Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορά από Gearbest ( EU WAREHOUSE ) στις 15/2/2016 ώρα 19:00

Τώρα δείχνει αυτό

2016-02-18 00:00:00 ON ITS WAY TO GLS ATHENS, GREECE

2016-02-17 23:00:00 ARRIVED (MDN) AT, HEATHROW WORLDWIDE DC

2016-02-17 17:30:00 United Kingdom, In Transit, Parcel received in OWE London warehouse

2016-02-16 00:00:00Manfiest Generate, Parcel Data received

Λέτε να είμαι τόσο τυχερός.

Πρώτη φορά θα παραλάβω τόσο γρήγορα.

 

Απλώς θα παραλάβεις με την acs courier όταν μπει Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια ξερετε τι γινεται με το vickmall ειναι ακομα κλειστο ? θελω να μιλησω στο chat για λεπτομερειες και δεν το βλεπω ποτε on εστειλα email αλλα δεν εχω παρει απαντηση

 

Ανοιχτο ειναι,μιλα τους στο θεμα τους εδω στο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση,υπαρχει το λεγομενο site http://www.faspeed.com για αναζητηση αποστολης η ειναι πατατα?αν μπορειτε ελεγξε το σας παρακαλω γιατι αφορα μια παραγγελια μου απο aliexpress,οχι κανα τρελο ποσο 3 ευρω αλλα γενικα να ενημερωθειτε και εσεις να ξερουμε τι μας γινεται μαγκες,στο συγκεκριμενο σαιτ δεν μου βγαζει για αλλα τρακινκγ που ςχω απο αλλες παραγγελιες,μονο για ενα προιον,τι να πω.
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελια μου απο vickmall ηταν καπου στα 30$ και για SG Post εδωσα και αλλα 2$ αυτο εγινε επειδη ειναι σχετικα μικρο το ποσο? η εχει αλλαξει κατι απο παλια ?
Link to comment
Share on other sites

τα ΕΛΤΑ κουριερ είναι ανοιχτά Σάββατο? ήρθε το δέμα στην πόλη μου χθες το πρωί κατά τις 7 σύμφωνα με το site τους αλλά δεν μου το φεραν. όλες τις άλλες φορές μέχρι το μεσημέρι το είχα στα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

Για παράδοση το Σάββατο από ότι θυμάμαι έχει επιπλέον κοστος.

Αν δεν έχει πληρωθεί πάει για Δευτερα

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου απαντησει στην ερωτηση μου

μπες στο 17track.net να κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι κανω μια χαρα την δουλεια μου εκει το θεμα ειναι να δω αν ο πωλητης λεει ψεματα οτι τ εστειλε ενω δεν το εχω στειλει.
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε τι εννοούν στα ΕΛΤΑ με ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΜΕ ΔΗΛΩΣΗ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ?Πήρα εχθές τηλ για ένα δέμα που έφτασε την παρασκευή στο πόρτα πόρτα των ελτα και ρώτησα αν μπορώ να παραλάβω ο ίδιος απ το κατάστημα σάββατο (χθες) και μου είπε οως γίνεται αλλά κάτι μου έτυχε και δεν πήγα.Σημαίνει πως πρέπει να πάω ο ίδιος με ταυτότητα και δεν θα το φέρουν ή ότι δηλώθηκε σαν να το παρέλαβα?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε τι εννοούν στα ΕΛΤΑ με ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΜΕ ΔΗΛΩΣΗ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ?Πήρα εχθές τηλ για ένα δέμα που έφτασε την παρασκευή στο πόρτα πόρτα των ελτα και ρώτησα αν μπορώ να παραλάβω ο ίδιος απ το κατάστημα σάββατο (χθες) και μου είπε οως γίνεται αλλά κάτι μου έτυχε και δεν πήγα.Σημαίνει πως πρέπει να πάω ο ίδιος με ταυτότητα και δεν θα το φέρουν ή ότι δηλώθηκε σαν να το παρέλαβα?

Θα πας Δευτέρα και θα το πάρεις απο εκει,και στο status απλα λεει αυτο που επελεξες.Δεν υπαρχει λογος να ανησυχείς

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα

Μια ερώτηση λοιπόν να σας ζαλίσω και εγώ με τη σειρά μου.

 

Έχω κάνει παραγγελία από Vickmall το Redmi Note 3 Pro.

Την παραγγελία την έχω κάνει κατά τη διάρκεια των γιορτών τους γνωρίζοντας φυσικά ότι είναι κλειστά.

Συγκεκριμένα στις 8/2. Είχαν ενημερώσει ότι όλες οι παραγγελίες που έχουν θα ξεκινήσουν με σειρά προτεραιότητας να φεύγουν απο 15/02 και μετά και έτσι έγινε.

Στις 16/02 μου στέλνουν το tracking number. Θα έρθει μέσω singapore post. Όλα καλά.

 

Στις 18/02 μου εμφανίζεται στο site της SG post αυτό:

<<Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)>>

 

Διαβάζοντας λοιπόν τον οδηγό στην πρώτη σελίδα λέει ότι αυτό εμφανίζεται όταν ο πωλητής ειδοποιήσει το ταχυδρομείο, ότι θα του παραδώσει το πακέτο για αποστολή.

Από αυτό καταλαβαίνω ότι το vickmall δεν έχει στείλει καν το πακέτο ή κάνω λάθος;

21/2 μετά από 4 μέρες και δεν έχει αλλάξει τίποτα.

Να ανησυχώ?

Link to comment
Share on other sites

Περιμενεις.

Δες με το tracking σου στο 4px.

Θα ειναι κατα 99% Σιγκαπουρη για να το σκαναρουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Έχω αυτό το δεμα RF377997767SG το οποίο φαίνεται από απο εχει φυγει απο κινα 15/2 και απο 17/2 να έχει φτάσει Σιγκαπούρη, αλλά ή sgpost δεν το έχει σκαναρει καν 4 μέρες τώρα.

Σας φαίνεται φυσιολογικό?

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

 

Το τracking number μου είναι το RF378229426SG

Πηγαίνοντας στο site 4px δεν είδα τίποτα για tracking.

 

Είδα όμως εδώ

 

Και πάλι ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα... Έχω αυτό το δεμα RF377997767SG το οποίο φαίνεται από απο εχει φυγει απο κινα 15/2 και απο 17/2 να έχει φτάσει Σιγκαπούρη, αλλά ή sgpost δεν το έχει σκαναρει καν 4 μέρες τώρα.

Σας φαίνεται φυσιολογικό?

 

Για κάνε και εσύ το ίδιο με 4px..

Link to comment
Share on other sites

αυτο το τρακ ναμπερ που μου εδωσαν ειναι οκ ? BLVS1376360000572178

 

ναι φιλε μου ειναι μια χαρα απο βελγιο λογικα παρομοιο ειχα και εγω απλα ειναι απλη αποστολη οχι συστημενο επομενως με το που μπει ελλαδα απλα δεν θα μπορεις να δεις που και θα περιμενεις ελτα να το φερουν

εμενα με το που μηκε ελλαδα μετα απο 8 νερες ηρθε σπιτι το δεμα

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου ειναι μια χαρα απο βελγιο λογικα παρομοιο ειχα και εγω απλα ειναι απλη αποστολη οχι συστημενο επομενως με το που μπει ελλαδα απλα δεν θα μπορεις να δεις που και θα περιμενεις ελτα να το φερουν

εμενα με το που μηκε ελλαδα μετα απο 8 νερες ηρθε σπιτι το δεμα

 

 

τηλέφωνο ειναι και δεν ειναι συστημενο ??

Link to comment
Share on other sites

τηλέφωνο ειναι και δεν ειναι συστημενο ??

 

ναι δεν ειναι συστημενη αποστολη δυστηχως ειναι απλη αποστολη.

κινητο πηρα και εγω απο gearbest και ηρθε ετσι ακριβως με τον ιδιο τροπο παρομοιο rack numper

με το track το παρακολουθεις μεχρι να ερθει ελλαδα μετα περιμενεις ελτα ποτε θα σκαναρουν για να παραδοσουν

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν ειναι συστημενη αποστολη δυστηχως ειναι απλη αποστολη.

κινητο πηρα και εγω απο gearbest και ηρθε ετσι ακριβως με τον ιδιο τροπο παρομοιο rack numper

με το track το παρακολουθεις μεχρι να ερθει ελλαδα μετα περιμενεις ελτα ποτε θα σκαναρουν για να παραδοσουν

 

 

πρωτη φορα τα βλεπω αυτο και αν εγω πω οτι δεν παρελαβα αυτοι που θα βγαλουν ακρη ?

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα τα βλεπω αυτο και αν εγω πω οτι δεν παρελαβα αυτοι που θα βγαλουν ακρη ?

 

σε ευτο δεν μπορω να σου απαντησω λογικα ομως δικη μου αποψη απο τη στιγμη που σκαναρουν τα ελτα πρεπει να παιρνει αλλο track απλα δεν σου το δινουν πιθανον να το χρησιμοποιουν μονο και μονο σε περιπτωση που ο αποστολεας ψαχτει να δει εαν οντως εχει παραδωθει η οχι εαν ο αγοραστης (εσυ / εγω και καθενας) πει οτι δεν παρελαβε

Link to comment
Share on other sites

σε ευτο δεν μπορω να σου απαντησω λογικα ομως δικη μου αποψη απο τη στιγμη που σκαναρουν τα ελτα πρεπει να παιρνει αλλο track απλα δεν σου το δινουν πιθανον να το χρησιμοποιουν μονο και μονο σε περιπτωση που ο αποστολεας ψαχτει να δει εαν οντως εχει παραδωθει η οχι εαν ο αγοραστης (εσυ / εγω και καθενας) πει οτι δεν παρελαβε

 

Δεν παίρνει άλλο track, μπορούν να το δούν μόνο εαν ξεκινήσουν διαδικασία αναζήτησης κτλπ μέσω του ταχυδρομείου τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνει άλλο track, μπορούν να το δούν μόνο εαν ξεκινήσουν διαδικασία αναζήτησης κτλπ μέσω του ταχυδρομείου τους.

 

ok track δεν παιρνει αλλα καποιο κωδικο καταγραφης σιγουρα παιρνει για να μπει στο αρχειο οπου το ακολουθει μεχρι την παραδοση

Edited by leuteris7
Link to comment
Share on other sites

ok track δεν παιρνει αλλα καποιο κωδικο καταγραφης σιγουρα παιρνει για να μπει στο αρχειο οπου το ακολουθει μεχρι την παραδοση

 

Δεν το ακολουθεί μέχρι την παράδοση σίγουρα πάντως, 2 φορές έχει γίνει το ''λάθος'' του πωλητή ενώ πλήρωσα για συστημένο να μου το στείλει με αυτό και τις 2 φορές δεν μπόρεσε να το ανιχνεύσει και έβλεπε κι αυτός ότι απλά μπήκε στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...