Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είπα ότι δεν σε πιστεύω. Προφανώς σε κάποιες περιοχές η wind είναι μια χαρά και δεν υστερεί σε τίποτα σε σχέση με τις άλλες 2.

Στη Β. Ελλάδα όμως που αναφέρθηκα εγώ, είναι δράμα.

Όταν παντού σχεδόν στη Β. Ελλάδα (είπαμε εκτός αστικού ιστού Θεσσαλονίκης) έχεις ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ 3G με max ταχύτητα που δεν φτάνει ούτε κατά διάνοια το 1Mbps τότε δεν είναι ούτε θέμα εξυπνάδας ούτε τπτ. Είναι θέμα ανεπάρκειας της wind.

 

Το ίδιο πράγμα λέμε απλά το βλέπουμε διαφορετικά.

Πριν το 4G, κι εδώ το ίδιο ήταν αλλά όπως έγραψε κι άλλος ενας συμφορουμίτης πριν λίγο, για facebook, whatsapp, viber, (οριακά voip), instagram κτλ μια χαρα γινόταν η δουλειά.

Και με τα 2 ευρώ για ιντερνετ κάθε μήνα ή 8 ευρώ τον χρόνο, ήταν ίσως ανεπανάληπτη η εταιρία!

Τώρα βέβαια που έβαλε 4G βλέπω τις άλλες 2 και γελάω για το πόσο χρεώνουν.

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μενω στη Θεσσαλονίκη όπου έχει 4G εδώ και καιρο και βλεπω ποσο βελτιωμένο είναι το δίκτυο της wind.

Παρόλα αυτατα στην επαρχία υπάρχει πρόβλημα οπου το δικτυο ειναι άθλιο.Για παραδειγμα στο χωριο μου οταν βρισκομαι σε εξωτερικο χωρο μπορω να πιασω 3g με μεγιστη ταχυτητα 1Mbps.Ωστοσο οταν ειμαι μεσα στο σπιτι εχω 2g. Μπορώ να ενισχύσω καπως το σήμα;

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω τους φίλους Bayern7, MIKU και MitsosDaBest13 για τη βοηθεια τους. Να στε καλα, και διπλο ευχαριστω που απαντησατε τόσο γρηγορα1
Link to comment
Share on other sites

Εδω , στο myphone , στο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ τεχνολογικο forum της Ελλαδας , με τοσες χιλιαδες μελη , ΠΑΝΤΑ μα παντα , θα βρεθει καποιος ή καποιοι να σου απαντησουν αργά ή γρηγορα .

 

Τις περισσοτερες φορες , αρκετα γρηγορα .

 

Να ειναι καλα όλα τα παιδιά και ολοι αυτοι που ενημερωνουν σωστα και εγκυρα .

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και το μεγαλύτερο τεχνολογικό.

Μαζεμένοι γκατζετάκηδες με σύνδρομο στέρησης σήματος είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη περασία απο κέντρο και περιφερειακό στον Βόλο σημερα

 

http://s22.postimg.org/rtmpiloa5/IMG_0122.png http://s22.postimg.org/7kzbwvoz1/IMG_0123.png http://s22.postimg.org/3uv3q8nql/IMG_0125.png http://s22.postimg.org/htrt2pd0t/IMG_0126.png http://s22.postimg.org/gc6cr58a5/IMG_0127.png http://s22.postimg.org/azcwz9uzx/IMG_0128.png

 

Βλέπω γενική πρόοδο στο σήμα και στην κάλυψη.

 

http://s22.postimg.org/6swnxokrx/IMG_0129.png

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και η Πάτρα έχει 4G. Μάλιστα στο κέντρο της πόλης έχει 4G+
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και η Πάτρα έχει 4G. Μάλιστα στο κέντρο της πόλης έχει 4G+

 

Εδώ και 2 εβδομάδες έχει...2 κεραίες αρχικά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, στους χάρτες του opensignal φαίνεται ότι υπάρχει 4g από τη wind στις Σέρρες και τη Δράμα.Είναι αλήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, στους χάρτες του opensignal φαίνεται ότι υπάρχει 4g από τη wind στις Σέρρες και τη Δράμα.Είναι αλήθεια;

 

Όντως, στο app του OpenSignal στο κινητό, επέλεξα να μου δείξει κάλυψη για WIND 4G και κάτι φαίνεται να υπάρχει στις Σέρρες και Δράμα! Το αστείο είναι πως στο Βόλο που σίγουρα έχει 4G, δε δείχνει τίποτα ακόμα! Δεν έχει κανείς Βολιώτης εγκατεστημένη την εφαρμογή φαίνεται (για να ενημερωθεί ο χάρτης)... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όντως, στο app του OpenSignal στο κινητό, επέλεξα να μου δείξει κάλυψη για WIND 4G και κάτι φαίνεται να υπάρχει στις Σέρρες και Δράμα! Το αστείο είναι πως στο Βόλο που σίγουρα έχει 4G, δε δείχνει τίποτα ακόμα! Δεν έχει κανείς Βολιώτης εγκατεστημένη την εφαρμογή φαίνεται (για να ενημερωθεί ο χάρτης)... :lol:

 

Την εφαμοργή του open signal χρησιμοποιώ εγω και βγάζω τα screenshots εδω στον Βολο.

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Στην Δράμα δεν υπάρχει για Σέρρες δεν ξέρω.Αλλά νομίζω πως όχι ,ούτε Σέρρες.μετα την Θεσσαλονίκη 3g μέσα στις πόλεις η σε εξωτερικούς χώρους..Μέσα σε σπίτια η εξω απο πόλεις 2 g

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Στη Λαρισα το 4G πολυ καλο. Στο λεντρο πολυ καλο.Στην ΠΑΘΕ 4G 3/4 γραμμες σηματος. Μπραβο στη WIND. Αντε να δουμε ποτε θα ερθει και στην Καρδιτσα.
Link to comment
Share on other sites

Το χωριό μου βρίσκεται στο Νομό Θεσσαλονίκης αλλά μέσα στο σπίτι έχω 2g και μόνο αν κλειδωσω αποκλειστικά το κινητό σε 3g μπορώ να περιηγηθω στο ίντερνετ.Εκτός από την κατανάλωση μπαταρίας υπάρχει άλλο πρόβλημα αν επιλέγω μόνο 3g και όχι 3g/2g ; Ελπίζω να μπει σύντομα 4g για να λυθούν όλα τα προβλήματά μου.
Link to comment
Share on other sites

Από Κρήτη μεριά, νομό Χανίων ενδιαφέρομαι, ξέρετε να παίζει καμιά αναβάθμιση αυτή την περίοδο;

 

Δυστυχώς στα Χανιά το δίκτυο της wind είναι τραγικό.Περιοχή Κουνουπιδιανά και δεν πιάνει ούτε Ε

Τι να λέμε τώρα. 3G,4G,VDSL στον επόμενο αιώνα....και σε πειραματικό στάδιο.

Παραλιακά κάτι έχουν κάνει , μην εκτεθούν τελείως το καλοκαίρι που κατεβαίνει τόσο κόσμος. :lol:

Edited by Vasileios
Διόρθωση κατεστραμένης Παραπομπής
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στα Χανιά το δίκτυο της wind είναι τραγικό.Περιοχή Κουνουπιδιανά και δεν πιάνει ούτε Ε

Τι να λέμε τώρα. 3G,4G,VDSL στον επόμενο αιώνα....και σε πειραματικό στάδιο.

Παραλιακά κάτι έχουν κάνει , μην εκτεθούν τελείως το καλοκαίρι που κατεβαίνει τόσο κόσμος. :lol:

 

Για κάνε μια βόλτα από Χανιά προς Ρέθυμνο και άμα δεις 3G στην Εθνική μετά το Καλάμι (Ιντζεδίν) σφύρα μου. Στο Γεράνι πρίν το Ρέθυμνο πιάνει για πολύ λίγο και μετά μόνο απο το Lidl και μόλις μπείς στην πόλη του Ρεθύμνου. Ολη η υπόλοιπη διαδρομή μόνο με Edge/Gprs και σε καναδυό σημεία όπως στις Καλύβες χάνεται το σήμα και τελείως...

Ακόμα και στην παραλία Καβρός - Γεωργιούπολη που βουλιάζει από τουρίστες κάθε καλοκαίρι 3G ακόμα δεν έχουν βάλει. Άντε να δούμε πότε θα αποφασίσουν να καλύψουν Κρήτη γενικά με 4G να δούμε άσπρη μέρα κι εμείς! :lol::lol::p

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Το χωριό μου βρίσκεται στο Νομό Θεσσαλονίκης αλλά μέσα στο σπίτι έχω 2g και μόνο αν κλειδωσω αποκλειστικά το κινητό σε 3g μπορώ να περιηγηθω στο ίντερνετ.Εκτός από την κατανάλωση μπαταρίας υπάρχει άλλο πρόβλημα αν επιλέγω μόνο 3g και όχι 3g/2g ; Ελπίζω να μπει σύντομα 4g για να λυθούν όλα τα προβλήματά μου.

 

εγώ ποτέ δεν αφήνω το κινητό μου σε διπλή λειτουργία , διότι δεν μπαίνω ίντερνετ συνέχεια όποτε τι να το κάνω το 3g κάνω ακριβώς ότι κάνεις εσύ όταν θέλω να μπω ίντερνετ κλειδώνω το κινητό με 3g επιλέγοντας μόνο 3g μπαίνω κανονικά ίντερνετ και με γρήγορη ταχύτητα, και όταν τελειώσω με το ίντερνετ και δεν έχω να μπω αλλού τότε το γυρίζω στο 2g , πέρα αυτό με αυτόν τον τρόπο δεν αργεί να μπει στο ίντερνετ και κάνω εξοικονόμηση μπαταρίας. εντάξει άμα θέλω να δω 4g αναγκαστικά επιλέγω την τριπλή λειτουργία αλλά άμα είχε το κινητό μόνο 4g θα το επέλεγα .... επίσης έχε υπόψιν σου ότι άμα κλειδώσεις το κινητό στο μόνο 3g και το κάνεις hotspot και μπαίνεις από υπολογιστή ή tableτ η άλλο κινητό δουλεύει και η δυνατότητα κλήσεων και μπορείς να μπαίνεις και παράλληλα στο ίντερνετ κάτι σαν adsl φαντάσου... οπότε η επιλογή μόνο 3g έχει αρκετά οφέλη.. εκτός και αν στα μέρη σου κίνησε δεν έχει καθόλου 3g οπότε εάν έχεις κλειδωμένο το κινητό στο μόνο 3g τότε το κινητό σου δεν θα έχει σήμα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και η Πάτρα έχει 4G. Μάλιστα στο κέντρο της πόλης έχει 4G+

 

Μαλλον λαθος κανεις εδω . Εισαι σιγουρος οτι ειδες στο κεντρο της Πατρας , 4G+ απο την Wind ?

 

Λιγο εως αρκετα δυσκολο πιστευω , να ισχυει αυτο που λες .

 

4G ναι , 4G+ , απο την Wind , ειδικα που τωρα αρχισε να καλυπτει με 4G δικτυο περιοχες εκτος της Αθηνας και της Θεσσαλονικης , ΔΕΝ νομιζω .

 

4G+ στην Πατρα , εχει μονο η Cosmote , προς το παρων , απο οσο γνωριζουμε .

Link to comment
Share on other sites

Το χωριό μου βρίσκεται στο Νομό Θεσσαλονίκης αλλά μέσα στο σπίτι έχω 2g και μόνο αν κλειδωσω αποκλειστικά το κινητό σε 3g μπορώ να περιηγηθω στο ίντερνετ.Εκτός από την κατανάλωση μπαταρίας υπάρχει άλλο πρόβλημα αν επιλέγω μόνο 3g και όχι 3g/2g ; Ελπίζω να μπει σύντομα 4g για να λυθούν όλα τα προβλήματά μου.

 

 

 

Που εισαι ακριβως; Γιατι Γεφυρα και Αγ.Αθανασιο το σημα παιζει με εναλλαγες Edge/3g.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Που εισαι ακριβως; Γιατι Γεφυρα και Αγ.Αθανασιο το σημα παιζει με εναλλαγες Edge/3g.

 

Στην αντίθετη μεριά του Νομού.Προς το δρόμο των Σερρών

Link to comment
Share on other sites

Στην αντίθετη μεριά του Νομού.Προς το δρόμο των Σερρών

 

 

 

Καταλαβα.....γενικως στα περιχωρα εχει μανια να κανει αυτο που λες ;) Εκνευυριστικο τελειως..

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στη Λαρισα το 4G πολυ καλο. Στο λεντρο πολυ καλο.Στην ΠΑΘΕ 4G 3/4 γραμμες σηματος. Μπραβο στη WIND. Αντε να δουμε ποτε θα ερθει και στην Καρδιτσα.

 

 

Γνωρίζεις αν στο ΣΕΑ Ευαγγελισμού πιάνει 4G?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...