Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετα απο Dispute στο paypal για τις γνωστες καθυστερησεις της SG μου ηρθε email οτι θα παρω refund ,αλλα κοιτωντας μεσα στο paypal μου γραφει οτι "this case is not in your favour " και να κανω appeal. Σε ολους ετσι το κανει η χαζεψε το paypal?
Link to comment
Share on other sites

Κάναμε την ίδια μέρα παραγγελία, και όπως βλέπω είσαι και εσύ στα ιωάννινα, εσύ έχεις παραλάβει και εγώ ακόμα περιμένω, τι να πω πια...αυτά που γράφει τι σημαίνουν?

 

Κι εμένα με το ίδιο αεροπλάνο έφυγε η παραγγελία.

 

[ATTACH]65374[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Και τα 16/5 Arrival κολλημένα, κανείς άλλος; Ή κάποιος που να είδε κίνηση εκείνη τη μέρα;

Χαμός γίνετε τελευταία...

Εχω εγω ''χαμενα'' με SG στις 16-5 και στις 7-5 και ενα με nl στις 1-5. απο το vickmall ειναι το δεμα με το RF390033060SG

http://www.17track.net/en/track?nums=RS415941730NL,RF390033060SG,RP339913801SG

 

Δεματα απο το vickmall με NFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) 24-5 ειναι σημερα στο ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο Dispute στο paypal για τις γνωστες καθυστερησεις της SG μου ηρθε email οτι θα παρω refund ,αλλα κοιτωντας μεσα στο paypal μου γραφει οτι "this case is not in your favour " και να κανω appeal. Σε ολους ετσι το κανει η χαζεψε το paypal?

 

Ακριβώς ίδια περίπτωση έχω και εγώ σήμερα.

Έστειλα μήνυμα από το message center και περιμένω τι θα μου πούνε :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγω ''χαμενα'' με SG στις 16-5 και στις 7-5 και ενα με nl στις 1-5. απο το vickmall ειναι το δεμα με το RF390033060SG

http://www.17track.net/en/track?nums=RS415941730NL,RF390033060SG,RP339913801SG

 

Δεματα απο το vickmall με NFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) 24-5 ειναι σημερα στο ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

NL απο 1-5 στην Ελλαδα ;

Μαλλον η SG θα φταιει παλι ...:-)

 

Ετσι ειναι . Αφου ολοι ξερουμε οτι τα παντα στην Ελλαδα δουλευουν ρολοι ( ειδικα οσοι ειμαστε λιγο μεγαλυτεροι ) σιγα μην μας περασει ποτε απο το μυαλο οτι για ολα αυτα ευθυνονται καποιοι ΕΔΩ !!

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ίδια περίπτωση έχω και εγώ σήμερα.

Έστειλα μήνυμα από το message center και περιμένω τι θα μου πούνε :wacko:

 

Κοιταξα στο λογαριασμο μου στο paypal και δειχνει οτι τα εκανε refund στην καρτα οποτε περιμενω να φανουν.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα στο λογαριασμο μου στο paypal και δειχνει οτι τα εκανε refund στην καρτα οποτε περιμενω να φανουν.

 

Τελικά, και στο δικό μου λογαριασμό (στο old account) φάνηκε η επιστροφή, μόλις τώρα.

Μάλλον , τέλος καλό - όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

NL απο 1-5 στην Ελλαδα ;

Μαλλον η SG θα φταιει παλι ...:-)

 

Ετσι ειναι . Αφου ολοι ξερουμε οτι τα παντα στην Ελλαδα δουλευουν ρολοι ( ειδικα οσοι ειμαστε λιγο μεγαλυτεροι ) σιγα μην μας περασει ποτε απο το μυαλο οτι για ολα αυτα ευθυνονται καποιοι ΕΔΩ !!

Το ότι δεν δουλεύουν ολα ρολόι εδώ Ελλάδα το ξέρουμε. Αλλα ακόμα πιστεύεις ότι για όλο αυτό το μπάχαλο δεν φτάσει η sg post?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν δουλεύουν ολα ρολόι εδώ Ελλάδα το ξέρουμε. Αλλα ακόμα πιστεύεις ότι για όλο αυτό το μπάχαλο δεν φτάσει η sg post?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

 

Αυτο το πραγμα ειναι απιστευτο ! Περιμενα 2 μηνες το πακετο απο Vickmall εκανα Dispute - Claim τους εδωσα τα παντα απο Screenshots ακομη και επισημο εγγραφο απο EΛΤΑ οτι δεν ειναι Ελλαδα και μου ερχεται χθες μηνυμα περιμενε εως τις 16 Ιουνιου. Δηλαδη περιμενω 10 μερες μετα το claim +16 ................ Ρε αι στο διαο λο να πουμε

::X
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραγμα ειναι απιστευτο ! Περιμενα 2 μηνες το πακετο απο Vickmall εκανα Dispute - Claim τους εδωσα τα παντα απο Screenshots ακομη και επισημο εγγραφο απο EΛΤΑ οτι δεν ειναι Ελλαδα και μου ερχεται χθες μηνυμα περιμενε εως τις 16 Ιουνιου. Δηλαδη περιμενω 10 μερες μετα το claim +16 ................ Ρε αι στο διαο λο να πουμε

 

Και σε μένα το paypal χθές, έγραψε να περιμένω μέχρι 17/6 για την απόφαση στο claim που είχα ανοίξει.

Σήμερα όμως βγάλαν απόφαση και έκαναν και refund. Πιστεύω οτι λόγω οτι έπεσαν μαζεμένα κατα ριπάς τα dispute για τα μπερδέματά μας με το vick, τρέχουν και δεν φτάνουν.

Να είσαι αισιόδοξος οτι σε λίγες μέρες, μπορεί και αύριο , θα έχεις καλές εξελίξεις :)

Link to comment
Share on other sites

Και τιποτα να μην ελεγα παιδια μαλλον απο μονοι τους πλεον στελνουν με NL.. μιλησα μαζι τους στο vickmall και ειναι λενε γνωριζουν το προβλημα με SG! Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Και τα 16/5 Arrival κολλημένα, κανείς άλλος; Ή κάποιος που να είδε κίνηση εκείνη τη μέρα;

Χαμός γίνετε τελευταία...

 

και εμενα κολλημενο 16/05

Link to comment
Share on other sites

εχει ψωνισει κανει απο igogo.es?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 11 μερες κολλημενο στη σιγκαπουρη σημερα μου γραφει Arrival at Destination Post (Country: GR),-,2016-05-31 08:29

 

αυτο σημαινει οτι εφτασε στα ελτα κ θα το παρω λογικα μες στη βδομαδα? η μπορει να περιμενω πολυ ακομα? η παραγγελια εγινε στις 13/5 με Singapure Post

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 11 μερες κολλημενο στη σιγκαπουρη σημερα μου γραφει Arrival at Destination Post (Country: GR),-,2016-05-31 08:29

 

αυτο σημαινει οτι εφτασε στα ελτα κ θα το παρω λογικα μες στη βδομαδα? η μπορει να περιμενω πολυ ακομα? η παραγγελια εγινε στις 13/5 με Singapure Post

 

Κι εμένα το ίδιο φίλε.

20/5 έγινε despathed to overseas και σήμερα άλλαξε σε arrived at destination post

 

2016-05-31 08:30 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-05-20 14:58 Despatched to overseas (Country code: GR)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο φίλε.

20/5 έγινε despathed to overseas και σήμερα άλλαξε σε arrived at destination post

 

2016-05-31 08:30 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-05-20 14:58 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

και μενα ιδια ωρα λενε οτι εφτασε στην ελλαδα. δεν πιστευω να εγινε κανενα λαθος κ να μου φας το κινητάκι :lol:

Link to comment
Share on other sites

και μενα ιδια ωρα λενε οτι εφτασε στην ελλαδα. δεν πιστευω να εγινε κανενα λαθος κ να μου φας το κινητάκι :lol:

 

Εμένα πάλι το site της sgpost λέει οτι έφτασε Ελλάδα,αλλά σε άλλα site εντοπισμού (17track,4px) ακόμα και στο site των ΕΛΤΑ φαίνεται κολλημένο στην Σιγκαπούρη(από 20/05 15:14)!!! Που είδατε τα δικά σας; Τι Despatch No είχαν;

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με αγορες από Κινεζία (μια φορά μάλιστα το δέμα έκανε λιγότερο χρόνο από Κινα Ελλάδα παρα από Αθήνα σε μένα)

αλλά με αυτά που διαβάζω για Sgpost & vickmall (όπως και η περιπτωση μου) αρχίζω και αγχώνομαι :worry::worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα πάλι το site της sgpost λέει οτι έφτασε Ελλάδα,αλλά σε άλλα site εντοπισμού (17track,4px) ακόμα και στο site των ΕΛΤΑ φαίνεται κολλημένο στην Σιγκαπούρη(από 20/05 15:14)!!! Που είδατε τα δικά σας; Τι Despatch No είχαν;

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με αγορες από Κινεζία (μια φορά μάλιστα το δέμα έκανε λιγότερο χρόνο από Κινα Ελλάδα παρα από Αθήνα σε μένα)

αλλά με αυτά που διαβάζω για Sgpost & vickmall (όπως και η περιπτωση μου) αρχίζω και αγχώνομαι :worry::worry:

 

 

Μετά την δημοσιευση του Post ξανατσεκαρα στο 17track και θαυμα!!!!

Τελευταίο γεγονός -- 2016-05-31 08:31 Arrival at Destination Post (Country: GR)

Στα ΕΛΤΑ τίποτα ακόμα...

Ελπιζω μεχρι τέλοσ της εβδομάδας να παραλάβουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ίδια περίπτωση έχω και εγώ σήμερα.

Έστειλα μήνυμα από το message center και περιμένω τι θα μου πούνε :wacko:

Και εγώ μια από τα ίδια..... Στο email ήρθε αυτό:

 

"Dear ΧΧΧΧ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,

 

We've completed our review and decided this case in your favor. Due to the unique circumstances of this case, PayPal is issuing you this refund at no cost to your seller. You will receive a refund. The refund amount should reflect in your PayPal balance within 5 business days, if not sooner. If you paid with a credit card, the money is refunded to your credit card. Please note that it can take up to 30 days for the refund to appear on your card statement....."

 

...και μπαίνοντας στο λογαριασμό PayPal, δείχνει ότι Case is closed και γράφει αυτό:

 

"Status

After careful consideration, we're unable to decide this claim in your favor at this time.

 

If you're not satisfied with this decision because you received the item but it isn't what you expected, you can appeal this decision."

 

Τι κάνουμε τώρα ρε παιδιά;

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια..... Στο email ήρθε αυτό:

 

"Dear ΧΧΧΧ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,

 

We've completed our review and decided this case in your favor. Due to the unique circumstances of this case, PayPal is issuing you this refund at no cost to your seller. You will receive a refund. The refund amount should reflect in your PayPal balance within 5 business days, if not sooner. If you paid with a credit card, the money is refunded to your credit card. Please note that it can take up to 30 days for the refund to appear on your card statement....."

 

...και μπαίνοντας στο λογαριασμό PayPal, δείχνει ότι Case is closed και γράφει αυτό:

 

"Status

After careful consideration, we're unable to decide this claim in your favor at this time.

 

If you're not satisfied with this decision because you received the item but it isn't what you expected, you can appeal this decision."

 

Τι κάνουμε τώρα ρε παιδιά;

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

 

Μην ανησυχεις. Και σε εμενα και σε εναν ακομα φιλο που ειχε τα ιδια, εχει γινει ηδη refund στο paypal.(εννοω εχει γινει η καταχωρηση και θα περιμενω τωρα να φανει η επιστροφη στη καρτα).

Βεβαια στο resolution γραφει ακομα τα ιδια οπως και σε σενα, οποτε δεν εχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Και αν έρθει το δέμα τον επόμενο μήνα και μας ζητήσει τα λεφτά τοτε το PayPal xaxaxaxax

 

Στάλθηκε από το ThL W200S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Θελω βοηθεια για θα το σπασω στο τελος ! E-mail δεν εχω για να μπω να στειλω τα Screenshots αλλα τους εστειλα τα Link με upload απο το Paypal account . Δεν εχω το e-mail επειδη ειναι φιλου μου και δεν το βρισκει

 

Πηγα στο Paypal Help center και αυτο που μου ζηταει να κανω για να αποδειξω το claim μου δεν υπαρχει. Η δεν ξερω εγω

 

https://i.imgsafe.org/da55264c3c.png

 

https://i.imgsafe.org/da555de405.png

 

 

Και κατι ακομη το Message center δουλευει η το εχουνε για μοστρα ? Μηνυμα δεν εχω παρει μεχρι στιγμης μεσα απο το Paypal.

Edited by Machima
::X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...