Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπεριζω ολο το φορουμ. Παιδια συνηθως μετα απο ποσες περιπου μερες ειχατε απο" information receive" σε "dispatch to overseas" με sg post? Εχει κολησει σε αυτο το ριμαδι information receive καμποσες μερες τωρα.

 

 

Μια από τα ίδια φίλε μου. Εντωμεταξύ στην 4px δείχνει πως το πακέτο είναι στο αεροδρόμιο της Σιγκαπούρης από τις 23 Ιανουαρίου. Επικοινώνησα με Singpost και μου λένε πως δεν παρέλαβαν ακόμα. Δεν ξέρω τι να πω. Υπομονή.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγω στα ιδια ειμαι φιλε ακρβως ιδιες ημερομηνιες απο το everbuying και ζητησα refund απο το paypal. Απο οτι ειδα απο το σιτε που εδωσες και δεν το ηξερα και το δικο σου και το δικο μου μπηκε τελωνειο η περασε απο αυτο και χαθηκε. 20€ smartwatch ειναι. Εσυ;

 

Το DZ09 smartwatch,απο προσφορα και κατι ποντους,στα 11 ευρω περιπου. Ψωνιζω συνεχεια απο Everbuying δεν ειχα ποτε θεμα και ουτε τωρα φταει το καταστημα.Απλα θα ηθελα να μαθω αν γινεται να βρω που βρισκεται το δεμα. Ισω να ειναι ακομη σε καποιον σακο ,στα ελτα.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάρω κάτι από ebay που κοστίζει 150ε και έχει μεταφορικά 30ε

στέλνεται με UPS από Woodinville, Washington, United States

μπορώ να ξέρω τι ποσά παίζονται στο τελωνείο?

Link to comment
Share on other sites

Μια αγορά που έκανα με βέλγικο από Everbuying ήρθε σε 10 μέρες. Αφού μπει Ελλάδα να ξέρεις ότι δεν είναι trackable. Μπορεί να είμαι μεμονωμένη περίπτωση βέβαια για τόσο γρήγορα.

 

Το έχω ψιλιαστει πως δεν είναι trackable εντός Ελλάδας.

Γιατί άραγε;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω ψιλιαστει πως δεν είναι trackable εντός Ελλάδας τα Βελγικα.

Γιατί άραγε;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ποιό ήταν τελικά το πρόβλημα φίλε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξαρτάται..συνήθως 5-7 μέρες με βάση τη δική μου εμπειρία

 

Ότι από την εφαρμογή του banggood δε μου έδειχνε τον αριθμό ενώ από το pc φάνηκε και λήγει σε NL οπότε τα υπόλοιπα τα γνωρίζω.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

εγω εκλεισα μια βδομαδα με το DESPATCHED TO OVERSEAS να δουμε ποσο θελει για να ερθει.....

 

παιζει να εχει ερθει αεροδρομια και να μην εχει σκαναριστει η ειναι ακομα συγκαπουρη ?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ψιλιαστει πως δεν είναι trackable εντός Ελλάδας.

Γιατί άραγε;

 

Το γιατί άραγε δεν χρειάζεται απάντηση μιας και είναι αυτονόητη, είναι πάμφθηνη όπως τα απλά εδώ στην ελλάδα.

Το κακό είναι ότι και λεφτά για tracking να δώσεις στο Gear π.χ και πάλι σου δίνει τέτοιο track μερικές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Το γιατί άραγε δεν χρειάζεται απάντηση μιας και είναι αυτονόητη, είναι πάμφθηνη όπως τα απλά εδώ στην ελλάδα.

Το κακό είναι ότι και λεφτά για tracking να δώσεις στο Gear π.χ και πάλι σου δίνει τέτοιο track μερικές φορές.

περιεργο να εχεις τρακ παντου στον κοσμο αλλα ΟΧΙ εντος Ελλαδας

κατι παιζει με τα ΕΛΤΑ

Κανονικα εφοσον ειναι διεθνες tracking number, πρεπει να το βλεπεις παντου

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

περιεργο να εχεις τρακ παντου στον κοσμο αλλα ΟΧΙ εντος Ελλαδας

κατι παιζει με τα ΕΛΤΑ

Κανονικα εφοσον ειναι διεθνες tracking number, πρεπει να το βλεπεις παντου

Το tracking δουλεύει μέχρι να μπει στην χώρα που στάλθηκε. Kαι στην Νορβηγία που έστειλαν με το ίδιο ταχυδρομείο σε φίλο, φάνηκε μέχρι το ''Import (Item arrived at country of destination)'' και σε εμένα στην Ελλάδα το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ετσι ακριβως, 4' πισω σου σε χρονους...

για ποτε λες να τα παρουμε;αν ερθουν αυριο θα ειναι θαυμα,αν ερθουν δευτερα θα ειμαι ικανοποιημενος αλλα το κοβω να ερθει σε εμενα (στη Δραμα) Πεμπτη ή Παρασκευη :lol:

 

Και εγω μια απο τα ιδια παιδια ενα κινητο απο minideal εχει κολλησει στο Arrival at Destination Post (Country: GR) απο τις 25/1/16 να δουμε ποτε θα ξεκολλησει!! ειναι αραγε ελλαδα η ακομα δεν εχει φτασει??

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ .. ένα τηλ που έχω παραγγέλλει από το Vickmall αποστολή με Singapore post

2016-01-22 15:07 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-01-26 12:28 Arrival at Destination Post (Country: GR)

Από τότε μέχρι σήμερα 29/01 είναι κολλημένο εκεί

 

Τα ΕΛΤΑ δείχνουν μόνο αυτό

2016-01-22 15:07 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Πρώτη φορά καθυστερεί τόσο αφού φτάσει κάτι Ελλάδα.

Ξέρει κανείς τι γίνεται ??

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]

ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΟΔΗΓΟ

Μια παραλαβή από Κίνα προς Ελλάδα μπορεί να διαρκέσει από μια βδομάδα μέχρι 40+ ημέρες!

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]

ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΟΔΗΓΟ

Μια παραλαβή από Κίνα προς Ελλάδα μπορεί να διαρκέσει από μια βδομάδα μέχρι 40+ ημέρες!

 

Ο οδηγός λέει ότι με το που φτάσουν Ελλάδα κάνουν 1-2 μέρες να περάσουν από τελωνείο και να πάνε στα EΛΤΑ αυτές οι μέρες έχουν περάσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη και εγω ειμαι στην ΑΚΡΙΒΩΣ ιδια κατασταση, σε ποιο tracking number τις βγαζει τις επομενες ενημερωσεις;;

 

Τουλάχιστον δεν είμαι ο μόνος

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός λέει ότι με το που φτάσουν Ελλάδα κάνουν 1-2 μέρες να περάσουν από τελωνείο και να πάνε στα EΛΤΑ αυτές οι μέρες έχουν περάσει

Λέει 1-3 ημέρες και όχι 1-2 (και εφόσον φυσικά έχουν καταγραφεί στο αεροδρόμιο)

Επιπλέον είσαι ακόμη στο όριο των συνολικά 40 ημερών. Για ποιό λόγο ανησυχείς?

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός λέει ότι με το που φτάσουν Ελλάδα κάνουν 1-2 μέρες να περάσουν από τελωνείο και να πάνε στα EΛΤΑ αυτές οι μέρες έχουν περάσει

 

Το λέει αλλά οι τιμές είναι κατά προσέγγιση.Δεν εγγυάται κανείς ότι άπαξ και φτάσει ελλάδα μετά από 2 μέρες πάει ελτα.Η αλήθεια είναι ότι αυτή η διαδικασία κατά μέσο όρο κρατάει 4-5 μέρες,άλλος παραλαμβάνει σε 2 άλλος σε 12 και ούτω καθεξής.Δεν υπάρχει λόγος να τρελένεσαι,κάνε υπομονή και θα παραλάβεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα δέμα απο Bpost International(βέλγικο ταχυδρομείο),ο ταχυδρόμος το είχε αφήσει στην πόρτα κάτω στην αυλή!!!Ευτυχώς που το βρήκα....
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα δέμα απο Bpost International(βέλγικο ταχυδρομείο),ο ταχυδρόμος το είχε αφήσει στην πόρτα κάτω στην αυλή!!!Ευτυχώς που το βρήκα....

 

Δεν είναι συστημενα αυτά;;;;;;;;;;;;;;;;;

Τι αξίας δέμα;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

εφοσον ειναι σκ και δεν δουλευουν παμε αρα απο δευτερα για καμια αλλαγη στο tracking number ?
Link to comment
Share on other sites

εφοσον ειναι σκ και δεν δουλευουν παμε αρα απο δευτερα για καμια αλλαγη στο tracking number ?

 

Δουλευουν 365/24/7. Ανα πασα στιγμη του ετους μπορει να δειτε αλλαγη στο tracking...

Εχω δει απιστευτες ωρες και μερες να προχωραει σε Κλεισιμο στο Κεντρο Διαλογης...

Link to comment
Share on other sites

Δουλευουν 365/24/7. Ανα πασα στιγμη του ετους μπορει να δειτε αλλαγη στο tracking...

Εχω δει απιστευτες ωρες και μερες να προχωραει σε Κλεισιμο στο Κεντρο Διαλογης...

 

α δεν το ξερα.νομιζα οτι αλλαζει μονο τις εργασιμες.

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ψιλιαστει πως δεν είναι trackable εντός Ελλάδας.

Γιατί άραγε;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω ψιλιαστει πως δεν είναι trackable εντός Ελλάδας τα Βελγικα.

Γιατί άραγε;;

 

Παρέλαβα σήμερα δέμα απο Bpost International(βέλγικο ταχυδρομείο),ο ταχυδρόμος το είχε αφήσει στην πόρτα κάτω στην αυλή!!!Ευτυχώς που το βρήκα....

 

 

Γιατί δεν ακολουθούν το παγκόσμιο πρότυπο της UPU, το S10. Ότι δεν ακολουθεί το πρότυπο θεωρείται μη συστημένο και διακινείται όπως είναι λογικό, ως απλό.

 

Περισσότερα εδώ http://tnv.nianios.gr/explanation.php

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...