Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λόγο ημερών θα έχουμε θέμα τώρα με τις παραγγελίες?

Εμένα έχει ήδη κολλήσει από Παρασκευή ξημερώματα στη μονάδα διανομής δυτικής Θεσσαλονίκης. Άρα Τρίτη θα μου αφήσει ειδοποίηση και Τετάρτη θα παραλάβω.

RO231895415CN

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εκανα μια παραγγελια με tracking number RS472294225NL και οπως βλεπετε ειναι απο την παρασκευη στο κεντρο διαλογης. επειδη την δευτερα το απογευμα φευγω για το χωριο υπαρχει καμια περιπτωση να το παραλαβω κατευθειαν απο το καταστημα των ελτα (μπορω να μαθω σε ποιο θα παει ομως;). ευχαριστω πολυ :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

**λογοκριμένο μήνυμα** Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εκανα μια παραγγελια με tracking number RS472294225NL και οπως βλεπετε ειναι απο την παρασκευη στο κεντρο διαλογης. επειδη την δευτερα το απογευμα φευγω για το χωριο υπαρχει καμια περιπτωση να το παραλαβω κατευθειαν απο το καταστημα των ελτα (μπορω να μαθω σε ποιο θα παει ομως;). ευχαριστω πολυ :)

 

Αμε!!!Παρε τους τηλέφωνο να σε περιμένουν στην πόρτα!!!

Τι και αν είναι αργία ,θα σε εξυπηρετήσουν όπως οφείλουν!!!!Αν θέλουν ας κάνουν αλλιώς!!!

 

Λίγη σοβαρότητα πριν γράψουμε κάτι δεν βλάπτει .

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αμε!!!Παρε τους τηλέφωνο να σε περιμένουν στην πόρτα!!!

Τι και αν είναι αργία ,θα σε εξυπηρετήσουν όπως οφείλουν!!!!Αν θέλουν ας κάνουν αλλιώς!!!

 

Λίγη σοβαρότητα πριν γράψουμε κάτι δεν βλάπτει .

:rolleyes:

 

Δεν μπορω να γνωριζω αν καθε δημοσια υπηρεσια εχει αργια τον 15αυγουστο. πχ τα κτελ λειτουργουν ;)

φυσικα και δεν απαιτω απο καποιον να το κανει αυτο γι αυτο και ρωτησα εδω.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να γνωριζω αν καθε δημοσια υπηρεσια εχει αργια τον 15αυγουστο. πχ τα κτελ λειτουργουν ;)

φυσικα και δεν απαιτω απο καποιον να το κανει αυτο γι αυτο και ρωτησα εδω.

 

Ατυχές παράδειγμα τα κτελ καθώς είναι ανώνυμες εταιρίες και όχι δημόσια υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε σεις πέσατε να το φάτε το παιδί έκανε ευγενικά μια ερώτηση δεν απαίτησε κάτι. Μια ευγενική απάντηση αρκεί.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Απο 13/8 εως15/8 δεν ειχαμε καμια μεταβολη σε δεματα που θα ερθουν ελλαδα η ηρθαν απο Παρασκευη και δεν προχωρησε η παραδοση τους (_απο πλευρα ΕΛΤΑ).
Link to comment
Share on other sites

Όχι, έχουμε.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας..

Έχω παραγγείλει κάποια πράγματα αξίας 20 ευρώ ...

Το θέμα είναι ότι ειναι με δωρέαν έξοδα αποστολής (China Post Ordinary Small Packet Plus) το οποιο δεν συμπεριλαμβάνει

tracking number (Not available) οπου μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο...όταν μπήκα να δώ μετα από 2 ημέρες μου έδωσε tracking number αλλα με αριθμούς χωρίς γράμματα μπροστά ...δεν ξέρω τι είναι....για να μην τα πολύ τα λέω...

εδω και 4 ημέρες μου εμφανίζει κατι που λεει έχετε λάβει τις ηλεκτρονίκες πληροφορίες....

 

3b17a1492b.png

 

μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει αυτό;;; το πακέτο έχει ξεκινήσει;; η απλά ειναι fake ο αριθμός;;

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους..Παρακολουθω χρονια ως επισκεπτης το σιτε.και τωρα ειμαι μελος σας.

Αγορασα προσφατα το lev on x800 pro απο allied express.απο το μαγαζι the geeks.

Γραφει οτι στενει απο EU και μαλιστα απο αγγλια.

Ως επιλογη shipping ειχε dhl_uk free shiiping και τιποτε αλλο.επισης οταν διαλεγες το μοντελο ελεγε χωρα αποστολης αγγλια μονο.

Τωρα τι θεμα υπαρχει?εστειλα μνμ στον πωλητη και τον ρωρτησα για εγγυση(μου εδωσε ενα χρονο)Αν το στελνει απο αγγλια δεν εχει φορο ετσι δεν ειναι?στην περιγραφη του αυτο διαφημιζε..και ετσι και το διαλεξα γιατι την εχω πατησει μια φορα με τελωνειο..Τι λετε να κανω ?

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα ένα xiaomi από το banggood, μου στείλανε το tracking number το οποίο δείχνει swiss post. Υπάρχει πρόβλημα;

Τι πρόβλημα περιμένεις / ανησυχείς ότι μπορεί να υπάρξει;

 

Καλή είναι η swiss post (το banggood μάλιστα φαίνεται να τη χρησιμοποιεί τακτικά τελευταία) και φαίνεται και γρήγορη επίσης. 2-3 φίλοι που παρήγγειλαν τελευταία από banggood, παρέλαβαν σε ~2 εβδομάδες (αν και όλες οι μεταφορικές φαίνονται σβέλτες αυτήν την περίοδο...).

Χωλαίνει μόνο λίγο στην ενημέρωση του tracking.

Εσύ θα το παρακολουθήσεις από τη στιγμή που θα το στείλει το banggood και μέχρι την παράδοσή του στη Swiss Post από τo tracking της FlytExpress και μετά από κάποια από τα 'συνήθη' sites, π.χ. 17track.net

Link to comment
Share on other sites

κι εγω περιμενω απο banggood me swiss post και απο τις 11/8 ειναι The consignment has left the Swiss border point, Asendia Hong Kong ποτε λετε να ενημερωθει το tracking?στα ελτα ενοειται δεν δειχνει τπτ
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μπερδευτει..Στη περιγραφη λεει οτι το προιον αποστελλεται απο U.kingdom u.k Dhl

Σημερα ειδα οτι εκανε ship και πληροφοριες σας στελνω με εικονα ...Εχω κατα αγχωθει ,με koyrier το στελνει ,με ταχυδρομειο??και απο που????φοβαμαι για τελωνειο..Απο οτι καταλαβαινω το στελνει απο ευρωπη?Γερμανια ?και αρα δεν εχει φορο?http://imageshack.com/a/img924/3633/SwtxIo.jpg

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω γιατι κοντευω να παθω εγκεφαλικο.. ΘΑ σας ενημερωσω για το κινητο παρηγγειλα το letv one pro

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

κι εγω περιμενω απο banggood me swiss post και απο τις 11/8 ειναι The consignment has left the Swiss border point, Asendia Hong Kong ποτε λετε να ενημερωθει το tracking?στα ελτα ενοειται δεν δειχνει τπτ

Οι φίλοι που ανέφερα παραπάνω το είδαν να εμφανίζεται στο tracking... 2-3 μέρες πριν παραλάβουν! :)

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα περιμένεις / ανησυχείς ότι μπορεί να υπάρξει;

 

Επειδή όσα έχω πάρει από Κίνα μου έρχονται με Singapore Post ή κάτι τέτοιο, σκέφτηκα μήπως με την swiss post είναι φάση DHL και τέτοια. Αλλά όλα οκ, thank you

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...