Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι ρε φίλε. Εγω αν το καθαρίσω μοιάζει καινούριο. Και προχτές το έκανα restart μετά απο 37 ημέρες ετσι για να το κάνω. Σφαιρα παει!

 

Πρώτον δεν ειναι σίγουρο οτι ειναι μεταχειρισμένα.

Δεύτερον στα 150 ευρώ πωλείται το samsung Galaxy Tab Pro Tablet 8.4.

Θα προτιμήσει ενας υποψήφιος αγοραστής να δωσει εκατο ευρω,να πάρει δύο χρόνων μεταχειρισμένο ταμπλετ με μέτρια μπαταρία,χωρις εγγύηση και με κίνδυνο να τα φτύσει η να δωσει 150 ευρώ και να πάρει ταμπλετ με καλύτερα χαρακτηριστικά ολοκαίνουριο και με εγγύηση.

ΟΚ και το δικό μου απο την πρώτη ημέρα του εχω την θηκη Βιβλίο και φοράει ακομα την εργοστασιακή του ζελατίνα.Δεν έχει ουτε γρατσουνιτσα,δεν παύει ομως να ειναι συσκευή 2 χρόνων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το link που παραθέτεις αναφέρεται σε εκθεσιακα κομμάτια η επιστροφές πελατών η συσκευές που βγήκαν doa και γύρισαν από σερβις και είναι παλιό. Δηλαδή εμφανίζεται μόνο στο google.

Οποίο παλιό μοντέλο και να ψάξεις θα βρεις παλιά λινκ σε τιμές σκοτωμα. Οι τιμές αυτές ήταν κράχτες κ όποιος προλάβει τα 4-5-10 τελευταία κομμάτια.

Επίσης αυτό που λες για εκθεσιακό ξανασκεψου το. Συσκευή στο ρεύμα στην έκθεση με συναγερμούς αυτοκόλλητα στατικές εικόνες επί κάνα χρόνο? ( δε φτάνω στα άκρα να υποθέσω ότι μιλάμε για μοντέλο που ήταν στην έκθεση απ την πρώτη εμφάνιση της συσκευής στα καταστήματα συνεπώς 2+ χρόνια ). Μην σχολιάσω το ποσο τα προσέχουν οι πωλητές όταν τα βγάζουν απ την έκθεση για πώληση. (γδαρμεμες πλάτες , γρατζουνιες, ραγισματα κτλ)

 

To tab pro που αναφέρεις, επίσης δεν κυκλοφορεί πουθενά και όπου το βρεις μιλάμε για ανάλογη κατάσταση. Αν περάσεις κ από το επίσημο θέμα εδώ θα δεις ότι είχε πολύ μικρότερη "καριέρα" στα μαγαζιά και θεωρείτε γενικά μέτριο προς αποτυχημένο.

 

Με φιλική διάθεση σου γράφω. Οκ δέχομαι ότι θεωρείς ότι αξίζει 50 ευρώ μεταχειρισμένο αν και δε συμφωνώ αλλά όχι κ ότι τα εκθεσιακα κ ότι σαπίλα έμεινε στις αποθήκες του παμπλικ αξίζουν περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Μου βάλατε φιτίλια και πέρασε την aosp 601. Αν και στην αρχή δεν ξεκινούσε σήμερα τα κατάφερα. Ολά πήγαν καλά με titanum backup ξαναπέρασε τις εφαρμογές με τα data μου, το μόνο που δεν μπόρεσα να βρω είναι αν μπορώ να αλλάξω το πλήκτρο πίσω το θέλω δεξιά και όχι αριστερά.

Ολο και καπου θα εχει καποια λειτουργια...π.χ στην cm 13 πας ρυθμισεις-πληκτρα και διαταξη και αλλαζεις τα πληκτρα απο εκει.H AOSP δεν θυμαμαι αν εχει τετοια λειτουργια για ριξε μια ματια παντως. Η αληθεια ειναι οτι ειναι φτωχη και σε λειτουργιες η AOSP. Εγω που εβαλα την CM13 παει σφαιρα το ταμπλετακι ουτε επανεκινησεις μου κανει οπως η AOSP που δοκιμασα και εχει λειτουργιες παρομοιες της stock και περισσοτερες ακομα..

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Το link που παραθέτεις αναφέρεται σε εκθεσιακα κομμάτια η επιστροφές πελατών η συσκευές που βγήκαν doa και γύρισαν από σερβις και είναι παλιό. Δηλαδή εμφανίζεται μόνο στο google.

Οποίο παλιό μοντέλο και να ψάξεις θα βρεις παλιά λινκ σε τιμές σκοτωμα. Οι τιμές αυτές ήταν κράχτες κ όποιος προλάβει τα 4-5-10 τελευταία κομμάτια.

Επίσης αυτό που λες για εκθεσιακό ξανασκεψου το. Συσκευή στο ρεύμα στην έκθεση με συναγερμούς αυτοκόλλητα στατικές εικόνες επί κάνα χρόνο? ( δε φτάνω στα άκρα να υποθέσω ότι μιλάμε για μοντέλο που ήταν στην έκθεση απ την πρώτη εμφάνιση της συσκευής στα καταστήματα συνεπώς 2+ χρόνια ). Μην σχολιάσω το ποσο τα προσέχουν οι πωλητές όταν τα βγάζουν απ την έκθεση για πώληση. (γδαρμεμες πλάτες , γρατζουνιες, ραγισματα κτλ)

 

To tab pro που αναφέρεις, επίσης δεν κυκλοφορεί πουθενά και όπου το βρεις μιλάμε για ανάλογη κατάσταση. Αν περάσεις κ από το επίσημο θέμα εδώ θα δεις ότι είχε πολύ μικρότερη "καριέρα" στα μαγαζιά και θεωρείτε γενικά μέτριο προς αποτυχημένο.

 

Με φιλική διάθεση σου γράφω. Οκ δέχομαι ότι θεωρείς ότι αξίζει 50 ευρώ μεταχειρισμένο αν και δε συμφωνώ αλλά όχι κ ότι τα εκθεσιακα κ ότι σαπίλα έμεινε στις αποθήκες του παμπλικ αξίζουν περισσότερα

 

Για μένα δεν αξίζει 50 ευρώ αξίζει και με το παραπάνω τα 290 ευρώ που το αγορασα.

Γράφω απλά πως θα σκεφτεί ένας υποψήφιος αγοραστής που θα ρισκάρει να αγοράσει ταμπλέτα διετίας και χωρίς εγγυηση.

Φιλικά γράφω και εγω κουβέντα κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μου βάλατε φιτίλια και πέρασε την aosp 601. Αν και στην αρχή δεν ξεκινούσε σήμερα τα κατάφερα. Ολά πήγαν καλά με titanum backup ξαναπέρασε τις εφαρμογές με τα data μου, το μόνο που δεν μπόρεσα να βρω είναι αν μπορώ να αλλάξω το πλήκτρο πίσω το θέλω δεξιά και όχι αριστερά.

 

από μόνη της η AOSP είναι όσο πιο καθαρή γίνεται, οπότε δεν έχει την επιλογή αυτή, αλλά αν είσαι rooted, μπορείς με xposed και το gravitybox (έχει κι άλλες παραμετροποιήσεις εκεί στο στυλ της CM)

καλή επιλογή έκανες, η AOSP και στη lollipop ακόμα πετούσε. Την 6 την έχω από τότε που βγήκε και δεν την αλλάζω, απλώς να ξέρεις ότι το greenify ίσως προκαλεί reboots, αν και δεν χρειάζεται γιατί το Android 6 έχει το Doze που στην ουσία είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ταμπλεταρες τέλος...διαβασα παραπάνω για τα εκθεσιακά και θελω να πω πως του σύζυγου μου ειναι εκθεσιακό γιατί οταν πήγαμε να τα αγοράσουμε ειχαν μόνο ενα και αυτό της προσθήκης, σας πληροφορω πως είναι σκυλί..μόνο η καλωδιοταινία του είχε καεί και δεν φόρτωνε αλλα ειχε φτιαχτεί και όλα οκ! Η τιμη φυσικά ηταν ιδια με το δικό μου τοτε στα 199€ καθόλου φθηνότερο

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ποιο Xposed πρέπει να βάλω σε Lollipop? Μπερδεύτηκα με τις εκδόσεις

 

OK το βρήκα...

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω περάσει την ν30Α (lollipop) με lg flashtool και Θέλω να περάσω ν30b γιατί μερικές εφαρμογές τις έχει στα κινέζικα.Τώρα λίγο που διάβασα στο xda η ν30Α δεν μπορεί να γίνει root, άρα πρέπει να κάνω downgrade την kitkat να κάνω root και να φλασαρω με twrp την ν30b;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ηδη ρουτ η συσκευή σου? γιατί η v30b υπάρχει και σε zip αρχείο το οποιο φλασαρουμε αυτό πρωτα και μετα κανεις add και άλλο zip αρχείο τον su (κατεβασε το απο xda) τα φλασαρεις και τα δυο με το twrp και είναι και η lollipop root αλλά χωρίς pc όλη την δουλεια την κανεις μέσω twrp που για αυτό το πράγμα ειναι, για να μην χρειάζεται pc.Αλλά βαζεις πρωτα την Ρομ μετα πηγαίνεις στο add more zip file βαζεις τον su κανεις swipe για να φλασαρεις και τα 2 και μετα reboot,αλλά πρωτα βάζεις την Ρομ και μετα su...Αν θες να το κανεις μέσω lg flash tool υπάρχουν βιντεακια στο youtube.Λογικά για να εχεις τον twrp είσαι ηδη root έτσι δεν είναι?

Εγώ αλλα και ο συζυγος μου πριν που είχαμε την 30α ειμασταν Ρουτ με την παραπάνω διαδικασία τώρα έχουμε την cm 13 επειδη το θεωρούσαμε βαρύ πρόγραμμα καιι τώρα τα ταμπλετ έχουν τις ίδιες και περισσότερες δυνατότητες όσον αφορα την εξατομίκευση και πάνε σφαίρα..

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαι root και δεν έχω twrp.Είχα root στην kitkat και έκανα την βλακεία και πέρασα την lollipop με flashtool αντί να φλασαρω την 30b με twrp και έτσι έχασα το root Edited by papamo
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαι root και δεν έχω twrp.Είχα root στην kitkat και έκανα την βλακεία και πέρασα την lollipop με flashtool αντί να φλασαρω την 30b με twrp και έτσι έχασα το root

Ρουταρε το με μια one click εφαρμογη π.χ (kingroot) για να μπορεσεις να φλασαρεις το su και μετα μπες εδω http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-custom-stock-v50030b-lollipop-5-0-2-t3230344 και δες τα βηματα που πρεπει να κανεις με το twrp ειναι πολυ πιο ευκολο..αλλα αν θες σου στελνω ενα βιντεακι πως περναει την 30b με το lg flash tool ...

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Τα παραπάνω στα εγραψα γιατί νόμιζα πως είχες ηδη το twrp ,αλλά αφού δεν το εχεις κατέβασε το απο το play store και αφού το ρουταρεις και σου επιτρεψει να ανοίξει η εφαρμογή θα μπεις μέσα και ψάξε την συσκευή μας.Απο εκεί κατευθείαν θα μπορεσεις να κανεις flash την twrp.Το σημαντικοτερο για να μπορέσει να κανεις ολα τα παραπάνω πρέπει να είσαι Ρουτ.Αν σε βοηθάει μπορείς να κατεβάσεις στο pc το kingo root η το king root...Μιας και θα το κανεις γιατί δεν βάζεις την cm 13? μπορεί να είναι unoficial αλλά παει σφαίρα το ταμπλετ.

 

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ρουταρε το με μια one click εφαρμογη π.χ (kingroot) για να μπορεσεις να φλασαρεις το su και μετα μπες εδω http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-custom-stock-v50030b-lollipop-5-0-2-t3230344 και δες τα βηματα που πρεπει να κανεις με το twrp ειναι πολυ πιο ευκολο..αλλα αν θες σου στελνω ενα βιντεακι πως περναει την 30b με το lg flash tool ...

Το έκανα ρουτ με το king root τώρα τι κάνω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρουταρε το με μια one click εφαρμογη π.χ (kingroot) για να μπορεσεις να φλασαρεις το su και μετα μπες εδω http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-custom-stock-v50030b-lollipop-5-0-2-t3230344 και δες τα βηματα που πρεπει να κανεις με το twrp ειναι πολυ πιο ευκολο..αλλα αν θες σου στελνω ενα βιντεακι πως περναει την 30b με το lg flash tool ...

Το έκανα ρουτ με το king root τώρα τι κάνω;κάνω εγκατάσταση τον su από playstore

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το twrp δωστου δικαιώματα ρουτ και ψαξε να βρεις την συσκευή μας ώστε να κατεβάσεις την αναλογη recovery η οποια θα είναι σε zip αρχείο.(θα πατησεις εκει που γράφει twrp version) ..(αν θες να αλλαξεις το su του king root και να βάλεις το κανονικό su κατέβασε απο browser και οχι απο play store (γιατί είναι πληρωμενη εκδοση) το Super Sume ο οποιος οταν θα ανοιξεις το Zip αρχειο θα το τρεξεις για μα σου αντικαταστήσει το κανονικό su για να απεγκαταστησεις το kingroot, αυτό ομως μονο σε περίπτωση που δεν θες το kingroot.)..Μετα αφού φλασαρεις την twrp πας σε recovery mode κάνεις ενα backup nanondroid για καθε ενδεχόμενο και μετά κανεις wipe-cache-dalvik cache και data μετα πας install βρίσκεις τον φάκελο απο την sad τον κανεις add για να φλασαρεις και μετα swipe απο κατω και rebbot the system. Αν μπερδευεσαι με αυτα που σου γραφω μπες στο λινκ που σου εστειλα η δες κάποιο σχετικό βίντεο με το twrp(υπάρχουν πολλα)προσοχη μοναχα στο τι θα κανεις Wipe μονο αυτα που σου εγραψα,δεν είναι δύσκολο το twrp κάνει θαυματα απλα θελει προσοχή αν δεν ξέρεις.

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το twrp βρηκα τη συσκευη μας εκανα instal την τελευταια εκδοση που ειναι η 3,0,2 αλλα δεν μπορω να μπω σε recovery mode.

Καπου διαβασα οτι πρεπει να βαλεις τον bootloader της kitkat να τον ξεκλειδωσεις και ετσι να μπεις σε recovery mode.Δεν θελω να το σκαλιζω πολλη γιατι φοβαμαι μην το μπρικαρω.Εχεις καποιο λινκ να μου δωσεις να κανω downgrade σε κιτκατ?Και αν ειναι δυνατον να ειναι kdz αρχειο για να το φλασαρω με το lg flashtool.Αν τα καταφερω σκεφτομαι να βαλω την cm13.Ευχαριστω για την πολιτιμη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατέβασες την recovery έκανες reboot όπως σε ρωτάει να κάνεις το twrp? Με το που την κατεβάζεις σε ρωτάει αν θέλεις να κάνεις τώρα η αργότερα.. Εσύ πάτησες να κάνεις τώρα? Γιατί αποκλείεται να μην σου έβγαλε την ένδειξη αυτή από την στιγμη που εκανες install Που διάβασες για κλειδωμένο bootloader? Γιατί τα ίδια ταμπλετ έχουμε και έχουμε αλλάξει πολλές φορές την ρομ... Εγω θα κοιτάξω να σου βρω αρχείο kdz αλλά την CM 13 δεν μπορείς να την φλασαρεις με flash tool.. Αλλά για ποιον λόγο να ξαναγυρισεις σε kit kat αφού είχες γράψεις ότι έχεις φλασαρει την v30a με kdz αρχείο και λογικά θα έχεις κάνει backup και ηθελες να βάλεις την v30b λόγω κινεζικων,Εγώ θα σου στείλω το λίνκ που έχει και το αρχείο kdz και το zip από xda αλλά πρόσεχε και με το flash tool πρέπει να ξέρεις ακριβώς τι να πατήσεις για να φλασαρεις την ρομ.. Για να σου μπρικαρει η συσκευη γινεται μονο αν εχεις κανεις install σε λαθος recovery.Αφου εχεις βαλεις την σωστη δεν υπαρχει φοβος για brick θα σε παει κανονικα στην recovery και μετα κανεις τα βηματα που σου εγραψα εχτες για να αλλαξεις ρομ.Η αληθεια ειναι οτι την πρωτη φορα υπαρχει παντα ο φοβος αλλα περισσοτερο εχει να κανει με λαθος βηματα και ξεπερνιεται και οχι λογω συμβατοτητας του οποιου προγραμματος θες να φλασαρεις..(lollipop με kdz και zip αρχειο) http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-custom-stock-v50030b-lollipop-5-0-2-t3230344

 

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Δες και ενα βιντεο να δεις στο περιπου πως βαζεις recovery & την lollipop rom με flashtool

(στους xda να ακολουθεις τα βηματα του προγραμματιστη τα σχολια σε μπερδευουν)...

Despina!
Link to comment
Share on other sites

ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΑ PUBLIC

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/lg-g-pad-v500-tablet-83-16gb-leyko/prod5113483pp/#tabs-3

 

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΚΘΕΣΙΑΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΛΙΩΣΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ.

 

Εάν το είχα πετύχει στα 69€ σίγουρα θα είχα πάρει ένα. Μπορεί πλέον να δείχνει τα χρονάκια του, αλλά σε αυτά τα λεφτά ούτε Κινέζικο με τα ίδια χαρακτηριστικά....

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία; Έχει αρχίσει να τα φτύνει η δικιά μου και δεν μπορώ να πω ότι βρήκα κάτι καινούριο που να με εντυπωσιάζει, οπότε σκέφτομαι να του αλλάξω απλά μπαταρία.

Η απορίες είναι αν έχει βρει κανείς καμιά μπαταρία που να αξίζει τον κόπο και πόσο δύσκολο κι επικίνδυνο είναι να περαστεί.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα όταν αναπαράγω video μέσα από την εφαρμογή του Facebook.

http://imgur.com/a/MRubv

http://imgur.com/a/MRubv

 

Δεν έχω κάποια custom rom κτλ

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Edited by rama
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα όταν αναπαράγω video μέσα από την εφαρμογή του Facebook.

http://imgur.com/a/MRubv

http://imgur.com/a/MRubv

 

Δεν έχω κάποια custom rom κτλ

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εδώ και πολύ καιρό και με αναβαθμίσεις της εφαρμογής δεν μου έχει φτιάξει.. Καμία φορά παίζουν αν το γυρίσω το τάμπλετ οριζόντια άλλες πάλι δεν παίζουν. Στο κινητό δεν το έχω αυτό το πρόβλημα.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την εντυπωση οτι φταει το fb και εγω το παθαινα και του ειχα αλλαξει και rom..Τωρα βεβαια που το εκανα marchmallow τα βιντεο μου παιζουν κανονικα.Γενικα πολλοι χρηστες του fb εχουν διαφορα θεματα με τις συσκευες τους και νομιζαν οτι εφταιγαν κανοντας επαναφορες τσαμπα,για αυτο κανουν και συνεχες ενημερωσεις.Εχω ειχα πιο παλια θεμα με το κινητο μου νομιζοντας οτι φταιει αυτο και δεν μπορουσα να μπω καν στο f.b και messenger και εντελει μονο αυτο δεν εφταιγε.Για αρχη γιατι δεν δοκιμαζετε να κατεβασετε μια παλιοτερη εκδοση του f.b και αν συνεχιζει να το κανει καντε ενα backup και μετα μια επαναφορα ωστε να καθαριαει το ταμπλετ καλο ειναι μια φορα στο 6μηνο να γινεται.Αλλιως γιατι δεν του αλλαζετε ρομ? θα πηγαινει σφαιρα το ταμπλετακι....
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...