Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, Arinos said:

Θα έπρεπε να το είχαν δει από την εξυπηρέτηση και να του είχαν πιστώσει τα λεφτά. Εμένα το έκαναν σχετικά εύκολα μόνο που έβαζαν 2-4€ την κάθε φορά και το ζητούσα πάλι και πάλι μέχρι που έφτασε να δείχνει τον σωστό λογαριασμό μου η εφαρμογή.

Τώρα σε εμένα είναι μερικές μέρες που βγήκε καινούργιος λογαριασμός και μου έχει χρεώσει κλήσεις προς Αγγλία ενώ έχω το + EU και δεν είναι σε εξαίρεση κάποιο από τα νούμερα αυτά που κάλεσα.

Επικοινωνησες μαζί τους και τι σου είπαν;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, VIPdriver said:

Επικοινωνησες μαζί τους και τι σου είπαν;

Για ποιο θέμα από τα 2;

Το 1ο με τα πακέτα έγραφα κάθε φορά ότι τα έχει ήδη το συμβόλαιο και κακώς τα χρεώθηκα και σιγά σιγά πιστώθηκαν όλα. Ευτυχώς απάνταγαν την ίδια μέρα ή την επόμενη στις φόρμες επικοινωνίας σχετικά με αυτό.

Το 2ο θέμα με τις κλήσεις προς Ευρώπη, επικοινώνησα 2 φορές, την 1η μέσω της φόρμας και έλαβα απλά ένα μήνυμα ότι δεν βρέθηκαν λάθος χρεώσεις ενώ προφανέστατα δεν θα έπρεπε να είχα χρεωθεί ενώ την 2η φορά μέσω του chat απλά επιβεβαίωσαν ότι πρόκειται για λάθος και το προώθησαν εσωτερικά.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, sonakiasfun said:

Ενεργοποιήσες ίσως κάποιο πακέτο άθελά σου μέσω της εφαρμογής;; 13 ευρώ το μήνα έξτρα χρέωση είναι πολλά 

Όχι, έχουν περάσει στα συστήματα ότι το πάγιο είναι στα 40€. Δεν υπάρχει κάτι εκτός παγίου. 

 

35 minutes ago, Arinos said:

Θα έπρεπε να το είχαν δει από την εξυπηρέτηση και να του είχαν πιστώσει τα λεφτά. Εμένα το έκαναν σχετικά εύκολα μόνο που έβαζαν 2-4€ την κάθε φορά και το ζητούσα πάλι και πάλι μέχρι που έφτασε να δείχνει τον σωστό λογαριασμό μου η εφαρμογή.

Τώρα σε εμένα είναι μερικές μέρες που βγήκε καινούργιος λογαριασμός και μου έχει χρεώσει κλήσεις προς Αγγλία ενώ έχω το + EU και δεν είναι σε εξαίρεση κάποιο από τα νούμερα αυτά που κάλεσα.

Τα λεφτά μου τα πιστώνουν κάθε φορά και μου λένε μην ανησυχείτε θα το διορθώσουμε και από τον επόμενο μήνα θα έρχεται κανονικά στα 27€. Και κάθε μήνα έρχεται ξανά στα 40

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, aektzhs 1 said:

Καλή η vf;;;;

Α δεν ξέρω, για λίγο την άνοιξα, ίσα ίσα να λάβω κάτι SMS και κλήσεις για την τράπεζα. 

Στο σπίτι μου πολυ καλά πιάνει, Ν78 γύρω στα 230-270mbps. Λίγο πιο κατω απ τη Nova δηλαδή. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

Όχι, έχουν περάσει στα συστήματα ότι το πάγιο είναι στα 40€. Δεν υπάρχει κάτι εκτός παγίου. 

 

Τα λεφτά μου τα πιστώνουν κάθε φορά και μου λένε μην ανησυχείτε θα το διορθώσουμε και από τον επόμενο μήνα θα έρχεται κανονικά στα 27€. Και κάθε μήνα έρχεται ξανά στα 40

Η καταγγελία λίγη τους είναι τότε. Εντελώς απαράδεκτο από την στιγμή που επιβεβαιώνουν το λάθος τους για να το επαναλάβουν πάλι.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Arinos said:

Για ποιο θέμα από τα 2;

Το 1ο με τα πακέτα έγραφα κάθε φορά ότι τα έχει ήδη το συμβόλαιο και κακώς τα χρεώθηκα και σιγά σιγά πιστώθηκαν όλα. Ευτυχώς απάνταγαν την ίδια μέρα ή την επόμενη στις φόρμες επικοινωνίας σχετικά με αυτό.

Το 2ο θέμα με τις κλήσεις προς Ευρώπη, επικοινώνησα 2 φορές, την 1η μέσω της φόρμας και έλαβα απλά ένα μήνυμα ότι δεν βρέθηκαν λάθος χρεώσεις ενώ προφανέστατα δεν θα έπρεπε να είχα χρεωθεί ενώ την 2η φορά μέσω του chat απλά επιβεβαίωσαν ότι πρόκειται για λάθος και το προώθησαν εσωτερικά.

Παίζει η Αγγλία να μην είναι στη λίστα της Ευρώπης. Ξέρω ότι η βόνταφον την έχει στη λίστα λόγω μαμάς βόνταφον. Απαίτησε να γίνει η αλλαγή στο μικρότερο προγραμμα που θελεις χωρίς χρέωση διότι σου έχουν σπάσει τα νευρα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Παίζει η Αγγλία να μην είναι στη λίστα της Ευρώπης. Ξέρω ότι η βόνταφον την έχει στη λίστα λόγω μαμάς βόνταφον. Απαίτησε να γίνει η αλλαγή στο μικρότερο προγραμμα που θελεις χωρίς χρέωση διότι σου έχουν σπάσει τα νευρα. 

Ευτυχώς είναι μέσα στην λίστα, τώρα για αλλαγή προγράμματος όχι. Είμαι από τους τυχερούς που πήραν το Unlimited All στα 6.5 τον αριθμό αν αφορούσε 2 αριθμούς και με το data jump στις 24 Γενάρη πήγε σε Unlimited All + EU.

image.png

Εντωμεταξύ η χώρα Μαρτινίκα είναι Καραϊβική βλέπω, ελπίζω και αυτό να μην είναι λάθος.

https://maps.app.goo.gl/k17hxjbZXFC6TCgB6

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Arinos said:

Εντωμεταξύ η χώρα Μαρτινίκα είναι Καραϊβική βλέπω, ελπίζω και αυτό να μην είναι λάθος.

Πιάνεται Γαλλία. 

Όπως και η Μαντέιρα πιάνεται Πορτογαλία για παράδειγμα. 

Υπερπόντιες περιοχές θεωρούνται

Πανέμορφα νησιά με τρομερο τοπίο και φύση. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Arinos said:

Ευτυχώς είναι μέσα στην λίστα, τώρα για αλλαγή προγράμματος όχι. Είμαι από τους τυχερούς που πήραν το Unlimited All στα 6.5 τον αριθμό αν αφορούσε 2 αριθμούς και με το data jump στις 24 Γενάρη πήγε σε Unlimited All + EU.

image.png

Εντωμεταξύ η χώρα Μαρτινίκα είναι Καραϊβική βλέπω, ελπίζω και αυτό να μην είναι λάθος.

https://maps.app.goo.gl/k17hxjbZXFC6TCgB6

Οκ, τότε να καταγγέλλει τη συμβαση αφου δεν δίνουν τις υπηρεσίες που γράφουν. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VIPdriver said:

Οκ, τότε να καταγγέλλει τη συμβαση αφου δεν δίνουν τις υπηρεσίες που γράφουν. 

Το έκανα αμέσως μετά που είδα την απάντηση τους ότι δεν υπάρχει λάθος.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Gv2008 said:

Όχι, έχουν περάσει στα συστήματα ότι το πάγιο είναι στα 40€. Δεν υπάρχει κάτι εκτός παγίου. 

 

Τα λεφτά μου τα πιστώνουν κάθε φορά και μου λένε μην ανησυχείτε θα το διορθώσουμε και από τον επόμενο μήνα θα έρχεται κανονικά στα 27€. Και κάθε μήνα έρχεται ξανά στα 40

Το πρόβλημα είναι από την ενοποίηση των συστημάτων. Τώρα έγινε η συγχώνευση των εταιρειών. Ας δώσουμε λίγο χρόνο στην United να ενοποιήσει τα συστήματα, ενώ θα πρέπει να δώσουμε και λίγο ακόμα χρόνο (χρόνια) και στον νέο αγοραστή να ενοποιήσει και αυτός τα συστήματα των συστημάτων. Λιγάκι υπομονή.

Πάσο. Τα βλέπω. Να κάνει η μάνα.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν μπορώ να ρωτήσω στο συγκεκριμένο νήμα, έχω την εντύπωση μη πω σιγουριά ότι είμαι πίσω από cgnat από τη nova.

Έχω το zyxel, ξέρει κανείς πως μπορώ να τσεκάρω αν είμαι ή αν με έβγαλαν γιατί το ζήτησα πριν λίγο από το support.

Στο wan ip address αν εκεί πρέπει να τσεκάρω λέει ακόμη ip από 100

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sgatzo said:

Δε ξέρω αν μπορώ να ρωτήσω στο συγκεκριμένο νήμα, έχω την εντύπωση μη πω σιγουριά ότι είμαι πίσω από cgnat από τη nova.

Έχω το zyxel, ξέρει κανείς πως μπορώ να τσεκάρω αν είμαι ή αν με έβγαλαν γιατί το ζήτησα πριν λίγο από το support.

Στο wan ip address αν εκεί πρέπει να τσεκάρω λέει ακόμη ip από 100

Το θέμα δεν είναι το πιο κάτάλληλο για αυτή την ερώτηση 😉

Εφόσον λέει από 100, δεν έχει αλλάξει. Εν γένει ο ασφαλής τρόπος να το ελέγξεις είναι να κοιτάξεις το WAN IP από το ρούτερ, και να ανοιξεις μία οποιαδήποτε σελίδα που σου λέει την δημόσια IP σου (πχ whatismyip). Εάν ταυτίζονται, έχεις δημόσια IP.

Έχε υπόψη σου ότι για να αλλάξει, θα πρέπει να γίνει μία σύντομη αποσύνδεση. Μπορείς να δοκιμάσεις κι εσύ ένα reboot του μόντεμ, σε περίπτωση που το άλλαξαν, αλλά δεν έχει εφαρμοστεί.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, memoriesradio said:

Το πρόβλημα είναι από την ενοποίηση των συστημάτων. Τώρα έγινε η συγχώνευση των εταιρειών. Ας δώσουμε λίγο χρόνο στην United να ενοποιήσει τα συστήματα, ενώ θα πρέπει να δώσουμε και λίγο ακόμα χρόνο (χρόνια) και στον νέο αγοραστή να ενοποιήσει και αυτός τα συστήματα των συστημάτων. Λιγάκι υπομονή.

Πάσο. Τα βλέπω. Να κάνει η μάνα.

Ποια ενοποίηση; Στην κινητή δεν έχει αλλάξει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2024 at 2:26 ΜΜ, Gv2008 said:

Θα μπεις στο myNOVA και από εκεί θα αλλάξεις τον κωδικο. Είναι ο ίδιος με αυτόν που μπαίνεις στο ΕΟΝ

Τα κατάφερα, με τη δεύτερη φορά έτσι όπως μου υπέδειξες.

Ειλικρινά είχα κουραστεί. Πάσχουν από εξυπηρέτηση τόσο που παρακαλάς να έχεις vf.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, minast said:

Το θέμα δεν είναι το πιο κάτάλληλο για αυτή την ερώτηση 😉

Εφόσον λέει από 100, δεν έχει αλλάξει. Εν γένει ο ασφαλής τρόπος να το ελέγξεις είναι να κοιτάξεις το WAN IP από το ρούτερ, και να ανοιξεις μία οποιαδήποτε σελίδα που σου λέει την δημόσια IP σου (πχ whatismyip). Εάν ταυτίζονται, έχεις δημόσια IP.

Έχε υπόψη σου ότι για να αλλάξει, θα πρέπει να γίνει μία σύντομη αποσύνδεση. Μπορείς να δοκιμάσεις κι εσύ ένα reboot του μόντεμ, σε περίπτωση που το άλλαξαν, αλλά δεν έχει εφαρμοστεί.

Τώρα πλέον ξεκινάει από 46 και είναι ίδια και στο σάιτ που μου έγραψες να μπω οπότε φαντάζομαι είναι πλέον οκ.

Ζητώ συγνώμη για τη λάθος τοποθέτηση του ερωτήματος και σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω από windows στη σελίδα της εον http://int.eon.tv και με παραπέμπει στη σελίδα της συνδρομής https://nova.gr/eon-tv/anakalipse-tin-eon

Μυστήρια πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

είχες επιλέξει κάποτε για χώρα την Ελλάδα και σε πάει κατευθείαν εκεί. Εγώ που δεν έχω τίποτα βγάζει τις χώρες 

IMG_7239.png

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω από windows....

Επίσης να πω ότι αυτό λειτουργούσε τις πρώτες μέρες, δηλαδή μπορούσα να επιλέξω χώρα και γλώσσα.

Τώρα πείσμωσε... να φταίνε τα windows, να φταίει που χρησιμοποιώ opera και μου κάνει αμέσως ανατροφοδότηση σελίδας?

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστα δεδομένα:

https://nova.gr/offers/aperiorista-data

 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, MIKU said:

Απεριόριστα δεδομένα:

https://nova.gr/offers/aperiorista-data

 

Για 7 ημέρες ας το δώσουν….κατα τα αλλά επιβραβεύουν τον κόσμο με Data Jump. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, MIKU said:

Απεριόριστα δεδομένα:

https://nova.gr/offers/aperiorista-data

 

 

16 minutes ago, panos.k2 said:

Δεν έχουν τον θεό τους. Πανάκριβο. 

Cosmote για 7 ημέρες με 1,90 ευρώ 

Vodafone για 3 ημέρες εντελώς δωρεάν 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...