Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νούμερο συνδρομητή ΤΙΜ (693*******) στο 4040

 

Έψαξα το site της TIM και δεν μπόρεσα να βρω όλες τις χρεώσεις για τις υπηρεσίες μηνυμάτων :mad:

Σαν να καταργήθηκαν πολλές υπηρεσίες, ή έτσι μου φάνηκε εμένα ?:confused:

Έψαξα για την υπηρεσία TIM Finder αλλά έγινε maps...δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω τώρα με SMS όπως παλιά;:worry:

Έχει παραμείνει το key-word (ATM πχ) στο 1111 ;

 

Ευχαριστώ,γιατί βλέπω ότι δεν υπάρχουν πλέον sticky threads..γιατί;:blink:

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-CX65/47 UP.Browser/7.0.2.2.d.1(GUI) MMP/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

paidia to diktyo hscsd alla mallon prepei na energopoiiseis tin yphresia data&fax gia na piaseis tetoia taxythta.pantws to diktyo to yposthrizei.kai i cote to exei enabled sto data.

 

 

mixtri δουλευει τελικα το hscsd στην ΤΙΜ?

Link to comment
Share on other sites

100% το δίκτυο το υποστηρίζει εδώ και χρόνια...:cool:

Τώρα αν λειτουργεί δε ξέρω,κάποιος πρέπει να μας το διευκρινήσει γιατί πολύ απλά δε το έχω δοκιμάσει. Δικτυακά και το edge υπάρχει και σε κάποιες περιοχές,όμως δεν έιναι enabled...:!:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ούτε HSCSD ούτε EDGE έχει ενεργοποιηθεί στο δίκτυο της ΤΙΜ. Κρίμα διότι θα ήταν η μόνη που θα τα υποστήριζε. Δεν θα πείραζε τον κάτοχο ενός Communicator 9xxx να τα χρησιμοποιήσει για μεγαλύτερη ταχύτητα...

Είναι κρίμα που και η ΤΙΜ ακολούθησε την πεπατημένη των άλλων δικτύων στο θέμα αυτό...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειμαι λιγο ασχετος. εχω το N70 και ειμαι στην TIM. πως μπορω να εχω internet στο κινητο μου, οχι αυτο της tim imagine, αλλα κανονικο ωστε να βλεπω HTML σελιδες. μπορει να γινει κατι ωστε να μπαινω δωρεαν στο internet απο την γραμμη adsl του σπιτιου μου; τι χρειαζομαι; γινεται να μοιρασω τις ταχυτητες;
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να μπεις στο tim plus και να κατεβασεις το mini opera για να βλεπεις κανονικες internet σελιδες απο το κινητο. Επισης, μπορεις να συνδεσεις το κινητο σου με καλωδιο usb στο pc και να συνδεθεις στο ιντερνετ χρησιμοποιησεις το gprs (κανοντας χρηση του κινητου σου σαν modem). Αυτο γινεται αν περασεις το software του κινητου στο pc και να δημιουργησεις ξεχωριστο εικονιδιο συνδεσης με κωδικους που θα σου δωσουν απο το cc. Ελπιζω να σε καλυψα :)
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να μπεις στο tim plus και να κατεβασεις το mini opera για να βλεπεις κανονικες internet σελιδες απο το κινητο. Επισης, μπορεις να συνδεσεις το κινητο σου με καλωδιο usb στο pc και να συνδεθεις στο ιντερνετ χρησιμοποιησεις το gprs (κανοντας χρηση του κινητου σου σαν modem). Αυτο γινεται αν περασεις το software του κινητου στο pc και να δημιουργησεις ξεχωριστο εικονιδιο συνδεσης με κωδικους που θα σου δωσουν απο το cc. Ελπιζω να σε καλυψα :)

 

 

gia perissotera des to analogo thema tim plus!

pantws poly kali periptwsi to tim plus!

kai poly oikonomiko!

kai me to kinito sou tha exeis poly kala apotelesmata!

:lol: :D :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχει τρόπος με Symbian κινητά να μπαίνεις μέσω ADSL δωρεάν στο Internet μέσω κινητού. Νομίζω στην κατηγορία του Nokia 6600 κάποιος αναφέρει αναλυτικά τον τρόπο. Πάντως αν το κινητό δεν είναι 3G δεν αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είχα ένα νουμεράκι καρτοκινητό εύκολο.δεν το χρησιμοποιούσα απλά το κρατούσα για τον αριθμό και μόνο.το νούμερο όμως αυτό χάθηκε (όχι δεν έχασα την κάρτα, απλά έληξε).υπάρχει τρόπος και περίπτωση να μπορέσω να τον πάρω πάλι πίσω τον αριθμό αυτό ή όχι...??:confused: :confused:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησε την ΤΙΜ αλλα αμα εχει απενεργοποιηθει απο την εταιρεια δεν υπαρχει περιπτωση να το ξαναπαρεις αφου αποδιδεται και παλι στην αγορα υπο μορφη πακετου...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν πάντα και δικιά μου απορία. Αν ένας αριθμός λήξει ξανά διατίθεται; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση ο αριθμός να άνηκε σε κάποιον άλλον και μια μέρα των ημερών να δεχτώ κλήση από κάποιον γνωστό του πρώην κατόχου του αριθμού;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

τα νουμερα συμβολαιου παραμενουν ανενεργα για 3 χρονια περιπου και μετα ξανα διατιθονται.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν πάντα και δικιά μου απορία. Αν ένας αριθμός λήξει ξανά διατίθεται; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση ο αριθμός να άνηκε σε κάποιον άλλον και μια μέρα των ημερών να δεχτώ κλήση από κάποιον γνωστό του πρώην κατόχου του αριθμού;

 

Ναι υπαρχει αυτη η περιπτωση και εχει συμβει σε αρκετους!

Link to comment
Share on other sites

Σε ΤΙΜ συμβαίνει πιο σπάνια, γιατί περνάει αρκετός καιρός μέχρι να ανακυκλώσει λήγμένα νούμερα. Δεν είναι τυχαίο ότι 6932 καρτες είδαμε μαζικά μόλις πρόσφατα. Η βόδιφον τα ανακυκλώνει πιο γρήγορα πάντως...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

εγω σε δικό μου καρτοκινητό που είχα και ήταν το πρώτο μου νούμερο, συνέβη ακριβώς αυτό και ήταν επίσης τις TIM. Όταν ρώτησα, μου είπαν "λυπάμε...χάσατε"...τι να πω !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

H TIM Hellas A.E.B.E. ανακοινώνει ότι από 5 Ιουνίου 2006 ο τετραψήφιος αριθμός 1444 θα παρέχεται στους συνδρομητές ΤΙΜ με συμβόλαιο και καρτοκινητό καθώς και στους συνδρομητές ξένων δικτύων που πραγματοποιούν περιαγωγή στο δίκτυο της ΤΙΜ Ηellas, για πρόσβαση στην υπηρεσία Mobile Guide για ταξιδιωτικές πληροφορίες, πρόβλεψη καιρού, ειδήσεις, πολιτιστικές εκδηλώσεις, ενοικίαση αυτοκινήτου, ραδιοταξί, καταστήματα ΤΙΜ κ.α.

 

Η χρέωση για την χρήση της υπηρεσίας ανέρχεται σε 0,595 € το λεπτό (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 10 ημέρες έχω ακούσει ότι η TIM προτίθεται να δώσει μαζί με τα συμβόλαια και συνδρομή internet όπως έκανε και κάνει η Vodafone. Το ερώτημά μου είναι:

  • υπό ποιά μορφή όμως μπορεί να είναι αυτή;


  • μπορεί να είναι κάτι σε ασύρματη μορφή όπως π.χ. 3G;

 

Βασικά βλέπω να είναι καμιά συνέργια με Q-Telecom;)

 

Εάν γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο ας το "καταθέσει" :)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρόσφατα υπήρχε συνεργασία με τη forthnet και έδινε internet (όχι όμως δωρεάν όπως η vodafone, αλλά με εξτρα μηνιαίο πάγιο γύρω στα 9 ευρώ) μέσω του εικονικού provider Β-online! Ίσως τώρα δούμε κάτι παρόμοιο μέσω... myQnet που επίσης όμως είναι virtual μέσω HOL.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το παλιό καλό B-OnLine. Απίστευτη υπηρεσία για την εποχή της! Όσο το θυμάμαι...:(

Ήταν κορυφαίο εν ολίγοις...

Link to comment
Share on other sites

σωστα sektor εχουν περασει τα χρονια τωρα το pstn δεν εχει ουσια.Μακαρι καποια εταιρια να εδεινε dsl με τις συνδεσεις της.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ΝΕΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ TIM FLΕΧΥ "ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΙΜ ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΕΡΑ" - 31/5/2006

 

Η ΤΙΜ HELLAS Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει ότι από την 1η Ιουνίου 2006 ξεκινά την εμπορική διάθεση της νέας υπηρεσίας ‘Επιλογή ΤΙΜ προς Σταθερά’ αποκλειστικά για τους συνδρομητές που ανήκουν στα Ευέλικτα Προγράμματα συμβολαίου ΤΙΜ Flexy.

 

Η υπηρεσία προσφέρει στους συνδρομητές 420 λεπτά επιπλέον κάθε μήνα για κλήσεις προς εθνικά δίκτυα σταθερής τηλεφωνίας, με μηνιαίο πάγιο μόνο 13,90 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 19%).

 

Με την ‘Επιλογή ΤΙΜ προς Σταθερά’ οι συνδρομητές των προγραμμάτων TIM Flexy έχουν ακόμη μεγαλύτερη οικονομία & ευελιξία στην επικοινωνία τους, γιατί απολαμβάνουν χαμηλές χρεώσεις στις κλήσεις που πραγματοποιούν από το κινητό τους τηλέφωνο ΤΙΜ προς τα σταθερά τηλέφωνα όλης της χώρας, έχοντας ίδια χρέωση και για τα αστικά αλλά και για τα υπεραστικά τους τηλεφωνήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...