Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θετικό αν είναι αυτόματα ενεργό και σε καινούργιες sim, όπως και το 5g.

Link to comment
Share on other sites

https://www.mononews.gr/business/bc-partners-senaria-gia-anazopirosi-tou-endiaferontos-apoktisis-tis-inter-milan

Λέτε;; Πίστευα ότι θα ενδιαφερόταν για την Τσέλσι που είναι και η αγαπημένη του. Πάντως φαίνεται ότι δεν υπάρχει πρόβλημα ρευστότητας καθώς γίνονται εξαγορές!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

https://www.mononews.gr/business/bc-partners-senaria-gia-anazopirosi-tou-endiaferontos-apoktisis-tis-inter-milan

Λέτε;; Πίστευα ότι θα ενδιαφερόταν για την Τσέλσι που είναι και η αγαπημένη του. Πάντως φαίνεται ότι δεν υπάρχει πρόβλημα ρευστότητας καθώς γίνονται εξαγορές!

Δεν είπε κανεις ότι η BC partners έχει πρόβλημα ρευστότητας. Η Nova έχει, που θέλει να απόεπενδύσει η BC. 
 

Το ότι έχει χρήμα η μαμά, δεν σημαίνει ότι η κόρη είναι πλούσια. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μήνες λέμε για αυτό αλλά ακόμα τίποτα.

Είναι fake news, είναι ακριβό το τίμημα και δεν εμφανίζεται αγοραστής;

Ρητορικά τα ερωτήματα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

Ναι αλλά μήνες λέμε για αυτό αλλά ακόμα τίποτα.

Είναι fake news, είναι ακριβό το τίμημα και δεν εμφανίζεται αγοραστής;

Ρητορικά τα ερωτήματα. 

Τέλος του μήνα θα ξέρουμε τι θα γίνει! Δεν έχει τα χρέη του παρελθόντος η Nova έχουν πληρωθεί τα περισσότερα από την μητρική. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, hercoulis said:

Ναι αλλά μήνες λέμε για αυτό αλλά ακόμα τίποτα.

Είναι fake news, είναι ακριβό το τίμημα και δεν εμφανίζεται αγοραστής;

Ρητορικά τα ερωτήματα. 

Λογικά το 2ο

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Chrischal1908 said:

Τέλος του μήνα θα ξέρουμε τι θα γίνει! Δεν έχει τα χρέη του παρελθόντος η Nova έχουν πληρωθεί τα περισσότερα από την μητρική. 

Η forthnet που ήταν η χωρίς σωτηρία, σώθηκε επειδή συμφωνήθηκαν τρελά κουρέματα. Έχει διαφορά αυτό, από το αποπληρώθηκε.

Η Wind ήταν σε καλύτερη φάση. Πρώτα απ’ όλα ήταν κερδοφόρα, και όχι ζημιογόνα όπως η forthnet 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Η forthnet που ήταν η χωρίς σωτηρία, σώθηκε επειδή συμφωνήθηκαν τρελά κουρέματα. Έχει διαφορά αυτό, από το αποπληρώθηκε.

Η Wind ήταν σε καλύτερη φάση. Πρώτα απ’ όλα ήταν κερδοφόρα, και όχι ζημιογόνα όπως η forthnet 

Κάτι σχετικό από πέρσι:

https://www.powergame.gr/epichirisis/517419/united-group-pire-pano-tis-zimies-4745-ekat-ton-wind-kai-nova/

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, hercoulis said:

Ναι αλλά μήνες λέμε για αυτό αλλά ακόμα τίποτα.

Είναι fake news, είναι ακριβό το τίμημα και δεν εμφανίζεται αγοραστής;

Ρητορικά τα ερωτήματα. 

Εγω πιστευω ότι το καρτέλ ειναι πολύ δυνατό. Και βασικά ο κοντινότερος ανταγωνιστής, με τις ευχές της κυβέρνησης, παίζει βρώμικο παιχνίδι. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, paanos said:

Η forthnet που ήταν η χωρίς σωτηρία, σώθηκε επειδή συμφωνήθηκαν τρελά κουρέματα. Έχει διαφορά αυτό, από το αποπληρώθηκε.

Η Wind ήταν σε καλύτερη φάση. Πρώτα απ’ όλα ήταν κερδοφόρα, και όχι ζημιογόνα όπως η forthnet 

Ακριβώς αυτό, η Forthnet ήταν στον έλεγχο των τραπεζών από το 2014 και έκανε ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ επενδύσεις στο δίκτυο σταθερής. Μόνο στα τηλεοπτικά έδωσε χρήματα. Επίσης η Nova ήταν σε καλύτερη φάση μεν αλλά με προβλήματα στην ανάπτυξη δικτύου κινητής. Για εμένα καλο έκανε η ένωση Forthnet & Nova απλά πρέπει να φύγουν κάποια κατάλοιπα του παρελθόντος στην εξυπηρέτηση πελατών ΑΜΕΣΑ. Επιπλέον θέλει αλλαγή προσέγγισης στα καρτοκινητά χθες και επένδυση σε δίκτυα οπτικών ινών & κινητής. Όσο καλός και να είσαι στο τηλεοπτικό περιεχόμενο έχεις μια Cosmote που βρίσκεται με διαφορά μπροστά σε σταθερή και κινητή. 
Στη Κεφαλονιά και συγκεκριμένα Αργοστόλι  βρισκόμουν μια εβδομάδα, σήμα ειχα για τα βασικά αλλά είναι τραγικο να έχουμε ακόμα εν ετει 2024 κάλυψη ραδιόφωνο.

Τα χωριά Μηνιες & Σβορωνατα πλησίον του αεροδρομίου τα καλύπτουν από μακριά Nova & Vodafone με αποτέλεσμα να έχεις 2G Only ενώ η κοσμοτε έχει σηκώσει κεραία. Το ίδιο και στα γειτονικά Σπαρτια και προς Πεσσαδα μεριά όπου μπορείς να βγάλεις σήμα από τη Ζάκυνθο σε ραδιόφωνο & κινητη. 
Επισης η 1512 που βλέπετε είναι κεραια ραδιόφωνο. Χτυπάει από τη γέφυρα μέχρι την είσοδο του Αργοστολίου 4 οικισμούς κάτω από αυτήν και τα χωριά στην περιοχή των Ομαλών όπου βρίσκεται ο Άγιος Γεράσιμος. Μαζί με την 10347 που καλύπτει το υπόλοιπο Αργοστόλι και περιοχή Λακήθρα και τις παραλίες πίσω από το Αργοστόλι και φτάνει μέχρι τη Μηνια σχεδόν, γιατί μετά 4G δεν έχει η Nova ούτε η Vodafone, που είναι 1,5 χιλιόμετρο κενό περίπου. Η 1512 επίσης χτυπάει και μέχρι Κεραμειες αν δεν κανω λάθος, αλλιως είναι από το ύψωμα ραντάρ που έχουν όλες επάνω και είναι το πάρκο κεραιών του Αίνου.

Και κάτι ακόμα, Nova σε Κεφαλονιά και Ιθάκη έχουν λίγοι και κυρίως στη σταθερή. Οι περισσότεροι παιζουν μεταξύ Cosmote & Vodafone.

IMG_2781.thumb.png.a829ba5020f8c856e9284d69c87a87f8.png

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Ακριβώς αυτό, η Forthnet ήταν στον έλεγχο των τραπεζών από το 2014 και έκανε ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ επενδύσεις στο δίκτυο σταθερής. Μόνο στα τηλεοπτικά έδωσε χρήματα. Επίσης η Nova ήταν σε καλύτερη φάση μεν αλλά με προβλήματα στην ανάπτυξη δικτύου κινητής. Για εμένα καλο έκανε η ένωση Forthnet & Nova απλά πρέπει να φύγουν κάποια κατάλοιπα του παρελθόντος στην εξυπηρέτηση πελατών ΑΜΕΣΑ. Επιπλέον θέλει αλλαγή προσέγγισης στα καρτοκινητά χθες και επένδυση σε δίκτυα οπτικών ινών & κινητής. Όσο καλός και να είσαι στο τηλεοπτικό περιεχόμενο έχεις μια Cosmote που βρίσκεται με διαφορά μπροστά σε σταθερή και κινητή. 
Στη Κεφαλονιά και συγκεκριμένα Αργοστόλι  βρισκόμουν μια εβδομάδα, σήμα ειχα για τα βασικά αλλά είναι τραγικο να έχουμε ακόμα εν ετει 2024 κάλυψη ραδιόφωνο.

Τα χωριά Μηνιες & Σβορωνατα πλησίον του αεροδρομίου τα καλύπτουν από μακριά Nova & Vodafone με αποτέλεσμα να έχεις 2G Only ενώ η κοσμοτε έχει σηκώσει κεραία. Το ίδιο και στα γειτονικά Σπαρτια και προς Πεσσαδα μεριά όπου μπορείς να βγάλεις σήμα από τη Ζάκυνθο σε ραδιόφωνο & κινητη. 
Επισης η 1512 που βλέπετε είναι κεραια ραδιόφωνο. Χτυπάει από τη γέφυρα μέχρι την είσοδο του Αργοστολίου 4 οικισμούς κάτω από αυτήν και τα χωριά στην περιοχή των Ομαλών όπου βρίσκεται ο Άγιος Γεράσιμος. Μαζί με την 10347 που καλύπτει το υπόλοιπο Αργοστόλι και περιοχή Λακήθρα και τις παραλίες πίσω από το Αργοστόλι και φτάνει μέχρι τη Μηνια σχεδόν, γιατί μετά 4G δεν έχει η Nova ούτε η Vodafone, που είναι 1,5 χιλιόμετρο κενό περίπου. Η 1512 επίσης χτυπάει και μέχρι Κεραμειες αν δεν κανω λάθος, αλλιως είναι από το ύψωμα ραντάρ που έχουν όλες επάνω και είναι το πάρκο κεραιών του Αίνου.

Και κάτι ακόμα, Nova σε Κεφαλονιά και Ιθάκη έχουν λίγοι και κυρίως στη σταθερή. Οι περισσότεροι παιζουν μεταξύ Cosmote & Vodafone.

IMG_2781.thumb.png.a829ba5020f8c856e9284d69c87a87f8.png

Να μας ενημερώσεις για τυχόν αλλαγές βελτιώσεις προς το καλοκαίρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί να μου πει κάποιος (ή κάποιο link) τη διαδικασία βήμα - βήμα για την εγκατάσταση FTTH σε πολυκατοικία;

Είμαι ο Διαχειριστής της οικοδομής και θέλω να ξεκινήσω την διαδικασία αυτή. 

Τα ερωτήματα βέβαια, πολλά:

- Ποιος πάροχος θα αναλάβει και πως επιλέγεται; 

- Ποιο είναι το κόστος και πως επιμερίζεται στους ενοίκους; 

- Ποιος επιβαρύνεται το κόστος, ο ένοικος ή ο ιδιοκτήτης; 

- Πρέπει να υπάρχει ομόφωνη απόφαση εγκατάστασης ή απλά πλειοψηφία από τους ιδιοκτήτες, για την έναρξη της διαδικασίας εγκατάστασης; 

Μπορεί να ξεχνάω κάτι κιόλας για την όλη διαδικασία. 

Κάθε βοήθεια, δεκτή. 

Υ.Γ: Τώρα πληρώνω στη NOVA 26€/μήνα για 100άρα γραμμή με απεριόριστα σταθερά + 120' κινητά (για συγκριτικούς λόγους το αναφέρω). 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, topmar said:

Καλησπέρα, μπορεί να μου πει κάποιος (ή κάποιο link) τη διαδικασία βήμα - βήμα για την εγκατάσταση FTTH σε πολυκατοικία;

Είμαι ο Διαχειριστής της οικοδομής και θέλω να ξεκινήσω την διαδικασία αυτή. 

Τα ερωτήματα βέβαια, πολλά:

- Ποιος πάροχος θα αναλάβει και πως επιλέγεται; 

- Ποιο είναι το κόστος και πως επιμερίζεται στους ενοίκους; 

- Ποιος επιβαρύνεται το κόστος, ο ένοικος ή ο ιδιοκτήτης; 

- Πρέπει να υπάρχει ομόφωνη απόφαση εγκατάστασης ή απλά πλειοψηφία από τους ιδιοκτήτες, για την έναρξη της διαδικασίας εγκατάστασης; 

Μπορεί να ξεχνάω κάτι κιόλας για την όλη διαδικασία. 

Κάθε βοήθεια, δεκτή. 

Υ.Γ: Τώρα πληρώνω στη NOVA 26€/μήνα για 100άρα γραμμή με απεριόριστα σταθερά + 120' κινητά (για συγκριτικούς λόγους το αναφέρω). 

Ο πάροχος που αναλαμβάνει την κάθετη εγκατάσταση είναι και ο πάροχος που έχει καλύψει την περιοχή σου. Μπορείς να δεις εδώ https://www.broadband-assist.gov.gr/public/ τους παρόχους και την κάλυψη που έχουν.

Το κόστος εγκατάστασης κατά 95% το δίνουν δωρεάν αλλά στην ουσία νομίζω πως είναι στο πάγιο; Παίζουν ή θα παίξουν και κάποια κουπόνια από το κράτος σχετικά με αυτό.

Παλιά που είχαν κόστος 150€ νομίζω τα πλήρωνε αυτός που έκανε την αίτηση για FTTH

Ομόφωνη όχι, ένας ιδιοκτήτης κάποιου διαμερίσματος αν θέλει να βάλει μπορεί, αυτό από μόνο του αρκεί. Ο πάροχος που θα κάνει την εγκατάσταση για κάποιο λόγο μην τον τρέχουν, ζητάει απλά μια υπογραφή από την διαχείρηση, εφ' όσον είσαι εσύ ο διαχειριστής δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο.

Για να γίνει κάθετη εγκατάσταση θα θέλουν και μια οριζόντια να συνδεθεί, δεν νομίζω πως θα κάνουν κάθετη και να μείνει όλη σε αναμονή μήπως και βάλει κάποιος σε 2 χρόνια.

Τα 26€ 100 Mbps είναι πάρα πολύ καλή τιμή.

Η διαδικασία ξεκινά όταν κάποιος από την πολυκατοικία κάνει αίτηση για γραμμή με FTTH.

Δεν το έχω ψάξει παραπάνω ούτε έχω προσωπική εμπειρία αλλά είμαι σίγουρος πως κάποιος θα σου απαντήσει με παραπάνω σαφήνεια στα ερωτήματα σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την αστραπιαία απάντηση!

Λοιπόν, είδα εδώ ότι ο ΟΤΕ είναι ο πάροχος, οπότε σε αυτόν απευθύνομαι για την αρχική εγκατάσταση (Floor Box σε κάθε όροφο) στην οικοδομή, σωστά; Και αυτό δεν έχει κόστος;

Μετά μπορεί να κάνει αίτηση ο κάθε ένοικος-ιδιοκτήτης σε όποιον πάροχο θέλει (άσχετα εάν είναι ο ΟΤΕ  αυτός που έφερε αρχικά το FTTH σε κάθε Floor Box σε κάθε όροφο στην οικοδομή), για την παροχή στο σπίτι του δηλαδή;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, topmar said:

οπότε σε αυτόν απευθύνομαι για την αρχική εγκατάσταση (Floor Box σε κάθε όροφο) στην οικοδομή, σωστά; Και αυτό δεν έχει κόστος;

Άμεσο κόστος για την εγκατάσταση, όχι δεν έχει.

Απευθύνεσαι με αίτηση σε όποιον πάροχο επυθιμείς αρκεί να σου δίνει διαθεσιμότητα την ταχύτητα που θα επιλέξεις με FTTH. Την κάθετη εγκατάσταση και τα floor box θα τα βάλει ο ΟΤΕ επειδή σε αυτόν ανήκει και η περιοχή, ενώ την οριζόντια εγκατάσταση στο διαμέρισμα δηλαδή θα την κάνει ο πάροχος που έκανες αίτηση. Αν κάνεις αίτηση στην Nova, θα κάνει ο ΟΤΕ την κάθετη και η Nova αφού ολοκληρωθεί η κάθετη θα κάνει την οριζόντια και αργότερα έρχεται τεχνικός να σε συνδέσει. Δεν ξέρω αν γίνεται και την ίδια μέρα και ώρα ή αν πρέπει να κληθεί 3ο ραντεβού δηλαδή.

5 minutes ago, topmar said:

Μετά μπορεί να κάνει αίτηση ο κάθε ένοικος-ιδιοκτήτης σε όποιον πάροχο θέλει (άσχετα εάν είναι ο ΟΤΕ  αυτός που έφερε αρχικά το FTTH σε κάθε Floor Box σε κάθε όροφο στην οικοδομή), για την παροχή στο σπίτι του δηλαδή;

Σωστά απλά πρέπει να γίνει αίτηση με κάποιο πρόγραμμα οποιουδήποτε παρόχου ώστε να ξεκινήσει την διαδικασία ο ΟΤΕ. Αν δεν θες ΟΤΕ δεν κάνεις κάτι εσύ απευθείας με τον ΟΤΕ. Αν βάλεις Nova, προχωράς με την Nova και στην ουσία προωθείται το αίτημα στον ΟΤΕ να κάνει κάθετη, μετά προωθεί ο ΟΤΕ ότι ολοκληρώθηκε για να έρθει η Nova να κάνει την οριζόντια και την τελική σύνδεση. Μόνη προϋπόθεση για όλα αυτά είναι να δίνουν και οι άλλοι πάροχοι υπηρεσίες μέσω του ΟΤΕ και στο πακέτο που θες.

Στην ουσία χρησιμοποιούν τις γραμμές του ΟΤΕ νοικιάζοντας τες από αυτόν, ο ΟΤΕ τις νοικιάζει οι άλλες εταιρείες δεν είναι υποχρεωμένες να αγοράσουν όμως οπότε αν κάνεις αίτηση (σε Vodafone ή Nova) θα σε ενημερώσουν κιόλας αν είναι διαθέσιμο ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κατατοπιστικότατο το ποστ σου, σε ευχαριστώ πολύ! 

Κάτι ακόμα που ξέχασα να ρωτήσω:

Είδα ότι υπάρχει η δράση Smart Readiness για επιδότηση του FTTH, αλλά ενώ έκανα το βήμα (1) για επιλεξιμότητα κτιρίου (είναι η οικοδομή μας) και το βήμα (2) για τους εγκαταστάτες της περιοχής μου, τους έστειλα όλους (6 είναι στη λίστα) email για το ενδιαφέρον μου για το πρόγραμμα και αναζήτηση λεπτομερειών (κόστους, κλπ), κανείς τους δεν μου απάντησε και φυσικά δεν μπορεί να γίνει το βήμα (3), η αίτηση στο πρόγραμμα δηλαδή, αφού γίνεται από τον εγκαταστάτη της επιλογής μου! 

Κάποια λύση για αυτό; 

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, topmar said:

Πολύ κατατοπιστικότατο το ποστ σου, σε ευχαριστώ πολύ! 

Κάτι ακόμα που ξέχασα να ρωτήσω:

Είδα ότι υπάρχει η δράση Smart Readiness για επιδότηση του FTTH, αλλά ενώ έκανα το βήμα (1) για επιλεξιμότητα κτιρίου (είναι η οικοδομή μας) και το βήμα (2) για τους εγκαταστάτες της περιοχής μου, τους έστειλα όλους (6 είναι στη λίστα) email για το ενδιαφέρον μου για το πρόγραμμα και αναζήτηση λεπτομερειών (κόστους, κλπ), κανείς τους δεν μου απάντησε και φυσικά δεν μπορεί να γίνει το βήμα (3), η αίτηση στο πρόγραμμα δηλαδή, αφού γίνεται από τον εγκαταστάτη της επιλογής μου! 

Κάποια λύση για αυτό; 

Μπορείς να πάρεις τα στοιχεία των εγκαταστατών και να τους ψάξεις απευθείας για να συνεννοηθείς. Πάντως δεν είναι καθόλου απαραίτητο, δεδομένου ότι ακόμα την εργασία θα στην κάνει ο ΟΤΕ χωρίς επιπλέον κόστος. Λέω "ακόμα", γιατί στο μέλλον μπορεί να αρχίσουν να χρεώνουν την κάθετη καλωδίωση.

Το Smart Readiness είναι χρήσιμο σε περίπτωση που δεν υπάρχει έχει ακόμα διαθεσιμότητα FTTH, αλλά είναι προγραμματισμένη στο μέλλον, ή σε περίπτωση που έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις για την είσοδο της ίνας στο κτίριο.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Να μας ενημερώσεις για τυχόν αλλαγές βελτιώσεις προς το καλοκαίρι. 

Δύσκολο, δεν εχω κάποιον με Nova. Οι περισσότεροι έχουν Cosmote & Vodafone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλη την παρέα. 

Είμαι συνδρομήτης wind - nova κοντά στα 20 χρόνια και πρώτη φορά μου ζητάνε εξοπλισμό πίσω. 

Το αναφέρω γιατί μου έκανε εντύπωση Όχι για κάποιον άλλο λόγο, επειδή στη nova δεν μου έχει τύχει ξανά. 

Είχα φτάσει να έχω 7 mifi 3g και 4g που τα χάριζα από παλιές συνδέσεις. 

 

Screenshot_20240404_093542.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ζήτησαν. Ευτυχώς ζήτησαν μόνο τον τελευταίο της σταθερής μετά την ενοποίηση. Τους πρώην forthnet εξοπλισμούς τους άφησαν 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα, μια χαρά δουλεύει. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mastorantza said:

καλημερα

το https://nova.gr/account/ δεν μου λειτουργει, εχει και αλλος προβλημα?

 

Χθες βράδυ δεν έμπαινε η φίλη μου με Nova.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MIKU said:

Χθες βράδυ δεν έμπαινε η φίλη μου με Nova.

Συμβαίνει αλλά σπάνια. Εγώ δεν ειχα κανένα σοβαρό θέμα έως σήμερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...