Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 27-03-2015 09:21 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 30-03-2015 04:18 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 30-03-2015 04:18 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

 

Όπως το λέγαμε και μέσα στο Σαββατοκύριακο, άντε να δουμε τι θα πληρωσουμε για τον κινέζο και πόσες μέρες θα κανει να ερθει στα χέρια μου.

Εγώ το είπα οτι στη Θεσσαλονίκη αποφασίσανε να κανουν ελέγχους τη προηγούμενη εβδομάδα.

 

Έχουμε και λέμε:

1) 23% Φ.Π.Α. επί της συνολικής αξίας (κόστος+μεταφορικά)

2) Τέλος εκτελωνισμού των ΕΛ.ΤΑ. κόστους 8€

3) Τέλος διαχείρισης δασμών των ΕΛ.ΤΑ. κόστους 4€

Άρα, για ενδεικτική αξία αντικειμένου 100€, έχουμε επιπλέον 35€...

Για τα κόστη εκτελωνισμού, δες και εδώ:

http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News/news_1319.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι το εξής... Θα σε πάρουν τηλέφωνο για να προσκομίσεις την απόδειξη πληρωμής ή θα το κοστολογήσουν κατ' εκτίμηση;

Και επειδή δεν γνωρίζω την απάντηση, ίσως θα ήταν προτιμότερο να τους καλέσεις εσύ για να προλάβεις τυχόν δυσάρεστες εξελίξεις του 2ου σεναρίου...

Link to comment
Share on other sites

-------------

12/3/2015 13:39 - ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ, ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

12/3/2015 13:39 - Received from Customer

14/3/2015 13:39 - Αποσταλεί στο εξωτερικό (κωδικός χώρας: GR)

23/3/2015 10:34 - ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ, ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

23/3/2015 12:34 - Έφτασε στο εξωτερικό (κωδικός χώρας: GR)

27/3/2015 08:10 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Υπάρχει περίπτωση ακόμη να περάσει από τελωνείο; είναι ένα κινητό τηλέφωνο από vickmall. Η επόμενη κίνηση που θα γίνει ποια είναι;

ευχαριστω

 

Το δέμα έφυγε από το αεροδρόμιο και πάει στο ΚΔ Αττικής για να προωθηθεί στο ΚΔ της περιοχής σου.

Link to comment
Share on other sites

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 27-03-2015 09:21 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 30-03-2015 04:18 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 30-03-2015 04:18 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

 

Όπως το λέγαμε και μέσα στο Σαββατοκύριακο, άντε να δουμε τι θα πληρωσουμε για τον κινέζο και πόσες μέρες θα κανει να ερθει στα χέρια μου.

Εγώ το είπα οτι στη Θεσσαλονίκη αποφασίσανε να κανουν ελέγχους τη προηγούμενη εβδομάδα.

 

και μενα το ιδιο,τους τρελανα στα τηλεφωνα και με κολλημενο το τηλεφωνο τοσες μερες, μου είπαν ότι είναι στο τελωνειο αντε να δουμε τι θα πληρωσουμε...

Link to comment
Share on other sites

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 27-03-2015 09:21 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 30-03-2015 04:18 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 30-03-2015 04:18 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

 

Όπως το λέγαμε και μέσα στο Σαββατοκύριακο, άντε να δουμε τι θα πληρωσουμε για τον κινέζο και πόσες μέρες θα κανει να ερθει στα χέρια μου.

Εγώ το είπα οτι στη Θεσσαλονίκη αποφασίσανε να κανουν ελέγχους τη προηγούμενη εβδομάδα.

 

Για τί αξία αγοράς μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 30-03-2015 08:55 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 30-03-2015 08:55 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 30-03-2015 11:48 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

ερχεται η λυπητερη!

Link to comment
Share on other sites

και μενα το ιδιο,τους τρελανα στα τηλεφωνα και με κολλημενο το τηλεφωνο τοσες μερες, μου είπαν ότι είναι στο τελωνειο αντε να δουμε τι θα πληρωσουμε...

Μήπως τελικά το τηλέφωνο τους πονηρεψε; αν και αν δεις στο τοπικ όλοι όσοι είχαν NL post αυτήν και την προηγούμενη εβδομάδα πήγαν τελωνείο

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

και μενα το ιδιο,τους τρελανα στα τηλεφωνα και με κολλημενο το τηλεφωνο τοσες μερες, μου είπαν ότι είναι στο τελωνειο αντε να δουμε τι θα πληρωσουμε...

 

αμα τους τρελανες στα τηλεφωνα...τωρα θα σε τρελανουν και αυτοι με ενα μονο τηλεφωνο ! :p

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά το τηλέφωνο τους πονηρεψε; αν και αν δεις στο τοπικ όλοι όσοι είχαν NL post αυτήν και την προηγούμενη εβδομάδα πήγαν τελωνείο

 

αμα τους τρελανες στα τηλεφωνα...τωρα θα σε τρελανουν και αυτοι με ενα μονο τηλεφωνο ! :p

Κάτι παρόμοιο είχε γίνει και την περίοδο των Χριστουγέννων που είχαν πάρει φωτιά τα τηλέφωνα των ελτα. Τηλέφωνο και πενηντάευρω....

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο είχε γίνει και την περίοδο των Χριστουγέννων που είχαν πάρει φωτιά τα τηλέφωνα των ελτα. Τηλέφωνο και πενηντάευρω....

 

χαχαχαχα

 

Τωρα δυστυχως είναι αργά, αν και στο τελωνειο δεν πρόλαβα να δωσω το τρακιινγκ γιατι μου είπαν πριν μιλήσω ότι γνωρίζουν την κατασταση και ότι είναι πολλα δέματα και θα τα ανοιξουν όλα σήμερα η αυριο.

 

Τελικώς αφού φτάσαμε εδώ που φτάσαμε ας το παραλάβω και ας δωσω ένα 50ευρω....

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία!!! Αφήστε να επικοινωνήσουν αυτοί μαζί σας.

Έτσι κι αλλιώς θα υπάρχει επιβάρυνση αλλά επειδή υπάρχει δυνατότητα διαπραγμάτευσης για το τελικό ποσό μην κάνετε βεβιασμένες κινήσεις κατά την άποψή μου.

Επίσης αν υπάρχουν κρούσματα με SG καλό θα ήταν να αναφερθούν από μέλη.

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία!!! Αφήστε να επικοινωνήσουν αυτοί μαζί σας.

Έτσι κι αλλιώς θα υπάρχει επιβάρυνση αλλά επειδή υπάρχει δυνατότητα διαπραγμάτευσης για το τελικό ποσό μην κάνετε βεβιασμένες κινήσεις κατά την άποψή μου.

Επίσης αν υπάρχουν κρούσματα με SG καλό θα ήταν να αναφερθούν από μέλη.

 

οταν λες διαπραγματευσης τι εννοεις:blink:

 

περιμενω 2 κινητα με διαφορετικο tracking για θεσσαλονικη (και τα δυο ειναι KΔ αεροδρομιου,το ενα απο παρασκευη και το αλλο σημερα πηγε) με singpost..θα ενημερωσω:)

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία!!! Αφήστε να επικοινωνήσουν αυτοί μαζί σας.

Έτσι κι αλλιώς θα υπάρχει επιβάρυνση αλλά επειδή υπάρχει δυνατότητα διαπραγμάτευσης για το τελικό ποσό μην κάνετε βεβιασμένες κινήσεις κατά την άποψή μου.

Επίσης αν υπάρχουν κρούσματα με SG καλό θα ήταν να αναφερθούν από μέλη.

 

Βασικά μια απορία..πως επικοινωνουν αυτοί μαζί μας??

Link to comment
Share on other sites

επειδη πολυς λογος γινεται...να και εγω τηλεφωνο αξια 98 ευρω

 

Κατάσταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 19-03-2015 22:28 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 19-03-2015 22:28 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 23-03-2015 06:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 23-03-2015 09:30 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 24-03-2015 09:46 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 26-03-2015 02:48 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 30-03-2015 09:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 30-03-2015 09:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 30-03-2015 11:54 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία!!! Αφήστε να επικοινωνήσουν αυτοί μαζί σας.

Έτσι κι αλλιώς θα υπάρχει επιβάρυνση αλλά επειδή υπάρχει δυνατότητα διαπραγμάτευσης για το τελικό ποσό μην κάνετε βεβιασμένες κινήσεις κατά την άποψή μου.

Επίσης αν υπάρχουν κρούσματα με SG καλό θα ήταν να αναφερθούν από μέλη.

 

Δυνατότητα διαπραγμάτευσης στα ΕΛΤΑ δεν υπάρχει.

Κόβουν το κοστούμι και έρχεται ο λογαριασμός.

Ίσως τα μπερδεύεις με τη διαδικασία των εταιρειών courier. Σ' αυτές υπάρχει διαπραγμάτευση για την αμοιβή του εκτελωνιστή και όχι για τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη πολυς λογος γινεται...να και εγω τηλεφωνο αξια 98 ευρω

 

Κατάσταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 19-03-2015 22:28 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 19-03-2015 22:28 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 23-03-2015 06:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 23-03-2015 09:30 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 24-03-2015 09:46 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 26-03-2015 02:48 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 30-03-2015 09:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 30-03-2015 09:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 30-03-2015 11:54 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

και εσυ με NL post και θεσσαλονικη.; τι γινεται πια; :confused:

κανενας με singpost και τελωνειο;μην ειμαι εγω ο πρωτος ατυχος:lol:

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μια απορία..πως επικοινωνουν αυτοί μαζί μας??

 

Αν έχεις βάλει στην εγγραφή σου στο site που αγόρασες το κινητό σου τότε αυτό υπάρχει στο αυτοκόλλητο με τα στοιχεία σου.

Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε κανενα κρουσμα με sg;

 

ειπαμε οχι ακομα. οσα κρουσματα υπαρχουν στις τελευταιες δεκα σελιδες του τοπικ ειναι με NL post και ολοι απο Θεσσαλονικη

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 16-03-2015 09:29 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 21-03-2015 07:07 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 22-03-2015 08:13 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 26-03-2015 03:04 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 30-03-2015 08:43 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 30-03-2015 08:43 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 30-03-2015 11:39 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Το ίδιο πρόβλημα κι εγώ μάγκες, για δυο κινητά απο aliexpress. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται αν δεν επικοινωνήσουν μαζί μου απ'το τελωνείο??? Στέλνουν το πρόστιμο σπίτι, πως γίνεται???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μας βλεπω να πηγαίνουμε ολοι μαζι παρεα , να κλαψουρίσουμε μπας και πληρωσουμε φπα για μικρή αξια...
Link to comment
Share on other sites

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 16-03-2015 09:29 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 21-03-2015 07:07 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 22-03-2015 08:13 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 26-03-2015 03:04 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 30-03-2015 08:43 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 30-03-2015 08:43 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 30-03-2015 11:39 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Το ίδιο πρόβλημα κι εγώ μάγκες, για δυο κινητά απο aliexpress. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται αν δεν επικοινωνήσουν μαζί μου απ'το τελωνείο??? Στέλνουν το πρόστιμο σπίτι, πως γίνεται???

Ευχαριστώ

wtf..και ολοι ιδιες ημερομηνιες..ελπιζω οταν περασει το δικο μου απο εκει (λογικα αυριο μεθαυριο) να ειναι πιο ελαστικοι..:X

λογικα θα σε παρουν τηλεφωνο για να σου το ζητησουν αποδειξη πληρωμης..απο οτι ειπαν παιδια πληρωσαν το αντιτιμο κατα την παραλαβη..και προς θεου..δεν ειναι προστιμο.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...