Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Εάν το tablet είναι ρουταρισμένο, η εφαρμογή Nova Go γνωρίζεται εάν δουλεύει κανονικά;

 

Για πιο λόγο να μην δουλεύει ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πιο λόγο να μην δουλεύει ?

 

Επειδή όλες οι εφαρμογές που δείχνουν συνδρομητική τηλεόραση σε φορητές συσκευές δε λειτουργούν με ρουτ για προστασία του περιεχομένου από αντιγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το tablet εδώ και 1,5 χρόνο και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Πριν 3-4 βδομάδες όμως άρχισε να θέλει 12-14 ώρες για πλήρη φόρτιση. Απ' ό,τι διάβασα και σε προηγούμενες σελίδες και άλλος φίλος το συνάντησε αυτό.

Είναι δυνατόν να συνέβη από την καθημερινή χρήση; Υπάρχει περίπτωση να μου αλλάξουν μπαταρία αφού είμαι μέσα στην εγγύηση; (2 χρόνια έχει ε;)

Ευχαριστώ.

Μου το είχε παρουσιάσει και μένα Όπως ακριβώς το περιγράφεις. Αφού το άφησα να τελειώσει η μπαταρία του έως να σβήσει μόνο του ....μετά το φορτισα σβηστο και έστρωσε .. Τώρα είναι Όπως καινούριο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όλες οι εφαρμογές που δείχνουν συνδρομητική τηλεόραση σε φορητές συσκευές δε λειτουργούν με ρουτ για προστασία του περιεχομένου από αντιγραφή.

 

Παιδιά καλησπέρα. Εάν το tablet είναι ρουταρισμένο, η εφαρμογή Nova Go γνωρίζεται εάν δουλεύει κανονικά;

 

Σε αυτή την περίπτωση Xposed framework και root cloack νομίζω θα κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους...να ρωτησω κατι βρηκα το v 500 ελαφρως μεταχειρισμενο με ακομα ενα χρονο εγγυηση στα 150 ευρω και επισης το yoga2 lenovo που ειναι ποιο νεο μοντελο κανουριο αγορασμενο απο αγγλια στα 200 ευρω ποιο προτεινετε να παρω;; σορυ αν ειμαι οφτοπικ
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους...να ρωτησω κατι βρηκα το v 500 ελαφρως μεταχειρισμενο με ακομα ενα χρονο εγγυηση στα 150 ευρω και επισης το yoga2 lenovo που ειναι ποιο νεο μοντελο κανουριο αγορασμενο απο αγγλια στα 200 ευρω ποιο προτεινετε να παρω;; σορυ αν ειμαι οφτοπικ

 

Υπάρχει ολόκληρο θέμα για επιλογή τάμπλετ, αλλά και πάλι έχει να κάνει μόνο με τις δικές σου προτεραιότητες. Αυτό που σίγουρα θα σου πουν οι περισσότεροι εδώ μέσα είναι ότι το V500 είναι τίμια συσκευή :).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορει κάποιος να μου πει πως αλλαζω ελληνικα σε usb keyboard? Δεν μπορω να καταφερω να το αλλάξω. Στο τηλέφωνο μου (motog) αλλαζει με ctrl space κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορει κάποιος να μου πει πως αλλαζω ελληνικα σε usb keyboard? Δεν μπορω να καταφερω να το αλλάξω. Στο τηλέφωνο μου (motog) αλλαζει με ctrl space κανονικα

 

Δοκίμασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apedroid.hwkeyboardhelperdemo

Εμένα με βόλεψε πολύ σε προηγούμενο tablet.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

τι διάολο... κόκκαλα έχει το Lollipop;;; :P

 

Εάν σκεφτείς ότι έχει μια ολόκληρη σειρά από νέες ταμπλέτες μετά το V500, δεν θα κρατούσα και την ανάσα μου μέχρι να το βγάλει :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σε αρτ σε 4.4.2 μια χαρα δουλευει το xposed.... Nα ρωτησω, χρειαζεται οπωσδηποτε screen protector ; ή δεν γρατσουνιεται το gorila glass 2;;;;
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Εάν σκεφτείς ότι έχει μια ολόκληρη σειρά από νέες ταμπλέτες μετά το V500, δεν θα κρατούσα και την ανάσα μου μέχρι να το βγάλει :)

 

μα έχουνε πάρει όλα... εκτός από το ταπεινό V500 :O

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σε αρτ σε 4.4.2 μια χαρα δουλευει το xposed.... Nα ρωτησω, χρειαζεται οπωσδηποτε screen protector ; ή δεν γρατσουνιεται το gorila glass 2;;;;

 

Είσαι σίγουρος ότι δουλεύεις σε ART και δεν σε γύρισε σιωπιλά σε DALVIK. Για ξαναδες τι είδους cache έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω... εκανα εγκατασταση το Auto Hide Soft Keys και οταν το απεγκατεστησα τα soft keys δεν επανηλθαν... καμια ιδεα;
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω... εκανα εγκατασταση το Auto Hide Soft Keys και οταν το απεγκατεστησα τα soft keys δεν επανηλθαν... καμια ιδεα;

 

Επανεκκίνησες τη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.... εμενα αρνηται!

 

Εγκατέστησε ξανά την εφαρμογή και απενεργοποίησέ την μέσα από το μενού που διαθέτει.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε ξανά την εφαρμογή και απενεργοποίησέ την μέσα από το μενού που διαθέτει.

Το εχω δοκιμασει και αυτο... τιποτα.

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...