Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα!

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 04-08-2016 12:04 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 11-08-2016 07:46 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 11-08-2016 11:42 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 11-08-2016 11:52 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 11-08-2016 22:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 12-08-2016 3: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 12-08-2016 24: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 12-08-2016 06:32 Μ.Δ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 12-08-2016 06:56 Μ.Δ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

μπορω να παω να το παρω μονος μου σημερα?και αν ναι από που? γιατι πηρα τηλεφωνο (ελπιζω να καλεσα το σωστο κατάστημα) και μου ειπαν κατι για ειδοποιητήρια κτλ. μηπως πρεπει να παω από εκει να βγαλω ακρη?

πέρνεις τηλ στο ΕΛΤΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, τους δίνεις το tracknumber για να επιβεβαιώσουν ότι το έχουν εκεί και τους λες ότι θα περάσεις να το πάρεις ο ίδιος (με την ταυτότητά σου). Έτσι έκανα και εγώ σήμερα και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πέρνεις τηλ στο ΕΛΤΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, τους δίνεις το tracknumber για να επιβεβαιώσουν ότι το έχουν εκεί και τους λες ότι θα περάσεις να το πάρεις ο ίδιος (με την ταυτότητά σου). Έτσι έκανα και εγώ σήμερα και όλα οκ.

 

ευχαριστω φιλε. από το τηλεφωνο μου φανηκε ότι ο τυπος δεν ψηνοταν να με βοηθησει ιδιαιτερα :p

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε. από το τηλεφωνο μου φανηκε ότι ο τυπος δεν ψηνοταν να με βοηθησει ιδιαιτερα :p

μην αγχώνεσαι, απλά τσέκαρε αν είναι το δέμα σου είναι εκεί και απλά πήγαινε και παρτο, τόσο απλά!

τσέκαρε μόνο σου με το tracknumber εδω:

http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx

Link to comment
Share on other sites

Το θαύμα του 15αύγουστου έγινε, παρέλαβα σήμερα!!!!!

Άρα έχουμε και λέμε:

1. Αγορά από vickmall 25/7

2. Άφιξη Ελλάδα 11/8 μέσω NL

3. Άφιξη σε κατ/μα ΕΛΤΑ Αιόλου (Αθήνα κέντρο) 12/8

4. Παραλαβή ο ίδιος από το κατάστημα 12/8

Σύνολο: 18 ημέρες (μια χαρά το κόβω)

 

Άντε με το καλό και οι υπόλοιποι του σάκου...

 

......να χαρεις οτι εχεις πάρει....το δικό μου δεν μετακινήθηκε χθες καθόλου και πήγε σήμερα το πρωί στο κ.δ αττικης ενώ εσάς (τα σκαναρίσματα είναι με διαφορά ολίγον λεπτών εφύγαν απο αεροδρόμιο το βράδυ και σήμερα είναι στους τοπικούς ταχυδρόμους. Το λέω αυτό έτσι για να βλέπουμε το τυχαίο του θέματος παραλαβή απο το εξωτερικό.....Τεσπα αυτήν την φορά ήμουν εγώ ο γκαντέμης :mad:. Σας δίνω και το νούμερο να κάνετε συγκρίσεις. RS472323559NL

Link to comment
Share on other sites

πηγα στα ελτα και μου ειπαν οτι εχει φυγει για διανομη απο τις 10 παρα το πρωι που τους πηρα τηλεφωνο. αυτο τι σημαινει? οτι παιζει να ερθει και σημερα ή απο τριτη?
Link to comment
Share on other sites

πηγα στα ελτα και μου ειπαν οτι εχει φυγει για διανομη απο τις 10 παρα το πρωι που τους πηρα τηλεφωνο. αυτο τι σημαινει? οτι παιζει να ερθει και σημερα ή απο τριτη?

Αν στο tracking γράφει "προς παράδοση" τότε εκτός απροόπτου θα στο φέρει σήμερα ο ταχυδρόμος.

Link to comment
Share on other sites

πηγα στα ελτα και μου ειπαν οτι εχει φυγει για διανομη απο τις 10 παρα το πρωι που τους πηρα τηλεφωνο. αυτο τι σημαινει? οτι παιζει να ερθει και σημερα ή απο τριτη?

 

εχει φύγει για να έρθει σε σένα απλά έχε το νού σου μην σου αφήσει μόνο χαρτάκι δλδ δεν το έχει μαζί του...τσάκωσε τον ταχυδρόμο και πες του που το έχεις να ρθω τώρα να το πάρω.....Τα ΜΔ περιοχής είναι διαφορετικά απο τα καταστήματα και αφού πάει στους ταχυδρόμους για να παραδοθεί και εφόσον δεν βρεί κάποιον, τότε το πάει στο κατάστημα γι ααυτό και το χαρτάκι λέει μετα τις 10 την επόμενη για να έχουν προλάβει να το δώσουν......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πηγα στα ελτα και μου ειπαν οτι εχει φυγει για διανομη απο τις 10 παρα το πρωι που τους πηρα τηλεφωνο. αυτο τι σημαινει? οτι παιζει να ερθει και σημερα ή απο τριτη?

 

πάρε το κατάστημα της περιοχής και ζήτα το τηλέφωνο απο το σημείο που μαζεύουν οι ταχυδρόμοι τα δέματα δλδ το ΜΔ. Πάρε εκεί και κείνοι θα σου πούνε που είναι να πας να το πάρεις......

 

Για το Ίλιον για κάποιον που θέλει... είναι στην ΑΩΟΥ 13 με τηλέφωνα 2102612121 και 2102620590(πληροφοριακά)

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο ΚΔ Αττικης Εφτασε τα μεσανυχτα στο ΚΔ Θεσσαλονικης και εκει εμεινε. θα μπορουσε ξυμερωματα να εφτανε στο ΚΔ καβαλας οστε να παραλαβω σημερα. απο βδομαδα τωρα.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

ενταξει παιδια ολα καλα.στο τσακ το προλαβα το θεμα! καλες παραλαβες σε οποιον περιμενει και οσοι παρελαβαν να τα χαρουν με το παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιάνονται οι τύποι:

 

Αριθμός: xxxxxxxxxxxx

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν

Χώρα Προορισμού: Ελλάδα

2016-08-12 11:45 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-08-12 11:35 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM ARR K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-08-12 07:59 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-08-08 14:04 CHINA, SEND ITEM ABROAD

2016-08-07 15:53 CHINA, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

Χώρα Προέλευσης: Κίνα

2016-08-12 10:59 希腊雅典, 到达互换局

2016-08-09 14:37 广州航站, 离开交航

2016-08-09 10:11 广州航站, 到达

2016-08-08 14:04 广州互换局, 已出口直封

2016-08-08 09:21 广州互换局, 已出口开拆

2016-08-07 22:40 广州小包大宗收寄处理中心, 离开,下一站【广州航站】

2016-08-07 22:10 广州小包大宗收寄处理中心, 已封发

2016-08-07 15:53 广州国际函件运营中心, 已收寄

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Μπραβο στο banggood μπράβο και στο αεροδρόμιο της Κίνας.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ενταξει παιδια ολα καλα.στο τσακ το προλαβα το θεμα! καλες παραλαβες σε οποιον περιμενει και οσοι παρελαβαν να τα χαρουν με το παραπανω

 

Δεν είπες όμως πρόλαβες τον ταχυδρόμο?πως έγινε? Μήπως υπάρχει καμμιά χρήσιμη πληροφορία και για κάποιον που θα βρεθεί στην ίδια θέση........και συ να χαρεις το εργαλείο σου

Link to comment
Share on other sites

Οι τύποι στο geekbuying με δουλέυουν άγρια. Μου λένε θέλει 5 ημέρες το πολύ από τη στιγμή που θα το στείλουμε να εμφανιστεί ενημέρωση και το μόνο που εμφανίζεται μέχρι τώρα είναι ότι από 05/08/16 - item's pre-advised. Αυτό σημαίνει καθαρά ότι δεν το έχουν στείλει ακόμα. Εγώ βέβαια δεν τους πιστεύω αν και λένε ότι το έχουν στείλει. Είναι μεγάλοι ψεύτες. Το χειρότερο είναι ότι μίλησα με nl post και μου είπαν ξεκάθαρα ότι δεν έχουν λάβει κάτι. Εκτός αυτού άλλα δέματα που περίμενα από άλλο κατάστημα από Κίνα έχουν φτάσει Ελλάδα. Μου λένε κιόλας airmail no work on saturdays τη στιγμή που η ίδια η nl post λέει ότι δουλεύουν Σάββατο. Δώστε καμμιά συμβουλή τι μπορώ να κάνω για να μάθω επιτέλους τι μπορεί να απέγινε αυτό το δέμα. :worry: Ενδεικτικά ορίστε και το tracking number RS595992449NL.
Link to comment
Share on other sites

Οι τύποι στο geekbuying με δουλέυουν άγρια. Μου λένε θέλει 5 ημέρες το πολύ από τη στιγμή που θα το στείλουμε να εμφανιστεί ενημέρωση και το μόνο που εμφανίζεται μέχρι τώρα είναι ότι από 05/08/16 - item's pre-advised. Αυτό σημαίνει καθαρά ότι δεν το έχουν στείλει ακόμα. Εγώ βέβαια δεν τους πιστεύω αν και λένε ότι το έχουν στείλει. Είναι μεγάλοι ψεύτες. Το χειρότερο είναι ότι μίλησα με nl post και μου είπαν ξεκάθαρα ότι δεν έχουν λάβει κάτι. Εκτός αυτού άλλα δέματα που περίμενα από άλλο κατάστημα από Κίνα έχουν φτάσει Ελλάδα. Μου λένε κιόλας airmail no work on saturdays τη στιγμή που η ίδια η nl post λέει ότι δουλεύουν Σάββατο. Δώστε καμμιά συμβουλή τι μπορώ να κάνω για να μάθω επιτέλους τι μπορεί να απέγινε αυτό το δέμα. :worry: Ενδεικτικά ορίστε και το tracking number RS595992449NL.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις. Από βδομάδα λογικά θα φανούν νέες κινήσεις στο tracking.

 

Αν δεν μπορείς να έχεις υπομονή τότε δεν παλεύονται οι αγορές από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παω ολοταχως για dispute!δε μου χει τυχει ποτε αυτο!απο 1 αυγουστου κολλημενο σε ολλανδια! RS573564032NL
Link to comment
Share on other sites

Οι τύποι στο geekbuying με δουλέυουν άγρια. Μου λένε θέλει 5 ημέρες το πολύ από τη στιγμή που θα το στείλουμε να εμφανιστεί ενημέρωση και το μόνο που εμφανίζεται μέχρι τώρα είναι ότι από 05/08/16 - item's pre-advised. Αυτό σημαίνει καθαρά ότι δεν το έχουν στείλει ακόμα. Εγώ βέβαια δεν τους πιστεύω αν και λένε ότι το έχουν στείλει. Είναι μεγάλοι ψεύτες. Το χειρότερο είναι ότι μίλησα με nl post και μου είπαν ξεκάθαρα ότι δεν έχουν λάβει κάτι.

 

Αριθμός: RS472391324NL

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν

Χώρα Προορισμού: Ελλάδα

2016-08-10 17:21 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Χώρα Προέλευσης: Ολλανδία

2016-08-11 08:53 The item is on transport to the country of destination

2016-08-10 17:21 The item is at the PostNL sorting center

2016-08-05 10:19 The item is pre-advised

2016-08-05 08:19 The item is pre-advised

Και εμένα ετσι το εμφάνιζε για μέρες και μετά ξεκόλλησε

Υπομονή θέλει!

Από vickmall παραγγελιά 31 Ιουλίου

Στάλθηκε από το HM 1SW μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπες όμως πρόλαβες τον ταχυδρόμο?πως έγινε? Μήπως υπάρχει καμμιά χρήσιμη πληροφορία και για κάποιον που θα βρεθεί στην ίδια θέση........και συ να χαρεις το εργαλείο σου

 

εχεις δικιο φιλε λαθος μου αλλα ηθελα να επεξεργαστω λιγο το mi5 :p . λοιπον, πηρα τα ελτα κατα τις 13.30 το μεσημερι και μου εξηγησαν τι και πως. εγω νομιζα οτι το μδ ειναι τα ελτα (δεν το ηξερα καθοτι πρωτη φορα εκανα αγορα και πηγα μονος να παραλαβω). βεβαιως ο τυπος στο τηλεφωνο με αποθαρρυνε εντελως αφου μου ειπε να μην περιμενω να παραλαβω σημερα. ε λεω μιας και το μδ ειναι κοντα στο σπιτι μου ας παω μια να δω μηπως προλαβω. παω λοιπον εκει τη στιγμη που οι ανθρωποι εκλειναν (13.40) τους λεω τα στοιχεια της παραγγελιας και μου λενε οτι κανανε διανομη σημερα στην οδο μου και οτι δεν ειχαν αφησει τιποτα. εν τελει, ειχαν ξεχασει το δεμα μου σε ενα καφασι και μετα απο αρκετα παρακαλια καταφερα να το παρω :D το γελοιο της υποθεσης ειναι οτι μου ελεγαν να κανω υπομονη μεχρι την τριτη τη στιγμη που βρισκομουν ενα μετρο απο το δεμα και ωρα που θεωρητικα οι ανθρωποι εργαζονται ακομα. η χρησιμη πληροφορια μου λοιπον σε οποιον βρεθει σε αντιστοιχη θεση ειναι επιμονη και παρακαλια ξεκαθαρα. και να πεσει σε νορμαλ ανθρωπους ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει ξανα από banggood και θέλω να πάρω το redmi 3s. Πριν προχωρήσω στην αγορά, πρέπει να τους γράψω κάτι στο πλαίσιο που μου δίνει να αφήσω μήνυμα στον πωλητή; Στο minideal στέλνω μήνυμα στο skype για να επιβεβαιώσω τον τρόπο αποστολής, και ότι άλλο χρειάζομαι. Επίσης το συγκεκριμένο μοντέλο θα λειτουργεί κανονικά στα ελληνικά δίκτυα;

 

Ευχαριστώ

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει ξανα από banggood και θέλω να πάρω το redmi 3s. Πριν προχωρήσω στην αγορά, πρέπει να τους γράψω κάτι στο πλαίσιο που μου δίνει να αφήσω μήνυμα στον πωλητή; Στο minideal στέλνω μήνυμα στο skype για να επιβεβαιώσω τον τρόπο αποστολής, και ότι άλλο χρειάζομαι. Επίσης το συγκεκριμένο μοντέλο θα λειτουργεί κανονικά στα ελληνικά δίκτυα;

 

Ευχαριστώ

εχω παρει 3 κινητα απο κει σε 10 μηνες,χωρις προβλημα.Για τα δικτυα στη σελιδα του τηλ τα ψαχνεις ολα.για οτιδηποτε αλλο στο chat τους.

Και τα 3 ηρθαν με NL

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Εγω παω ολοταχως για dispute!δε μου χει τυχει ποτε αυτο!απο 1 αυγουστου κολλημενο σε ολλανδια! RS573564032NL

Εγώ έκανα χτες... Από 12/7 εμένα ταξιδεύει από Ολλανδία...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λετε να εγινα κατοικος Τουρκιας και να μη το ξερω; http://www.17track.net/en/track?nums=PALB5368756TR

τι κανουμε τωρα;

 

Απλα στο έστειλαν απο τουρκια και περιμένεις να φτασει Ελλαδα.. Που σε παραξένεψε;

Link to comment
Share on other sites

απο που το στειλαν?

μηπως γινει ανακατεύθυνση σε ελλαδα μετα απο κει?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...