Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μπω στον κόπο να το κάνω ροοτ??? Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει λόγο... Άλλα θέλω να του κάνω... Και κάτι ακόμη ποια έκδοση είναι του τελευταίου update γιατί εγώ έχω αυτή και δεν μου έχει έρθει κάτι ούτε στο pc... [ATTACH]40456[/ATTACH]

 

Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η V50010b.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά 2 φορές το χω γράψει κανέναν δεν ενοχλεί που πιξελιαζει το YouTube ? Τελικά υπάρχει τρόπος να βάλω την παλιά έκδοση ή πρέπει να το ρουτάρω για να αφαιρέσω τελείως το YouTube και μετά να περάσω την παλιά ?

 

Γιατί; Πιξελιαζει σε ολους επίσημα το youtube?

Το έχεις σε hd?

Έχεις καλή γραμμή?

Δοκίμασες να κάνεις διαγραφή δεδομένων στο youtube?

Αν είναι bug κάποιας νέας έκδοσης, απλά θα περιμένουμε να γίνει. Αλλιώς, κάνεις απλά απεγκατάσταση την τελευταία έκδοση.

 

 

 

 

 

Το φαινόμενο προβολακια έχει να κάνει με τις κατασκευαστικές επιλογές σε υλικό οπότε πως μπορείς να επέμβεις στο υλικό με σοφτγουερικο τροπο? Εδώ έχει να κάνει ας πούμε με επιλογή τρόπου φωτισμού , τρόπος και υλικό διάχυσης αυτού ,πλήθος και απόσταση φωτιστικών. Εκτός από την αίσθηση που θα δημιουργείται από την κλιμάκωση της φωτεινότητας δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο.

 

Άπειρες φορές το software έχει σώσει αστοχία hardware. Και σε σοβαρά θέματα, όχι τέτοια χαμηλής βαρύτητας :)

Link to comment
Share on other sites

Δύο παρατηρήσεις:

(α) αν έχετε εγγραφεί στο box θα δείτε ότι λόγω συνεργασίας με την lg δίνει 50 (!) GB χώρο, υποθέτω για πάντα. Δεν είναι εύκολο να χρειαστεί κανείς περισσότερο. To google drive που χρησιμοποιώ επίσης δίνει 5, το ubuntu one 5 (έχω πάει 7 με κάποια referrals), το dropbox 2 (το έχω εγκαταλείψει) και το box 50; Μπράβο...

(β) Εξακολουθεί το πρόβλημα με τις χαμηλής ανάλυσης φωτογραφίες επαφών. Μα είναι δυνατόν; Νόμιζα ότι έχει λυθεί. Έκανα factory reset στο κινητό και έγιναν όλες (πλην των starred) low res. Περνώ στο gmail/contacts (μέσω web εννοώ) high res και στην ταμπλέτα μας τις βλέπω low res! Μα τι χρειάζεται για να διορθωθεί αυτό το πράγμα; Φτάσαμε 2014...

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Πιξελιαζει σε ολους επίσημα το youtube?

Το έχεις σε hd?

Έχεις καλή γραμμή?

Δοκίμασες να κάνεις διαγραφή δεδομένων στο youtube?

Αν είναι bug κάποιας νέας έκδοσης, απλά θα περιμένουμε να γίνει. Αλλιώς, κάνεις απλά απεγκατάσταση την τελευταία

Ναι εννοείται το έχω HD και η γραμμή είναι τέλεια.....αφού στο note 2 παίζει τέλεια το YouTube.....πριν κάνει αναβάθμιση το tablet αυτό έκανα έσβηνα τα update του YouTube και έμενε στην 4 έκδοση η οποία έπαιζε τέλεια σε full screen....αλλά τώρα με το update η αρχική έκδοση που έχει το tablet είναι η 5 η οποία έχει θέμα. Οταν λέω πιξελιαζει εννοώ οτι αν και παίζει τέλεια τα βιντεακια σε HD κάνει κάτι ελαφρά τετραγωνάκια ιδικά στα πρόσωπα κάνει μπαμ. Το θέμα είναι οτι ενώ κατεβάζω την 4 έκδοση δεν την περνάει. Ίσως λόγω ότι είναι η προηγούμενη δεν ξέρω.....γι αυτό ρωτάω υπάρχει κανας τρόπος να την περάσω η πρέπει να κάνω root να σβήσω τελείως το YouTube ?

Link to comment
Share on other sites

Δύο παρατηρήσεις:

(α) αν έχετε εγγραφεί στο box θα δείτε ότι λόγω συνεργασίας με την lg δίνει 50 (!) GB χώρο, υποθέτω για πάντα. Δεν είναι εύκολο να χρειαστεί κανείς περισσότερο. To google drive που χρησιμοποιώ επίσης δίνει 5, το ubuntu one 5 (έχω πάει 7 με κάποια referrals), το dropbox 2 (το έχω εγκαταλείψει) και το box 50; Μπράβο...

(β) Εξακολουθεί το πρόβλημα με τις χαμηλής ανάλυσης φωτογραφίες επαφών. Μα είναι δυνατόν; Νόμιζα ότι έχει λυθεί. Έκανα factory reset στο κινητό και έγιναν όλες (πλην των starred) low res. Περνώ στο gmail/contacts (μέσω web εννοώ) high res και στην ταμπλέτα μας τις βλέπω low res! Μα τι χρειάζεται για να διορθωθεί αυτό το πράγμα; Φτάσαμε 2014...

 

Είναι σίγουρο το "για παντα"? Η αλήθεια είναι ότι δεν λέει τίποτα πουθενά. Τέλεια είναι τα 50 γιγα και αν είναι όντως έτσι τότε. ..... ειναι γ@μ@το!!!!!!!!!!!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο το "για παντα"? Η αλήθεια είναι ότι δεν λέει τίποτα πουθενά. Τέλεια είναι τα 50 γιγα και αν είναι όντως έτσι τότε. ..... ειναι γ@μ@το!!!!!!!!!!!!

 

Όχι, δεν θυμάμαι με σιγουριά αν κάποια στιγμή μου έγραψε «για πάντα», αλλά σίγουρα δεν έγραψε ούτε «για ένα χρόνο». Αν είναι για πάντα, πράγματι πετάει.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αρχίσει και το δίνουν με δώρο θήκη της LG (μέχρι εξάντλησης των αποθεμάτων)!!

Γνωστή αλυσίδα μάλιστα το δίνει 279 ευρώ μαζί με την θήκη! (με τον ...τσάμπα!!)

Αρκετά καλή τιμή με μια ποιοτική θήκη! (Αν είναι αυτή της φώτο βέβαια που δείχνουν)

http://media.public.gr/banners/tablets/covers.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν θυμάμαι με σιγουριά αν κάποια στιγμή μου έγραψε «για πάντα», αλλά σίγουρα δεν έγραψε ούτε «για ένα χρόνο». Αν είναι για πάντα, πράγματι πετάει.

 

Πσιτ. ....... να σας πω ένα μυστικό που δοκίμασα και έπαιξε? Με όσα email κανείς εγγραφές τόσα 50αρια παίρνεις. ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!! Κάτοχος του Gpad περίπου ένα μήνα τώρα... Άρχισα τα πειράματα με root το οποίο πέτυχε μια χαρά!! Μέτα αποφάσισα να τιμήσω την Cyanogenmod αλλά κολλάω στο σημείο που θέλει εγκατάσταση το ClockworkMod Recovery... Δε μου βρίσκει κάτι για να κατεβάσει όπως λένε τα tutorials... Το έχει πετύχει κάποιος σε δικό του;;;
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αρχίσει και το δίνουν με δώρο θήκη της LG (μέχρι εξάντλησης των αποθεμάτων)!!

Γνωστή αλυσίδα μάλιστα το δίνει 279 ευρώ μαζί με την θήκη! (με τον ...τσάμπα!!)

Αρκετά καλή τιμή με μια ποιοτική θήκη! (Αν είναι αυτή της φώτο βέβαια που δείχνουν)

http://media.public.gr/banners/tablets/covers.jpg

 

κακό αυτό... σαν να μας λένε δεν έχω πωλήσεις στο gpad, ελάτε να το αγοράσετε και θα σας πληρώσω εγώ τη θήκη...

Link to comment
Share on other sites

Πσιτ. ....... να σας πω ένα μυστικό που δοκίμασα και έπαιξε? Με όσα email κανείς εγγραφές τόσα 50αρια παίρνεις. ....

 

Ωραίος! Έκανα κι άλλες εγγραφές :p:D

Καλό αν είναι για πάντα αυτά τα 50 gb.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το box δεν εχει περιορισμο στο μεγεθος του αρχειου που ανεβαζεις μεσω της εφαρμογης?250 mb?ενω το copy δινει μεν 15 γιγα αλλα μπορεις να ανεβασεις ενα αρχειο μονο 15 γιγα!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο 250 μέγα; Σίγουρο αυτό;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

κακό αυτό... σαν να μας λένε δεν έχω πωλήσεις στο gpad, ελάτε να το αγοράσετε και θα σας πληρώσω εγώ τη θήκη...

 

Όχι ρε συ! Διαφημιστικά το κάνει η LG για να προωθήσει τις καινούργιες της θήκες που σε λίγο θα τις τιμολογήσει και ξεχωριστά! Και άλλες εταιρείες το κάνουν αυτό όταν φέρνουν κάποιο καινούργιο αξεσουάρ και το δίνουν σε περιορισμένο αριθμό, δώρο !! Δε νομίζω να πηγαίνουν και χάλια οι πωλήσεις του Pad...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 250 μέγα; Σίγουρο αυτό;

 

και εγω χθες το εμαθα μονο 200 μεγκαβαιτ το ανεβασμα. τι στο καλο να κανω με τα 50γκιγκα εφοσων τα αρχια πρεπει να τα κανω φιδε για να τα ανεβασω:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι ένας περιορισμός που έχει δυστυχώς.

 

Πω, ρε μαμωτο. Λαλακια αυτο! Σκεφτόμουν να ανέβαζα μερικές ματροσκες και να στριμαριζα σε ταξίδια που πάω.

Έχω καλό πρόγραμμα μέσω της εταιρίας μου και πάντα περισσεύει αρκετό αχρησιμοποίητο στο τέλος. Να το εκμεταλλευομουν ανεβάζοντας τις ματροσκες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς το default Recovery να το περάσω πριν κάνω την αναβάθμιση? Γιατί τώρα έχω το TWRP Recovery και αν την κάνω θα κολλήσει...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Πω, ρε μαμωτο. Λαλακια αυτο! Σκεφτόμουν να ανέβαζα μερικές ματροσκες και να στριμαριζα σε ταξίδια που πάω.

Έχω καλό πρόγραμμα μέσω της εταιρίας μου και πάντα περισσεύει αρκετό αχρησιμοποίητο στο τέλος. Να το εκμεταλλευομουν ανεβάζοντας τις ματροσκες.

 

Το ξέρω, μεγάλη βλακεία. Αν είναι βάλε όλη τη μουσική σου και έγγραφα στο box και τις ταινίες στο drive που έχεις 15 gb. Κοίτα και το copy. Μπέρδεμα με τόσα cloud, αλλά τι να κάνουμε; Ευτυχώς έχω από προσφορές πολλά gb σε dropbox και drive για τα μεγάλα αρχεία λόγω HTC και Samsung :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, μεγάλη βλακεία. Αν είναι βάλε όλη τη μουσική σου και έγγραφα στο box και τις ταινίες στο drive που έχεις 15 gb. Κοίτα και το copy. Μπέρδεμα με τόσα cloud, αλλά τι να κάνουμε; Ευτυχώς έχω από προσφορές πολλά gb σε dropbox και drive για τα μεγάλα αρχεία λόγω HTC και Samsung :cool:

 

Καλό το drive αλλά δεν έχει κόφτη στο ανέβασμα και κάνει το σερφάρισμα πολύ δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο αλλά ο φορτιστής του LG μου κάνει νερά... Μια φορτίζει μια όχι, τσεκαρισμένο σε άλλες 2 συσκευές... Τι πρέπει να κάνω? Στο σέρβις? Και που είναι το σέρβις?
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο αλλά ο φορτιστής του LG μου κάνει νερά... Μια φορτίζει μια όχι, τσεκαρισμένο σε άλλες 2 συσκευές... Τι πρέπει να κάνω? Στο σέρβις? Και που είναι το σέρβις?

 

Δεν ξέρω αν η εγγύηση ισχύει και για τους φορτιστές. Αν ναι, προσωπικά θα τον πήγαινα στο κατάστημα όπου αγόρασα το τάμπλετ και θα το στελναν αυτοί..

 

υ.γ όταν λες σου κάνει νερά εννοείς ότι κουνιέται η υποδοχή της φόρτισης και χάνει επαφή ή ότι έχει θέμα ο ίδιος ο φορτιστής ?

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο αλλά ο φορτιστής του LG μου κάνει νερά... Μια φορτίζει μια όχι, τσεκαρισμένο σε άλλες 2 συσκευές... Τι πρέπει να κάνω? Στο σέρβις? Και που είναι το σέρβις?

 

Όπως είπε και ο φίλος νωρίτερα, πρέπει να εξακριβώσεις εάν φταίει η πλευρά της ταμπλέτας ή η πλευρά του φορτιστή. Από εκεί και μετά, το κατάστημα που το αγόρασες οφείλει να σου παρέχει υποστήριξη (επισκευή/αντικατάσταση), αλλά σίγουρα μπορείς να μιλήσεις και με την αντιπροσωπεία απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν η εγγύηση ισχύει και για τους φορτιστές. Αν ναι, προσωπικά θα τον πήγαινα στο κατάστημα όπου αγόρασα το τάμπλετ και θα το στελναν αυτοί..

 

υ.γ όταν λες σου κάνει νερά εννοείς ότι κουνιέται η υποδοχή της φόρτισης και χάνει επαφή ή ότι έχει θέμα ο ίδιος ο φορτιστής ?

 

6 μήνες τα περιφερειακά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετ μια χαρά φορτίζει με άλλους φορτιστές... Με τον μαμισιο μια ξεκινά μια σταματά, δοκίμασα και με άλλο usb καλώδιο οπότε κατέληξα στο ότι φταίει ο φορτιστής... Από πλαίσιο τον πήρα θα περάσω μια βόλτα να ρωτήσω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...