Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έκανα και εγώ dispute στο Paypal για να τελειώνουμε αφου μετά τόσες ημέρες δεν έρχεται τίποτα..

Εδώ εχει και εναν οδηγό που θα βοηθήσει αρκετούς απο εμάς με τις τυχερές ημερομηνίες και οποίον σκέφτεται να κάνει την επόμενη κίνηση για να πάρει πίσω τα χρήματα του, https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6453-%CE%92%CE%BF%CE%AE%CE%B8%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CF%83%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-ebay-PayPal-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καινουργια παραγγελια απο vickmall , με SG και παλι , απο 29/4 , το εστειλαν χτες και σημερα εμφανιζεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ στα ελτα και λεει Σιγκαπουρη , ενω σ αυτα που περιμενουμε (εγω απο 29/3) ΠΟΤΕ δεν εμφανιστηκε στα Ελτα σε κανενα σταδιο , αρα νεες παραγγελιες τουλαχιστον εκτελουνται κανονικα !!!

 

https://www.dropbox.com/s/sdthlqezqynurjl/vvvvvvvv1.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/yodvbd29jr204b5/vvvvvvvv2.JPG?dl=0

Ναι αυτο ειναι περίεργο αυτο δεν εμφανίστηκε ποτε σε εμας τοσο καιρο,

Εγω προχώρησα στο επόμενο βημα και θα περιμένω να παρω τα χρηματα μου απο το vickmall και θα παραγγείλω μετα απο ευρωπαϊκή αποθικη το minideal και ας πληρώσω λιγο παραπάνω ,παρα να περιμενω ενα κινητο 2 μήνες.

Τωρα πρέπει να ξανα παραγγελνω απο αλλου αξεσουάρ απο αλλο καταστημα και αυτο αλλη καθυστεριση μετα πρωτα να παρω ομως τα χρηματα πισω:O:O:confused:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι γίνεται ρε παιδιά με το βελγικό;

Το ξεχνάω;

 

2016-04-05 07:51

Departure to country of destination

2016-03-28 13:00

Arrival at export hub

2016-03-28 00:01

Item is ready for transport

2016-03-27 14:36

Item is announced / bpost received the information

 

Το θέμα είναι ότι δεν μου κάνει την τελευταία ανανέωση που σημαίνει οτι ακόμα δεν έχει φτάσει ελλάδα.

Ξανά απο το gearbest, δέμα συμπλήρωσε 60+ ημέρες, τελικά πήρα refund.

Και κάτι άλλα δεματάκια απο ebay έχουν ξεπεράσει τις 50 ημέρες και το estimated delevery. Θα δώ μήπως εμφανιστούν τις επόμενες 2 βδομάδες.:shifty:

Τι παίζει με τα απλά δέματα τελευταία;

Ποτέ δε είχα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα.

 

LVS1376360000014357

29.04.2016 10:43

Brucargo Electronic notification of shipment

30.04.2016 00:01

Brucargo Item is ready for transport

30.04.2016 13:00

Brucargo Arrival at international place of exchange

03.05.2016 09:16

Brucargo Send item abroad (Export)

04.05.2016 13:01

Brucargo Import (Item arrived at country of destination)

 

Τώρα ως απλό άντε να δούμε πότε θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ dispute και παρήγγειλα από Ευρωπαϊκή αποθήκη του Minideal. Να θυμίσω ότι η παραγγελία μου έγινε 24/3 από Vickmall και η αποστολή έγινε με Singapore Post.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ dispute και παρήγγειλα από Ευρωπαϊκή αποθήκη του Minideal. Να θυμίσω ότι η παραγγελία μου έγινε 24/3 από Vickmall και η αποστολή έγινε με Singapore Post.

Δεν θα περιμένεις να επιστραφούν πρώτα τα χρήματα,λες να κάνω και εγω παραγγελία απο Minideal απο την ευρωπαϊκή αποθήκη και είναι το ίδιο τηλέφωνο με το δικό σου.Εκατό φορες αν το είχαμε αγοράσει απο ευρωπαϊκή αποθήκη θα είχε έρθει.

Αυτό με τι θα το στείλουν όλα οκ με την κάρτα την δέχεται αμέσως το Minideal,απο οτι γνωρίζω δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα με το συγκεκριμένο μαγαζί .

Μάλλον και εγω σκέφτομαι να το παραγγείλω αύριο απο την ευρωπαϊκή αποθήκη,φτάνει περιμέναμε τόσο καιρό και απο κινα απο άλλο μαγαζι τα παρελκόμενα τζάμι και θήκες,οχι από το Vickmall όμως. :cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

LVS1376360000014357

29.04.2016 10:43

Brucargo Electronic notification of shipment

30.04.2016 00:01

Brucargo Item is ready for transport

30.04.2016 13:00

Brucargo Arrival at international place of exchange

03.05.2016 09:16

Brucargo Send item abroad (Export)

04.05.2016 13:01

Brucargo Import (Item arrived at country of destination)

 

Τώρα ως απλό άντε να δούμε πότε θα έρθει.

 

Καλά είσαι εσύ.;) Κυλάει μια χαρά.

Άρα κάτι παίζει με το δικό μου.

Το θέμα είναι ότι το δικό μου δεν δείχνει να έχει κάνει άφιξη στην ελλάδα.

Δεν δείχνει δηλαδή το κλασσικό "Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days."

Είναι απο τις 5 Απρίλη "Departure to country of destination".

Κανονικά τις επόμενες 2-3 μέρες δείχνει και την άφιξη.

Και με ποδήλατο να ρχόταν απο τις Βρυξέλλες θα είχε φτάσει μέχρι τώρα.:p

Θα κάνω καμιά βόλτα από το ταχυδρομείο να δω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα περιμένεις να επιστραφούν πρώτα τα χρήματα,λες να κάνω και εγω παραγγελία απο Minideal απο την ευρωπαϊκή αποθήκη και είναι το ίδιο τηλέφωνο με το δικό σου.Εκατό φορες αν το είχαμε αγοράσει απο ευρωπαϊκή αποθήκη θα είχε έρθει.

Αυτό με τι θα το στείλουν όλα οκ με την κάρτα την δέχεται αμέσως το Minideal,απο οτι γνωρίζω δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα με το συγκεκριμένο μαγαζί .

Μάλλον και εγω σκέφτομαι να το παραγγείλω αύριο απο την ευρωπαϊκή αποθήκη,φτάνει περιμέναμε τόσο καιρό και απο κινα απο άλλο μαγαζι τα παρελκόμενα τζάμι και θήκες,οχι από το Vickmall όμως. :cool:

Όχι δε θα περιμένω. Αρκετά περίμενα:). Δεν είχα κανένα πρόβλημα με την κάρτα. Θα το έχω προσωρινά με τη θήκη και tempered που δίνει το μαγαζί. Θα παραγγείλω από ebay τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είσαι εσύ.;) Κυλάει μια χαρά.

Άρα κάτι παίζει με το δικό μου.

Το θέμα είναι ότι το δικό μου δεν δείχνει να έχει κάνει άφιξη στην ελλάδα.

Δεν δείχνει δηλαδή το κλασσικό "Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days."

Είναι απο τις 5 Απρίλη "Departure to country of destination".

Κανονικά τις επόμενες 2-3 μέρες δείχνει και την άφιξη.

Και με ποδήλατο να ρχόταν απο τις Βρυξέλλες θα είχε φτάσει μέχρι τώρα.:p

Θα κάνω καμιά βόλτα από το ταχυδρομείο να δω τι παίζει.

 

Μου το χε κάνει αυτό το δικό σου στο πρώτο μου με βέλγικο ταχυδρομείο, εμφανίστηκε ελλάδα μετά από 2 εβδομάδες περίπου απ'το departure to country of destination.

Γενικώς όμως ότι tracking update και να χουμε, έμπιστο δεν μπορεί να'ναι μιας και δεν συνεχίζει ως συστημένο ( εδώ κι αυτά που είναι συστημένα πλέον έμπιστες πληροφορίες δεν δίνουν :p ), άρα δεν θα είναι περίεργο αν το βρεις να κάθεται κάπου στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/ihVkpyk.jpg

 

Πιστευα οτι θα παραλαβω σημερα (Αθηνα) αλλα δεν βλεπω καμια εξελιξη απο χτες .

Ειναι νορμαλ ;

 

Εξακολουθω να ανησυχω , το στατους παραμενει κολλημενο απο προχτες στο ιδιο σημειο .

Απο την εμπειρια μου επρεπε απο χτες να ειχε παραδοθει . Ποτε δεν εχει κολλησει σε τετοιο σημειο ,ποτε !

Σε τηλεφωνικη επικοινωνια χτες με τα Ελτα ητανε 100% σιγουροι οτι θα παραλαβω σημερα ,

Αλλα παλι τιποτα .

Υπαρχει καποιο τηλεφωνο του κεντρου διαλογης Αττικης να καλεσω αργοτερα ;

Ευχαριστω

 

Edit :

Καλεσα στο κεντρο διαλογης ,λενε δεν βρισκουμε τιποτα με αυτο το tr.nr . !!!

Παιρνω στα Ελτα μου λενε στο κεντρο διαλογης εχει παει το δεμα σας απο 3/5 !!!

Ξαναπαιρνω στο κ.δ. , ααα λενε το βρηκαμε , σημερα η αυριο θα το στειλουμε !!!

Αντε να δουμε ...

 

http://i.imgur.com/ihVkpyk.jpg

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και χρονια πολλα .εχω παραγγηλι απο της 21/3 απο vickmall...υπαρχει περίπτωση να παραλαβω ποτε ???και απο το minidel το εχει μονο σε χρυσο,γιατι δεν το βλεπω σε αλλο χρομα .ευχαριστω και καλημερα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και χρονια πολλα .εχω παραγγηλι απο της 21/3 απο vickmall...υπαρχει περίπτωση να παραλαβω ποτε ???και απο το minidel το εχει μονο σε χρυσο,γιατι δεν το βλεπω σε αλλο χρομα .ευχαριστω και καλημερα.

 

 

και εγω 21/3 απο vickmall και δεν ελπιζω πια. το παρειγγειλα απο minideal και περιμενω να ληξει το claim

Link to comment
Share on other sites

Ότι να'ναι μου φαίνεται αυτοί στο Minideal...

Παραγγελία 3/5 από ευρωπαϊκή αποθήκη, ρωτάω σήμερα στο chat, λέει το στείλαμε χθες περιμένετε το tracking number.

Δηλαδή πρώτα θα φτάσει το δέμα και μετά θα στείλουν το tr?

Της λέω τώρα της κοπελιάς να το δει και να μου δώσει το tr και με έχει γραμμένο... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ότι να'ναι μου φαίνεται αυτοί στο Minideal...

Παραγγελία 3/5 από ευρωπαϊκή αποθήκη, ρωτάω σήμερα στο chat, λέει το στείλαμε χθες περιμένετε το tracking number.

Δηλαδή πρώτα θα φτάσει το δέμα και μετά θα στείλουν το tr?

Της λέω τώρα της κοπελιάς να το δει και να μου δώσει το tr και με έχει γραμμένο... :mad:

Μην με βαζεις τωρα σε νεες σκέψεις και μολις εδωσα την παραγγελία σε Golden http://www.minideal.net/eu-warehouse-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-golden.html,μονο αυτο είχε ,στο αλλο που δεν εμφανίστηκε ποτε , ηταν σε γρι εκείνο,ελπίζω να μου αρέσει σε χρυσό.

Εγω πριν το παραγγείλω ζητησα κανένα κουπονακι απο την Linda αυτην ειναι τωρα στο Chat αλλα δεν εχει απο ευρωπαϊκή αποθηκη τιποτα τετοιο μου απάντησε και γρήγορα μάλιστα δυστυχώς.:(

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο tinydeal μου εστειλαν με Ελβετιας , ειναι κανονικο το τρακινγκ, δηλαδη υπογραφω εδω , η μηπως σα του Βελγιου ?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και χρονια πολλα .εχω παραγγηλι απο της 21/3 απο vickmall...υπαρχει περίπτωση να παραλαβω ποτε ???και απο το minidel το εχει μονο σε χρυσο,γιατι δεν το βλεπω σε αλλο χρομα .ευχαριστω και καλημερα.

Ναι και εγω εκει για λιγο κολλούσα το οτι το εχει μόνο σε χρυσο αλλα το παρήγγειλα τελικά πριν λιγη ωρα.Αυτοι που το εχουν λενε ειναι ωραιο σε χρυσό δεν ξέρω.

Εδω και 2 ημερες ξεκινήσαμε οι γνωστές ημερομηνίες σε dispute,εγω χθες έκανα το απόγευμα και λιγο θα πάω σε claim εγω ειχα παραγγελία 24/3 προς ενημέρωση

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μην με βαζεις τωρα σε νεες σκέψεις και μολις εδωσα την παραγγελία σε Golden http://www.minideal.net/eu-warehouse-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-golden.html,μονο αυτο είχε ,στο αλλο που δεν εμφανίστηκε ποτε , ηταν σε γρι εκείνο,ελπίζω να μου αρέσει σε χρυσό.

Εγω πριν το παραγγείλω ζητησα κανένα κουπονακι απο την Linda αυτην ειναι τωρα στο Chat αλλα δεν εχει απο ευρωπαϊκή αποθηκη τιποτα τετοιο μου απάντησε και γρήγορα μάλιστα δυστυχώς.:(

 

Πρέπει λέει να πάρουν ενημέρωση από την ευρωπαϊκή αποθήκη... λέω δεν μπορείτε να μιλήσετε μαζί τους ή εγώ;

Λέει δεν έχει ανοίξει ακόμα... ότι να 'ναι... δεν έχω και χρόνο τώρα αλλιώς θα τα άκουγε για τα καλά...

Μόλις πάρουνε λέει ενημέρωση θα μου στείλουν mail... Οοοομμμμ οοοοομμμμ οοοοομμμμμ.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει λέει να πάρουν ενημέρωση από την ευρωπαϊκή αποθήκη... λέω δεν μπορείτε να μιλήσετε μαζί τους ή εγώ;

Λέει δεν έχει ανοίξει ακόμα... ότι να 'ναι... δεν έχω και χρόνο τώρα αλλιώς θα τα άκουγε για τα καλά...

Μόλις πάρουνε λέει ενημέρωση θα μου στείλουν mail... Οοοομμμμ οοοοομμμμ οοοοομμμμμ.... :lol:

Έχουμε τρελαθεί και τώρα δεν μπορούμε να περιμένουμε χα χα :lol::lol::p Αμέσως παραγγελια και το θέλουμε στο σπίτι και στην πόρτα μας,εδω εναμιση μηνα περιμένουμε το αλλο απο το vickmall και ακόμη τιποτα,πάντως θα κανουμε μεγάλη ζημιά στο vickmall ,ολοι σχεδον απο αλλου αγοραζουμε ειδικά οι τυχερές ημερομηνίες,

Εγω νευρίασα πολυ με αυτούς στο vickmall γιατι δεν μας ενημέρωναν καθολου που τουλάχιστον βρισκονται τα πακέτα μας που δεν θα ερθουν προφανώς μάλλον πότε.Θα το σκεφτώ απο αυτους να ξανα ψωνίσω πλέων πολύ.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα να παραγγελνω κινητα και να μην ερχονται....απο διαφορετικα μαγαζια και ολα με sing post....τρια κινητα περιμενω...αλλη μετεφορικη δεν υπαρχει?????
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τρελαθεί και τώρα δεν μπορούμε να περιμένουμε χα χα :lol::lol::p Αμέσως παραγγελια και το θέλουμε στο σπίτι και στην πόρτα μας,εδω εναμιση μηνα περιμένουμε το αλλο απο το vickmall και ακόμη τιποτα,πάντως θα κανουμε μεγάλη ζημιά στο vickmall ,ολοι σχεδον απο αλλου αγοραζουμε ειδικά οι τυχερές ημερομηνίες,

Εγω νευρίασα πολυ με αυτούς στο vickmall γιατι δεν μας ενημέρωναν καθολου που τουλάχιστον βρισκονται τα πακέτα μας που δεν θα ερθουν προφανώς μάλλον πότε.Θα το σκεφτώ απο αυτους να ξανα ψωνίσω πλέων πολύ.

 

Όπως είχα γράψει πριν κάποιες μέρες, παραγγελία που έκανα στο ίδιο κατάστημα 15 μέρες μετά και ταξίδεψε πάλι με SG Post ήρθε κανονικότατα... Το κατάστημα προσπαθεί να πάρει ενημέρωση από τη μεταφορική. Αν η μεταφορική δεν ξέρει που στο καλό βρίσκονται τα πακέτα της, τι φταίει το κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθω να ανησυχω , το στατους παραμενει κολλημενο απο προχτες στο ιδιο σημειο .

Απο την εμπειρια μου επρεπε απο χτες να ειχε παραδοθει . Ποτε δεν εχει κολλησει σε τετοιο σημειο ,ποτε !

Σε τηλεφωνικη επικοινωνια χτες με τα Ελτα ητανε 100% σιγουροι οτι θα παραλαβω σημερα ,

Αλλα παλι τιποτα .

Υπαρχει καποιο τηλεφωνο του κεντρου διαλογης Αττικης να καλεσω αργοτερα ;

Ευχαριστω

 

Edit :

Καλεσα στο κεντρο διαλογης ,λενε δεν βρισκουμε τιποτα με αυτο το tr.nr . !!!

Παιρνω στα Ελτα μου λενε στο κεντρο διαλογης εχει παει το δεμα σας απο 3/5 !!!

Ξαναπαιρνω στο κ.δ. , ααα λενε το βρηκαμε , σημερα η αυριο θα το στειλουμε !!!

Αντε να δουμε ...

 

http://i.imgur.com/ihVkpyk.jpg

 

 

Παρόμοια κι εγώ:

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 02-05-2016 05:29 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 03-05-2016 07:38 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 03-05-2016 07:48 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Υπήρξε κάποια καθυστέρηση, μάλλον για τις αργίες. Ούτε σήμερα δεν κούνησαν. Ελπίζω να κουνηθούν αύριο ... :p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορεις να μου πεις τι προγραμμα χρησημοποιεις για να βλεπεις τοσο αναλυτικα το πακετο σου? Εγω χρησημοποιω το http://www.17track.net. Και κατι ακομη ποσες μερες κανει για να ερθει απο Vickmall? Το δικο μου πακετο ειναι σε αυτο το σταδιο.

 

2016-04-15 14:37 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

2016-04-18 00:00 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-04-15 00:00 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-04-13 00:00 Received from Customer

 

Ειναι νωρις ακομη? Και ποσες μερες θα μου παρει να κανω επιστροφη χρηματων στο paypal? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!

::X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορεις να μου πεις τι προγραμμα χρησημοποιεις για να βλεπεις τοσο αναλυτικα το πακετο σου? Εγω χρησημοποιω το http://www.17track.net. Και κατι ακομη ποσες μερες κανει για να ερθει απο Vickmall? Το δικο μου πακετο ειναι σε αυτο το σταδιο.

 

2016-04-15 14:37 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

2016-04-18 00:00 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-04-15 00:00 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-04-13 00:00 Received from Customer

 

Ειναι νωρις ακομη? Και ποσες μερες θα μου παρει να κανω επιστροφη χρηματων στο paypal? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!

 

 

Πολύ βιάζεσαι φίλε μου... αν δεν κλείσεις μήνα (ή ακόμα καλύτερα 45 μέρες) ούτε καν να σκέφτεσαι για refund...

Επίσης το πρόγραμμα για το κινητο λέγεται Trackchecker Mobile.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία 1-5

Εκτός από το 4px πού το βγάζει στο αεροδρόμιο Σιγκαπούρης όλα τα άλλα αναφέρουν information received.

Τελικά πόσο αξιόπιστα είναι όλα αυτά ή πιο είναι πιο αξιόπιστο από την εμπειρία σας;

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα γράψει πριν κάποιες μέρες, παραγγελία που έκανα στο ίδιο κατάστημα 15 μέρες μετά και ταξίδεψε πάλι με SG Post ήρθε κανονικότατα... Το κατάστημα προσπαθεί να πάρει ενημέρωση από τη μεταφορική. Αν η μεταφορική δεν ξέρει που στο καλό βρίσκονται τα πακέτα της, τι φταίει το κατάστημα;

Συγνώμη φιλε μου εδω είσαι λαθος,εμείς απο το vickmall κάναμε πριν ενάμιση μηνά σχεδον παραγγελια,αυτο κρατησε τα χρήματα μας,αυτο έστειλε στην μεταφορική τα πακέτα μας,αυτο πρέπει να το ψάξει και να βρει ακρη,οχι μόνο περιμένετε ακόμη λιγο και μονο περιμένετε και όλη να παραλαμβάνουν κανονικά εμείς τίποτα.

Εγώ δεν αγόρασα απο το φουσάτο πχ κατάστημα,σε ποιον πρέπει να απευθυνθώ δηλαδη για να μάθω που ειναι το πακέτο μου...

:happy::happy::happy::mad::mad:

Γιατί να μην το κατηγορώ για την ελλειπή ενημέρωση που μος προσέφερε....έπρεπε να το ψάξει ποιο λεπτομερέστατα ,τωρα ας υποστεί και θα εχει επιπτωσεις στις μειωμένες πωλήσεις του προς την Ελλάδα μετά απο αυτό το γεγονός και ας αντιδρούσε καλύτερα,οχι και δεν είναι υπαίτιο το συγκεκριμένο κατάστημα που φημολογείται για την μεγάλη του αξιοπιστία και κυρίως εξυπηρέτηση που σε εμάς ηταν ανεπαρκείς..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα, όσοι παραγγείλαμε στης γνωστές ημερομηνίες δεν θα παραλάβουμε ποτε...?

Εσυ παρελαβες τίποτα να παραλάβουμε και εμεις φίλε μου,μάλλον δεν θα έρθει τίποτα αφου δεν ξέρουν ακομη που βρίσκονται με σιγουριά τα πακετα μας.το έγραψα κ νωριτερα δω και 2 ημέρες ξεκινήσαμε οι γνωστές ημερομηνίες και κάναμε dispute οι περισσότεροι και μερικοί οπως κ εγω νεα παραγγελία απο κατάστημα οχι απο vickmall και απο ευρωπαϊκή αποθήκη.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φιλε μου εδω είσαι λαθος,εμείς απο το vickmall κάναμε πριν ενάμιση μηνά σχεδον παραγγελια,αυτο κρατησε τα χρήματα μας,αυτο έστειλε στην μεταφορική τα πακέτα μας,αυτο πρέπει να το ψάξει και να βρει ακρη,οχι μόνο περιμένετε ακόμη λιγο και μονο περιμένετε και όλη να παραλαμβάνουν κανονικά εμείς τίποτα.

Εγώ δεν αγόρασα απο το φουσάτο πχ κατάστημα,σε ποιον πρέπει να απευθυνθώ δηλαδη για να μάθω που ειναι το πακέτο μου...

:happy::happy::happy::mad::mad:

Γιατί να μην το κατηγορώ για την ελλειπή ενημέρωση που μος προσέφερε....έπρεπε να το ψάξει ποιο λεπτομερέστατα ,τωρα ας υποστεί και θα εχει επιπτωσεις στις μειωμένες πωλήσεις του προς την Ελλάδα μετά απο αυτό το γεγονός και ας αντιδρούσε καλύτερα,οχι και δεν είναι υπαίτιο το συγκεκριμένο κατάστημα που φημολογείται για την μεγάλη του αξιοπιστία και κυρίως εξυπηρέτηση που σε εμάς ηταν ανεπαρκείς..

 

Κι η δική μου παραγγελία που είναι κολλημένη, από το Vickmall είχε γίνει :lol:

Κοίτα έχεις ένα δίκιο αλλά τι να κάνει και το κατάστημα; Μιλάει με την SG Post, η SG Post του λέει "έφυγαν τα πακέτα και είναι Ελλάδα". Τι να κάνει; Να πάει στις αποθήκες της μεταφορικής και να αρχίσει να ανοίγει σάκους; Ή να πιάσει έναν έναν όλους τους ενδιάμεσους σταθμούς που μπορεί να χρησιμοποιεί η συγκεκριμένη εταιρεία και να δει αν σε κάποιο κέντρο διαλογής έχουν ξεχαστεί οι σάκοι; Σκέψου να ήσουν εσύ πωλητής και να ήσουν σε αυτή τη θέση... Τι θα έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...