Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στείλε ενυπόγραφη επιστολή προς το τμήμα παραπόνων της εταιρείας μέσω FAX ή μέσω ταχυδρομείου εξηγώντας το γιατί υπάρχει αυτή η οφειλή και το λόγο για τον οποιό έφυγες από την εταιρεία παλαιότερα. Λογικά πρέπει να σου αναγνωριστεί η μη παροχή υπηρεσιών το διάστημα εκείνο και να σου πιστωθεί το ποσό. Κακώς που δεν έγινε αυτό τότε, ίσως έπρεπε να το κυνηγήσεις πριν φύγεις με φορητότητα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά έστειλα mail στην εξυπ. πελατών οδεύω προς την 2 εβδομάδα και ακόμη να μου απαντήσουν. επικοινώνησα και τηλεφωνικός με τη WIND και μου είπαν πως έλαβαν το mail μου και το επεξεργάζεται το αρμόδιο τμήμα για να έχω ολοκληρωμένη απάντηση στο ζήτημα μου. Τελικά έπρεπε να το κυνηγήσω όσο ήταν "ζεστό"!
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξερω αν εκανα καλα που ανοιξα νεο τοπικ αλλα δεν ηθελα να μπερδεψω τα υπαρχοντα τοπικ της καρτας f2g και της καρτας Q.

 

Στο ζητουμενο.Θελω να παω σε καρτoκινητη Wind,ειτε f2g ειτε Q αλλα ειμαι παρθενος απο καρτες και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια! (Ξανθοπουλος..)

 

Ποια ειναι η πιο συμφερουσα αυτη τη στιγμη?Αυτα που χρειαζομαι τον μηνα ειναι:

1) γυρω στα 200 με 300 λεπτα προς ολους (υπολογιζοντας ελαχιστο χρονο χρεωσης 1 λεπτο ανα κληση)

2) γυρω στα 50 sms

3) 500-1000 mb data

 

Mπορει να με διαφωτισει καποιος,διαβαζω κατα καιρους διαφορα για δωρο εξτρα λεπτα απο ενεργοποιηση μεσω internet και διαφορα τετοια αλλα δεν εχω καταλαβει τι παιζει..

 

Ευχαριστω,αν υπαρχουν καπου αλλου συγκεντρωμενα αυτα που ζηταω ας μου δωσει καποιος ενα link αν και θα το εκτιμουσα ακομα περισσοτερο αν μου απαντουσε καποιος γνωστης συγκεκριμενα πανω σε αυτα που ζηταω το μηνα.

 

Y.Γ. 1 :Δεν ειμαι φοιτητης

Υ.Γ. 2 :Εχω και το σταθερο/Internet στην wind (αν παιζει καποιο ρολο)

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εκανα καλα που ανοιξα νεο τοπικ αλλα δεν ηθελα να μπερδεψω τα υπαρχοντα τοπικ της καρτας f2g και της καρτας Q.

 

Στο ζητουμενο.Θελω να παω σε καρτoκινητη Wind,ειτε f2g ειτε Q αλλα ειμαι παρθενος απο καρτες και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια! (Ξανθοπουλος..)

 

Ποια ειναι η πιο συμφερουσα αυτη τη στιγμη?Αυτα που χρειαζομαι τον μηνα ειναι:

1) γυρω στα 200 με 300 λεπτα προς ολους (υπολογιζοντας ελαχιστο χρονο χρεωσης 1 λεπτο ανα κληση)

2) γυρω στα 50 sms

3) 500-1000 mb data

 

Mπορει να με διαφωτισει καποιος,διαβαζω κατα καιρους διαφορα για δωρο εξτρα λεπτα απο ενεργοποιηση μεσω internet και διαφορα τετοια αλλα δεν εχω καταλαβει τι παιζει..

 

Ευχαριστω,αν υπαρχουν καπου αλλου συγκεντρωμενα αυτα που ζηταω ας μου δωσει καποιος ενα link αν και θα το εκτιμουσα ακομα περισσοτερο αν μου απαντουσε καποιος γνωστης συγκεκριμενα πανω σε αυτα που ζηταω το μηνα.

 

Y.Γ. 1 :Δεν ειμαι φοιτητης

Υ.Γ. 2 :Εχω και το σταθερο/Internet στην wind (αν παιζει καποιο ρολο)

 

f2g:

200' προς ολους με 5 ευρω (TALK TO ALL)

100' +100 sms προς wind/q δωρο απο την ενεργοποιηση του παραπανω πακετου

120' προς ολους δωρεαν καθε μηνα λογω του σταθερου σου σε wind

1000 mb με 5 ευρω (UNLIMITED SURF)

100' +100 sms προς wind/q δωρο απο την ενεργοποιηση του παραπανω πακετου

50 sms προς ολους με 2 ευρω (SMS MORE)

50' +50 sms προς wind/q δωρο απο την ενεργοποιηση του παραπανω πακετου

Συνολο 12 ευρω: 320' προς ολους, 250' προς wind/q, 250 sms προς wind/q, 50 sms προς ολους, 1000 mb internet

με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3'.

 

Q:

Ανανεωση 10 ευρω και δωρο 500μβ και 1000' προς q

240' προς ολους με 9 ευρω (3 φορες το πακετο ΤΟ ΑLL) ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

f2g:

200' προς ολους με 5 ευρω (TALK TO ALL)

100' +100 sms προς wind/q δωρο απο την ενεργοποιηση του παραπανω πακετου

120' προς ολους δωρεαν καθε μηνα λογω του σταθερου σου σε wind

1000 mb με 5 ευρω (UNLIMITED SURF)

100' +100 sms προς wind/q δωρο απο την ενεργοποιηση του παραπανω πακετου

50 sms προς ολους με 2 ευρω (SMS MORE)

50' +50 sms προς wind/q δωρο απο την ενεργοποιηση του παραπανω πακετου

Συνολο 12 ευρω: 320' προς ολους, 250' προς wind/q, 250 sms προς wind/q, 50 sms προς ολους, 1000 mb internet

με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3'.

 

Q:

Ανανεωση 10 ευρω και δωρο 500μβ και 1000' προς q

240' προς ολους με 9 ευρω (3 φορες το πακετο ΤΟ ΑLL) ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης.

 

ευχαριστω για το χρονο σου,νομιζω οτι με συμφερει η Q λογω την χρεωσης ανα δευτερολεπτο..!

Link to comment
Share on other sites

Q!!! (Εκτος και αν καταφερεις να βρεις το φοιτητικο με τα 1000'+1giga net με 5ευρω.)
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εκανα ολικη αιτηση διακοπης απο τη wind στις 28/02/14 και σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους μου ειπαν οτι θα πραγματοποιηθει στις 23/04/14 σχεδον 2 μηνες μετα το οποιο θεωρω κοροιδια μπορω να κανω κατι γι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο..αυτο με τις οnline ενεργοποιησεις που κερδιζεις καποια bonus λεπτα,mb κλπ πως γινεται? Πρεπει να πληρωσεις μεσω paypal η τραπεζικης καρτας online,η απλα αγοραζεις χρονο απο το καταστημα και το ενεργοποιεις στο site?Sorry αν λεω οτι να ναι (πολυ πιθανον) αλλα δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει η φαση..!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το χρονο σου,νομιζω οτι με συμφερει η Q λογω την χρεωσης ανα δευτερολεπτο..!
Ρώτησε ή ας μας πει κάποιος φίλος από δω που ίσως το ξέρει σίγουρα, αν τα 120' προς όλους δωρεάν κάθε μήνα λόγω του σταθερού σου σε wind μπορείς να τα πάρεις και σε Q. Νομίζω ότι κάπου το είχα δει.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε ή ας μας πει κάποιος φίλος από δω που ίσως το ξέρει σίγουρα, αν τα 120' προς όλους δωρεάν κάθε μήνα λόγω του σταθερού σου σε wind μπορείς να τα πάρεις και σε Q. Νομίζω ότι κάπου το είχα δει.

 

Σίγουρα μπορείς, αλλά συγκεκριμένα σε αυτά τα 120, ισχύει το τρίλεπτο ελάχιστης χρέωσης.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο..αυτο με τις οnline ενεργοποιησεις που κερδιζεις καποια bonus λεπτα,mb κλπ πως γινεται? Πρεπει να πληρωσεις μεσω paypal η τραπεζικης καρτας online,η απλα αγοραζεις χρονο απο το καταστημα και το ενεργοποιεις στο site?Sorry αν λεω οτι να ναι (πολυ πιθανον) αλλα δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει η φαση..!

 

Και με τους δύο τρόπους , αν μιλάς για ανανέωση χρόνου παίρνεις τα ΒONUS ανανέωσης.

Για BONUS ενεργοποίησης πακέτων , πρέπει να το κάνεις online και όχι από κατάστημα .

Link to comment
Share on other sites

Και με τους δύο τρόπους , αν μιλάς για ανανέωση χρόνου παίρνεις τα ΒONUS ανανέωσης.

Για BONUS ενεργοποίησης πακέτων , πρέπει να το κάνεις online και όχι από κατάστημα .

 

Εχω μπερδευτει λιγο.Δηλαδη δινω 10ε στο καταστημα,παιρνω 10ε χρονο και μαζι 500mb και 1000 λεπτα q/wind αυτοματα.Μετα θελω να παρω πχ το πακετο ''2ε sms to all'' που λεει οτι ειναι 50sms και αλλα 10 με online ενεργοποιηση.Εγω για να παρω τo online bonus των 10sms παω στο site/application και επιλεγω το πακετο που θελω? Και ποιος ειναι το τροπος αγορας του πακετου που ΔΕΝ σου δινει τα εξτρα 10sms? Sorry ειμαι ασχετος!

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Η διακοπή γίνεται ένα μήνα ακριβώς από την έκδοση του επόμενου λογαριασμού σου. Άμα θες να το κάνεις πιο γρήγορα, μόνο με φορητότητα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όχι. Η διακοπή γίνεται ένα μήνα ακριβώς από την έκδοση του επόμενου λογαριασμού σου. Άμα θες να το κάνεις πιο γρήγορα, μόνο με φορητότητα

 

Κατά παράβασιν των συμβάσεων που υπογράφουμε (παθώς σήμερα σε κάτι αντίστοιχο) οι οποίες ρητά αναφέρουν ότι ο μέγιστος χρόνος μέχρι την διακοπή μπορεί να είναι 30 ημέρες από την αίτηση διακοπής (και όχι από την έκδοση οποιουδήποτε λογαριασμού γεγονός το οποίο αποτελεί εσωτερικό λογιστικό πρόβλημα του κάθε παρόχου αδιάφορο στον συνδρομητή). Για να δούμε τι γνώμη έχει και η ΕΕΤΤ από την Τετάρτη που θα την ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σήμερα μου κλέψαν το κινητό, όμως ήταν ενα παλιό samsung, το θέμα είναι ότι το είχα συνδεδεμένο με τράπεζα, και δεν μπορώ να μεταφέρω χρήματα τώρα. Επίσης βρίσκομαι στο εξωτερικό , στο εξωτερικό μου το κλέψαν ώπου και σπουδάζω, τι μου προτείνεται να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

"10+10" χρόνος ομιλίας μέσο του Θέματος , τότε αγοράζοντας ανανέωση 10 ευρώ από τα σούπερ μάρκετ σου βάζει 20 ευρώ .

+Απο αυτα τα 10 ευρω μπονους ισχυουν για 15 μερες και με τα οποια

α) δεν μπορεις να αγορασεις οποιοδηποτε πακετο απο αυτα που δινει η q ?

β) η χρέωση των 10 ευρώ μπόνους είναι ανα /δευτερόλεπτο κλήσης (κι οχι χρεωση ελαχιστης κλησης 3 λεπτα ) αρα μπορεις να μιλησεις συνολικα περιπου 27 λεπτα σε 15 ημερες ? κι

+[ Τα υπολοιπα 10 αυτα που πληρωσες δηλαδη ισχυουν κανονικα για 12 μηνες[/b] και προφανως μπορεις να κανεις χρηση των πακετων για τα υπολοιπα 10 ευρω .Τα οποια ενεργοποιης ονλαιν μεσω myQ για να εχεις μπονους επιπλεον

+Επισης εχεις δωρο

Ανανέωσε το χρόνο ομιλίας σου με μια κάρτα αξίας 10€ και άνω και βγες κερδισμένος, απολαμβάνοντας:

500MB internet για το κινητό σου

1000 λεπτά ομιλίας προς Q

Με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο με διάρκεια 30 ημέρες. Και τα 10€ σού μένουν στην κάρτα να τα χρησιμοποιήσεις όπως εσύ θες!(Αυτο ισχυει κι με την αγορα της καρτας 10 +10 απο το carrefour ?

Edited by timeout
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια απορία έχω, είναι κανείς που το έκανε κάποια από τις προηγούμενες εβδομάδες, να μας πει ακριβώς πως εμφανίζεται το υπόλοιπο;

Πολλές φορές σε τέτοιες προσφορές δεν ισχύει το 15 ημέρες.

Επίσσης αν ισχύει το 15 ημέρες πως ακριβώς γίνεται;

Για παράδειγμα αν εγώ έχω ήδη υπόλοιπο χρόνου ομιλίας, MB, SMS μπορώ να ενεργοποιήσω με τα 10 ευρώ bonus κάτι τη 14η ημέρα από σήμερα ( αν υποθέσουμε ότι σήμερα έμπαινε το 10+10) ή από σημερα μπορώ να ενεργοποιήσω πακέτα που θα λήξουν ότι κι αν γίνει σε 15 ημέρες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο forum.

είμαι καινούργιο μέλος και δε ξέρω αν ήδη υπάρχει ανάλογο topic. θα ήθελα να ρωτήσω, αν κάνω αίτηση σε κατάστημα και μου κάνει αντιπροσφορά η εταιρεία στην οποία ανήκω προλαβαίνω να κάνω υπαναχώρηση;

σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια απορία έχω, είναι κανείς που το έκανε κάποια από τις προηγούμενες εβδομάδες, να μας πει ακριβώς πως εμφανίζεται το υπόλοιπο;

Πολλές φορές σε τέτοιες προσφορές δεν ισχύει το 15 ημέρες.

Επίσσης αν ισχύει το 15 ημέρες πως ακριβώς γίνεται;

Για παράδειγμα αν εγώ έχω ήδη υπόλοιπο χρόνου ομιλίας, MB, SMS μπορώ να ενεργοποιήσω με τα 10 ευρώ bonus κάτι τη 14η ημέρα από σήμερα ( αν υποθέσουμε ότι σήμερα έμπαινε το 10+10) ή από σημερα μπορώ να ενεργοποιήσω πακέτα που θα λήξουν ότι κι αν γίνει σε 15 ημέρες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Η λογική λέει ότι αφού η q δεν έχει 20άρα κάρτα, τότε ο κωδικός που σου δίνουν και μπαίνουν 10+10=20 αναγνωρίζει τα επιπλέον +10 ως περιστασιακό δώρο. Όμως δεν έχω q. Δεν μπορώ να ξέρω. Γιατί έχει γραφτεί εδώ μέσα ότι όταν εμπαιναν μόνο +5 ευρώ δώρο, τελικά εμπαινε 15ευρη κάρτα που κρατούσε για πάντα(γιατί μάλλον το σύστημα δεν μπορούσε να την διαχωρίσει).

Το σημαντικό είναι αν τα +10 ευρώ μπορουν να χρησιμοποιηθούν για αγορά πακέτου, ώστε στο τέλος τα 10 που πλήρωσε κανείς να του μείνουν ανέπαφα. Oπότε στην πράξη είναι το ίδιο με το παλιό δώρο, αφού με 10 ευρώ την βγάζεις περίπου 3 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παρακαλώ όποιος μπορεί ας με βοηθήσει στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Είμαι συνδρομητής κινητής της Wind και κάτοχος μιας συσκευής Blackberry 9700 +BIS.

Επι μέρες προσπαθώ να στείλω ένα sms σε κινητό των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής, χωρίς αποτέλεσμα.

Το μήνυμα γραμμένο στα αγγλικά δείχνει οτι "φεύγει"κανοικά απο τη συσκευή μου αλλά μετά απο 3 μέρες μου έρχεται αναφορά οτι το μήνυμα δεν παραδόθηκε. Με το συγκεκριμένο κινητο της Αμερικής επικοινωνω κανονικά σε τηλεφωνικές κλήσεις. Ενημέρωσα τη Wind και η απάντηση που μου έδωσαν απο το τεχνικό τμήμα τους, ακουσον ακουσον: είναι οτι μπορεί να μην υπάρχει συμβατότητα των υπηρεσιών των δύο εταιρειών κινητής τηλεφωνίας!!!

Είναι ποτέ δυνατόν, απο την εμπειρία σας να συμβαίνει κάτι τέτοιο? :X

Σας έχει τύχει ποτε κάτι ανάλογο ? :cry:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

27 Μαρτίου έβαλα κάρτα 10+10 δώρο και πήγα στα 18.82..Αγόρασα με 2 ευρώ μηνύματα προς όλους και 3 ευρώ κλήσεις προς όλους..Πάμε στα 13.82..Αυτά έχω ακόμα..Έχουν περάσει 15 μέρες..Ούτε εγώ ξέρω τι συμβαίνει πλέον..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...