Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

17 minutes ago, rebel1 said:


Η κυρά Σούλα δεν πάει στη wind, γιατί η Vodafone της δίνει ευρωπαϊκές κλήσεις και από τα 200 ευρώ σύνταξη προτιμάει να τα δίνει στην Vodafone τα παραπάνω μην χρειαστεί να πάρει μια φορά Μάλτα!

Νομίζω ότι το φθηνό συμβόλαιο, θα σκίσει.... Πολλοί θα πάνε, ειδικά οι άνθρωποι που δεν θέλουν να βάζουν κάρτα κάθε μήνα και δεν έχουν μεγάλη σχέση με ίντερνετ....

Cmvr καμία μομφή για εσένα προσωπικά, αλλά ήθελα να θίξω ότι οι ανάγκες ποικίλουν.

Sent from my iPad using Tapatalk

Η κυρια Σούλα θα βολευτεί με την Windara μια χαρά (συγνώμη αλλά εγώ θελω να την κρατήσω για λιγο ακόμα σαν ..Windara), αλλα ο κύριος Τάκης μπορεί να θελει να μιλάει με φιλους ή ανήψια ή παιδιά στο εξωτερικό συχνά (μην ξεχνάμε οτι σχεδόν καθε οικογένεια εχει και καποιον στο εξωτερικό)

Από την άλλη πολλοι επαγγελματιες / επιχειρηματίες κλπ που ταξιδεύουν  στην Ευρώπη ή έχουν δουλειές εντος ΕΕ εκτιμούν ιδαίτερα τα απεριοριστα που δίνει η Vodafone. Ο κουμπάρος κολλητού μου (μεγαλοδικηγόρος σε πολύ σπανιο αντικειμενο με αποδοχές που πραγματικά ζαλιζουν) ειναι στην Vodafone εδώ και πανω από 10 χρόνια και δεν την αλλάζει με τιποτα μονο και μόνο για το αριστο roaming που παρέχει εντος Ευρώπης - και οχι μονο)

Και βεβαια πολλοί δεν αποχωρίζονται την Cosmote παρότι ειναι η ακριβότερη γιατί απλά εχει το καλύτερο δικτυο σε σταθερή και κινητή. 

Οπότε ο καθενας διαλεγει και παιρνει. Simple as that...

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

H Κυρια Σούλα θα βολευτεί με την Windara μια χαρά (συγνώμη αλλά εγώ θελω να την κρατήσω για λιγο ακομα σαν ..Windara), αλλα ο κυριος Τάκης μπορεί να θελει να μιλάει με φιλους ή ανήψια ή παιδιά στο εξωτερικό συχνά (μην ξεχνάμε οτι σχεδόν καθε οικογένεια εχει και καποιον στο εξωτερικό)
Από την άλλη πολλοι επαγγελματιες / επιχειρηματίες κλπ που ταξιδεύουν  στην Ευρώπη ή έχουν δουλειές εντος ΕΕ εκτιμούν ιδαίτερα τα απεριοριστα που δίνει η Vodafone. Ο κουμπάρος κολλητού μου (μεγαλοδικηγόρος σε πολύ σπανιο αντικειμενο με αποδοχές που ζαλιζουν) ειναι στην Vodafone εδώ και πανω από 10 χρόνια και δεν την αλλάζει με τιποτα μονο και μόνο για το αριστο roaming εντος Ευρώπης - και οχι μονο)
Και βεβαια πολλοί δεν αποχωρίζονται την Cosmote παρότι ειναι η ακριβότερη γιατί απλά εχει το καλύτερο δικτυο σε σταθερή και κινητή. 
Οπότε ο καθενας διαλεγει και παιρνει. Simple as that...
 

Καρφιτσωστε τον άνθρωπο κάπου, αυτό είναι.-


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, rebel1 said:


Πότε λήγει; Πάρε κι πίεσε....


Sent from my iPad using Tapatalk

Τον Ιούνιο του 24 λήγει, κι όμως μου ήρθε προσφορά ανανέωσης.

@paanos

 Σε συμβόλαιο φίλου, ολόιδιο με το δικό μου, που όμως η τιμή ήταν 30 ευρώ τον μήνα, του πρότειναν αναβάθμιση πάλι στα 30 ευρώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έλα όμως που η "κυρά Σούλα" και η κάθε κυρά Σούλα είναι πλέον εδώ και καιρό εξαρτημένη από το ίντερνετ, και πηγαίνουν και τα ταξιδάκια τους στο εξωτερικό, οπότε τους καίει να μην έχουν ίντερνετ αλλά και λεπτά ομιλίας προς το εξωτερικό.

Και για να ξεκαθαρίσω λίγο την θέση μου εδώ μέσα, ήμουν 20 χρόνια δαγκωτός και φουλ φανατικός πελάτης της Wind με 5 συμβόλαια, υπερευχαριστημένος (ακόμη και τώρα) από το δίκτυο (στις κλήσεις και ειδικά στην ποιότητα ήχου είναι εξαιρετική) και την εξυπηρέτηση, εκτός από την στιγμή (φθινόπωρο 2022) που ήρθε η ώρα για ανανέωση στα unlimited, και μου ανανεώνανε πιο ακριβά από τις τιμές που είχα σαν παλιός πελάτης τους ή από τις τιμές που θα έπαιρνε κάποιος νέος πελάτης. Επίσης είχα δηλώσει ρητά εδώ μέσα (ξέρει ο Παντελής), ότι ΑΝ άλλαζε όνομα και γινόταν Nova θα έφευγα με την μία, καθαρά για προσωπικούς λόγους, κάτι το οποίο και έκανα. Τώρα είμαι σε άλλη εταιρεία, με 24€/unlimited & 18€/50Mbps και για την ώρα ικανοποιημένος.
Παραμένω φανατικός της Wind για το μπλε της.

Φιλικά,
κυρία Σούλα

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, p_k said:

Έτσι γίνεται φίλε, έχεις απόλυτο δίκιο. Αντί να χαιρόμαστε που βγήκε μία νέα εταιρεία, κάνει ένα νέο ξεκίνημα ελπιδοφόρο, σε αυτήν την εταιρεία εργάζονται άνθρωποι των οποίων οι οικογένειες περιμένουν από αυτούς να τραφούν, καθόμαστε και γράφει ο καθένας το κοντό του και το μακρύ του από την ασφάλεια του πληκτρολογίου φυσικά και την ανωνυμία.

 

Ελεος κάπου.. Ενω στις άλλες εταιρείες δουλεύουν απο χόμπυ? Ειναι εταιρεια και είμαστε εν δυνάμει καταναλωτές. Ναι θα κρίνουμε και θα πούμε τι μας ενοχλεί και τι όχι. Ειτε σας ενοχλεί είτε όχι εσάς που απλά έχετε το λιβανιστήρι...

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, babakos said:

Και βεβαια πολλοί δεν αποχωρίζονται την Cosmote παρότι ειναι η ακριβότερη γιατί απλά εχει το καλύτερο δικτυο σε σταθερή και κινητή. 

Ή απλά εχει το όνομα του καλύτερου δικτύου, με αποτέλεσμα ακόμα και εκεί που δεν έχει κάλυψη κάποιοι μένουν με την λογική "εδώ δεν έχει η cosmote οι άλλες τι θα έχουν"; 

Η nova (δίκτυο wind) καλή χρυσή για  σιγουριά στις κλήσεις αλλά όλα τα υπόλοιπα μέτρια. Συν την δική μου περίπτωση που για ένα ολόκληρο χρόνο δεν είχα σήμα ούτε για κλήση. Έτυχε, εξαίρεση θα μου πεις αλλά μου έτυχε, δεν πιστεύω ότι έχει αλλάξει κάτι μέσα σε μια νύχτα ή και λίγες μέρες, άντε καναδυο μήνες. οι υποδομές, το προσωπικό και η νοοτροπία είναι ακριβώς η ίδια. Όποιος έχει καεί από την εταιρεία (με το προηγούμενο όνομα και ιδιοκτησιακό καθεστώς) δύσκολα θα τολμήσουν εκ νέου δέσμευση έστω και κάτω από νέο όνομα / ιδιοκτήτη. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bayern7 said:

25,31€ είχε. Το κατέβασαν;;;;; 😎

31 ολόκληρα λεπτά κάτω! Θα γίνει χαμός!
Χι Χι Χι

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Το 15αρι συμβόλαιο καρτοκινητης θα αναγκάσει τον ανταγωνισμό να δώσει εναλλακτικές με ίδια λεφτα, αλλά περισσοτερα GB (υποθέτω). Το αρνητικό είναι ότι δεν θα φτηνήνει το F2G. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Το 15αρι συμβόλαιο καρτοκινητης θα αναγκάσει τον ανταγωνισμό να δώσει εναλλακτικές με ίδια λεφτα, αλλά περισσοτερα GB (υποθέτω). Το αρνητικό είναι ότι δεν θα φτηνήνει το F2G. 

Το f2g δυστυχώς και εγώ δεν το βλέπω να δίνει κάτι καλύτερο. Ηδη δίνει ότι και ο ανταγωνισμός σε γενικές γραμμές συν το φθηνότερο εβδομαδιαίο απεριόριστο. Οπότε το 15αρι μηνιαίο μόνιμο σκέτο το ξεχνάμε

Link to comment
Share on other sites

https://www.f2g.gr/gr/f2g/paketa/#/smart-data

Quote
  •  

Στο σάιτ του φ2γ δε βρίσκω το εβδομαδιαίο πακετο απεριοριστου ιντερνετ με 5€

 

Edited by iCostas
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Τον Ιούνιο του 24 λήγει, κι όμως μου ήρθε προσφορά ανανέωσης.

@paanos

 Σε συμβόλαιο φίλου, ολόιδιο με το δικό μου, που όμως η τιμή ήταν 30 ευρώ τον μήνα, του πρότειναν αναβάθμιση πάλι στα 30 ευρώ.

Με σταθερό, άλλο κινητό ή χωρίς; 
Επίσης υπόψιν ότι ανανεωνεις πχ στα 35€ αλλά αν έχεις σταθερό ή κινητό ή τηλεόραση παίρνεις 6€ έκπτωση, κάτι που με το παλιό πρόγραμμα που είσαι δεν έχεις τώρα 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, paanos said:

Με σταθερό, άλλο κινητό ή χωρίς; 
Επίσης υπόψιν ότι ανανεωνεις πχ στα 35€ αλλά αν έχεις σταθερό ή κινητό ή τηλεόραση παίρνεις 6€ έκπτωση, κάτι που με το παλιό πρόγραμμα που είσαι δεν έχεις τώρα 

Έχω δεύτερο κινητό στον ίδιο λογαριασμό το οποίο λαμβάνει όμως έκπτωση ήδη.

Αν αλλάξω πρόγραμμα και αποδεχθώ την προσφορά θα πάρω την έκπτωση των 6 ευρώ άραγε;

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ξανακλείσανε το site. Αντε να δουμε τι θα κανουν τωρα

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Έχω δεύτερο κινητό στον ίδιο λογαριασμό το οποίο λαμβάνει όμως έκπτωση ήδη.

Αν αλλάξω πρόγραμμα και αποδεχθώ την προσφορά θα πάρω την έκπτωση των 6 ευρώ άραγε;

 

Έλεγξε το αλλά από όσο ξέρω ναι.

Edit: αν εννοείς ότι είναι μόνο 2 κινητά, τότε πρέπει και εκείνο να μεταβεί στα νέα προγράμματα για να πάρετε έκπτωση. Αν έχεις σταθερό, τότε θα την πάρεις κανονικά άσχετα με το πρόγραμμα εκείνου 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Καλή η βοντα στα προγράμματα αλλά στο σήμα άστα!!

Η κοσμοτε, υπερτιμημένη, εκμεταλλεύεται την επαρχία με τις κεραίες στα κεντρικά κτίρια του ΟΤΕ. (Δίνει  μάλιστα και 2,5 GB!) 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, p_k said:

Έχω δεύτερο κινητό στον ίδιο λογαριασμό το οποίο λαμβάνει όμως έκπτωση ήδη.

Αν αλλάξω πρόγραμμα και αποδεχθώ την προσφορά θα πάρω την έκπτωση των 6 ευρώ άραγε;

 

Συνήθως εκπτώσεις στο ίδιο ΑΦΜ παίρνουν 1 σταθερό + 1 κινητό, αν και στο site της Nova, εκεί που λέει (έλεγε) όσο περισσότερες γραμμές τόσο μεγαλύτερη έκπτωση, έδινε το πρώτο unlimited στα 33€, το δεύτερο στα 27€, και για κάθε επιπλέον γραμμή (max 5) πάλι 27€ (πάντα για unlimited).

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Έχω ένα νούμερο 20 ευρώ με τα 10gb το μήνα κι όλα απεριόριστα.
Τι να το κάνω; Για πείτε καμιά ιδέα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος τελικά. Τίποτα το ιδιαίτερο οι τιμές. Θα δείξει στην πορεία βέβαια. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, rebel1 said:

Ερώτηση. Έχω ένα νούμερο 20 ευρώ με τα 10gb το μήνα κι όλα απεριόριστα.
Τι να το κάνω; Για πείτε καμιά ιδέα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εάν σε ικανοποιεί η χαμηλή ταχυτητα μετά τα 2gb, πας στο προγραμμα των 15€

1 minute ago, MitsosDaBest13 said:

Τζίφος τελικά. Τίποτα το ιδιαίτερο οι τιμές. Θα δείξει στην πορεία βέβαια. 

Το προγραμμα των 15€ το βρίσκω ελκυστικό και στο λέω εγώ που είμαι κατά των συμβολαίων. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Nova γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...