Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kostisbets απο ποιο μαγαζι ειναι η παραγγελια?

Από minideal. Επιτέλους σήμερα ήρθε Ελλάδα, Ή παραγγελια έγινε 14/7.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά.... Τι προτείνετε να κάνω; RS481560848NL

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.... Τι προτείνετε να κάνω; RS481560848NL

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έχει όντως αργήσει πολύ

εγώ θα περίμενα μερικές μέρες ακόμα(μέχρι τέλος εβδομάδας) μήπως εμφανιστεί

και αν δεεεν θα μιλούσα με το κατάστημα

ίσως έπαιρνα τηλέφωνο και στα ελτα(πρέπει να είναι Ελλάδα και να έχει ξεχαστεί κάπου)

Link to comment
Share on other sites

http://www.17track.net/el/track?nums=RF411375362SG εδω παιδια τι γινετε; ταξιδευει; περιμενει την πτηση για αθηνα; δεν μπορω να βγαλω ακρη. πρωτη μου αγορα απο κινα και δεν γνωριζω καποια και πολλα
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

http://www.17track.net/el/track?nums=RF411375362SG εδω παιδια τι γινετε; ταξιδευει; περιμενει την πτηση για αθηνα; δεν μπορω να βγαλω ακρη. πρωτη μου αγορα απο κινα και δεν γνωριζω καποια και πολλα

 

ταξιδεύει προς Ελλάδα πριν 3 μέρες

μια χαρά είναι

Link to comment
Share on other sites

ταξιδεύει προς Ελλάδα πριν 3 μέρες

μια χαρά είναι

 

με εδωσες χαρα τωρα, μπορω να ελπιζω να το εχω πριν το 15αυγουστο; λογικα θα εφτασε και Ελλαδα και θα ειναι χωμενο σε καποιο σακο;

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

με εδωσες χαρα τωρα, μπορω να ελπιζω να το εχω πριν το 15αυγουστο; λογικα θα εφτασε και Ελλαδα και θα ειναι χωμενο σε καποιο σακο;

 

Απλα περιμένεις...Δεν μπορείς να κάνεις κατι ώστε να ερθει πιο γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Απλα περιμένεις...Δεν μπορείς να κάνεις κατι ώστε να ερθει πιο γρήγορα...

 

το ξερω οτι δεν μπορω να κανω κατι απο το να περιμενω,απλα επειδη ο φιλος παραπανω με ειπε οτι ταξιδευει για Ελλαδα,ξεκινησε πριν τρεις μερες,ρωτησα λοιπον απο την εμπειρεια που εχετε πολλοι, αν θα το εχω πριν το 15αυγουστο.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

έχει όντως αργήσει πολύ

εγώ θα περίμενα μερικές μέρες ακόμα(μέχρι τέλος εβδομάδας) μήπως εμφανιστεί

και αν δεεεν θα μιλούσα με το κατάστημα

ίσως έπαιρνα τηλέφωνο και στα ελτα(πρέπει να είναι Ελλάδα και να έχει ξεχαστεί κάπου)

Μίλησα με κατάστημα, χτες μου είπαν ότι είναι Ελλάδα, παίρνω ΕΛΤΑ σήμερα λένε ότι λέει το tracking... Πως το βγάλανε ότι είναι Ελλάδα δεν ξέρω. Έχω στείλει mail μέχρι και στην NL χωρίς απάντηση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι δεν μπορω να κανω κατι απο το να περιμενω,απλα επειδη ο φιλος παραπανω με ειπε οτι ταξιδευει για Ελλαδα,ξεκινησε πριν τρεις μερες,ρωτησα λοιπον απο την εμπειρεια που εχετε πολλοι, αν θα το εχω πριν το 15αυγουστο.

 

πριν τον 15αυγουστο ποολυ χλωμο

δεν μπορεις να κανεις κατι

οταν ειναι να ερθει θα ερθει

 

Μίλησα με κατάστημα, χτες μου είπαν ότι είναι Ελλάδα, παίρνω ΕΛΤΑ σήμερα λένε ότι λέει το tracking... Πως το βγάλανε ότι είναι Ελλάδα δεν ξέρω. Έχω στείλει mail μέχρι και στην NL χωρίς απάντηση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Αμα δεν εχει κολησει καπου Ελλαδα θα ειναι λογικα και καπου κανει βολτες

Στο ειπαν επειδη υπεθεσαν οτι μετα απο τοσο καιρο θα εχει φτασει Ελλαδα

και απλα δεν το εχουν κοιταξει ακομα στα κεντρικα

Ξαναστειλε σε NL

Αμα δεν γινει τπτ και δεν εχει καποια ενημερωση το τρακινγ ξαναμιλα με το καταστημα

και αμα δεν βγαλεις ακρη δες προς paypal μερια

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και δασμούς να μην έχεις να πληρώσεις (που λογικά δε θα έχεις, λόγω χαμηλής αξίας) η DHL όλο και κάτι χρεώνει για τον εκτελωνισμό. Ίσως εκτός από το gearbest καλά θα ήταν να μιλούσες και με την DHL.

 

 

καλά εκεί στο gearbest είναι λίγο ότι να ναι..

κάνω την παραγγελία κανονικά για να μου το στείλουν με DHL όπως έλεγε στην παραγγελία..

μου στέλνουν πρώτο εμαιλ και μου λένε καλύτερα είναι να το στείλουμε απλό δέμα γιατί μπορεί να περάσει τελωνείο με DHL.

τους λέω οκ στείλτε το με απλό ταχυδρομείο..

μου στέλνουν δεύτερο εμαιλ και μου λένε δεν γίνετε να το στείλουμε με απλό γιατί αυτό που παρήγγειλες στέλνετε μόνο με dhl...

τους λέω οκ στείλτε το με dhl..

και μου ξανα στέλνουν τρίτο email πως για να το στείλουν με dhl πρέπει να δώσω 30δολαρια παραπάνω γιατί δεν έχει dhl στο μέρος μου(στη σκιάθο) και άν θέλω να το στείλουν με απλό ταχυδρομείο η με ems..

απαντάω στείλτε το με απλό ταχυδρομείο όπως σας είχα πει στην αρχή...

μου ξανα στέλνουν τέταρτο εμαιλ και μου λένε αγνόησε την πρόταση που έλεγε για αλλαγή αποστολής για απλό ταχυδρομείο και ems..

και αν θες στείλε μία διεύθυνση που να υπάρχει κατάστημα dhl...

τώρα θα τους στείλω διεύθυνση στην καβάλα (να το παραλάβει η αδερφή μου) που έχει dhl να δω τι άλλο θα βρούνε να πούνε..

το θέατρο του παραλόγου..

έχω πάρει πολλά πράγματα από εκεί αλλά αυτό πρώτη φορά!!

 

όσο για τελωνείο (αν σταματήσει εκεί) θα δώ αν μπορεί να κάνει τίποτα ο θείος μου που έχει εκτελωνιστικό γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

RS472294384NL έχει κολλήσει λίγο ή μου φαίνεται???

στον ιδιο σακο ειμαστε φιλε, μαζι και ο linuxilakis. ελπιζω μεχρι τελος εβδομάδας να εχει φτασει τουλάχιστον ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

RS573564032NL.....εχει κολησει ολλανδια...πρωτη φορα τοσο πολυ...εχει κανεις αλλος θεμα με την nl???
Link to comment
Share on other sites

στον ιδιο σακο ειμαστε φιλε, μαζι και ο linuxilakis. ελπιζω μεχρι τελος εβδομάδας να εχει φτασει τουλάχιστον ελλαδα

 

Έχω και τα τρία tracking μαζι και τα παρακολουθώ χεχε..... εγω πιστεύω ότι σήμερα ή αύριο θα φανεί ελλάδα αλλά μην περιμένετε πριν το 15Αυγουστο όπως είχα ξαναπεί και σε προηγούμενα ποστ. Εκτός και άν η παναγιά βάλει το χέρι της..........

Link to comment
Share on other sites

Έχω και τα τρία tracking μαζι και τα παρακολουθώ χεχε..... εγω πιστεύω ότι σήμερα ή αύριο θα φανεί ελλάδα αλλά μην περιμένετε πριν το 15Αυγουστο όπως είχα ξαναπεί και σε προηγούμενα ποστ. Εκτός και άν η παναγιά βάλει το χέρι της..........

 

καλα ναι εφόσον δεν φανηκαν μεχρι και χθες ελλαδα, οι πιθανότητες να παραλαβουμε πριν το 15αυγουστο νομιζω είναι μηδαμινες

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι πάλι περίμενα 2 παραγγελίες ένα drone από gearbest 19/7 κι από minideal το xiaomi redmin note 3 pro 23/7 τα παρέλαβα σήμερα τα άνοιξα όλα μια χαρά ευχαριστώ όσους έλυσαν τις απορίες μου
Link to comment
Share on other sites

καλα ναι εφόσον δεν φανηκαν μεχρι και χθες ελλαδα, οι πιθανότητες να παραλαβουμε πριν το 15αυγουστο νομιζω είναι μηδαμινες

 

και εγω την ειχα μια ελπιδα με SP για δεκαπνταυγουστο αλλα εφυγε και αυτη. Υπομονη.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

RS573564032NL.....εχει κολησει ολλανδια...πρωτη φορα τοσο πολυ...εχει κανεις αλλος θεμα με την nl???

 

Ναι εγώ, εχει κολλήσει από μία μερα πριν απο το δικό σου, εχω γράψει και μερικά ποστ πιο πίσω.

Απο ΕΛΤΑ μου ειπαν χθες ότι αντι για 31/7 που γράφει το δικό μου στατους το έστειλαν 2/8,

οτι δεν εχει φτάσει ακόμα Ελλάδα και οτι δεν ξέρουν πότε θα φτάσει ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

RS472276482NL. Από 4/8 βρίσκεται Ολλανδια και περιμένει.

 

Μην περιμένετε σε 5 μερες να έρθει Ελλαδα και να παραλάβετε....Ρίχνετε μια ματια στον οδηγό στην πρωτη σελιδα και περιμένετε...Μην γεμίζουμε το θεμα με μη ουσιώδει ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σήμερα παρέλαβα και εγώ 2 redmi note 3 pro από geekbuying με SG. μπορώ να πω ότι εκεί που περίμενα να καθυστερήσουν καμία 20αριά μέρες οι θήκες ήρθαν σε 13 μέρες και τα κινητά σε 9 από την μέρα που μου τα έστειλαν. Καλά για τα κινητά περίμενα 2 εβδομάδες να μου στείλουν traking αλλά η SG δεν καθυστέρησε καθόλου ούτε και το ελτά. όταν έφτασαν τα κινητά κέντρο διαλογής της περιοχής μου κάλεσα τα ελτά και πήγα και τα πήρα από εκεί για να μην περιμένω άλλες 2 μέρες για να πάει στο ταχυδρομείο για παραλαβή. Ευγενέστατοι στα ελτά αμέσως με εξυπηρέτησαν και το παρέλαβα από εκεί ενώ θα μπορούσαν να μου πουν να περιμένω να παραλάβω ειδοποιητήριο. Για τα κινητά από μεριά της SG ακόμα εμφανίζει Despatched to overseas (Country code: GR) αλλά ευτυχώς δεν ίσχυε.

http://www.17track.net/en/track?nums=RF410784737SG,RF411183019SG

αυτά από την δική μου εμπειρία με την μεταφορική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σήμερα παρέλαβα και εγώ 2 redmi note 3 pro από geekbuying με SG. μπορώ να πω ότι εκεί που περίμενα να καθυστερήσουν καμία 20αριά μέρες οι θήκες ήρθαν σε 13 μέρες και τα κινητά σε 9 από την μέρα που μου τα έστειλαν. Καλά για τα κινητά περίμενα 2 εβδομάδες να μου στείλουν traking αλλά η SG δεν καθυστέρησε καθόλου ούτε και το ελτά. όταν έφτασαν τα κινητά κέντρο διαλογής της περιοχής μου κάλεσα τα ελτά και πήγα και τα πήρα από εκεί για να μην περιμένω άλλες 2 μέρες για να πάει στο ταχυδρομείο για παραλαβή. Ευγενέστατοι στα ελτά αμέσως με εξυπηρέτησαν και το παρέλαβα από εκεί ενώ θα μπορούσαν να μου πουν να περιμένω να παραλάβω ειδοποιητήριο. Για τα κινητά από μεριά της SG ακόμα εμφανίζει Despatched to overseas (Country code: GR) αλλά ευτυχώς δεν ίσχυε.

http://www.17track.net/en/track?nums=RF410784737SG,RF411183019SG

αυτά από την δική μου εμπειρία με την μεταφορική

 

τυχερε. καλοριζικα

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε σε 5 μερες να έρθει Ελλαδα και να παραλάβετε....Ρίχνετε μια ματια στον οδηγό στην πρωτη σελιδα και περιμένετε...Μην γεμίζουμε το θεμα με μη ουσιώδει ποστ.

 

Κι ομως φιλε. Σε 5 μερες απο ολλανδια, εφτασε ελλάδα. RS561355672NL

 

Καθαρη κωλοφαρδια, δε λεω. Μιας και μου εχει τυχει να κανει και 12 μερες μονο στο ολλανδια-ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Περιμένω ένα δέμα από PostNL, δύο από SingPost και πέντε από China Post (powerbank, αξεσουάρ κινητού κτλ.). Τα πιο πολλά είναι στο στάδιο Leaving parcel center. Προλαβαίνω να τα παραλάβω μέχρι τις 20 Αυγούστου;

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...