Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

18/10 εμενα και ακομα τιποτα..

Αντε παλι αγχος μεχρι να κλεισει απο αεροδρομιo!

 

Κανένα άγχος πια

Είναι Ελλάδα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 14-10-2015 11:59 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 26-10-2015 16:27 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 14-10-2015 11:59 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 26-10-2015 16:27 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!!!:lol:

 

Και τυχαία σήμερα πήρα 4 τηλέφωνα....

στο κέντρο διαλογής

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και τυχαία σήμερα πήρα 4 τηλέφωνα....

στο κέντρο διαλογής

 

Όσο και αν αδυνατείς να το καταλάβεις, ναι ήταν τυχαίο. Ή μάλλον ήταν η ώρα τους να προχωρήσουν είτε έκανες τηλέφωνο είτε όχι.

Το ίδιο πράγμα έγινε και την προηγούμενη βδομάδα, το ίδιο θα γίνει και την επόμενη.

Αλλά κάποιοι θα επιμένουν οτι τα δέματά τους αργούν...:)

 

Γιατί σταμάτησες στα 4. Πάρε κιάλλα βρε αδερφέ, αφού έτσι έρχετε πιο γρήγορα το πακέτο σου.:p

Link to comment
Share on other sites

16/10 arrival με singpost

κανένα νεότερο εδώ.

δυστυχώς πετάω Πέμπτη πρωί και επιστρέφω 9/11

μας έκαναν το προγραμματισμό σαν τα μούτρα τους :mad:

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν αδυνατείς να το καταλάβεις, ναι ήταν τυχαίο. Ή μάλλον ήταν η ώρα τους να προχωρήσουν είτε έκανες τηλέφωνο είτε όχι.

Το ίδιο πράγμα έγινε και την προηγούμενη βδομάδα, το ίδιο θα γίνει και την επόμενη.

Αλλά κάποιοι θα επιμένουν οτι τα δέματά τους αργούν...:)

 

Γιατί σταμάτησες στα 4. Πάρε κιάλλα βρε αδερφέ, αφού έτσι έρχετε πιο γρήγορα το πακέτο σου.:p

 

Τυχαίο ξε-τυχαιο 2 ώρες μετά τα τηλεφωνήματα, φανηκανε στο σύστημα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

16/10 arrival με singpost

κανένα νεότερο εδώ.

δυστυχώς πετάω Πέμπτη πρωί και επιστρέφω 9/11

μας έκαναν το προγραμματισμό σαν τα μούτρα τους :mad:

 

Και εγώ μαζί σου.

 

offtopic: Η κοπέλα μου ανέμενε ένα βιβλίο εδώ και 10 μέρες , πήρε τηλέφωνο σήμερα τα ΕΛΤΑ και της είπαν ότι το χουν στο ταχυδρομείο εδώ και μέρες και δεν έχει έρθει να το παραλάβει ενώ το tracking λέει άλλα, + ότι το έχουν στείλει σε λάθος ταχυδρομείο.Γενικά έχουν χάσει τη μπάλα λίγο.

One+One
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μαζί σου.

 

offtopic: Η κοπέλα μου ανέμενε ένα βιβλίο εδώ και 10 μέρες , πήρε τηλέφωνο σήμερα τα ΕΛΤΑ και της είπαν ότι το χουν στο ταχυδρομείο εδώ και μέρες και δεν έχει έρθει να το παραλάβει ενώ το tracking λέει άλλα, + ότι το έχουν στείλει σε λάθος ταχυδρομείο.Γενικά έχουν χάσει τη μπάλα λίγο.

 

Έτσι μοιάζει....

Αφού παρέλαμβανεις μη μιλάς καθολου

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μαζί σου.

 

offtopic: Η κοπέλα μου ανέμενε ένα βιβλίο εδώ και 10 μέρες , πήρε τηλέφωνο σήμερα τα ΕΛΤΑ και της είπαν ότι το χουν στο ταχυδρομείο εδώ και μέρες και δεν έχει έρθει να το παραλάβει ενώ το tracking λέει άλλα, + ότι το έχουν στείλει σε λάθος ταχυδρομείο.Γενικά έχουν χάσει τη μπάλα λίγο.

Ετσι ειχα παθει και εγω με δεμα παπουτσια με china post...ελεγε οτι ειταν αεροδρομιο ενω ειχε φτασει στο ταχυδρομιο 6 μερες πριν.Περασα τυχαια απο το ταχυδρομιο και ρωτισα αν εχουν κανενα δεμα στο ονομα μου και μου τα εδωσαν.Αν δεν περνουσα θα ειχαν γυρισει πισω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εμας που περιμενουνε απο τις 18 του μηνος εχουμε καμια ενημερωση γιατι εμενα ακομα μου λεει ειναι Σιγκαπουρη!

 

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω κάποια πράγματα από gearbest αξίας γύρω στα 150 ευρώ. Λογικά θα ειναι ψιλομεγάλο δέμα. Παίζει να έχω θέμα με τελωνείο? Επίσης σε ένα μήνα θα έχουν έρθει ή κάνει παραπάνω?
Link to comment
Share on other sites

Αστα και εγω στο περιμενε απο 18 του μηνος.. αλλα θελω να πιστευω οτι θα ερθει και σε εμας, το ιδιο ακριβως μηνυμα μου βγαζει και εμενα. :yawn:
Link to comment
Share on other sites

16ή ημέρα χωρίς πληροφορίες το tracking number ( SG) και το site ακόμα το παίζει τρελίτσα ( το χουμε στείλει και περίμενε )

Έχω ανοίξει ήδη dispute και μια δεν απαντάνε,μια μου λένε τα κλασικά συγγνώμη τους...

Να προχωρήσω σε claim πως το βλέπετε?όχι τίποτα άλλο αλλά τέλος νοέμβρη φεύγω στο εξωτερικό για κανα μήνα και αυτό δεν έχει σταλθει 100% ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

16ή ημέρα χωρίς πληροφορίες το tracking number ( SG) και το site ακόμα το παίζει τρελίτσα ( το χουμε στείλει και περίμενε )

Έχω ανοίξει ήδη dispute και μια δεν απαντάνε,μια μου λένε τα κλασικά συγγνώμη τους...

Να προχωρήσω σε claim πως το βλέπετε?όχι τίποτα άλλο αλλά τέλος νοέμβρη φεύγω στο εξωτερικό για κανα μήνα και αυτό δεν έχει σταλθει 100% ακόμα..

 

Ούτε το 4px δείχνει κάποια κίνηση; Για reserved tracking σε βλέπω και σένα.

Τους ρώτησες να ακυρώσεις, πρίν ανοίξεις το dispute.

Μου έχει τύχει να επιμένουν για μέρες οτι το έχουν στείλει, και μόλις τους ζητάω να ακυρώσω, αμέσως να προθυμοποιούνται να προχωρήσουν σε refund.:lol:

 

Στο λέω γιατί με το claim θα τραβήξει αρκετές μέρες αν δεν συμφωνήσουν σε refund.

Ασε που αν είναι τπτ πονηροί μπορεί να ταχυδρομήσουν όντως "κάτι" με το tracking που έχεις και να ψάχνεσαι μετά.

(btw ποιο μαγαζί είναι; )

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα information received στις 15-10 και despatched to overseas στις 22-10. Πρέπει να έχουν κολλήσει λίγο στην Σιγκαπούρη. Το έγραφαν και στο site τους στα latest. Θα αλλάξει το status μην αγχωνεσε

 

Και εμένα information received 17/10 και despatched to overseas στις 22/10. Για Βόλο πιστεύω από την επόμενη εβδομάδα...είχα μια ελπίδα μήπως σήμερα εμφανιζόταν (διάβασα ότι κάνει 4 μέρες συνήθως για αεροδρόμιο Αθήνα;) αλλά τίποτα νεότερο. :rolleyes:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το 4px δείχνει κάποια κίνηση; Για reserved tracking σε βλέπω και σένα.

Τους ρώτησες να ακυρώσεις, πρίν ανοίξεις το dispute.

Μου έχει τύχει να επιμένουν για μέρες οτι το έχουν στείλει, και μόλις τους ζητάω να ακυρώσω, αμέσως να προθυμοποιούνται να προχωρήσουν σε refund.:lol:

 

Στο λέω γιατί με το claim θα τραβήξει αρκετές μέρες αν δεν συμφωνήσουν σε refund.

Ασε που αν είναι τπτ πονηροί μπορεί να ταχυδρομήσουν όντως "κάτι" με το tracking που έχεις και να ψάχνεσαι μετά.

(btw ποιο μαγαζί είναι; )

 

Είναι με quantium απ'ότι είπαν αλλά ούτε στο 4px , ούτε στο quantium δείχνει κάτι.

Τους ζήτησα να ακυρώσω και μου λένε το χουμε στείλει τώρα απλά αργεί να ενημερωθεί το tracking ( 16 ημέρες και με τεφτέρι να τα ενημέρωναν θα είχε ενημερωθεί )

Έχω ανεβάσει στην συζήτηση όλα τα screenshot απο τα sites που δεν δείχνουν τίποτα,ρώτησα και την SG post και μου είπαν δεν έχει υπάρχει στο σύστημα τους τέτοιος αριθμός και να μιλήσω με τον πωλητή.

Τους είχα ζητήσει φωτογραφίες εξ'αρχης του πακέτου και γύρω στην μία εβδομάδα μου λέγαν δεν γίνεται.

Άρα τα κλαίω τώρα τα 250 ακόμα και εαν στο dispute ζητήσω full refund ? Εαν στείλουν τώρα κάτι δεν θα φανεί ότι έγινε τώρα που εγώ δεν θέλω?

Το fastcardtech είναι btw.

Link to comment
Share on other sites

Είναι με quantium απ'ότι είπαν αλλά ούτε στο 4px , ούτε στο quantium δείχνει κάτι.

Τους ζήτησα να ακυρώσω και μου λένε το χουμε στείλει τώρα απλά αργεί να ενημερωθεί το tracking ( 16 ημέρες και με τεφτέρι να τα ενημέρωναν θα είχε ενημερωθεί )

Έχω ανεβάσει στην συζήτηση όλα τα screenshot απο τα sites που δεν δείχνουν τίποτα,ρώτησα και την SG post και μου είπαν δεν έχει υπάρχει στο σύστημα τους τέτοιος αριθμός και να μιλήσω με τον πωλητή.

Τους είχα ζητήσει φωτογραφίες εξ'αρχης του πακέτου και γύρω στην μία εβδομάδα μου λέγαν δεν γίνεται.

Άρα τα κλαίω τώρα τα 250 ακόμα και εαν στο dispute ζητήσω full refund ? Εαν στείλουν τώρα κάτι δεν θα φανεί ότι έγινε τώρα που εγώ δεν θέλω?

Το fastcardtech είναι btw.

 

Χμμμ fastcardtech.:shifty:

16 μέρες ναι είναι πολύς καιρός. Τι να σου πώ περίμενε μήπως δείς κίνηση αυτή την εβδομάδα.

Μπά δεν νομίζω να σου φάνε λεφτά. Αλλά αν φανεί κίνηση στο tracking ενώ είσαι σε dispute τότε αναγκαστικά θα περιμένεις να παραλάβεις. Είπαμε είναι αμφιλεγόμενο μαγαζί, αλλα δεν τους κόβω για απατεώνες.;)

Aν δεν βλέπεις να καταλήγετε κάπου προχώρα σε claim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...