Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω 5 παραγγελίες 3 με cn Post και 2 με nl post όλες στάλθηκαν την ίδια περίοδο. Πληροφοριακά όσα είναι με cn έκλεισαν από αεροδρόμιο πιο γρήγορα από αυτά του ολλανδικου ταχ. Μήπως επειδή στα cn είναι πιο λίγοι οι σακοι τα ανοίγουν πιο γρήγορα? Τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω 5 παραγγελίες 3 με cn Post και 2 με nl post όλες στάλθηκαν την ίδια περίοδο. Πληροφοριακά όσα είναι με cn έκλεισαν από αεροδρόμιο πιο γρήγορα από αυτά του ολλανδικου ταχ. Μήπως επειδή στα cn είναι πιο λίγοι οι σακοι τα ανοίγουν πιο γρήγορα? Τι να πω...

Η cn Post είναι τα κρατικά Κινεζικά ταχυδρομεία και τα στέλνουν κανονικά, η nl post απλώς κάνει "αρπαχτή" από τις μεταφορές και δεν την ενδιαφέρει ο πελάτης, εδώ έφθασε στο σημείο να λέει ότι "απλώς προωθούν " τα δέματα και δεν έχουν σχέση με τίποτα άλλο ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνει η nl και τα ΕΛΤΑ , nl αποστολή ελλαδα 18/6 άφιξη χώρα 21/6 στις 9 το πρωί ΕΛΤΑ κδ αεροδρομίου το απόγευμα , δεν το πιστεύω , δεν έχουν πάρει άδειες ακόμα;

 

Και το δικό μου όπως και κάποιων άλλων από 21/5 είναι σε transport για Ελλάδα και κανείς( ; ) δε ξέρει που βρίσκεται....

 

RC459485509NL

Link to comment
Share on other sites

αποστολή με NL,tracking number 8/6 από vickmall,σήμερα έκλεισε απο ΚΔ Αεροδρομίου

 

Λογικο..συνηθως 15 μερες κανει με NL

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα μας τρελάνει η nl και τα ΕΛΤΑ , nl αποστολή ελλαδα 18/6 άφιξη χώρα 21/6 στις 9 το πρωί ΕΛΤΑ κδ αεροδρομίου το απόγευμα , δεν το πιστεύω , δεν έχουν πάρει άδειες ακόμα;

 

και δε χαιρεσαι :happy:

Link to comment
Share on other sites

Λογικο..συνηθως 15 μερες κανει με NL

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και δε χαιρεσαι :happy:

 

Χαχαχα εγώ το δικό μου το παρέλαβα μαιο με SG post , αυτό είναι για το γυναίκα αλλά ξέρεις το φτιαχτω ψαχτω κλπ είναι για μας οπότε μόνο γι αυτό ανυπομονω

Link to comment
Share on other sites

2016-06-21 17:42 Asendia Hong Kong, The consignment has left the Swiss border point

2016-06-21 17:42 Asendia Hong Kong, Arrival at Swiss border point

2016-06-21 17:42 Asendia Hong Kong, Mailed

Πότε περιπου θα παραλαβω ξερει κανεις ερχεται με swiss post

Link to comment
Share on other sites

RF278743298CN κάνω refund να πάρω τα λεφτά μου ή περιμένω? Σας παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος

 

Φιλε μου 20 Ιουνιου εμφανιζεται στην Κινα κι εχουμε 22 τι refund λες;

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

13 μέρες 3 διαφορετικά unregistered δέματα έφτασαν και ήρθαν στην πόρτα μου. Ατομικό ρεκόρ. China post όλα.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Απο τουρκικά ταχυδρομεία (ΡΤΤ) έχετε εμπειρία; Στις 12\6 έχει βγάλει ένδειξη "Item Forwarded to Destination Country - İSTANBUL(AVR)" και μετά τίποτα.

 

Τα ΕΛΤΑ δεν αναγνωρίζουν τον αριθμό αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχω αυτόν τον αριθμό RS471752905NL .Παρήγγειλα κι εγώ χωρίς να είμαι συνδεδεμένος από vickmall. Μέχρι χθες μου έδειχνε ότι είναι pre-advised. Τώρα δεν το βρίσκει καθόλου το πακέτο. Να αρχίσω να ανησυχώ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχω αυτόν τον αριθμό RS471752905NL .Παρήγγειλα κι εγώ χωρίς να είμαι συνδεδεμένος από vickmall. Μέχρι χθες μου έδειχνε ότι είναι pre-advised. Τώρα δεν το βρίσκει καθόλου το πακέτο. Να αρχίσω να ανησυχώ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Που είδες ότι δεν υπάρχει;; Κανονικά κινείται ....

http://track.trackingmore.com/postnl-parcels/en-RS471752905NL.html

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

13 μέρες 3 διαφορετικά unregistered δέματα έφτασαν και ήρθαν στην πόρτα μου. Ατομικό ρεκόρ. China post όλα.

Αμα εισαι Αθηνα τόσο κάνουν ....συνηθες ....σορυ τι ρεκόρ λες?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα εγώ το δικό μου το παρέλαβα μαιο με SG post , αυτό είναι για το γυναίκα αλλά ξέρεις το φτιαχτω ψαχτω κλπ είναι για μας οπότε μόνο γι αυτό ανυπομονω

 

- παρελαβες απο SG μεσα στο Μαϊο που γινοταν ο χαμος με τα πακετα σου

- σου ηρθε σε 3 μερες απο NL

 

φιλε μου δεν πας να παιξεις κανενα τζοκερ ???? :lol: :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το βγάζει και στο 17track.net. Σόρρυ, απλά είχε σκαλώσει για λίγο και δεν το έβρισκε πουθενά και τρόμαξα!
Link to comment
Share on other sites

RF278743298CN κάνω refund να πάρω τα λεφτά μου ή περιμένω? Σας παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος

 

κατι εχεις μπερδεψει φιλε...προχτες ειδοποιησε ο πωλητης το ταχυδρομείο, ότι θα του παραδώσει το πακέτο για αποστολή.

οποτε προχωραει...αν νομιζεις οτι το καθυστερει επικοινωνησε μαζι του.

 

υγ. dispute θες να πεις οτι θα ανοιξεις.refund ειναι οταν παιρνεις τα λεφτα πισω απο τον πωλητη

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ! δεν το ηξερα , ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ! Να σε ρωτησω με λιβε τσατ τους ζηταω να το δηλωσουν σαν χαμηλής αξίας (η το κανουν απο μονοι τους )? το νλ ποστ το εχει
Link to comment
Share on other sites

Αμα εισαι Αθηνα τόσο κάνουν ....συνηθες ....σορυ τι ρεκόρ λες?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Θεσσαλονίκη μένω. Ατομικό ρεκόρ παραλαβής για unregistered. Όλα έκαναν πάνω από 20 μέρες.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου 20 Ιουνιου εμφανιζεται στην Κινα κι εχουμε 22 τι refund λες;

Ρωτάω επειδή σε όλα μου έβγαλε στοιχεία. Μην μας δείρεις :p

Link to comment
Share on other sites

18/6 σαββατο άφιξη βάση nl , 21/6 το κδ αεροδρομίου ,21/6 κδ αττικής και σήμερα κόλλησε εκεί , το γκαντεμιασα χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Μαζί πάνε τα δεματάκια μας αδερφέ. Πρώτη φορά σκαλώνει εδώ, αλλά δε βαριέσαι.. χλωμό να μην παραλάβουμε εντός της εβδομάδας (άντε αρχές της επόμενης αν δεν είσαι από Αθήνα).
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα του αδερφού μου, από 21/6 22:28 είναι Κ.Δ. Αττικής.

Σήμερα κανένα νέο. Και 15/6 ήταν Ολλανδια. Παραγγελία 4/6.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Ολοι μαζι ειμαστε παιδια! Και γω απο μερα σε μερα περιμενω του ξαδερφου. RS471624464NL Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...