Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους

 

Γνωρίζει κάποιος να ενημερώσει, για αποστολή από Gearbest μέσω Belgium Airmail Registered, ποια εταιρεία ταχυμεταφορών αντιπροσωπεύει στην Ελλάδα; έχει φθάσει το δέμα στην χώρα προορισμού από τις 23-2-2016 και ακόμη να το παραλάβω!!!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα! να ρωτησω μου εστειλαν σημερα το δεμα μου απο το gearbest και μου εδωσαν ενα tracking number NL14570780822552 και λεει netherlands post surface mail . τι ειναι αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Γνωρίζει κάποιος να ενημερώσει, για αποστολή από Gearbest μέσω Belgium Airmail Registered, ποια εταιρεία ταχυμεταφορών αντιπροσωπεύει στην Ελλάδα; έχει φθάσει το δέμα στην χώρα προορισμού από τις 23-2-2016 και ακόμη να το παραλάβω!!!

 

Ευχαριστώ

 

Δεν ειναι ταχυμεταφορες ειναι απλο ταχυδρομειο και το δεμα εχει σταλει ως μη συστημενο λογικα.

Απο προσωπικη εμπειρια (αφιξη χωρα προορισμου απο 28/1/16) και βλεποντας και απο αλλους εδω πρεπει να κανεις πολυ υπομονη.

Ειναι θεμα τυχης καθαρα το ποτε θα ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γτ μετά από 4 χρόνια αγορές και αρκετές εκατοντάδες δέματα αυτό δεν το έχω ξαναδεί..

 

Όσοι είχατε δεμα με sgpost που έφυγε από Σιγκαπούρη 24/2 και έφτασε Ελλάδα 29/2, έχετε παραλάβει? Γιατί μου φαίνεται μεγάλος χρόνος 4 μέρες για να ανοίξουν τον σακο... Η' "χάθηκε" το δεμα?

 

Απλά για την πληροφορία...

 

Υπομονή έχω και εγώ με τις ίδιες ημερομηνίες, οι δικές μας έφαγαν μια καθυστέρηση γιατί υπήρχαν πολλά δέματα την διάρκεια των εορτών τους.

 

 

Καλημέρα σε όλους

 

Γνωρίζει κάποιος να ενημερώσει, για αποστολή από Gearbest μέσω Belgium Airmail Registered, ποια εταιρεία ταχυμεταφορών αντιπροσωπεύει στην Ελλάδα; έχει φθάσει το δέμα στην χώρα προορισμού από τις 23-2-2016 και ακόμη να το παραλάβω!!!

 

Ευχαριστώ

 

Με τα ελτα θα σου έρθει, το πότε είναι άγνωστο μιας και δεν είναι καν συστημένο για να παρακολουθείς την πορεία του.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω παραγγειλει απο banggood untracked free shipping απο 11 /2 εχει φυγει η παραγγελια! εχω ακομα καιρο να φανταστω ; και καλο σ/κ
Link to comment
Share on other sites

Banggood παραγγελία.

 

18.02.2016 03:28: Order Placed Date

19-02-2016 πήρα το tracking number PostNL

22.02.2016 06:56: Shipped Date from CN

25.02.2016 05:17: Electronic notification of shipment

29.02.2016 09:57: Sorting

04-03-2016 06:56: The item is at the PostNL sorting center

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω παραγγειλει απο banggood untracked free shipping απο 11 /2 εχει φυγει η παραγγελια! εχω ακομα καιρο να φανταστω ; και καλο σ/κ

 

Δεν έχεις κλείσει ούτε μήνα, σαφώς και έχεις καιρό ακόμα.

Σήμερα παρέλαβα απ'το banggood 2 παραγγελίες από 21/1

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γτ μετά από 4 χρόνια αγορές και αρκετές εκατοντάδες δέματα αυτό δεν το έχω ξαναδεί..

 

Όσοι είχατε δεμα με sgpost που έφυγε από Σιγκαπούρη 24/2 και έφτασε Ελλάδα 29/2, έχετε παραλάβει? Γιατί μου φαίνεται μεγάλος χρόνος 4 μέρες για να ανοίξουν τον σακο... Η' "χάθηκε" το δεμα?

 

Απλά για την πληροφορία...

Εγώ με ημερομηνία νωρίτερα και σήμερα έβγαλε 'arrival at destination post'. Και άλλες παραγγελίες αργότερα είναι ήδη στα χέρια των κατόχων τους (έχω παράδειγμα με ημερομηνία tracking number 23-2). Είναι όπως τύχει και ανοίγουν τα δέματα (και σύντομα δα ανοίγουν, παλαιότερα μπορεί να περίμενες εβδομάδα και πάνω). Υπομονή. Και εγώ περιμένω.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γτ μετά από 4 χρόνια αγορές και αρκετές εκατοντάδες δέματα αυτό δεν το έχω ξαναδεί..

 

Όσοι είχατε δεμα με sgpost που έφυγε από Σιγκαπούρη 24/2 και έφτασε Ελλάδα 29/2, έχετε παραλάβει? Γιατί μου φαίνεται μεγάλος χρόνος 4 μέρες για να ανοίξουν τον σακο... Η' "χάθηκε" το δεμα?

 

Απλά για την πληροφορία...

 

Πάρε μια γεύση από άλλα tracking, εμένα έφυγε από Σιγκαπούρη 1/3 και ακόμα δεν έχει φτάσει και καλά απλά δεν έχουν ανοίξει τον σάκο.

 

http://www.17track.net/en/track?nums=RF379158125SG,RF379156668SG,RF379153437SG,RF379153851SG,RF379158690SG,RI880344976CN,RF379280311SG,RF379866296SG,RF379286169SG,RF379287513SG,RF379279928SG,RF379288536SG,RF379271941SG,RF379288859SG&fc=0

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά επειδή στον οδηγό δεν το βλέπω πουθενά, τι σημαίνει όταν μου εμφανίζει "SINGAPORE, SENT ITEM ABROAD"

Ευχαριστώ.

 

"ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ, ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ"

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποιος που περιμένει ανανέωση από singapore post από τις 24/2? Το δικό μου έχει κολλήσει στο information recieved, αν και το δέμα σύμφωνα με το 4px έχει φτάσει ήδη από τις 24/2 στις 23:59 στο αεροδρόμιο τις Σιγκαπούρης, από εκεί και πέρα σιγή ασυρμάτου.

 

Απάντηση από Vickmall

 

postman need time to process them,they always process all parcels group by group.

because of Chinese new year holiday, all parcel got a bit delay in resently, Singapore airport stuck a lots of parcels.

Edited by LionKing
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας τι γίνεται με τα ΕΛΤΑ,,,την ήρθε ήρθε το κινητό Ελλάδα και ακόμα τίποτα από εκεί και πέρα.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα παραγγελία από banggood με nlpost πάει για βόλτα στην Δανία από ότι φαίνεται για διακοπές... Ελπίζω να έρθει κάποια στιγμή...
Link to comment
Share on other sites

πριν κατι μερες εκανα λογαρισμο στο gearbest εκανα παραγγελια με paypal μου ηρθε ενα email λεω ολο κομπλε τωρα που ξαναδιαβασα προσεκτικα το email λεει κατι για επειβαιβεωση απο το σαιτ του gearbest μπηκα εκανα ξανα την διαδικασια (κωδικο paypal κλπ) και μετα μου εμφανισει μια φορμα να βαλω τα στοιχεια της καρτας μου αυτο πρωτη φορα το βλεπω συνηθως με το που βαλω κωδικο paypal παιρνει αυτοματα τα στοιχεια και προχωραει η συναλλαγη τι πρεπει να κανω ετσι γινεται ?νομιζα οτι η αγορα ειχε γινει...

πειραιως ειναι παιζει τιποτα με cc?σε vickmall εκανα κανονικα

 

καποιος να μου αν συμβαινει μονο σε μενα ?

Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου αν συμβαινει μονο σε μενα ?

 

και σε μενα εκανε το ιδιο , ειναι ακυρη η συναλαγη απο οτι ειδα παρολο που εβαλα δυο φορες μαλιστα τους κωδικους , και φοβηθηκα μηπως με διπλοχερεωσει

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα εκανε το ιδιο , ειναι ακυρη η συναλαγη απο οτι ειδα παρολο που εβαλα δυο φορες μαλιστα τους κωδικους , και φοβηθηκα μηπως με διπλοχερεωσει

 

έχεις αγοράσει ποτε απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα να πω κσι εγω με τη σειρά μου

εδω και 3 μήνες φερνω δεματα απο dubai μεσω ems ποτε μα ποτε δεν ειχα κανένα προβλήματα είχαν περάσει πανω από 12 δεματα

εισαγωγή στο τελωνείο έξοδο από τελωνειο μονο μια φορα μπηκε το πρωί κ βγήκε την αλλη μερα . 25 του μήνα μπηκε το δεμα και το ειχαν μια εβδομάδα έκει επερνα τηλ τίποτα κσι τελικα βγηκε 3 του μήνα χθες με πηρε ενα απο τα κεντρικά ελτα και μ είπε πρέπει να πληρώσεις τελωνειο 169.87€ για δεμα αξίες 106$ χωρίς καμια ενημερώσω ετσι του ειπα γιατι δεν με πήρανε τηλ αλλα το είχανε μια εβδομάδα εκει μου λέει που να βρεις ακρει με αυτους το καλυτερο να κλείσουμε ενα ραντεβου να στο φερω εγω αύριο δηλαδή σημερα Σάββατο

μιλήσαμε με το κατάστημα δέχεται να του στειλω πισω

απλα μου ειπαν χάνετε τα μεταφορικά 22$

σιγα απλα φοβάμαι μην γινει τιποτα οταν το στειλουν πισω κ ζητανε λεφτα εκει δεν ξέρω απο τα ΕΛΤΑ λένε δεν γνωρίζουμε

τα φώτα σας παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς ποτέ τέτοιο αριθμό RB000137556LA!

Προφανώς είναι Λαϊκή Δημοκρατία του Λαός,αλλά δεν ξέρω τι παίζει μ'αυτους!

Link to comment
Share on other sites

Σε τρακινκ που ξεκινάει με RF, υπάρχει κάποιος προβληματισμός όσον αφορά τον τρόπο αποστολής του;

 

Βλέπω στο πρώτο ποστ αναφέρεται ότι ίσως αποστέλλεται μέσω 4PX ή Quantium, ενώ ήταν να έρθει με ταχυδρομείο Σιγκαπούρης (για αυτό παραξενεύτηκα. Περίμενα RP στην αρχή του tracking). Είναι κούριερ αυτές οι δύο, έτσι;

 

Πρόκειται για πακετάκι φίλου το οποίο έχει ήδη πατήσει Ελλάδα (δεν έχουν ανοίξει όμως τα ΕΛΤΑ τον σάκο ακόμη).

Το ερώτημα είναι: θα παιχτεί καμία "καθυστέρηση" με τελωνείο ή έρχεται με απλό ταχυδρομείο;

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς ποτέ τέτοιο αριθμό RB000137556LA!

Προφανώς είναι Λαϊκή Δημοκρατία του Λαός,αλλά δεν ξέρω τι παίζει μ'αυτους!

 

LA???

LosAngeles

:D. :D

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Προς αυτούς που έλαβαν με BPost (Βέλγικο Ταχυδρομείο)!! :help:

 

Το δέμα μου βρίσκεται στην κατάσταση που βλέπετε πιο κάτω, μάλλον σύντομα φεύγει από Κίνα. Το πρόβλημα είναι πως διάβασα ότι όταν έρθει Ελλάδα, μετά το ΕΛΤΑ δεν ενημερώνει το tracking... Εγώ τι θα κάνω? Θα μου στείλουν ειδοποιητήριο ή θα πηγαίνω να ρωτάω στα ΕΛΤΑ της περιοχής, 2-3 μέρες αφού έρθει Ελλάδα το δέμα? Ευχαριστώ...

 

2016-03-04 13:00 Arrival at export hub

2016-03-04 00:01 Item is ready for transport

2016-03-03 03:21 Item is announced / bpost received the information

Link to comment
Share on other sites

Προς αυτούς που έλαβαν με BPost (Βέλγικο Ταχυδρομείο)!! :help:

 

Το δέμα μου βρίσκεται στην κατάσταση που βλέπετε πιο κάτω, μάλλον σύντομα φεύγει από Κίνα. Το πρόβλημα είναι πως διάβασα ότι όταν έρθει Ελλάδα, μετά το ΕΛΤΑ δεν ενημερώνει το tracking... Εγώ τι θα κάνω? Θα μου στείλουν ειδοποιητήριο ή θα πηγαίνω να ρωτάω στα ΕΛΤΑ της περιοχής, 2-3 μέρες αφού έρθει Ελλάδα το δέμα? Ευχαριστώ...

 

Θα χεις πληροφορίες μέχρι το Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days

Μετά απλά θα περιμένεις με το καλό να έρθει και θα σου αφήσει ειδοποιητήριο ο ταχυδρόμος, ως κλασικό απλό δέμα.

Link to comment
Share on other sites

Προς αυτούς που έλαβαν με BPost (Βέλγικο Ταχυδρομείο)!! :help:

 

Το δέμα μου βρίσκεται στην κατάσταση που βλέπετε πιο κάτω, μάλλον σύντομα φεύγει από Κίνα. Το πρόβλημα είναι πως διάβασα ότι όταν έρθει Ελλάδα, μετά το ΕΛΤΑ δεν ενημερώνει το tracking... Εγώ τι θα κάνω? Θα μου στείλουν ειδοποιητήριο ή θα πηγαίνω να ρωτάω στα ΕΛΤΑ της περιοχής, 2-3 μέρες αφού έρθει Ελλάδα το δέμα? Ευχαριστώ...

 

2016-03-04 13:00 Arrival at export hub

2016-03-04 00:01 Item is ready for transport

2016-03-03 03:21 Item is announced / bpost received the information

 

Επειδη ειναι μη συστημενο δεν νομιζω να μπορει να αφησει ουτε ειδοποιητηριο.

Κανονικα το αφηνει στο κιβωτιο η στην πολυκατοικια εξω. Αν δεν ειναι πολυ φλου ο ταχυδρομος πιθανον θα χτυπησει κουδουνι κ αν δε σε βρει τοτε το αφηνει κατω.

Μπορεις να επικοινωνησεις με ΕΛΤΑ της περιοχης να ερθεις σε επικοινωνια με τον ταχυδρομο να του πεις να μην το αφησει χυμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...