Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Ήθελα την γνώμη σας για την συσκευή. Ξέρω ότι είναι καλή αλλά δεν την έχω πιάσει στα χέρια μου.. Θα φύγω από lg g2 είναι καλή η μετάβαση στο note 3? Η να πάω στο g3? Με ενδιαφέρει αρκετά η παταρια του.. Και τι να προσέξω από αγορά skroutzomagazoy
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!! Σημερα το πρωι μου ηρθε!! :) Το firmware ειναι:

AP N9005XXUGNG1

CP N9005XXUGNG1

CSC N9005OXGNG1

 

Να του κανω αναβαθμιση και μετα ροοτ η να το ρουταρω και να ξεμπερδευω??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ήθελα την γνώμη σας για την συσκευή. Ξέρω ότι είναι καλή αλλά δεν την έχω πιάσει στα χέρια μου.. Θα φύγω από lg g2 είναι καλή η μετάβαση στο note 3? Η να πάω στο g3? Με ενδιαφέρει αρκετά η παταρια του.. Και τι να προσέξω από αγορά skroutzomagazoy

Στο g3 αναγρρθηκαν καποια προβληματα lag και υπερθεμανσης σε σημειο που ριχνει μονο του την φωτεινοτητα. Απο μπαταρια δε γνωριζω.

Σιγουρα η μεταβαση σε note 3 αξιζει. θα προσεξεις το κινητο να μην ειναι branded σε καποια εταιρια εκτος αν εχεις σκοπο να ρουταρεις και να βαλεις custom rom

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν θέλω να μπω σε αυτή την διαδικασία.. Αρκετά έπαιξα με το Google nexus που είχα.. Γιαυτό ήρθα και στο g2 επειδή είναι αρκετά σταθερό.. Έχει αγοράσει κανείς από κάποιο σκρουτζομαγαζο να μου προτείνει?
Link to comment
Share on other sites

στο public δεν το ειχαν σε ζελατινα το κουτι. ηταν σφραγισμενο απο τη μια πλευρα με ταινια λευκη.δεν εχει ζελατινα?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

στο public δεν το ειχαν σε ζελατινα το κουτι. ηταν σφραγισμενο απο τη μια πλευρα με ταινια λευκη.δεν εχει ζελατινα?

 

Οχι δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

στο public δεν το ειχαν σε ζελατινα το κουτι. ηταν σφραγισμενο απο τη μια πλευρα με ταινια λευκη.δεν εχει ζελατινα?

Και από τις δύο μεριές έχει αυτοκόλλητο και μαλιστα το ένα γράφει να μην το παραλάβεις αν ειναι κομμενο

Προσεξτε να μην σας πασαρουν τιποτα εκθεσιακα που τα εχει ζουληξει η σαρα και η μαρα.

Link to comment
Share on other sites

αποτομα κατεβασαν τιμες.υποπτο η απλα ερχεται το 4 και ετσι ειναι η τακτικη τους?υπρχει τροπος να καταλαβεις οτι ειναι εκθεσιακο? καποτε ειχα ακουσει οτι κλεινουν με μηχανημα τη λευκη ταινια............... η ταινια ηταν μονο στο κατω μερος Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Raven, το κουτί έχει 3 αυτοκόλλητες ταινίες, μια στα πλευρικά και 2 πάνω-κάτω.

Η πλευρική λέει ότι η συσκευή είναι προορισμένη για ευρωπαϊκό πάροχο.

Η πάνω ετικέτα λέει να μην το δεχτείς αν είναι η σφραγίδα παραβιασμένη

και η κάτω εχει το ΙΜΕΙ και το κωδικό χρώματος.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω. ευτυχως δε το πηρα εκεινο...
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,

έχω ένα πρόβλημα τελευταία με το ΝΟΤΕ 3 μου.... Εκεί στα καλά καθουμενα ακουω το κινητο να κάνει ήχο κ να μπάινει σε κατάσταση dock mode, χωρίς να κάνω τίποτα (το έχω στο τραπέζι).

 

Κάτι ακόμα, καθώς το βάζω να φορτίζει ανα διαστήματα "αποσυνδέεται" το καλώδιο... δλδ σταματάει να φορτίζει κ μετά ξανα αρχίζει.

Είδα κατα την φορτιση , στο μενού της μπαταρίας μια να λέει (USB) και μετά (AC) καθώς φορτιζε το κινητό και αυτα εναλλάσονταν κάθε 2-3 δευτερόλεπτα. (δλδ νομιζε οτι το φορτιζα συνδεοντας το στον υπολογιστή.) Χρησιμοποιώ τον επίσημο φορτιστη που είχε η συσκευασια.

 

Έχει συμβεί σε κανέναν παρόμοιο περιστατικό ?

Link to comment
Share on other sites

Άλλον φορτιστή δοκίμασες;

 

To έκανε αυτό για 2-3 λεπτά κ μετά σταμάτησε κ πλέον φορτίζει κανονικά. Αυτό που με ανησυχει ειναι με το dock mode (γιατι άντε πές στην περίπτωση με την φόρτιση, τά παιξε ο φορτιστής κ τον αλλάζω.... το dock mode όμως τι στο κάλο παίζει?).

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα κι εγώ τελικά. Τα συνολικά καλύτερα χαρακτηριστικά από το Ν4 που είχα και η πολύ χαμηλότερη τιμή που το πήρα με έπεισαν.

 

Στα θετικά. Είναι πολύ γρήγορο. Και το menu και το Wifi. Δεν μου έβγαλε το παραμικρό lag. Πέρασα μάλιστα και την τελευταία beta του TSF και απλά χάθηκε η μπάλα. Το πενάκι παίζει όπως και με τον TouchWiz στο λίγο που το δοκίμασα. Η μπαταρία δείχνει πολλά υποσχόμενη. Από τις 11 το πρωί κατέβασα 3GB. 1GB μέσω Vodafone 3G και τα υπόλοιπα από 50 VDSL. Όλη την ώρα είμαι με ανοιχτή οθόνη και πολύ πασπάτεμα και τώρα έχω 70%.

 

Στα λίγα αρνητικά μέχρι στιγμής είναι το μέγεθος το οποίο σε συνδυασμό με το μικρό βάρος κάνουν το τηλέφωνο επιρρεπή στα πεσίματα. Και το μικρό bezel που δεν επιτρέπει άνετη πλοήγηση με το ένα χέρι καθώς το μέσα μέρος της παλάμης ακουμπάει στην άκρη και ενεργοποιεί την αφή πριν το δάχτυλο πάει εκεί που θες.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,

έχω ένα πρόβλημα τελευταία με το ΝΟΤΕ 3 μου.... Εκεί στα καλά καθουμενα ακουω το κινητο να κάνει ήχο κ να μπάινει σε κατάσταση dock mode, χωρίς να κάνω τίποτα (το έχω στο τραπέζι).

 

Κάτι ακόμα, καθώς το βάζω να φορτίζει ανα διαστήματα "αποσυνδέεται" το καλώδιο... δλδ σταματάει να φορτίζει κ μετά ξανα αρχίζει.

Είδα κατα την φορτιση , στο μενού της μπαταρίας μια να λέει (USB) και μετά (AC) καθώς φορτιζε το κινητό και αυτα εναλλάσονταν κάθε 2-3 δευτερόλεπτα. (δλδ νομιζε οτι το φορτιζα συνδεοντας το στον υπολογιστή.) Χρησιμοποιώ τον επίσημο φορτιστη που είχε η συσκευασια.

 

Έχει συμβεί σε κανέναν παρόμοιο περιστατικό ?

 

Δοκιμασε να καθαρισεις την υποδοχη στο τηλεφωνο(να ειναι απενεργοποιημενο οταν το κανεις) με καθαρο οινοπνευμα και μια μπατονετα αλλα προσεχε μην μεινει βαμβακι μεσα στην υποδοχη.η αν θες με πεπειεσμενο αερα αλλα και παλι προσεκτικα.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Προσπαθούμε να κάνουμε update σε εφαρμογές στο play store και μας γράφει πως δεν εχει διαθέσιμο χώρο η συσκευή .. Ενώ εχει αρκετό και στην συσκευή και στην κάρτα μνήμης ! Καμία βοήθεια ;;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο. Στην αρχή τον βλέπει αλλά αμέσως μερά μου λέει ότι αποσυνδέθηκε. Δεν παίζει ή υπάρχει τρόπος να τον δει το τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο. Στην αρχή τον βλέπει αλλά αμέσως μερά μου λέει ότι αποσυνδέθηκε. Δεν παίζει ή υπάρχει τρόπος να τον δει το τηλέφωνο;

1) Έχει ο δίσκος εξωτερική τροφοδοσια; Ενδέχεται να μην αρκει το ρευμα που δινει το κινητο για να το τροφοδοτησει.

2) Όταν σταματάει να το βλέπει, ο δίσκος εξακολουθεί να γυρναει ; (αποτέλεσμα του 1)

 

Εάν ο δίσκος έχει εξωτερική τροφοδοσία (άλλο καλώδιο για ρεύμα και άλλο για δεδομένα-->που συνδέεται με το κινητο) και τον συνδέσεις στο κινητό τον βλέπει σαν φλασάκι.

Εάν δεν τον βλέπει τότε ίσως να μην είναι σωστά φορματισμένος ο δίσκος (θέλει FAT32 άν δέν είσαι root)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Όχι δεν έχει εξωτερική τροφοδοσία και όταν τον συνδέω ανάβει το λαμπάκι. Αν επαρκεί το ρεύμα δεν ξέρω. Δεν είμαι πια root. FAT 32 είναι δύσκολη διαδικασία; Χάνεις τα αρχεία που έχει ήδη μέσα;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Όχι δεν έχει εξωτερική τροφοδοσία και όταν τον συνδέω ανάβει το λαμπάκι. Αν επαρκεί το ρεύμα δεν ξέρω. Δεν είμαι πια root. FAT 32 είναι δύσκολη διαδικασία; Χάνεις τα αρχεία που έχει ήδη μέσα;

το ανάβει το λαμπάκι δέν είναι επαρκές για να καταλάβουμε αν δουλευει ο δισκος σωστα. οταν τον κρατας, γυρνανε απο μέσα τα μηχανικα του στοιχεια (δουλευει το κινητηρακι μεσα στο κουτι του δισκου);

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασε να καθαρισεις την υποδοχη στο τηλεφωνο(να ειναι απενεργοποιημενο οταν το κανεις) με καθαρο οινοπνευμα και μια μπατονετα αλλα προσεχε μην μεινει βαμβακι μεσα στην υποδοχη.η αν θες με πεπειεσμενο αερα αλλα και παλι προσεκτικα.

Το έκανa με μία οδοντόβουρτσα. Για μερικές ώρες ήταν ΟΚ, αλλα μου το έκανε ξανα :(. Στα καλά καθούμενα, εμφανιζει το dock mode και ξανά απενεργοποιείται (ή παραμένει σε dock mode)

Λες να φταίει το charging port ?

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι στην κάμερα του Note 2 μπορούσες να επιλέξεις να τραβήξεις βίντεο σε slow motion, και επίσης είχε και εφέ όπου μπορούσες να υπερτονίσεις το μπλε, το πράσινο, το κόκκινο...

Στο Note 3 δεν υπάρχουν αυτές οι επιλογές, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι στην κάμερα του Note 2 μπορούσες να επιλέξεις να τραβήξεις βίντεο σε slow motion, και επίσης είχε και εφέ όπου μπορούσες να υπερτονίσεις το μπλε, το πράσινο, το κόκκινο...

Στο Note 3 δεν υπάρχουν αυτές οι επιλογές, σωστά;

 

https://www.dropbox.com/sc/r81k9t7ehupdc26/AADfGwmAeTBIJgyW35eqpBhHa

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,

έχω ένα πρόβλημα τελευταία με το ΝΟΤΕ 3 μου.... Εκεί στα καλά καθουμενα ακουω το κινητο να κάνει ήχο κ να μπάινει σε κατάσταση dock mode, χωρίς να κάνω τίποτα (το έχω στο τραπέζι).

 

Κάτι ακόμα, καθώς το βάζω να φορτίζει ανα διαστήματα "αποσυνδέεται" το καλώδιο... δλδ σταματάει να φορτίζει κ μετά ξανα αρχίζει.

Είδα κατα την φορτιση , στο μενού της μπαταρίας μια να λέει (USB) και μετά (AC) καθώς φορτιζε το κινητό και αυτα εναλλάσονταν κάθε 2-3 δευτερόλεπτα. (δλδ νομιζε οτι το φορτιζα συνδεοντας το στον υπολογιστή.) Χρησιμοποιώ τον επίσημο φορτιστη που είχε η συσκευασια.

 

Έχει συμβεί σε κανέναν παρόμοιο περιστατικό ?

 

Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα με ένα tablet Samsung που στα καλά καθούμενα έδειχνε ότι φορτίζει χωρίς να είναι καν στην πρίζα το πήγα για σέρβις και διαπιστώθηκε ότι είχε οξειδωθη το charging port λόγω υγρασίας.. βέβαια δεν ξέρω πως βρέθηκε το νερό μιας και δεν είχε βραχεί ποτέ.. μου το άλλαξαν με 30 ευρώ και το πρόβλημα λύθηκε

Edited by panosfast
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...