Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πανευτυχής νέος κάτοχος note (από note2). Είμαι μονο απόγοητευμενος από την κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού....που πήγε το night Mode του note2?
Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε. Θα συνηθησεις. Η καμερα του note 3 σε χαμηλο φωτισμο ειναι για τα σκυλια !!!
χα χα ρε θα μας τρελάνεις , άκου για τα σκυλιά !!!!! χαχα
Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα με ένα tablet Samsung που στα καλά καθούμενα έδειχνε ότι φορτίζει χωρίς να είναι καν στην πρίζα το πήγα για σέρβις και διαπιστώθηκε ότι είχε οξειδωθη το charging port λόγω υγρασίας.. βέβαια δεν ξέρω πως βρέθηκε το νερό μιας και δεν είχε βραχεί ποτέ.. μου το άλλαξαν με 30 ευρώ και το πρόβλημα λύθηκε

 

Ελπίζω μετά το καθάρισμα με την οδοντοβουρτσα να σταματήσει.... ήδη με έχει ταλαιπωρήσει πολυ το κινητο κ ειδικά το σέρβις. :cry:Είμαι Αγγλία και έμπλεξα παλαιότερα με την Vodafone. 3 Μηνες έμεινα χωρίς κινητό μέχρι που μου δώσανε refurbished.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Προσπαθούμε να κάνουμε update σε εφαρμογές στο play store και μας γράφει πως δεν εχει διαθέσιμο χώρο η συσκευή .. Ενώ εχει αρκετό και στην συσκευή και στην κάρτα μνήμης ! Καμία βοήθεια ;;

 

Καμία βοήθεια ;:O:(

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν με τέτοιο σενσορ να μην βγάζει σε χαμηλό φωτισμό? ; μήπως με κάποιο άλλο app για κάμερα? Φωτογράφους επίδοξους δεν έχει το club?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Όχι δεν έχει εξωτερική τροφοδοσία και όταν τον συνδέω ανάβει το λαμπάκι. Αν επαρκεί το ρεύμα δεν ξέρω. Δεν είμαι πια root. FAT 32 είναι δύσκολη διαδικασία; Χάνεις τα αρχεία που έχει ήδη μέσα;

 

Τα χάνεις τα αρχεία. Πρώτα τα μεταφέρεις και μετά μέσα από ένα pc μετατρέπεις τον σκληρό από ntfs σε fat32.

Link to comment
Share on other sites

Πανευτυχής νέος κάτοχος note (από note2). Είμαι μονο απόγοητευμενος από την κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού....που πήγε το night Mode του note2?

Γιατί, το note 2 σου έβγαζε καλύτερες σε χαμηλό φωτισμό? Αν δεν έχεις πέσει σε κομμάτι με θέμα στην κάμερα, μια χαρά φωτο βγάζει με χαμηλό φωτισμό και ανώτερες από του note 2(μια και το έχω και αυτό και κάνω άμεση σύγκριση)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, το note 2 σου έβγαζε καλύτερες σε χαμηλό φωτισμό? Αν δεν έχεις πέσει σε κομμάτι με θέμα στην κάμερα, μια χαρά φωτο βγάζει με χαμηλό φωτισμό και ανώτερες από του note 2(μια και το έχω και αυτό και κάνω άμεση σύγκριση)

 

Έτσι είναι. Το Νοτε 3 βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες το βράδυ απλά θέλει τον τρόπο του.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το upload από tapatalk γίνονται με μεγάλη συμπίεση. Στην πραγματικότητα οι φωτογραφίες δείχνουν αρκετά λεπτομερείς. Με τέτοιο αποτέλεσμα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Για πιο σκοτεινές καταστάσεις υπάρχει και το φλας.

 

[ATTACH]50158[/ATTACH][ATTACH]50158[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε συ, νταλίκα στο πάτησε? :eek:

Τελος παντων, η ζημια εγινε κι αυτο δεν αλλαζει (εμεις να ειμαστε καλα κι ολα τα αλλα γινονται), τα 175 ευρω τα βλεπω πολυ λογικη τιμη για ολα αυτα και πανω απ ολα θα γινει και στο επισημο servis.Προχωρα το , σε συμφερει.

 

τελικα με τηλ απο τη smartec το κιν εχει παθει ζημια κια στην μητρικη και δεν ανοιγει ..κοστοσ 428 ευρο .

 

ερωτηση : να παρω note 3 η να δοκιμασω lg g3 που ειναι κι φθηνοτερο

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος note 3,ερχομενος από note 2. Εχω αρκετές απορίες αλλά για να μην σας πριξω ρωτάω πρώτα αν λύνεται το θέμα με τους λίγους χαρακτήρες στα SMS.

Τι κάνω?

Το τηλέφωνο δεν είναι root

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το κινητο απο vodafone. ακομα δε το εχω ανοιξει γιατι στην οθονη βλεπω κατι σαν κυλιδα πολυ μικρη στη δεξια πλευρα της οθονης. σαν να ειναι εσωτερικη κατω απο το τζαμι. τι ειναι αυτο? να το δωσω πισω? ισα που φαινεται. το εχει αλλοσ?

 

το ανοιξα για να δω αν φαινετε στην οθονη. δε φαινετε τιποτα. μονο οτα ειναι κλειστο φαινετε

Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο XDA forum κάποιοι ανεβασαν τις εφαρμογες του NOTE 4 και υποστηρίζουν οτι λειτουργουν στο galaxy S5 και στο NOTE 3. Ισως πρέπει να τις δούμε; Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο XDA forum κάποιοι ανεβασαν τις εφαρμογες του NOTE 4 και υποστηρίζουν οτι λειτουργουν στο galaxy S5 και στο NOTE 3. Ισως πρέπει να τις δούμε; Τι λέτε;

Δες τες.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2882584

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε κάποιον να αλλάξει το ασημι γυρω γυρω στο note3? Το μπεζελ αν δεν κάνω λάθος.

Γνωριζει κανείς πόσο κοστίζει η αλλαγή στην σμαρτεκ;

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος note 3,ερχομενος από note 2. Εχω αρκετές απορίες αλλά για να μην σας πριξω ρωτάω πρώτα αν λύνεται το θέμα με τους λίγους χαρακτήρες στα SMS.

Τι κάνω?

Το τηλέφωνο δεν είναι root

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Τι εννοείς ?

70 χαρακτήρες μόνο με μικρά ,και 160 με κεφαλαία ,ετσι δουλεύει το android .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το πρωί αλλά τώρα μόλις μπήκα σπίτι και το έβαλα να φορτίσει. Δεν βλέπω την ώρα να το πιάσω στα χέρια μου να αρχίσω να το σετάρω!!!!

 

Ένας νέος ευτυχής κάτοχος Note-3 (που ελπίζει να μείνει ευτυχής και αργότερα όσον αφορά τη συμβίωσή του με το τερατάκι!!!)

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα τα Developer Settings

Εχει ενα κάρρο ρυθμήσεις υπάρχει κατι γραμμενο

Βρηκα αυτο http://www.hongkiat.com/blog/android-developer-options-hidden-features/

10 Hidden Features You Can Find In Android Developer Options

 

 

Ενα αλλο θεμα ειναι οτι παω να στείλω sms και πολλες φορές μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50178&d=1411407780

Edited by Iannis
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να καθαρισεις την υποδοχη στο τηλεφωνο(να ειναι απενεργοποιημενο οταν το κανεις) με καθαρο οινοπνευμα και μια μπατονετα αλλα προσεχε μην μεινει βαμβακι μεσα στην υποδοχη.η αν θες με πεπειεσμενο αερα αλλα και παλι προσεκτικα.

 

To προβλημα εξακολουθει να υπαρχει. Στα καλα καθουμενα το κινητο ενεργοποιει το dock mode.

Τωρα καθως το εβαλα να φορτισει μου κανει κολπα με την "πηγη" φορτισης. Μια το βλεπει σαν USB και μετα απο λιγο σαν AC και το αναποδο.

 

Δοκιμασα κ άλλο φορτιστη (usb απλο καλωδιο και αλλο τροφοδοτικο), αλλα κάνει τα ίδια. Δοκίμασα να καθαρίσω την υποδοχη φόρτισης με βουρτσακι.

 

Λέτε να το στείλω σέρβις ?

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα εξακολουθει να υπαρχει. Στα καλα καθουμενα το κινητο ενεργοποιει το dock mode.

Τωρα καθως το εβαλα να φορτισει μου κανει κολπα με την "πηγη" φορτισης. Μια το βλεπει σαν USB και μετα απο λιγο σαν AC και το αναποδο.

 

Δοκιμασα κ άλλο φορτιστη (usb απλο καλωδιο και αλλο τροφοδοτικο), αλλα κάνει τα ίδια. Δοκίμασα να καθαρίσω την υποδοχη φόρτισης με βουρτσακι.

 

Λέτε να το στείλω σέρβις ?

 

 

Στείλτο για σέρβις κάποιο πρόβλημα έχει η υποδοχή και βραχικυκλωνει κατά πάσα πιθανότητα είναι αυτό που είχα πάθει όπως σου είπα στο tablet

Είχα δοκιμάσει τα πάντα αλλά προκοπή δεν έβλεπα το πήγα μου το άλλαξαν και λύθηκε το πρόβλημα

Edited by panosfast
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ?

70 χαρακτήρες μόνο με μικρά ,και 160 με κεφαλαία ,ετσι δουλεύει το android .

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το κινητο απο vodafone. ακομα δε το εχω ανοιξει γιατι στην οθονη βλεπω κατι σαν κυλιδα πολυ μικρη στη δεξια πλευρα της οθονης. σαν να ειναι εσωτερικη κατω απο το τζαμι. τι ειναι αυτο? να το δωσω πισω? ισα που φαινεται. το εχει αλλοσ?

 

το ανοιξα για να δω αν φαινετε στην οθονη. δε φαινετε τιποτα. μονο οτα ειναι κλειστο φαινετε

 

Μπορείς να βγάλεις φωτογραφία?

Link to comment
Share on other sites

δε δοκιμασα να βγαλω φωτο αλλα οταν το ανοιξα δεν φαινοταν η κυλιδα.μονο οταν ηταν κλειστο. το πηγα στη samsung πατρας και ειπε ο τεχνικος οτι δε βλεπει κατι. αν ειναι δυνατον. το πηγα στο καταστημα vodafone που το αγορασ και αμεσως ο τεχνικος το ειδε και ειπε αμεσως αλλαγη συσκευης.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...