Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις αλλος ειδοποίηση για νεα εκδοση λογισμικού ;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Για αστείο το είπα παιδια...δε νομίζω οτι θα πάρουμε επίσημη

Κι εγώ το φοβάμαι αυτό.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

το ενθαρρυντικό είναι το G2... αλλά και να μην πάρουμε επίσημα, κάτι θα γίνει, ήδη στο xda είναι μια AOSP που λύνονται τα bugs.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρόσφατα πηρα μια θηκη με ενσωματωμένο πληκτρολόγιο. Δουλεύει μια χαρα αλλα μονο με λατινικούς χαρακτήρες. Δεν μπορώ με τίποτα να τα αλλακω σε ελληνικα. Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε?
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παραγγειλα και εγω.ελπιζω να εκανα καλη επιλογη.για πειτε καμια συμβουλη η κατι που πρεπει να πρισεξω.ελπιζω να μην θεωρητε παλιο μοντελο..
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παραγγειλα και εγω.ελπιζω να εκανα καλη επιλογη.για πειτε καμια συμβουλη η κατι που πρεπει να πρισεξω.ελπιζω να μην θεωρητε παλιο μοντελο..

 

Εξαρτάται σε τι τιμή το πήρες :) Τώρα βλέπω σα λουκούμι το Nokia N1, αλλά και το Samsung Tab 8.4 μια χαρά θα ήταν από την "παλιά" φουρνιά.

Πάντως όπως θα δεις από όλες τις προηγούμενες σελίδες, το V500 δεν έχει αφήσει κανέναν παραπονεμένο, είναι πολύ ισορροπημένο και καλοφτιαγμένο.

Link to comment
Share on other sites

Καντην exfat απο fat32 στον υπολογιστή σου σε εμενα μολις το εκανα και στα δυο τερμα η αποσύνδεσης

 

Την έχω κάνει ex-fat εδώ και καιρό. Μια - δυο επανασυνδέσεις το μήνα, έστω και σπανιότερα από πριν (κυρίως μετά το root), εξακολουθώ να τις έχω. Μπορείς να μου πεις με ποιο πρόγραμμα «έβλεπες» την κάρτα ακόμα και μετά την αποσύνδεση, όπως έγραψες; Εγώ αναγκάζομαι να κάνω restart για να την ξαναδώ.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κάνει ex-fat εδώ και καιρό. Μια - δυο επανασυνδέσεις το μήνα, έστω και σπανιότερα από πριν (κυρίως μετά το root), εξακολουθώ να τις έχω. Μπορείς να μου πεις με ποιο πρόγραμμα «έβλεπες» την κάρτα ακόμα και μετά την αποσύνδεση, όπως έγραψες; Εγώ αναγκάζομαι να κάνω restart για να την ξαναδώ.

 

Εχω Φωτογραφίες μεσα και τα βλεπει χωρίς ρεσταρτ τι εννοείς με πιο προγραμα με το αλμπουμ της φωτο

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κάνει ex-fat εδώ και καιρό. Μια - δυο επανασυνδέσεις το μήνα, έστω και σπανιότερα από πριν (κυρίως μετά το root), εξακολουθώ να τις έχω. Μπορείς να μου πεις με ποιο πρόγραμμα «έβλεπες» την κάρτα ακόμα και μετά την αποσύνδεση, όπως έγραψες; Εγώ αναγκάζομαι να κάνω restart για να την ξαναδώ.

 

Θύμισέ μου τι καρτουλα έχεις? Μηπως τελικα φταίει και η καρτουλα σε σένα?

Στο λεω, γιατι και εγω την εχω κανει exfat και τελικα, απ' οτι φαίνεται, πρεπει να παίζει καποιο ρολο. Εδω και παρα πολυ καιρο δεν εχω ουτε μια αποσύνδεση!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα το V500 στο σερβις για 2 καμμενα πιξελ, για τον φορτιστη που δεν λειτουργουσε καλα και να κοιταξουν την microSD θυρα αφου μου ειχε καψει 2 καρτες...Η απαντηση απο το σερβις ηταν οτι η LG θα μου επιστρεψει τα $ της αγορας και να παω στο καταστημα αγορας να μου κοπει πιστωτικο...

 

Περιεργο μου φαινεται...μηπως δεν εχουν ανταλλακτικα?:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρόσφατα πηρα μια θηκη με ενσωματωμένο πληκτρολόγιο. Δουλεύει μια χαρα αλλα μονο με λατινικούς χαρακτήρες. Δεν μπορώ με τίποτα να τα αλλακω σε ελληνικα. Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε?

Μόνο με αυτό κατάφερα κάτι.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apedroid.hwkeyboardhelperdemo

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα το V500 στο σερβις για 2 καμμενα πιξελ, για τον φορτιστη που δεν λειτουργουσε καλα και να κοιταξουν την microSD θυρα αφου μου ειχε καψει 2 καρτες...Η απαντηση απο το σερβις ηταν οτι η LG θα μου επιστρεψει τα $ της αγορας και να παω στο καταστημα αγορας να μου κοπει πιστωτικο...

 

Περιεργο μου φαινεται...μηπως δεν εχουν ανταλλακτικα?:(

 

Κακο αυτο αν σ αρεσει πολυ το ταμπλετ κ επίσης αν δεν ειναι τυχαιο μαλλον το αποσυρουν οποτε τελος και οποιαδηποτε υποστήριξη

Καλο για οσους το πανε πισω 1 μηνα πριν ληξει η εγγύηση για το θεμα με την sd και παρουν πιστωτικό :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.μολις το παρελαβα.ανάμικτα συναισθήματα..στα δικαμου ματια τουλαχιστον,πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και οθονη.αλλα το λογισμικο του δεν....εχει το λαγκ του.ειμαι και καλομαθημενος απο το ονε μου βεβαια που ρολαρει απιστευτα!τεπα.δεν το μετανιωσα.θα το ευχαριστηθω πολυ!καμια θηκη πουλαει κανεις για το ταμπλετακι;αν ναι στειλτε πμ..
Link to comment
Share on other sites

φίλε κάτι κάνεις λάθος, οκ έχει κάπου τα lag του αλλά είναι τόσο μηδαμινά που δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα... κι εγώ πριν κανένα μήνα το πήρα με 95 εφαρμογές, χωρίς καν greenify, το θεωρώ αστείο να μιλάω για lag...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει κανεις δοκιμασει τη 5 που κυκλοφορει στο xda να μας πει εντυπωσεις;

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-android-5-0-lollipop-lrx21m-t2941207

 

 

Ακυρο παιδια μη τη δοκιμασετε ακομα. Αμα σβηνει η οθονη θελει reboot για ξαναναψει

Edited by firiel
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατήρηση τις τελευταίες μέρες οτι στο λευκό σε ενα σημείο τις οθονης φαίνεται σε ενα σημείο πιο έντονο λες κ εκεί έχει πιο πολύ φωτισμό κ το μάτι παει εκει. Είναι μονο στο ασπρο χρωμα. Εχει τύχει σε κανένα? Λέτε να το πάω για service? Κάτω αριστερά είναι το θέμα δε ξέρω αν μπορείτε να το δείτε απο τις φωτο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατήρηση τις τελευταίες μέρες οτι στο λευκό σε ενα σημείο τις οθονης φαίνεται σε ενα σημείο πιο έντονο λες κ εκεί έχει πιο πολύ φωτισμό κ το μάτι παει εκει. Είναι μονο στο ασπρο χρωμα. Εχει τύχει σε κανένα? Λέτε να το πάω για service? Κάτω αριστερά είναι το θέμα δε ξέρω αν μπορείτε να το δείτε απο τις φωτο

 

Το εχω παρατηρησει και εγω αυτο και ελεγα δεν εινα τιποτα. Εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει τοσο γιατι ειναι αρκετα μικρο.

 

Αυτο που εχω εγω ειναι οτι εχει καει μαλλον ενα φωτακι που φωτιζει την οθονη και φαινεται μια μαυριλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατήρηση τις τελευταίες μέρες οτι στο λευκό σε ενα σημείο τις οθονης φαίνεται σε ενα σημείο πιο έντονο λες κ εκεί έχει πιο πολύ φωτισμό κ το μάτι παει εκει. Είναι μονο στο ασπρο χρωμα. Εχει τύχει σε κανένα? Λέτε να το πάω για service? Κάτω αριστερά είναι το θέμα δε ξέρω αν μπορείτε να το δείτε απο τις φωτο

White spots.

Για ενα μικρό τέτοιο το έστειλα για service.

Κανονικά αλλαγή οθόνης και είναι άψογη η νέα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.μπορειτε να μου προτεινετε μια θηκη flip σαν του ipad?απο αυτες που βλεπω στο σκρουτζ τις universal.απλα δεν ξερω ποια κανει στο ταμπλετ.μην παρω και δεν μου κανει.ευχαριστω.απο αγορες στο εξωτερικο δεν γνωριζω και πολλα οποτε προτιμω το σκρουτζ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.μπορειτε να μου προτεινετε μια θηκη flip σαν του ipad?απο αυτες που βλεπω στο σκρουτζ τις universal.απλα δεν ξερω ποια κανει στο ταμπλετ.μην παρω και δεν μου κανει.ευχαριστω.απο αγορες στο εξωτερικο δεν γνωριζω και πολλα οποτε προτιμω το σκρουτζ

 

https://www.skroutz.gr/s/4283871/Voia-Single-Stage-Cover-V500-G-8-3.html

Αυτη είναι η επίσημη θήκη που φέρνει η Lg. Είναι σε στυλ βιβλίου και χρησιμοποιείται και ως βάση στήριξης. Το μόνο αρνητικό που έχω να πω είναι ότι δεν έχει κάποιο μαγνήτη ώστε να κλείνει και να είναι πιο ασφαλές το ταμπλετ.

Link to comment
Share on other sites

White spots.

Για ενα μικρό τέτοιο το έστειλα για service.

Κανονικά αλλαγή οθόνης και είναι άψογη η νέα :)

 

Ευχαριστω πολύ φιλέ μου. Αν δε σου κάνει κόπος μπορείς να Μου πεις τι διαδικασία pm για το service ,απο Θεσσαλονίκη είμαι

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/4283871/Voia-Single-Stage-Cover-V500-G-8-3.html

Αυτη είναι η επίσημη θήκη που φέρνει η Lg. Είναι σε στυλ βιβλίου και χρησιμοποιείται και ως βάση στήριξης. Το μόνο αρνητικό που έχω να πω είναι ότι δεν έχει κάποιο μαγνήτη ώστε να κλείνει και να είναι πιο ασφαλές το ταμπλετ.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.κατι τετοιο εψαχνα.θα την παρω μαλλον..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...