Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 22-06-2016 52: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Αυτο το βγαζει απο 22/6 ξημερωματα μαλλον θα τους επεσε στον υπονομο κατα την εκφορτωση και το ψαχνουν

Το δικό μου...έπεσε στον υπόνομο χθες το μεσημέρι. Η πλάκα είναι οτι το ξεφόρτωσαν χωρίς να το φορτώσουν πρώτα :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Store:FANTACY TECHNOLOGY Open:4 year(s)7349597.8% Positive feedback

Store No.609089

Guangdong China (Mainland)

This store has been open since Oct 24, 2011

Detailed seller ratings(Out of 5)

Item as Described:4.8 Above Average

Communication:4.7 Above Average

Shipping Speed:4.5 Above Average

Offline Contact Now

 

ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση....!!!!!!!:)

 

Tσεκαρε το λίγο αυτό με την Revolut γτ ένας φίλος μου είπε οτι δεν μπόρεσε να του κάνουν refund εκεί και συννενοήθηκε με τον πωλητή και του έστειλε paypal refund.

 

Πάντως όσον αφορά τα δέματα κάτι αρχίζει να στρώνει με το πράγμα.Το καλό είναι πλέον που εμφανίζονται στην χώρα μας...Μετά ξέρουμε ποιον να πιάσουμε αν δεν παραλάβουμε :lol:

 

Ούτε εγώ έχω παράπονο.Σήμερα 2 πακέτα απο SG και ένα από NL εμφανίστηκαν Κ.Δ Αττικής. Στην καλύτερη αύριο παραλαμβάνω.Αλλιώς Δευτέρα.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ρίξτε μια ματιά εδώ...

YT1616716214407715

Από πότε μη συστημένα δέματα δείχνουν εξέλιξη αφού φτάσουν Ελλάδα;

Εκτός αυτού, πλέον και τα μικροδέματα περνάνε τελωνείο; :confused:

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ρίξτε μια ματιά εδώ...

YT1616716214407715

Από πότε μη συστημένα δέματα δείχνουν εξέλιξη αφού φτάσουν Ελλάδα;

Εκτός αυτού, πλέον και τα μικροδέματα περνάνε τελωνείο; :confused:

Sent from my MX5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει στα ΕΛΤΑ, οπότε δεν υπάρχει "επίσημη" εξέλιξη.

Κανονικά, όλα περνάνε από τελωνείο, ασχέτως του εάν δασμολογηθούν.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στα ΕΛΤΑ, οπότε δεν υπάρχει "επίσημη" εξέλιξη.

Κανονικά, όλα περνάνε από τελωνείο, ασχέτως του εάν δασμολογηθούν.

Σωστά, είχα ξεχάσει ότι όλα περνάνε. Σ'ευχαριστώ! :)

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως μηνυμα με την ιδια ωρα εχω και εγω...τι παιζει?

 

RS541524068NL

 

Το δικό μου προχώρησε σήμερα μετά από μιάμιση μέρα σε κατάσταση εκφόρτωσης έχει άφιξη σε κδ αττικής

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως μηνυμα με την ιδια ωρα εχω και εγω...τι παιζει?

 

RS541524068NL

 

προχωρανε κανονικα πλεον.μην ανησυχειτε.ηδη πηγε Αττικη

2016-06-23 11:35 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

 

νωριτερα πηγε εκει κι ενος φιλου που ηρθε με SG

 

αν βαλετε το tracking στο http://www.trackitonline.ru θα δειτε οτι λεει 00:52

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου προχώρησε σήμερα μετά από μιάμιση μέρα σε κατάσταση εκφόρτωσης έχει άφιξη σε κδ αττικής

 

Στον ιδιο σακο μας εχουν και τους 2.Λογικα σημερα μεχρι το βραδυ θα εχει κλεισει και απο το κεντρο διαλογης και παραλαβη απο δευτερα με ειδοποιητηριο εκτος αν γινει κανενα θαυμα και το φερει ο ταχυδρομος αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναι φυσιολογικό να έχει κολλήσει η παραγγελία μου στο pre-advised status για 14 μέρες; Τι στο καλό... :cry:

Της υπομονής είναι. Με τα πόδια τα φέρνουν τα πακέτα από Κίνα; Την επόμενη φορά θα πληρώσω courrier, μα το θεό. :mad:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναι φυσιολογικό να έχει κολλήσει η παραγγελία μου στο pre-advised status για 14 μέρες; Τι στο καλό... :cry:

Της υπομονής είναι. Με τα πόδια τα φέρνουν τα πακέτα από Κίνα; Την επόμενη φορά θα πληρώσω courrier, μα το θεό. :mad:

Εάν δεν έχεις υπομονή αγόραζε από Ελλάδα ..

Γιατί πληρώνωντας courrier, θα πληρώσεις και ΦΠΑ, δασμούς, φύλακτρα, εκτελωνισμούς, και όταν μας ενημερώσεις, θα βάλεις 5 εκονίδια που κλαίνε, όχι μόνο ένα .... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχεις υπομονή αγόραζε από Ελλάδα ..

Γιατί πληρώνωντας courrier, θα πληρώσεις και ΦΠΑ, δασμούς, φύλακτρα, εκτελωνισμούς, και όταν μας ενημερώσεις, θα βάλεις 5 εκονίδια που κλαίνε, όχι μόνο ένα .... :lol:

 

Δε θα είχα πρόβλημα να πληρώνω κάτι παραπάνω... Anyway, απο οτι κατάλαβα δεν έχει φύγει καν. Ελπίζω ότι το Σουηδικό ταχυδρομείο είναι γρήγορο και δε θα κολλήσει το πακέτο στο εσωτερικό όπως με τα ΕΛΤΑ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε θα είχα πρόβλημα να πληρώνω κάτι παραπάνω... Anyway, απο οτι κατάλαβα δεν έχει φύγει καν. Ελπίζω ότι το Σουηδικό ταχυδρομείο είναι γρήγορο και δε θα κολλήσει το πακέτο στο εσωτερικό όπως με τα ΕΛΤΑ.

Κανένα δέμα δεν κολλάει στα ΕΛΤΑ, από την στιγμή που το παραλάβουν σε 2-3 ημέρες είναι στα χέρια του παραλήπτη αναλόγως με την απόσταση ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναι φυσιολογικό να έχει κολλήσει η παραγγελία μου στο pre-advised status για 14 μέρες; Τι στο καλό... :cry:

Της υπομονής είναι. Με τα πόδια τα φέρνουν τα πακέτα από Κίνα; Την επόμενη φορά θα πληρώσω courrier, μα το θεό. :mad:

Μήπως ο seller άργησε να δώσει το πακέτο;

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση περιττών σχολιασμών
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μου γράφουν οι Κινέζοι please call 1605.

Τι είναι αυτό πάλι.

RF392737720SG

Κάνε dispute στο PAYPAL να σου επιστρέψουν τα χρήματα, σημαίνει ότι το δέμα σου έκανε φτερά ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μου γράφουν οι Κινέζοι please call 1605.

Τι είναι αυτό πάλι.

RF392737720SG

 

Ο αριθμός εξυπηρέτησης πελατών της SG post για την Σιγκαπούρη.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κινητό από vickmall έχει κολησει από της 17-6 σε pre-advise εκεί στην nl post τα ζώα μου αργά. Άλλη φορά θα πω στο vickmall να μου το στείλεις με China Post που πάνε σφαίρα και ας πληρώσω κάτι παραπάνω άμα χρειαστεί. Δεν είναι το θέμα ότι το βιαζομαι αλλά η κοροϊδεια να έχει κολλήσει εκεί. Χίλιες φορές να είχε κολησει αλλού πχ αεροδρόμιο
Link to comment
Share on other sites

σιγα ρε παιδιά. υπομονή, μονο υπομονή κάντε.

προσωπικά τις 20+ (μην πω 25+ καλύτερα)μερες τις εχω δεδομένες απ τη στιγμή της παραγγελιας. άσχετα τι γραφει το tr number

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κινητό από vickmall έχει κολησει από της 17-6 σε pre-advise εκεί στην nl post τα ζώα μου αργά. Άλλη φορά θα πω στο vickmall να μου το στείλεις με China Post που πάνε σφαίρα και ας πληρώσω κάτι παραπάνω άμα χρειαστεί. Δεν είναι το θέμα ότι το βιαζομαι αλλά η κοροϊδεια να έχει κολλήσει εκεί. Χίλιες φορές να είχε κολησει αλλού πχ αεροδρόμιο

Φίλε αραξε. Μια εβδομάδα έκατσα σεmτο σημείο που είσαι και παρέλαβα στις 20 μέρες.

σιγα ρε παιδιά. υπομονή, μονο υπομονή κάντε.

προσωπικά τις 20+ (μην πω 25+ καλύτερα)μερες τις εχω δεδομένες απ τη στιγμή της παραγγελιας. άσχετα τι γραφει το tr number

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Και το δικό μου στάνταρ ανησυχίας είναι 25-30 μέρες.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κινητό από vickmall έχει κολησει από της 17-6 σε pre-advise εκεί στην nl post τα ζώα μου αργά. Άλλη φορά θα πω στο vickmall να μου το στείλεις με China Post που πάνε σφαίρα και ας πληρώσω κάτι παραπάνω άμα χρειαστεί. Δεν είναι το θέμα ότι το βιαζομαι αλλά η κοροϊδεια να έχει κολλήσει εκεί. Χίλιες φορές να είχε κολησει αλλού πχ αεροδρόμιο

Κινητά μόνο με SG ή nl μπορεί να στείλει. Accessories στέλνει με china.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κινητό από vickmall έχει κολησει από της 17-6 σε pre-advise εκεί στην nl post τα ζώα μου αργά. Άλλη φορά θα πω στο vickmall να μου το στείλεις με China Post που πάνε σφαίρα και ας πληρώσω κάτι παραπάνω άμα χρειαστεί. Δεν είναι το θέμα ότι το βιαζομαι αλλά η κοροϊδεια να έχει κολλήσει εκεί. Χίλιες φορές να είχε κολησει αλλού πχ αεροδρόμιο

 

Κι εμένα έτσι το έδειχνε. Σήμερα είχε αλλαγή κι έφτασε Ολλανδία, δες μήπως προχώρησε και το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Μου το φερε ο ταχυδρόμος σήμερα.16 μέρες με NL είναι η πιο γρήγορη παραλαβή μου με το συγκεκριμένο ταχυδρομείο.Και έκανε και 3 μέρες από κλείσιμο αεροδρόμιο μέχρι τα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

Μου το φερε ο ταχυδρόμος σήμερα.16 μέρες με NL είναι η πιο γρήγορη παραλαβή μου με το συγκεκριμένο ταχυδρομείο.Και έκανε και 3 μέρες από κλείσιμο αεροδρόμιο μέχρι τα χέρια μου.

 

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 22-06-2016 00:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (δηλ απο Τετάρτη πρωί 22/6 το ξεφορτωνουν μεχρι τις 23/6 το μεσημέρι:whistle:)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 23-06-2016 13:03 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 23-06-2016 15:37 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 23-06-2016 17:37 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 24-06-2016 05:08 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 24-06-2016 06:35 Μ.Δ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (απο το πρωί τπτ ακομα για να πάει στα ΕΛΤΑ που είναι ένα στενό παραπάνω απο ΜΔ Καλλιθέας) :mad::mad:

τον μαιο το αλλο μέσα σε 3 ώρες είχε προχωρήσει ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ μετά ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ μετά ΚΛΕΙΣΕΙΜΟ ΜΔ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ και ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ , να μου πείς τον Μάιο δεν είχε τοσο ζέστη , ίσως πήγε και για μπάνιο.χεχεχεχε

 

Τρείς μέρες απο ολλανδία μέχρι να το δείξει το ΚΔ αεροδρομίου (παραπονιέμε κιόλας) και θα κάνουμε να το πάρουμε 4 μέρες εντός Ελλάδας , όχι τιποτε άλλο αλλα να είναι στην γειτονιά και να μην μπορείς να το αγγίξεις χαχαχαχαχα

Edited by kostasc4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...