Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους μπήκαν μετά την 1η Απριλίου δεν προβλεπεται τίποτα;:(

 

Τους νέους συνδρομητές υπάρχει μια τάση να τους τιμωρούν, βλέπε πάγιο που δεν μειώνεται μετά τον 1ο χρόνο... Κάτι τέτοιες πονηριές είναι ο μόνος τρόπος που σκέφτονται για να κρατήσουν συνδρομητές. Απαράδεκτα στο σύνολό τους τα δίκτυα κινητής στην Ελλάδα!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ξύπνησα που λέτε το πρωί, πάω να κάνω κλήση ενώ ήξερα ότι είχα υπόλοιπο 12 ευρώ και μου λέει ΔΕΝ μπορείτε να κάνετε κλήση... λόγω υπολοίπου...

 

Καλά λέω, θα πάτησα το βράδυ καταλάθως κανένα κουμπί πριν κοιμηθώ του wap και θα χρεώθηκα τα κέρατα μου... αλλά από ότι είδα τίποτα τέτοιο δεν είχα κάνει, αφού κοίταξα πως η τελευταία μου πλοήγηση έγινε πριν ένα μήνα και βάλε.

 

Άσε που αν υπερβείς το υπόλοιπο σου κατα 2 ευρώ στο κόβει μαχαίρι, ότι και αν κάνεις. Μια φορά μόνο ήμουν μείον 2 ευρώ.... ρεκόρ και αυτό μετά από χρήση gprs, και αυτό μαχαίρι κόπηκε.

 

Κοίταξα το κινητό για κλήσεις... τίποτα... Καμία κλήση προς πουθενά χθες.

 

Αρχίζω και τρελένομαι... πέρνω εξυπηρέτηση πελατών...

μετά από 20λεπτά... ΚΑΝΕΝΑΣ δεν απάντησε, πέρα από το ηχογραφημένο μήνυμα ότι σύντομα θα με εξυπηρετήσουν.

 

Άσε που όποτε ακούω το τραγούδι της TIM πια μου έρχεται το όλο σκηνικό... πάει με στιγμάτισε η φάση, δεν θέλω ούτε να το ακούω πια...

 

Πάω σε κατάστημα της TIM και με τα πολλά, διαπιστώνουν ότι ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ με χρεώσανε 173 ευρώ.... τρελάθηκα. Και ότι σε 2 ώρες το πρόβλημά μου θα διορθωνόταν... Σφάλμα τεχνικό, σκέψου να είχα συμβόλαιο και όχι καρτοκινητό... τί θα λέγανε; Τεχνικό σφάλμα;;;

 

Μετά από 2 ώρες το πρόβλημα επανήλθε εκεί που ήταν στα 12 ευρώ και μου έστειλαν SMS ζητόντας συγνώμη για αυτό που έγινε...

 

Το αναφέρω αυτό αν σας συμβεί σε εσάς να ξέρετε πως πρέπει ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ να πάτε σε κατάστημα TIM.

 

Πάντως δεν έχω κανένα παράπονο από την TIM, ασε που είμαι και με περιαγωγή από VODA σε TIM.

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

Άσε που αν υπερβείς το υπόλοιπο σου κατα 2 ευρώ στο κόβει μαχαίρι, ότι και αν κάνεις. Μια φορά μόνο ήμουν μείον 2 ευρώ.... ρεκόρ και αυτό μετά από χρήση gprs, και αυτό μαχαίρι κόπηκε.

 

Μην το λες ;) έχω δει καρτοκινητό με υπόλοιπο -125 ευρώ από χρήση gprs ;)

 

Πάντως δεν έχω κανένα παράπονο από την TIM, ασε που είμαι και με περιαγωγή από VODA σε TIM.

 

Δηλαδή; τι ενννοείς;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν έχω κανένα παράπονο από την TIM, ασε που είμαι και με περιαγωγή από VODA σε TIM.

 

Περιαγωγη? Φορητοτητα εννοεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Περιαγωγη? Φορητοτητα εννοεις :lol:

 

Φορητότητα όντως... :)

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

Ταχυτατους τους βρισκω, σε δικη μου περιπτωση αλλα και σε πολλες αλλες που εχω διαβασει στο forum θελουν απο εβδομαδες μεχρι μηνες.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σε κατάστημνα ΤΙΜ βρέθηκα μπροστά στο εξής περιστατικό.

Ένας ηλικιωμένος κύριος μιλούσε από το τηλέφωνο του καταστήματος με την εξυπηρέτηση πελατών της ΤΙΜ. Του είχε συμβεί το εξής:

Είχε κάνει σύνδεση ΤΙΜ μέσω καταστήματος Γερμανός (πρόγραμμα με 90 λεπτά το μήνα και την προσφορά με τα σταθερά). Του είπαν λοιπόν ότι ο πρώτος λογαριασμός του θα περιλαμβάνει μόνο το πρώτο πάγιο.

 

Πηγαίνει λοιπόν στο σπίτι του ο κύριος μετά την σύναψη του συμβολαίου και κάνει μερικές κλήσεις. Ο πρώτος λογαριασμός όμως εκδόθηκε μία μέρα αργότερα με αποτέλεσμα να έχουν προσμετρηθεί σε αυτόν οι κλήσεις που πρόλαβε να κάνει μέσα στις πρώτες ώρες του συμβολαίου και μάλιστα οι εν λόγω κλήσεις είχαν τιμολογηθεί σαν να ήταν εκτός του δωρεάν χρόνου ομιλίας (τιμολογήθηκαν δηλαδή κανονικά ανάλογα με τα τιμολόγια που ισχύουν πέραν του δωρεάν χρόνου)!

 

Δυστυχώς μετά έφυγα από το κατάστημα και δεν άκουσα τη συνέχεια...

 

Συμβαίνει όντως αυτό στην ΤΙΜ;

 

Αν ναι, τότε είναι μεγάλη απατεωνιά! Να σημειώσω ότι κι εγώ έκανα φορητότητα στην ΤΙΜ που ενεργοποιήθηκε στις 7 του μήνα και με βάση το αυτοματοποιημένο σύστημα στο 1270, ο λογαριασμός μου εκδόθηκε στις 8/11 άρα με την παραπάνω λογική, όσες κλήσεις έκανα και όσα μηνύματα έστειλα από το πρωί της 7/11 που έγινε η φορητότητα μέχρι και τις 8/11 που βγήκε ο πρώτος λογαριασμός θα χρεωθούν σαν είχαν γίνει μετά το τέλος του δωρεάν χρόνου ομιλίας... Αναμένω κι εγώ να δω τι θα περιλαμβάνεται στον πρώτο λογαριασμό και αν τις έχουν χρεώσει, θα φάνε μία γερή καταγγελία στην ΕΕΤΤ!!! Δεν είναι θέμα για τις εν λόγω χρεώσεις που αν έχουν χρεωθεί, θα είναι βαριά κανένα ευρώ, αλλά για θέμα εφαρμογής των όρων της σύμβασης!

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου, υπαρχει δωρεαν χρονος για το διαστημα πριν εκδοθει ο λογαριασμος σου, αναλογικα παντα. Εαν πχ ενεργοποιηθεις στο δικτυο 3 μερες πριν εκδοθει ο λογαριασμος σου (απο τοτε που θα ισχυουν τα πληρη δωρεαν λεπτα σου) τοτε για αυτες τις 3 μερες θα εχεις αναλογικο παγιο και αναλογικα δωρεαν λεπτα 3 ημερων...δλδ περιπου τα 3/30 των κανονικων σου λεπτων.

καποιος που ειναι στο ΤΙΜ 1000, και ενεργοποιηθηκε μια μερα πριν την εκδοση θα εχει το 1/30 των 1000 λεπτων, δλδ λιγο πανω απο μιση ωρα.

 

ελπιζω να βοηθησα!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο μπέρδεμα η κατάταση στην ΤΙΜ (και μάλλον έτσι είναι και στην κοσμοτέ). Αν κάνεις τη σύνδεση π.χ. 7 του μήνα και ο λογαριασμός βγει την επόμενη, τότε για τη μία μέρα (7 του μήνα) θα έχεις αναλογικά τον προπληρωμένο χρόνο (ή μηνύματα) που αντιστοιχούν. Αν δηλαδή είσαι στο ΤΙΜ 60, θα σου αντιστοιχούν δύο λεπτά προπληρωμένου χρόνου. Αν μιλήσεις 4 λεπτά, θα πληρώσεις τα 2 σύμφωνα με τη χρέωση των κλήσεων μετά την κατανάλωση των 60 λεπτών.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Από τη vodafone που έφυγα, αφενός τα δωρεάν λεπτά υπολογίζονται ανά ημερολογιακό μήνα (άσχετα από την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού) και αφετέρου άσχετα από τις μέρες που είσαι στο νέο πρόγραμμα ή στο μήνα (π.χ. αν κάνεις σύνδεση στα μέσα του μήνα, αν κάνεις αλλαγή παγίου ή αν κάνεις αποσύνδεση) δικαιούσαι όλα τα λεπτά!
Link to comment
Share on other sites

Από τη vodafone που έφυγα, αφενός τα δωρεάν λεπτά υπολογίζονται ανά ημερολογιακό μήνα (άσχετα από την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού) και αφετέρου άσχετα από τις μέρες που είσαι στο νέο πρόγραμμα ή στο μήνα (π.χ. αν κάνεις σύνδεση στα μέσα του μήνα, αν κάνεις αλλαγή παγίου ή αν κάνεις αποσύνδεση) δικαιούσαι όλα τα λεπτά!

H vodafone σ' αυτό το θέμα έχει το πιο καλό και εύχρηστο σύστημα κατά τη γνώμη μου!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απατεωνια (2η φορα που υποστηριζω τη ΤΙΜ!!Ενα γιατρο!!). Οπως ειπαν και οι αλλοι θα εχεις αναλογικα τα λεπτα, δηλαδη στη δικη σου περιπτωση τα λεπτα της μιας μερας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απατεωνια (2η φορα που υποστηριζω τη ΤΙΜ!!Ενα γιατρο!!). Οπως ειπαν και οι αλλοι θα εχεις αναλογικα τα λεπτα, δηλαδη στη δικη σου περιπτωση τα λεπτα της μιας μερας.

με φωναξες???:lol:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

(2η φορα που υποστηριζω τη ΤΙΜ!!Ενα γιατρο!!).

Η πρώτη ποιά ήταν?:p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπείτε τώρα στην κλήρωση που χαρίζει σε 20 μεγάλους νικητές δώρα αξίας 10.000 €.

 

Με κάθε αγορά σας στα καταστήματα ΤΙΜ, από 1/12/2006 έως και 5/1/2007, κερδίζεται τουλάχιστον μια συμμετοχή για τη μεγάλη κλήρωση.

 

Αριθμός συμμετοχών βάσει αγορών

- Νέα συνδεση TIM Family* ή ΤΙΜ BBest*: 5

- Νέα ατομική συνδεση ή μια αγορά ΤΙΜ Data Card: 4

- Αναβάθμιση συσκευής με ανανέωση συμβολαίου ή αγορά καρτοκινητού (πακέτο με συσκευή): 3

- Αγορά συσκευής ή αγορά πακέτων σύνδεσης καρτοκινητής ή αγορά υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας**: 2

- Αγορά ενός αξεσουάρ ή ενός dect ή ενός gadget: 1

 

* τουλάχιστον με 2 νέες συνδέσεις

** αποκλειστικά με υπάρχουσες γραμμές χωρίς αναβάθμιση (υπηρεσία κλήσεων προς σταθερά, υπηρεσία NonStop, υπηρεσία TIM Plus, πακέτα υπηρεσιών SMS και MMS)

 

Διαδικασία συμμετοχή:

Με κάθε απόδειξη αγοράς, από τα ταμεία των καταστημάτων ΤΙΜ, λαμβάνεται και τον αντίστοιχο αριθμό κουπονιών συμμετοχής.

Σε κάθε κουπόνι συμμετοχής:

α) συμπληρώνετε τα στοιχεία σας στα αντίστοιχα πεδία

β) επιλέγετε μόνο μια κατηγορία δώρων, από την οποία επιθυμείτε να αποκτήσετε τα δώρα των 10.000 €.

Κόβετε το κουπόνι στο διάτρητο σημείο που υπάρχει η ένδειξη

Ρίχνετε το συμπληρωμένο με τα στοιχεία σας απόκομμα στην ειδική κάλπη που έχει τοποθετηθεί στο κατάστημα.

Κρατάτε, ως απόδειξη συμμετοχής σας στο διαγωνισμό, το άλλο απόκομμα.

 

Τόσο απλά... μπορεί να είστε εσείς ένας από τους 20 νικητές!!!

 

http://www.tim.gr/pages.fds?pageID=1247&langID=1

Link to comment
Share on other sites

να το να το ! :happy:

αντε καλα Χριστουγεννα!:happy:

http://img482.imageshack.us/img482/8792/thelatotabyssj6.jpg

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλαν και διαφήμιση! Το θετικότερο όλων είναι ότι ισχύουν συμμετοχές με όλες τις αγορές!

 

 

σχολια για τηδιαφημιση

 

η ΤΙΜ εχει καλυτερα μωρα στις διαφημισεις της απο τη Βοντα

 

και επισης η ΤΙΜ εχει καταντησει σα τη heaven. Παιζει σε παρτυ/εκδηλωσεις/διαφημισεις μονο κομματια που εστω και λιγο περιπλεκονται με αυτην... αλλα εφοσον εχει καλα μωρα στις διαφημισεις, τη συγχωρω.... :p

:X
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ mplip^. Πάντως ακόμα δεν έχει μπει η παραμονή χριστουγέννων και η ΤΙΜ έδωσε αυτην την προσφορά ή διαγωνισμό. . .
Link to comment
Share on other sites

Παντως το σλογκαν της ΤΙΜ "θελατο" μου θυμιζει πιο πολυ την ποντιακη εκφραση θελατο(θελω+αυτο) παρα τον συνδυασμο θελω+ελατο.Οσοι ειναι ποντιοι σιγουρα το καταλαβαν.Πολυ εξυπνη κινηση,εκτος αν εγινε καταλαθος.Φαινεται ειναι η χρονια του "ποντιακου" κοινου,οπως και με την σειρα του ΑΝΤ1 "Τυχη βουνο".
Link to comment
Share on other sites

Παντως το σλογκαν της ΤΙΜ "θελατο" μου θυμιζει πιο πολυ την ποντιακη εκφραση θελατο(θελω+αυτο) παρα τον συνδυασμο θελω+ελατο.Οσοι ειναι ποντιοι σιγουρα το καταλαβαν.Πολυ εξυπνη κινηση,εκτος αν εγινε καταλαθος.Φαινεται ειναι η χρονια του "ποντιακου" κοινου,οπως και με την σειρα του ΑΝΤ1 "Τυχη βουνο".

Μεταξύ μας όταν το πρωτοάκουσα και μένα το μυαλό μου εκεί πήγε!!! :p Δεν προσδιόρισα όμως το ποντιακό της ιστορίας!! :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Βρίσκομαι στη Βουλγαρία, έχοντας ενεργοποιήσει το roaming.Έχω ΤΙΜ 2in1.Ο 1ος αριθμός είναι σύνδεση και ο 2ος κάρτα.Χρησιμοποιώ τον 1ο.

Χθες έκανα τη βλακεία και έκανα αλλαγή από τη σύνδεση στην κάρτα.Όταν όμως πήγα να ξαναλλάξω από την κάρτα στη σύνδεση, μου έβγαλε το μήνυμα 'αίτηση απορρίπτεται'.Μέσω ενός φίλου στην Ελλάδα έβαλα μονάδες στην κάρτα αλλά πάλι τα ίδια.

 

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω; :!: :mobile:

 

Επείγον, παιδιά βοηθήστε

Link to comment
Share on other sites

den nomizo oti mporeis na kaneis enallagi 2in1 enw eisai me roaming sto exoteriko.

min ksexnas oti otan eimaste me roaming sto exoteriko,ousiastika periorizomaste stis ipiresies pou mas dinei to diktio pou mas filoxenei kai oxi h dikia mas etairia sthn ellada...

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...