αυτή που λες να τα βαλουν στο wallet μου, η να μου το ξαναστειλουν, η να μου επιστρεψουν τα χρηματα στο paypal, μου ειπαν ολες τις πιθανες λυσεις απλα, ποιο είναι το κακο κι καχυποψια για σενα? και εγω αν ειχα κατάστημα θα εδινα ολες τις πιθανες λυσεις και να διαλεξει ο πελατης ποια από αυτές θελει. μπορουσαν αν ηθελαν να μη μου προτεινουν επιστροφή στο paypal και να δουν τι θα απαντησω εγω? μπορουσαν αλλα προτειναν ολες τις εφικτες λυσεις. επισεις μπορουσαν να καθυστερησουν να μου δωσουν λυσεις μηπως και βαρεθω και μετανοιωσω και το κρατησω, δεν το εκαναν όμως, αμεση και ξεκαθαρη η απαντηση τους. λιγη απλη λογικη δε βλαπτει, και το κυριοτερο όχι τοση καχυποψια παντα όταν οι λυσεις είναι αμεσες και ξεκάθαρες.

 

 

Αρχηγε μου... Αν εχεις κάνει 40 αγορές συνόλου 200-300 ευρώ από ένα μόνο κατάστημα και θεωρείς τον εαυτό σου ψημένο ενώ δεν ξέρεις τις γενικές πολιτικές των μαγαζιων, ξέρω κόσμο που έχουν καεί στο ψήσιμο χ500.

Τεσπα άστο μέρες που είναι μια πρόταση είπα, εγώ το κατάτασσω λίγο πιο πάνω από το ebay λίγο πιο κάτω από το Ali, αυτα.... ειρήνη αγάπη

Edited by impreza_sti

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και μια ανάποδη αποστολή, από Ελλάδα συστημένο στο Amazon Ιταλίας...

Από τις 20 του μήνα είναι στο

20/12/2016 23:23 - ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

Είναι ο μήνας της υπομονής....

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγε μου το QW09 αν το εστελνες πισω ειναι πολυ πιθανο να στοιχιζαν τα μεταφορικα παραπανω απο το ιδιο το ρολοι... Σχεδον ολα τα καταστηματα για αγορες κατω των 60-70 ευρω σου λεει κρατα το ελατωματικο γτ πρεπει να σου πληρωσουν την επιστροφη σε DOA. (εκτος απο τον αλι)

Αν αυτο σε εκπλησει δεν εχεις ψηθει ακομη :)

Επισης δεν γινεται να μην σε ρωτησαν αν θες να στα επιστρεψουν σε gearbet wallet... και στην επομενη αγορα να μην εχεις καλυψη paypal?

 

Μπορείς να μου πεις ποιά είναι αυτά τα καταστήματα που σου λένε κατευθείαν να κρατήσεις προιόν αξίας 60-70 όπως είπες που εν μέρη δουλεύει και να σου γυρίσουν πίσω όλο το ποσό ; ( όχι τυχαία καλή αντιμετώπιση αλλά πάγια τακτική που είπες )

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγε μου... Αν εχεις κάνει 40 αγορές συνόλου 200-300 ευρώ από ένα μόνο κατάστημα και θεωρείς τον εαυτό σου ψημένο ενώ δεν ξέρεις τις γενικές πολιτικές των μαγαζιων, ξέρω κόσμο που έχουν καεί στο ψήσιμο χ500.

Τεσπα άστο μέρες που είναι μια πρόταση είπα, εγώ το κατάτασσω λίγο πιο πάνω από το ebay λίγο πιο κάτω από το Ali, αυτα.... ειρήνη αγάπη πασοκ

Πρωτον, δεν ξερεις αν εχω κανει αγορες 200 η 1400 ευρω, και επισεις το ψήσιμο σε καποιον πιστευεις ότι είναι οι αγορες μονο, η ο τροπος που τοποθετεί τις καταστασεις καποιος με βαση τη λογικη? Επισεις εδώ ελλαδα για να κανουν DOA μου εχουν βγαλει πρωτα τον πατο και για ποσο των 35 ευρω σε πληροφορω (και εννοείτε όχι να κρατησω το προιον, ποτε αυτό.), και από μεγαλη μαλιστα αλυσιδα ηλεκτρονικων. Όσοι μας διαβαζουν θα καταλαβουν με ποια λογικη μιλαω, και ποιος εχει δικιο και ποιος όχι. Καλες γιορτες

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στην Ελλάδα πρέπει να ξοδέψεις εσύ βενζίνη να πας στο μαγαζί. Από την Κίνα πληρώνουν αυτοί τα μεταφορικά σε DOA... Αν αγοράζουν το ρολόι 15$ (πολλά λεω) και για να το στείλεις πισω θα τους χρεώσεις αλλά τόσα γιατί να στο ζητήσουν πίσω? Τι να το κάνει το ελλατωματικο ρολόι? Να το ξανάπουλησει για να του το ξαναστειλουν πίσω?

Και δου ξανάλεω κανένα από τα Κινέζο μαγαζα δεν σου ζητάει επιστροφή σε φθηνά προϊόντα εκτός από το Ali γιατί δεν τα συμφέρει

Edited by agatho

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στην Ελλάδα πρέπει να ξοδέψεις εσύ βενζίνη να πας στο μαγαζί. Από την Κίνα πληρώνουν αυτοί τα μεταφορικά σε DOA... Αν αγοράζουν το ρολόι 15$ (πολλά λεω) και για να το στείλεις πισω θα τους χρεώσεις αλλά τόσα γιατί να στο ζητήσουν πίσω? Τι να το κάνει το ελλατωματικο ρολόι? Να το ξανάπουλησει για να του το ξαναστειλουν πίσω?

Και δου ξανάλεω κανένα από τα Κινέζο μαγαζα δεν σου ζητάει επιστροφή σε φθηνά προϊόντα εκτός από το Ali γιατί δεν τα συμφέρει

 

Δεν καταλαβες τι ειπα στο δευτερο ποστ μου, αν ηθελαν να με ξεγελασουν όπως λες δε θα μπορουσαν με καποιους τροπους πανεύκολους να το επιδιοξουν, για να τους μεινουν τα 40 ευρω, ανεξάρτητα αν το πετυχαιναν η όχι? Πχ καθυστερηση στην απαντηση τους και διαφορα αλλα, αλλα το αντιθετο ηταν αμεσοι και ξεκάθαροι και μου αφησαν σε μενα την επιλογή. Τι δεν καταλαβαίνεις από αυτά που λεω? Εσυ τους κατηγορεις ενώ εμενα μου εδωσαν λυση υπερ μου όταν αλλοι προσπαθουν το αντιθετο, ελληνικα καταστήματα και μη.

Link to comment
Share on other sites

+τους υπόλοιπους που σοκαριστηκαν για το gearbet

 

Προσωπικά με πολυπολλαπλασιες των αναφερόμενων παραγγελιών σε κάθε από τα 6-7 διαφορετικα Κινέζο μαγαζα, αφήστε με να έχω την άποψή μου για το μαγαζι και να μην ξεχνώ το φέρει ο τους στους Έλληνες καταναλωτές στους πρώτους μήνες μετά τα capital controls και τα δέματα που πληρώνονται και δεν στάλθηκαν ποτέ ή την άρνηση τους τότε για εγγυήσεις κλπ

Ελπίζω να μην χρειαστεί να τους χρειαστείτε after sales

 

 

Ευχαριστώ

 

Φιλικά πάντα

 

ποιος σου είπε ότι εγώ δεν έχω κάνει αγορές από αλλά καταστήματα; Μετράω πανό από 50 από Κίνα Αμερική Αγγλία κτλ κτλ κτλ. τελευταία ένα redmi note 4 από geekbuying, στο οποίο σε aftersale support "έχαναν" ακόμα και email. ποιος σου είπε ότι δεν χρειάστηκα aftersale support από Gearbest? Ιδικά θυμάμαι μια φορά που μου είχαν στείλει από μόνοι τους μήνυμα πριν καν στείλω εγώ για ενημέρωση ενός προϊόντος που είχε εξαντληθεί μέσα σε μια μαζική παραγγελία, και μου είχανε κάνει από μόνοι τους refund + δώρα.

φυσικά δεκτή η προσωπική σου άποψη, αλλά καλό θα ήταν να μην "φοβιζουμε" κάποιον που θα πάει να κάνει ως νέος στον "κλάδο" παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θυμήθηκα το λόγο για τον οποίο σταμάτησα να γράφω σε αυτό το φόρουμ...

 

Δεν το συνεχίζω γιατί όσο και να προσπαθήσω δεν θέλετε να ακούσετε... με 40-50 παραγγελίες έχετε γίνει γνωστές... Οκ αν χρειαστεί κάτι θα σας ρωτήσω next time (sic). So long και σας εύχομαι να μην σας κάτσει ποτέ στραβη

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Number:

Package Status: Pick Up

Destination Country: Greece

Origin Country: Italy

2016-12-31 01:09 LEIPZIG - GERMANY, Arrived at Sort Facility LEIPZIG - GERMANY

2016-12-30 20:06 THESSALONIKI - GREECE, Forwarded for delivery

2016-12-30 11:23 THESSALONIKI - GREECE, Arrived at Sort Facility THESSALONIKI - GREECE

2016-12-30 09:59 SOFIA - BULGARIA, Departed Facility in SOFIA - BULGARIA

2016-12-30 07:00 SOFIA - BULGARIA, Transferred through SOFIA - BULGARIA

2016-12-30 05:33 COLOGNE - GERMANY, Departed Facility in COLOGNE - GERMANY

2016-12-30 05:31 COLOGNE - GERMANY, Transferred through COLOGNE - GERMANY

2016-12-30 03:54 LEIPZIG - GERMANY, Departed Facility in LEIPZIG - GERMANY

2016-12-30 02:26 LEIPZIG - GERMANY, Processed at LEIPZIG - GERMANY

2016-12-30 01:55 LEIPZIG - GERMANY, Arrived at Sort Facility LEIPZIG - GERMANY

2016-12-29 22:56 VENICE - ITALY, Departed Facility in VENICE - ITALY

2016-12-29 20:24 VENICE - ITALY, Processed at VENICE - ITALY

2016-12-29 13:11 TRIESTE - ITALY, Shipment picked up

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Γιατί γύρισε πίσω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...